אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ברוכים הבאים למאנילנד

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
דעתי בנושא
אותי מפחידים יותר צדקנים וטהרנים שומרי כסף של אחרים. כדאי לפעמים לזכור שבלי כסף שחור (מטבע זר למי שזוכר) לא הייתה קמה פה מדינה. אז נכון שחייב להיות איזה שהוא סדר ציבורי ולא איש הישר בעיניו יעשה אבל נראה לי שמדינות המערב וישראל בתוכן עברו מקיצוניות אחת לקיצוניות אחרת. כנסו לבנק עם 5000 שח מזומן ותידרשו להוכיח מאיפה בא לכם הכסף הגדול הזה. שלא לדבר שרואה החשבון שלך ועורך הדין חייבים להלשין עליך אם מצאו שהתנהלת לא בהאם לתקנות המסובכות שכדי להתמצא בהן שכרת אותם מלכתחילה. לדעתי גם מדיניות זאת לא תחזיק מעמד כי נזקיה גדולים מיתרונותיה.
אלף | 13.10.18
38.
היהודים גם הבריחו כסף מגרמניה לשוויץ בשואה
לא תמיד החוק הוא צודק. יהודים הבריחו כספים לשוויץ מכל העולם כי פחדו שהממשלות יחרימו להם את הכסף. גם בגרמניה הנאצית וגם במדינות ערב וגם בכל מיני דרום אמריקה ומזרח אירופה למיניהם. חלק מהם אחר כך ברחו או גורשו והגיעו ישקראל אמריקה קנדה לונדון חבנו את עצמם ואת כלכלות אותם מדינות מאותו כסף שהבריחו בכדי שהשלטון לא יחרים. (רכוש רב גם הוחרם).
היסטוריה | 13.10.18
35.
למס 3: החלטת לחיות במדינה עם מיסוי מסויים. וסביר להניח שהרווח שלך נובע גם ממדניות המיסוי
כל אחד שעשה כמה לירות חושב שזה הכל בזכותו ולמקום ולזמן אין קשר... מי אתה שתחליט שהמיסוי גבוה? לך תקים מפלגה או תצביע לכזו שמתנגדת למיסוי לעשירים. כל אחד פה חושב שקיבל פטור ממס מהרבי מגור.... ולמען הסר ספק: אי תשלום מס היא גניבה. ואם גם הפוליטיקאים גונבים, אז גם אותם צריך לכלוא
איציק | 12.10.18
34.
עדיף לשתף פעולה עם העשירים, או להיות דחוי ועני
המדינה שלנו נבנתה והתבססה הרבה בזכות זה שהיתה מקלט לכסף יהודי "שחור". היהודים כאומה של סוחרים תמיד דאגו להעביר כסף במהירות ממקום למקום, כדי לשרוד. אז נכון שנוצר בעולם מצב של אי צדק ושחיתות, אבל אם נכריז מלחמה על העשירים, נענש בגדול (=וכאן צודקים עורך הדין של המאיון ושאר המשרתים שלהם). מי שמסוגל להכריז מלחמה על העושר והעשירים, אלה רק ארה"ב ואירופה (=והיום כבר ישנם חוקים של הלבנת הון, שמרחיקים מישראל עשירים רבים)
אין מה לעשות | 12.10.18
28.
ל23 מה קשור האיסלאם? וסורוס בכלל בעד דמוקרטיה
אבל ההטייה הפוליטית שלך מגוחכת. שום התייחסות לכך שסורוס הוא פינלתרופ שתורם אחוז גדול מהונו האישי יותר מכל מיליאדר אחר, שום התייחסות לכך שמדינות בוחרות להצטרף לאיחוד האירופי ואף אחד לא משתלט עליהם (מאיפה הפלצת את זה?). טראמפ הוא תמיד הפתרון של הטוקבקיסטים. יש מצב שאם תרצו קנו אותך?
יוני | 12.10.18
25.
הבנתם מה קורה כאן?
הם מוכרים לנו סיפורים עד כמה המוסלמים מסוכנים, שכל אחד מאיתנו צריך לחיות מהיד לפה בגלל כל מיני איומים ובלה בלה בלה, בעוד העשירים צוחקים להם בדירות הפאר והיאכטות שלהם. 8.6 טריליון דולר שהיו יכולים לשמש למטרות הרבה יותר חשובות מאשר דירות פאר בלונדון: הפחתת הרעב באפריקה, מלחמה בהתחממות הגלובלית.
ברוך | 12.10.18
24.
הסבר קצר
אכן, אני מסכים עם תגובה מס' 1 שלמי שהרוויח ביושר מגיע לשמור יותר לעצמו - דרגות המס היום הפכו להיות מקור הכנסה למדינות במקום מדיניות כלכלית. אבל מנגד, הגורמים שמביאים מדינות לחולשה כלכלית הם בדיוק אלה שמוזכרים בכתבה. גורמים שלטוניים יד ביד עם אנשי עסקים חזקים מנשלים מדינות מנכסיהם ומעלימים אותם תחת שרשור חברות. מי משלם על הפעולות האלה? אנחנו, האזרחים. לא משנה אם זה ישראל אמריקה או אוקראינה. אני אישית בעד שמירה על הון אבל מדובר כאן על הון גנוב מהציבור.
שלומי | 12.10.18
20.
ההטיה הפוליטית של העיתון הזה מגוחכת
מגוחך איך בכל כתבה מוצאים דרך ללכלך על טראמפ והברקזיט. אף פעם לא נשמע התייחסות לכך שהאיחוד האירופי מאפשר השתלטות מוסלמית ורק הברקזיט הוא רע רע רע. שום התייחסות שהאיחוד מבטל את יכולתן של מדינות לקבוע את חוקיהם ומעביר ריבונות לפקידים לא נבחרים. הגלובליזציה היא תמיד הפתרון בכלכליסט. יש מצב שסורוס קנה אותכם?
MONY | 12.10.18
16.
הבלוף האמיתי
זה עדיין יותר טוב מהרגולציה הדרקונית של הרשות להלבנת הון . ובכן הרשות הזאת פועלת במידה לא רבה של הצלחה וזה רק במה שנוגע לדגי רקק ולא ללוויתנים שמוזכרים בכתבה שהם הבעיה שלמענה הרשות האמורה נוצרה וזאת תוך כדי שהם מתנהלים בצורה שמזכירה משטרים אפלים מהעבר הלא רחוק שחשבנו שעברו מהעולם אבל הם פשוט מופיעים בצורה אחרת. אגב כדי לצפות את הרשות המבישה הזאת בדבש ריחני, הוסיפו למטרותיה את המלחמה במימון הטרור. ובכן מין הראוי הוא שהרשות תפרסם כמה כסף באמת היא הצליחה למנוע מארגוני הטרור . לדעתי לא סכומים משמעותיים, אם בכלל . אשמח להתבדות .
גובה המס | 12.10.18
10.
עוד מקדם גלובליזם שמסרב להבין שהממשלות הם מקור הרע
אסור לאפשר לממשלה להיות מונופול על האזרחים. כל אדם רשאי להיות חופשי ולעדות כאוות רצונו עם קניינו הפרטי. בדיוק כפי שאנו יכולים לבחור באיזה סופר מרקט אנו רוצים לקנות והתחרות בין הסופרים מייצרת לאזרחים שירות טוב יותר כך גם המדינות צריכות להתחרות על האזרחים ועל כספם ולפתה אותם במיסים נמוכים ומיעוט רגולציה. אסור לאפשר להם להיות מונופול. תתארו לכם עולם בו אתם מחויבים בחוק לרכוש רק בסופר מרקט מסוים תדמיינו איזה שירות הייתם מקבלים ואיזה מחירים...
הודיני | 12.10.18
7.
ל3 הליברטאן דמיקולו
איזה חשיבה מעוותת. הרי בדיוק מסופר פה על נשיא שהוא זה שהעלים מיסים. מי שבדכ עושים את זה הם מקורבים לפוליטיקאים, בעוד אנשים פשוטים הם אלה שמשלמים את המס. והרי המולטי מליונרים צריכים את המיסים האלה(צבא ומשטרה שיגנו עליהם) רק לא רוצים לשלם על זה. מה שאתה קורא לו חירות זה שם מכובס ל פאודליזם
אלון | 12.10.18
6.
אין ספק שזה מתבקש..
כל המתואר מתבקש וחוקי לדעתי מלבד הדרך שבה השיג את הכסף. כלומר אם אדם התעשר בעצמו, הכל טוב ולא רואה בעיה במה שתיארת? יש הרבה אבסורדים במיסים- לזכות בלוטו זה 25 אחוז מס ואם אתה מקבל משכורת על עבודה כבר מהשכר הממוצע אתה משלם יותר מס. כמו כן אין מגבלה לכמות המס - נניח בקיבוץ יש מקסימום אפשרי שאפשר לשלם. המיסים דופקים את העשירים הרבה פעמים בצורה לא כל כך הוגנת אם הכסף הוא כסף לבן שמגיע בצורה חוקית.
א | 12.10.18
3.
אני לא צד בעניין, אבל נקודה למחשבה!
שהעולם מתנהג ככה זה לא בהכרח רע?! ניתן להתווכח עד מחר. אבל כמה נקודות למחשבה... למה שדרכון גרמני או אירופאי יקבל יותר זכויות בעולם, מאשר דרכון ישראלי? ושגרמניה ובריטניה היו מאוחדים כיבשת איחוד אירופה, בעצמם כופפו חוקים לעצמם ודפקו לא מעט את ישראל, ומדינות אחרות. עכשיו ששניהן גרמניה ובריטניה חלשות ומופרדות. שיתעסקו בעניינים שלהן. ועל מחלת השחפת, בילבולי ביצים, השחפת הייתה כאן לפני האדם ותהיה כאן אחרי האדם. טבע כמנהגו. החיים על פי בולו, מלך זולו. זה לא הבכרח רע המאנילנד, זה נותן לאנשים שולים להיות גמישים. אם כולם כפופים על פי החוק, ותחת חוקים יותר סובלים. אפילו לייבא חבילה מחו"ל, או לשלם מסים. הטוב והרע לאן תקחו את זה?
יוני | 12.10.18
2.
ואם לא מדובר בגניבה מהעולם השלישי?
אם האדם לא גנב כסף ממדינה עניה אלא עבד קשה מאוד ומגיע למשל ממשטר קומוניסטי או מדינה עם מיסוי מוגזם שרוצה לקחת לו את כל מה שהרוויח בעבודה קשה? אני בטוח שיש גם מקרים מוצדקים של אנשים שפשוט רוצים לשמור על הכסף שהרוויחו בעבודה קשה, ולא לתת חלקים גדולים ממנו לרשויות עושקות ומושחתות!
נועם | 12.10.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת