אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בפיתוח: חומר שניזון מפחמן, גדל כמו צמח - ויכול לצנן התחממות גלובלית

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
זה צריך להיות כותרת ראשית בעמוד הראשון של הניו יורק טיימס
כל מי שמתכנן ילדים צריך לחשוב באיזה עולם הם יחיו בגיל 30-40 והאם בכלל יהיו להם נכדים. בלימת התחממות כדור הארץ היא אתגר מספר אחד. התחממות=מדבור שטפונות ומחלות= הגירה לערים= אי סדר פוליטי= מלחמות= אין עתיד. האתגרים של העולם כיום הן בלימת ההתחממות הגלובלית על ידי אנרגיה מתחדשת, צמחונות ומחזור מחד ובלימת האיסלאם מאידך.
פרדי | 18.10.18
8.
האוויר אינו יכול להיות ״מזוהם״ בפחמן דו חמצני...
...משום שפחמן דו חמצני הוא גז בלתי רעיל, אשר הכרחי לשם קיום החיים עלי אדמות. כל הצמחים למיניהם צורכים פחמן דו חמצני (כפי שהכתבה עצמה מציינת), ובלעדיו הם ימותו. למעשה, צמחיית העולם התפתחה בתקופות פרה-היסטוריות בהן רמת הפחמן הדו חמצני באטמוספירה היתה הרבה יותר גבוהה מכפי שהיא כיום, ומשוועת לגז הזה. מאז שבני אדם התחילו לשרוף דלקים פחממניים ולהעשיר את האטמוספירה בפחמן דו חמצני הצמחיה משגשגת, ואזורים נרחבים שהיו שוממים לפני חמישים שנה הם כיום ירוקים. לא מאמינים? תגגלו.
אורן | 17.10.18
3.
מעניין, אבל למה לא לשתול צמחים פשוט במקום?
כל הצמחים משתמשים בפחמן מהאוויר לפוטוסינטזה, ויש כאלה, כמו עצות ים למשל אבל לא רק , שהיכולת שלהם לספוח פחמן היא אדירה, פי עשרות מונים מעצים וגדלים בשבועות לכמויות מסחריות , יכולות לשמש כמזון לדגים ולהוות סביבת חיי עבור חיות והם קיימות בטבע מליוני שנים. למה לא לנצל את מה שכבר קיים?, למה להמציא משהו כשהטבע עושה את זה מילארדי שנים וביעלות מופתית. למה לא לשלב צמחייה בבנייה, מיכלי קירור אוויר (יש כאלה, חפשו ביוטיוב) שיש בהם עצות ים. הם גם סופחות את הפחמן הדו חמצני, והם ביעלות אדירה וגם את זה. למה להמציא יש מאין כשיש פתרונות טכניים לזה מעולם הטבע והחי והם בהרמוניה מוחלטת עם הסביבה.
עעע | 17.10.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת