אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"יש גנרל לבשר, גנרל לבגדים, גנרל לאורז וגנרל לשמפו - כי הכל חסר בעצם"

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

63.
באיזה מדוע בעולם אחוז המיליונרים הגבוה ביותר?
לכל מי שטוען שסוציאליזם הוא רע כי הוא גרם לוונצואלה להפוך למדינה מתפוררת שאף אחד לא רוצה לחיות בה אני מציע לחשוב על השאלה הבאה: "באילו ממדינות העולם אחוז המיליונרים הגבוה ביותר?" והתשובה היא שבמדינות צפון אירופה שלהם מסורת סוציאל-דמוקרטית ארוכת שנים מאז שנות ה-50. אם כך, הסוציאליזם עצמו אינו הבעיה אלא משהו אחר, ולמשהו הזה קוראים לכידות חברתית. כשכל אחד דואג רק לעצמו על חשבון כל היתר הוא מרעיל את הבאר שממנה הוא שותה ובסופו של דבר כולם סובלים. גם ישראל כמו ונצואלה סובלת מאותה התופעה. לדוגמה, מיעוט של ספקולנטים וקבלנים עם יכולת השפעה בתקשורת ובפוליטיקה מחזיק את כל יתר העם בני ערובה של האגואיזם שלו. התוצאה התפוררות של החברה, וכעס ושנאה שפוגעים בכל חלקה טובה. אם נמשיך בדרך זו ישראל בדרך בטוחה להפוך למדינה מתפוררת. מדינה שבה דור העתיד עוזב את הארץ ומשאיר את הזקנים, החולים והמוגבלים להרוס את המעט שעוד נשאר.
יוסף מזרחי | 25.01.19
60.
הפסקה האחרונה בכתבה היא כל העניין
הכל בלוף אחד גדול, המדינות שנחשבות לכלכלות החזקות בעולם הן גם המדינות עם הגרעונות הכי גדולים בעולם, אנו חיים בעידן שבו העושר הוא אשליה חולפת, במוקדם או במאוחר כל המדינות ה"עשירות" כגון ארה"ב, אנגליה, גרמניה וגם ישראל ימצאו את עצמם במצב דומה לזה של ונצואלה, אני מתחיל לאגור נייר טואלט בבוידם.
דייב | 20.10.18
56.
הסיבה לקריסות של מדינות אופ״ק זה המכוניות החשמליות
ארה״ב התחילה לייצא נפט לעולם כי היא פשוט לא תריכה אותו יותר! ארה״ב סין ואירופה מובילות עם מכירות של 250 אלף מכוניות חשמליות כל חודש! והביקושים יותר גבוהים מההיצע! החברות לא עומדות בקצב וטסלה כבר מוכרת מעל 500 אלף מכוניות בשנה רק בעצמה!
שי | 20.10.18
55.
למי שעוד לא הבין הבעיה היא סוציאליזם קיצוני
נוטים בתקשורת לשייך את כל הצרות לימין קיצוני. אסל תסתכלו במאה שנים האחרונות ותראו שרוה הדיקטטורות צומחות מסוציאליזם קיצוני. הדרך הקצרה לדיקטטורה עוברת על ידי שילטון ריכוזי כלכלי. משם הדרך לשלילת זכויות קנין וזכויות חופש קרובה וקלה. זה הקומוניזם וזה הסוציאליזם . ולדוגמא בפעם הבאה שתראו את סתיו שפיר צועקת שצריך להלאים את שדות הגז כי זה של העם תבינו לאן זה מוביל
רוני | 19.10.18
52.
סין היא מדינה קפיטליסטית
יש בה שלטון ריכוזי וזה מה שמבלבל את מי שחושב שסין היא קומוניסטית. סין היא מדינה אובר קפיטליסטית ולכן היא הצליחה כל כך בשנים האחרונות. חלק מההצלחה שלה הוא בדיוק בגלל שאין לאזרחים שם את אותן זכויות עובדים שיש, למשל, באמריקה (ולא שאמריקה ידועה במיוחד בזכויות העובדים שלה).
מישהו פה מתבלבל | 19.10.18
51.
חוסר סובלנות
גם בישראל, חוסר הסובלנות לקבוצות אוכלוסיה שונות כמו שמאל, ערבים, להטבים וגופי עקיפת חוק כמו משטרה ובתי משפט או או בכלל מי שמעיז לשאול את ביביהו שאלה "לא נוחה", היא אלימה מילולית וזוכה לזלזול ובוז מתמשכים. אנחנו לא ונצואלה, אבל בהחלט מתקרבים לטוטליטריות שלטונית ודיכוי.
איציקו | 19.10.18
50.
לבחור שאמר שאף מדינה קומונסטית לא צלחה...
מילה אחת: סין ולא רק שצלחה, היא צומחת עכשיו בזמן שכולם קורסים. למעשה סין לא הייתה יכולה להתקיים אחרת, כי זה לא פשוט לדאוג לכל כך הרבה מקומות עבודה. כמעט בכל העולם רמת החיים של הדור הנוכחי ירדה, בעוד שבסין הדור הנוכחי מרגיש שמצבו טוב בהרבה משל הוריו.
סוציאלסית | 19.10.18
43.
וכווולם שכחו לומר את הסיבה האמיתית...
לקריסת כלכלות דרום אמריקה, והיא...ארצות הברית!!! ארצות הברית בתאוות הבצע שלה הלכה ושיחדה באופן שיטתי כל אחת מנשיאי דרום אמריקה כדי לנהל בעצמה את הנכסים הכלכליים של כל מדינה ומדינה ולהוציא מהם את המיץ רק לטובתה, וכך היום מדינות כמו ארגנטינה מוצאות שרוב המשאבים הטבעיים שלה הם בבעלות פרטית אמריקאית...וכך כלכלה אחרי כלכלה קורסות ללא הפסקה...ואז באים פרופסורים שבמקרה עובדים באוניברסיטאות אמריקאיות עם הניתוחים ה"עמוקים" שלהם...
דרום אמריקאית לשעבר | 18.10.18
35.
קומוניזם לא עובד - אבל חוסר ביקורת בקפיטליזם גם לא עובד
למצוא את האיזון זה טריק רציני, שמעט מאוד הצליחו - וזה גם איזון דינמי - זז כל הזמן. מה שהיה נכון לפני 10 שנים לא נכון עכשיו, ומה שנכון היום לאו דווקא יהיה נכון מחר. מה שברור זה - אי אפשר לרכז את כל הביצים בסל אחד - אם אין שום תחליף לייצוא נפט, כשהנפט יורד במחיר, זו התוצאה. גיוון זה הדבר הכי חשוב בכלכלה - לא לשים את כל הכסף על דבר אחד - גם לא מה שנשמע כמו הדבר הכי בטוח בעולם...
יסמין | 18.10.18
33.
למה להסתתר מאחורי סיסמאות שקריות? כולם יודעים מה קרה בוונצואלה
הוא מחפש מתחת לאדמה השוואה לימין הקיצוני, בעוד שזה השמאל הקיצוני. הם (וונצואלה) נתנו עוד ועוד זכויות רווחה, רק שלא היה להם כסף לכסות את כל הזכויות שהמדינה נתנה לאזרחים. אחרי שהנפט קרס, במקום לקצץ בהוצאות, הם רק הגדילו, וכך כל הכלכלה קרסה. כל פעם שמשהו השתבש הם "תיקנו" את זה דרך חקיקה במקם לתת לשוק לתקן (לדוגמה, אם מחירי הירקות עלו, החוק אסר למכור במחיר מעל סכום מסויים..).
אליהו | 18.10.18
31.
עכשיו תביטו למטה ותראו איך חסידי הפופוליזם מנסים להתנער מזה כמו מצרעת
לא, זה שמאלנים! אם אני אבזוז את הקופה הציבורית זה יהיה בסדר כי אני ימני! זה לא זה ולא זה, חמודים. זה פופוליזם ברוטבים שונים. טראמפ למשל משמיד את השוק החופשי עם מכסים מגבלות ריבים ושיסוי. אם דמוקרט היה עושה כזה חור בתקציב ומזניק כך את הגירעון, כל הימין היה על רגליו. אבל כיום הימין הוא פופוליסטי ואיבד כל אידאולוגיה. כל זמן שיש את מי לשנוא ואת מי להאשים, הכל טוב. כך גם בישראל.
כמ | 18.10.18
26.
נהנתי לקרוא את הכתבה עד להשוואה לטראמפ. נו באמת...אלו הפכים לא דומים.
הניתוח של הפרופסור מתחיל להיות מעיק ברגע שיוצא המרצע מן השק ומסתבר שמדובר בעוד איש אקדמיה שמאלני. הניתוח שלו של המצב בארה"ב מגוחך בעיוות המציאות שבו. החוב הלאומי של ארה"ב עלה לשיאים מפחידים בתקופת אובמה שזה היה תקופת הדמוקרטים (יענו סוציאליסטים יחסית לרפובליקנים). אז למה להאשים את טראמפ והשנתיים שהוא נשיא בחובות שנצברו כבר עשרים שנה לפחות בתקופות שלטון אחרות? שנית - כל שרי הממשל של טראמפ הם מליארדים? באמת? הם לא שונים במאומה מהסנטורים בתקופת ביל קלינטון או אובמה. בכלום. הפחתת המס על חברות ענק זה כדי להביא אותן לייצר בחזרה בארה"ב, אחרי הגלובוליזציה המטומטמת שדפקה את העם האמריקאי עד העצם כשכל הייצור עבר לסין, להודו ולשאר מדינות העולם השלישי. מעצבן לראות איך השמאל דוחף את האג'נדה שלו לכל ניתוח של כל מדינה. ונצואלה וארה"ב הם שני הפכים לכן להשוות ביניהם זה לחטוא למציאות.
יצא המרצע מן השק | 18.10.18
18.
וונצואלה
נראה היה כי האקדמאי המלומד אובייקטיבי עד שיצא המרצע מן השק ובשורות האחרונות הביע את דעתו על חוק הלאום. שמאל באקדמיה זה נוטן הטון, דבר לא השתנה... המשיכו לשאוף לסוציאליזם ולשוויון אוניברסלי, לביטול חשיבות הפרט ותראו לאן הגענו. מתי תפנימו שאתם ״פאסה״?
אלדד | 18.10.18
13.
זה לא משנה איזה סוג של שלטון העם יבחר יש להם את מאגר הנפט הכי גדול בעולם
יותר ממה שיש לכל הערבים ביחד !!!! סוציאליזם קומוניזם הם מבחינתי יכולים לחיות כנזירים בודיהיסטים יש להם את הנפט לעשות זאת הבעיה היא שכשיש שחיתות מטורפת שום דבר לא עובד הנפט כמעט ולא מופק כי עלות הייצור עלתה לרמה שלא שווה להפיק נפט (כתוצאה משחיתות המפלגה של מדורו הגדילה את כמות מקומות העבודה בחברה הממשלתית לנפט ב 300 אלף מקומות אבל הייצור נשאר אותו דבר ) כמו שאומרים מקומות עבודה פיקטיבים בשביל תומכי המפלגה ... מחיר הנפט ירד ומאז הם כמעט לא מפיקים נפט ... יותר גרוע הם אשכרה מייבאים נפט ... שחיתות זאת הסכנה הכי גדולה לכל מדינה כנל לישראל ... אבל מה לעשות הליכוד ימשיך בדרכו והעם ימשיך להצביע למושחתים מהליכוד
קוקרצה | 18.10.18
8.
עשיתי חיפוש Ctrl-F בכתבה למילים "קומוניזם" ו "סוציאליזם"
מצאתי קומוניזם פעם אחת - ( "צ'אביסטה" – ייצור כלאיים ייחודי של פופוליזם, טוטליטריות, פשיזם וקומוניזם ) שכאילו מנסה להסתיר את המונח מאחורי שמו של צ'אבס, ומילים קשות יותר כמו טוטליטריות ופאשיזם. כשלמעשה האמת היא - זו אשמת *הקומוניזם*. סין טוטליטארית ופאשיסטית במידת מה אך זוכה לצמיחה כלכלית הודות להיפתחותה לליברליזם והיחלשות הקומוניזם. הונג קונג גם כן. טוטליטריות כשלעצמה היא תופעה מזיקה אך לא יכולה להשתוות בכלל לקומוזינם. הכתבה מתייחסת לקומוניזם ולסוציאליזם בכפפות משי. הבעיה היא קומוניזם, קומוניזם, קומוניזם וראוי שייכתב 10 פעמים לפחות בכתבה כזו.
קובי השפוי | 18.10.18
5.
צ'ביזיס זה לא סוציאליזים -זה טימטומיזים
משטר סוציאליסטי לא מדכא את החופש הכלכלי אלה מעודד אותו . ריבוי עוסקים , חופש כניסה ויציאה,חופש מידע וכו' -אלה מהיסודות של תחרות משוכללת . צאווס יצר מונופולים בכלכלה ,דיכא את חופש הכלכלה המידע וריכז סמכויות עד רמת העגבנייה .
לילי | 18.10.18
1.
בישראל הרבה מוצרים נקבעים בשיטת הצ'ביזים
הגיע הזמן לפתוח את השוק החקלאי ליבוא חופשי . על הממשלה להטיל מכס של 25 אחוז על יבוא חקלאי ולהעביר את כל המכס החקלאי לחקלאים לעידוד היצור . היום השיטה היינה של מכסות ייצור ומכסות יבוא שיטה זו משאירה קופונים שמנים בידי קומץ אנשים על חשבון העם והמדינה
לילי | 18.10.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת