אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

33 אלף שקל בחודש בממוצע - אלה העובדים המבוקשים ביותר בהייטק

81 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

79.
טאלנטים יש רק בתוכניות טלויזיה (גם לא...)
מה זה החרטא הזה טאלנט? מדובר באנשי מקצוע, מתכנתים במקרה הזה, שלמדו באוניברסיטה או עשו איזה קורס ואז ישבו מול מחשב וצברו נסיון. אין שום טאלנט בזה. יעשו טוב החברות (במיוחד אלה הגדולות, שמסוגלות לתכנן קצת קדימה) אם יקחו את המתכנתים עוד לפני שהם נהיו "טאלנט" ופשוט ישלבו אותם בעבודה השוטפת או תחת הכשרה מסודרת יהפכו אותם למתכנתים מצויינים. בגלל זה אני נגנב מהסיפור עם בוגרי תארים שלא מצליחים הלשתלב. הרי זה ברור שיש להם את מה שדרוש כדי להיות עובדים טובים. אז לא למה לא משקיעים בהכשרה?
מנשה | 25.10.18
77.
ל-76
כשסיימתי *אוניברסיטה* לקח לי חודש למצוא משרה בשכר התחלתי של 18 (זה היה לפני 9 שנים, מניח שהיום זה יותר) והיום אני מרוויח מעל הסכומים שמצויינים פה. אני לא חריג, לכל החברים והחברות מהאוניברסיטה יש סיפור דומה. אני לא מכיר אף אחד שעובד יותר מ10 שעות ביום. אני כן מכיר הרבה גברים שיוצאים לאסוף את הילדים 1-2 פעמים בשבוע ואפילו לא מעט (גברים כן?) שקיבלו חופשת לידה של בין שבועיים לשלושה חודשים בתשלום ממקום העבודה. לגבי גיל 40, זה מיתוס, הבעיה מתחילה באיזור גיל 50, צריך לחסוך ולהגיע לגיל הזה מבוסס.
דנידין | 22.10.18
76.
מי שבתחום יודע שהסכומים פה מנופחים
ניתן להרוויח בהתחלה 10-15 יותר 15 לטובים ולבוגרי אוניברסיטאות 10 לפחות טובים, אך המוקש שכמעט אף אחד לא יתן הזדמנות ללא ניסיון \ ידע רב מאוד (שנצבר בדרך כלל רק מניסיון) בתור אחד שבמקצוע הזה (ולא מרוויח סכומים כמו בטבלה לעיל כי הם מופרחים) לא הייתי ממליץ על המקצוע התובעני הזה, למרות שאני אוהב אותו כי אני אדם כזה אבל זה לא משאיר לי זמן לחיים מחוץ לעבודה והיי, גיל 40-45 לא רחוק לאף אחד ולשרוד אותו בענף זה סיפור אחר...
דני שובבני | 22.10.18
69.
דיי למרמור
המשכורות הן אכן מאוד גבוהות, לעיתים גם משמעותית יותר גבוהות (בחברות כמו גוגל/פייסבוק בוגר אונברסיטה חסר ניסיון מתחיל עם שכר יותר גבוה מ 33 אלף - אבל הם לוקחים רק את החזקים ביותר). בהרבה מקומות גם עובדים בשעות שפויות (אני אוסף את הבת שלי מהגן כל שבוע). מי שרוצה - שילמד את המקצוע ויצטרף, אין צורך לשבת.בצד חולפת ולפתוח עניים
ארז | 22.10.18
66.
ארגון הצבה מצא לי עבודה עוד לפני השחרור
זה ארגון של הבוגרים, רשת גדולה של קשרים וכולם בצבא נמצאים בו, יש לי חבר שעבר לסיליקון ואלי דרכם והמשכורות איך נגיד.. מדהימות. מצד שני, יש לי חבר בוגר מכללה שחיפש מס' חודשים ובסוף התפשר על תפקיד פחות מעניין.. רז כל אחד והסיפור שלו
בוגר 8200 | 22.10.18
64.
ל-55
החישוב שלך מעולה, רק שני תיקונים קלים: לא לכולם משפחה של 4 נפשות, בטח לא לכל התקופה. אישתי ואני עובדי הייטק, והילדה הראשונה היא מגיל 35 שלי ו-33 שלה. שנינו חוסכים מגיל 26 בערך (עוד לפני שהכרנו). כמה חוסכים? בין 10K ל-15K בחודש, עד שנולדה הילדה. את החסכון לא השארנו בעו"ש, השקענו בבורסה. לא משהו מיוחד, פשוט s
עובד ועובדת | 22.10.18
63.
תחכו שתגיעו לגיל 40...
יזרקו אותכם כמו כלבים ואף אחד לא יסתכל עליכם ממטר ! אז אתם תיקחו את התעודות שלכם ותעשו מהם עפיפון. בשוק העבודה הישראלי עובדים מנהלים חלאות לא אנושיים שרק מחפשים לנצל ולזרוק כמו סמרטוט משומש. המלצה שלי לעובד הייטק בן 21 - תחסוך כל גרוש שאתה יכול כי בגיל 40 תצטרך את הכסף כדי לשבור את החיסכון. המדינה לא תראה אותך ממטר.
א | 22.10.18
62.
איזו סיבה יש להייטקיסט חילוני שעובד עד צאת הנשמה
ולוקחים לו 50% מהמשכורת בשביל להעשיר רק פרזיטים ומושחתים בזמן שעמיתו בעמק הסיליקון מרוויח פי כמה ממנו? כל משאבי המדינה רתומים להעשרת החרדים שסוגדים ל"עגל השקל", השבט המרוקאי הפריבילגי ש"עדתם אומנותם", והמתנחלים ש"מתנחלים" 5 דקות מהקו הירוק אבל בתעריף של תעדוף מלא. מעבר להפסד החומרי, צריך להיות פראייר רציני בשביל להשתתף בשיטה בה לעולם לא יהיה לך ייצוג פוליטי בה.
taxation without representation | 22.10.18
60.
ל-39 - אתה שוכח שהחסכון צובר תשואה
שתי נקודות מרכזיות שלא לקחת בחשבון 1. חסכון גבוה בגיל צעיר ( עוד לפני שיש ילדים ) צובר תשואה משמעותית במשך השנים. 2. קרן ההשתלמות שהתעלמת ממנה - קרנות ההשתלמות בדוגמה שנתת ( שני בני הזוג בהייטק ), אחרי 12 שנים יכולות להיות שוות רק הן יותר ממיליון שקל בגלל התשואה. מי שלא יחסוך בגיל צעיר סכומים משמעותיים משכרו ולא יהיה לו אקזיט בדרך יתקשה לחסוך שלושה מיליון שקל בגיל 40.
חוסף מתמיד | 21.10.18
57.
למספר 27- שעות העבודה הארוכות בהיי-טק הן מיתוס.
בחברות נורמליות- יש לפעמים יותר לחץ של עבודה בתקופות מסוימות, אבל ברוב המקרים עובדים 9-10 שעות ביום ברוטו והביתה. מנהלים נורמליים יודעים שבן אדם שעובד מעל 10 שעות ביום באופן קבוע בדרך כלל לא יתן תפוקה גבוהה במיוחד ויסבול לאורך הדרך. כמובן שבסטארט-אפים עובדים יותר, אבל גם זה נכון רק לגבי העובדים הראשונים בתחילת הדרך ולגבי המייסדים.
מישהו | 21.10.18
56.
יוווו כמה ממורמרים. צאו מהסרט שלכם
השוק מוצף בעובדים בכל הגילאים. אף אחד לא הולך הביתה בגיל 40. הייטקיסט חכם סוגר את המשכנתא שלו עד תחילת שנות ה-40, בזמן שאתם יורקים דם ונחנקים ממנה עד גיל 50 לפחות. הייטקיסטים לא עובדים 15 שעות ביום ולא 12 שעות ביום. יש מקומות ש-10 שעות זו הנורמה ויש מקומות ש-8 ו-9 שעות. יש ימים שעובדים יותר קשה ויש מקרים שגם בסופ"ש. הכל תלוי מקרה. המשכורות שמראים פה הן ממוצע. יש מתכנתים שמרוויחים פחות ויש יותר (גם מעל 40 אלף). הכל תלוי באדם, בניסיון, בתפקיד ובמקום העבודה. מתאים לכם? לכול ללמוד ותצטרפו אלינו. לא מתאים לכם? תמשיכו בעיסוקים שלכם. מה המרמור הזה? חולי נפש.
אחד מהתעשיה | 21.10.18
55.
ל 4 - בוא נבצע חישוב ונראה
אז ככה. נניח ואתה הייטקיסט מרוויח 33 אלף ברוטו + רכב (נגיד סקודה אוקטביה). חישוב במחשבון נטו הכולל את שווי הרכב למס + כלל ההטבות שמכלילות פנסיה, קרן השתלמות ייתן בערך 15,400 נטו. אישתך עובדת בהייטק ומקבלת 12 נטו. יחד 27,400 נטו. עכשיו, ביננו, הרי זה לא שאתם חיים במערה, נכון? אז הישראלי הממוצע מוציא כ 15,000 למשק בית (נתון שנלקח מביזפורטל מפברואר 2018) עבור משפחה של 4 נפשות. כלומר, לאחר כל ההוצאות נשארו 12,400 לחודש שהולכים לחיסכון. נניח שאת כל החסכון, כל חודש, אתה שם בבנק. במשק 15 שנים - או אז, אכן תחסוך 3 מיליון ש״ח. השאלה הגדולה היא - האם באמת תצליח לחסוך את כל הכסף הזה, או שתבזבז אותו על יותר מחופשה אחת בשנה, על כל מיני גדג׳טים וכו כו. כתבה מכלכליסט מ 2012 הצביעה על כך שגילאי 25-34 (הגילאים שבאמת אפשר לחסוך בהם אחרי תואר 1) מצליחים בממוצע לחסוך רק 250 ש״ח כל חודש! וזה כמובן כולל את ההייטקיסטים, כמובן...אז אולי על הנייר מישהו יכול לחסוך, אך בפועל אנשים שיש להם כסף זמין בחשבון, ימהרו לבזבז אותו על משהו חומרי או חוויתי ולא יחשבו על הפקדות של עשרות אלפי ש״ח לחשבון חסכון או לבורסה.
לא הייטקיסט | 21.10.18
54.
בוא נדבר קצת על ברוטו ונטו
ונניח שיש גם רכב צמוד: 27 ברוטו= 15 נטו 30 ברוטו= 16.5 נטו 33 ברוטו= 18 נטו בקיצור על כל שקל במשכורות האלה מקבלים חצי לנטו. אני האחרון לזלזל במשכורות האלה, בייחוד שגם ההפרשות הסוציאליות גדלות בהתאם. יחד עם זאת ראוי שאנשים ידעו את המשכורת האמיתית. בייחוד שהעבודה עצמה קשה ומתישה כל כך
יונתן | 21.10.18
48.
רוב המשרות לא בסכומים האלה כי.....
חברות ההשמה מפרסמות נתונים עם טיפה סטרואידים. מדוע? כי הם מקבלים חודש ראשון שכר של עובד ויש להם אינטרס לפמפם את השוק. אדם קורא כתבה ואומר וואלה זה מה שאני צריך לקבל ואז לפתע כל שוק העובדים הולכים בכיוון הזה וחברות ההשמה נהנות משכר גבוה! אפשר לקבל סכומים יפים אבל זה לא הממוצע הגדול של השוק. הייטק שווה אבל צריך סבלנות
כולכם נפלתם בפח | 21.10.18
43.
ולהלן המספרים האמיתיים
מתכנת מתחיל מהאוניברסיטה (לא הפח של המכללות) מקבל 20 ברוטו משכורת ראשונה. מתכנת טוב עם 10-15 שנה נסיון מקבל כבר כפול מזה (40 אלף ברוטו). ובארץ בחברות נורמליות נהוג משכורות 13 ו 14. ואם יש להם שכל, הם עושים רילוקיישן לארה"ב ואז מקבלים כ 30 אלף דולר לחודש (כולל בונוסים, ומניות. ומשלמים הרבה פחות מס). תודה וששששבאאת שלום לכם
מתכנת בכיר | 21.10.18
34.
כמו ההוא שטבע בבריכה בגובה ממוצע של 10 ס"מ
הרוב מרוויחים מתחת ל-20 אלף ברוטו, כן יש חבר'ה שמשתכרים משכורות ממש גבוהות שמעלות את הממוצע אבל זה לא מייצג, כמו השכר הממוצע בשוק. תציגו שכר חציוני ולא ממוצע ואז נדבר. לכל אלה שנוזל להם ריר מהמספרים פה, הייתי בתחום הזה וברחתי, שום כסף לא שווה את הסבל בעבודה, רק יחידי סגולה באמת נהנים מהדרעק הזה.
הקלקלן | 21.10.18
31.
הסיבה שמחפשים משוחררים זה כי הם יותר צעירים
מנהלות משאבי האנוש בחברות הייטק מעוניינות אך ורק באנשים צעירים. היום כשהשוק בשיא הביקוש לא מרגישים את זה וגם זקנים מופלגים בני 35 יכולים למצוא עבודה אבל ברגע שיהיה משבר זה יהיה ברור שהמגמה היא שמתכנת לא יכול להיות מעל גיל 27 . לכן למי ששירת שירות צבאי מלא לא ביחידה טכנולוגית והלך ללמוד 3 שנים באוניברסיטה , בתופסת כל מיני עיכובים כמו טיול אחרי צבא ואחרים מסיים לכל המוקדם בגיל 25 מה שמשאיר לו שנתיים לעבוד. אף אחד לא רוצה מתכנתים מעל גיל 30. כל מי שהולך למקצוע הזה עדיף שילמד כבר מעכשיו משהו אחר כי התעסוקה שלו זמנית ביותר.
אחד שיודע | 21.10.18
28.
ל-18 ושאר התוהים על החסכון ש-4 מתאר
למי שחושב שהכסף שלך, ובעיקר החסכון שלך, מגיע רק מתלוש המשכורת - אתם טועים בגדול. אם לא תשקיעו את החסכונות באופן חכם, לא תגיעו רחוק, גם עם משכורות הייטק. לכו לקרוא קצת על השקעות, רק אל תפלו בפח של מי שמציע לכם את הסוד שלו להתעשרות מהירה. אני ממליץ להתחיל מהבלוג ״הסולידית״, ולמי שמסתדר טוב באנגלית, bogleheads
דן חסכן | 21.10.18
27.
ל21 שתף אותי גם אני הנדסאי תוכנה - ממוצע 98, לא מוצא עבודה, בלי דרישות...
ציפייה ל12-14ברוטו, מציעים 10 וזה לאחר 4 שבועות למידה (ללא תשלום!) לחצי שנה ראשונה....ועוד אומרים ש"חרגו מהתקציב" כדי להגיע למינימום שביקשתי... איפה מקבלים 12 נטו כהנדסאי תוכנה? חסר לי נראה לי ויטמין P.
אלבטרוס | 21.10.18
23.
למתכנת סביר אין שום קושי להחליף שפה תוך מקסימום חודש אחד
מי שבוחר מתכנת לפי שפות התכנות, לא מבין שום דבר בתוכנה. או שהוא צריך תוכנה ממש ממש טריוויאלית שלוקח חודשים ספורים לבנות. בנוסף, המספרים שאתם רואים פה זה לפי מה שמכירים בחברת ההשמה שנתנה אותם. לחברות השמה בד"כ הולכים הפחות טובים או הלא מנוסים. אלה שלא מכירים אף אחד שימליץ או שלא כל כך הצליחו בחיפושים עצמאיים. בקיצור יש פה עיוות רציני כלפי מטה - זה הרף הנמוך של השכר (אלא אם מדובר בשכר נטו?).
סיוי | 21.10.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת