אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחקר: תלמיד ביו"ש מקבל 15,900 שקל בשנה, לעומת 9,800 שקל ביתר האזורים

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שקל וחצי בתוך חבית - הרבה רעש על לא כלום
ציטוט מהכתבה: "מהמחקר עולה כי מאפיינים אלה עשויים להסביר את רוב הפער בין שיעורי המימון הממשלתי בין יו"ש לבין יתר התושבים. " סתיו שפיר לא מסוגלת להבין את מה שכתוב במחקר שהיא הזמינה...??? היא בכלל קראה אותו, או שישר רצה לפרסם הודעה לתקשורת???
סתם תם | 24.10.18
3.
המחקר אומר את מה שמזמינת המחקר רצתה שהוא יאמר
המטרה של המחקר הייתה "להראות שהמתנחלים הם פרזיטים", ומצאו פרמטר שבו הם מקבלים מהמדינה יותר. אם, לעומת זאת, ח"כ שפיר הייתה רוצה להראות שביו"ש מקבלים יותר כסף מבשאר הפריפריה, היא הייתה צריכה להציג השוואה בין מענקי האיזון ביו"ש לבין מענקי האיזון בשאר הפריפריה. הרי כשמשווים בין יו"ש לכלל הארץ, כוללים אחוז מאד גבוה של אוכלוסיה עירונית בגוש דן המורחב, שלא יהיה מפתיע אם הוא גורר את הסטטיסטיקה עמוק עמוק למטה.
אהרל'ה | 24.10.18
2.
מידע חשוב
כפי שמופיע בכתבה, מדובר על מענקי איזון שמוענקים לרשויות חלשות. כל המחקר מראה את ההשוואה שנעשתה בין שיעור תשלומי האיזון ביחס למספר התושבים שזו שטות גמורה לא הרי רשות חזקה כעיריית ת"א כהרי עיירת פיתוח וברור שעיריית ת"א לא תקבל תשלומי איזון למרות מספר תושביה הגבוה! אפילו עורכת המחקר מסבירה בסופו של יום שמדובר ברשויות חלשות יחסית עם מספר נפשות רב בכל משפחה, ילדים רבים (כולל את ביתר עילית ,קרית ספר ותל ציון- ערי עוני חרדיות) כך שסביר שדווקא רשויות אלו יקבלו תשלומי איזון בשיעור העולה על חלקם באוכלוסיה נתון שלא צויין הוא שמספר התושבים ביו"ש גדל בשיעור ניכר למול שאר הרשויות ועל כן ברור שכיתות חדשות נבנות בכל שנה בכדי לתת את אפשרות הלימוד לכל תלמיד בישראל ומובן שסכומים אלו נכללים בתוך הסכומים הנקובים בכתבה
תושב יו"ש | 24.10.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת