אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מפקד 8200 לשעבר: "אחד האנשים אצלי קיבל הצעה של מיליון דולר לשנה. עם זה אנחנו מתמודדים"

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
אנשי צבא מאשרים חברות כספקים בתמורה לתפקידים
שנים ראיתי בחברה בינלאומית מסא"ל ומעלה מסתדרים בחברה אותה אשרו כספק גדול לצבא. רובם עוצמים עיניים כיון שהתמורה הגדולה והלא הגיונית לכאוה ממתינה להם בשחרור. זו קומבינה לכאורה שמסכנת את בטחון ילדינו ומבזבזת את כספינו. השחיתות לכאורה צועקת. ראיתי איך מערכת אזרחית עם טלאים מרובים נרכשת על ידי צהל- והקצינים מאשרים כמערכת צבאית!!!!!!וכמובן הבעיות לחייל בשטח. חיילנו זה אויר מול השחיתות ובצע הכסף לכאורה. מדוע לא מרימים את המסך ומצילים את ילדינו וכספינו ?????? תבדקו טוב טוב את השימוש בתקציב ב-8200
יאלה קומבינה צבאית לכלא | 30.10.18
27.
רוב המתגייסים ל8200 הם לא מגדרה עד חדרה
בתור אחד שגדל בפריפריה לא זכור לי אפילו אחד מהשכבה שלי בתיכון שגוייס ל8200 (ואני גדלתי בסביבה פריבילגית יחסית - קיבוץ אשכנזי ברובו בעוטף עזה). רובם התגייסו ליחידות קרביות, לא מאמין שהיכולות הממוצעות אצלנו כלכך פחותות מהיכולות בבתי הספר במרכז. בקיצור, זאת מקפצה מאוד גדולה שמגיעה רק לשכבה מאוד מסויימת באוכלוסיה.
ד"ר עוזי | 29.10.18
26.
יתרון יחסי - ואמירה אומללה
ליחידה יתרון יחסי ולא יותר. לאחר שנתים שלוש בתעשיה, מהנדס בחברת הזנק שווה בידע למהנדס ביחידה ואף ידע יותר ממנו. אותו כנל מבחינה ניהולית, היחידה מייצרת יתרון יחסי אך לא בהכרח איכותי. ליחידה יתרון נטוורקינג. בבחינת שכר הם נקלטים בתעשיה עם נסיון שמשקף שכר בהתאם, אבל נתקלים באותה תקרת זכוכית כשמגיעים ל 7 - 10 שנות נסיון. רבים וטובים מיחידות ה 8 מרוויחים שכר זהה לעמיתיהם ששירתו או לא ביחידות אחרות בצבא, רק מגיעים אליו כמה שנים קודם. 1M$ אמירה אומללה.
דרור | 29.10.18
25.
הסבר קצר מי מגיע ל"שכר" של מיליון דולר
אני מניח שלא מדובר על מישהו שמגוייס לתפקיד מנכ"ל חברה גדולה. שם משכורות כאלה לא יוצאות דופן, אבל זה לא היעד ליוצא 8200. יותר סביר שמדובר על תפקיד די בכיר באחד ה-FAANG (פייסבוק, אפל, אמזון, נטפליקס וגוגל) בעמק הסיליקון. דירקטור בחברות האלה יכול להגיע לשכר כולל של סביבות מיליון, אם כוללים כמובן את חבילת המניות והבונוסים. לא קל להגיע לתפקידים כאלה, כמובן, אבל בטוח היו בהיסטוריה של היחידה הענקית הזאת אנשים מספיק מוכשרים. מצד שני, עלויות המחייה בעמק הסיליקון מטורפות...
לל | 29.10.18
24.
כותרת 8200 .
יש היגיון במה שהוא אומר . וא י מאמין .שיש משהו שהציע מיליון דואר .וזה הגיוני . אבל רק תיראו את הציונות שלהם שהם שומרים על הבית .שלנו .ועל הסוד הגנוז .של היחידה ההעצומה הזאת . אבל לא רואים את מה שצריך רואים את התפל בהם .וזה תמיד ככה . אבל הם יודעים הכל .ואף מוח לא יבין את השיפור של היחידה 8200 .ואת המוח שיש שם .אבל .הכל מובן אם הצבא והמדינה לא .תיסיים להם את מה שהם יודעים .הם יקמו לבד ..ותאמינו לי . וזה בזהירות אני אומר . כולם יקפצו עליהם .ובענק .ואחר קח הם יבינו.. זה הסוד הגנוז של עם ישראל.
עמי אבוטבול  | 29.10.18
23.
כמה שטויות ורעות רוח
לתגובה 19. אחד נלחם עם הראש ואחד עם הנשק. 2 צבאות? מעניין, לא שמעתי את זה לגבי ה"לוחמים" האמיצים של גלי צהל ודומיהם. כמו שהוא אומר, הצוות הטכנולוגי "נלחם" כל ה 4 שנים בלי דקה מנוחה ועם הרבה מאוד אחריות על הכתפיים. חלק גדול מהעבודה שלהם היא למעשה לוודא שהחייל שנלחם עם נשק יישאר בחיים. אז קצת כבוד. ל 17. האשכנזים שולטים? אתה יודע כמה אתה דפוק מ 1-10? 17! לפחות ממה שאני יודע, יש שם אחוז מאוד לא קטן בכלל של לא אשכנזים. אם במקום להתמסכן היית מפעיל את הראש שלך גם אתה היית שם.... לא כל מי שהיה ב 8200 באמת מגיע למשהו יותר מכל חייל אחר! כן, יש במודיעין חברה ששווים מיליון דולר לשנה (ומקבלים!). כשתבינו באיזה יכולות מדובר, תסתמו את הפה. אי אפשר לחייב אותם ל 10 שנים. זה לא טייס שלימדת אותו ונתת לו רשיון טייס. זה אנשים שהיכולת שלהם היא בזכותם ולא בזכות הצבא. אתה לא יכול לחייב בן אדם לתרום "חוכמה" שלא מרצון. בנוסף, לתותחים האמיתיים שיוצאים משם, התרומה שלהם למדינה עצומה גם כשהם יוצאים ל"אזרחי", וד"ל.
Avi | 29.10.18
20.
מי נתן לו לנהל? אולי הוא מוכשר אבל אין לו ערך לכסף
האם כחברה אנחנו רוצים שאנשים בסדר גודל של אינשטיין, בן גוריון ועוד גאונים בפוליטיקה, בכלכלה, בטכנולוגיה יתקעו בצבא? הרי זה שקול לאבא שמבקש מבנו הגאון להמשיך את העסק המשפחתי ולאייש את דוכן הפלאפל. מצד אחד אנשים כאלה חייבים להוביל את התעשיה ומצד שני זה בזבוז משאבים אדיר לשלם להם שכר שיקר לנו ועלוב בשבילהם. זה נחמד לחלום על בוגאטי אבל מנהל שלא מסתפק במרצדס לא יכול לנהל חברה. הוא חייב לאחל לגאון בהצלחה ולתת לו לפרוס כנפים. די כבר עם השנור הדוחה הזה. ב- 80 מיליארד זה נלעג לקבץ נדבות.
משה | 29.10.18
5.
פששש איך הוא עף על עצמו. תחזור לקרקע דחוף. בעולם יש אנשי הייטק טובים בהרבה מהישראלים.
עובדה שבעמק הסיליקון, הישראלים הם מיעוט שבמיעוט ואנשי ההייטק הטובים ביותר מגיעים מסין והודו וגם מאירופה. ישראל היא קטנה קטנה גם בהייטק. רק מי שחי בארה"ב מספר שנים מבין עד כמה ישראל אינה חשובה לעולם משום בחינה ועד כמה התפישה השחצנית כאילו ישראל היא מרכז העולם- שגויה ומוטעית.
גל | 29.10.18
3.
בולטשיט אוהד.
אין אף חייל או מפקד שיצא מהיחידה (כשכיר כן?) למשכורת של מיליון דולר לשנה. אפילו לא רבע מיליון דולר. אתה מודע לכך שמשכורת שנתית של רבע מיליון דולר זה 70,000 ש"ח בחודש..? מה אתה מקשקש... יש אנשים שיוצאים מהיחידה למשכורת של 40-50 אלף מטורפת. הרוב יוצאים ל 20-30. חדל קשקשת ברשת.
הייתי שם. אתה קשקשן  | 29.10.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת