אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרופ' דן בן דוד: "חובה להפסיק להעניק הטבות שמטרתן עידוד הקמת משפחות גדולות"

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

51.
ל 33 ול 27
אביגיל את שוכחת שילדים לא מקבלים רק קצבאות אלא חינוך בריאות הנחות למיניהן והן לא בהכרח באות מהכיס שלך... מעבר לזה שככל שהאוכלסיה גדלה חיי ילדייך וילדיהם לכשיהיו יהיו קשים יותר ומרים יותר ואין לדעת לאן זה הדרדר.. תחרות על כל דבר פקקים עומס על תשתיות... לאדון מוטי מ 33 כשמעודדים ילודה מתקצבים אברכים וכדומה לא נשאר כסף... עזוב את זה שחלק גדול מאותם משריצים ו"צדיקים" כולל בדואים לא יודעים מה זה מס הכנסה... הערבים החלו למתן את הילודה לפחות
חוקר בתחום | 19.11.18
49.
יש להגביל קצבת ילדים עד הילד השלישי.
מי שמסוגל לפרנס בעצמו ארבעה ילדים ויותר - שיוליד ארבעה ילדים ויותר. החרדים והערבים מתפרנסים מקצבאות ילדים, כי הילדים שלהם לא צורכים חוגי העשרה אחר הצהריים, אין להם מחשבים, לא צורכים תרבות, ולכן קצבת ילדים מספיקה כדי לגדל ילד. אצל הבדואים - ישגברים עם עשרים ילדים ויותר. קצבת ילדים למשפחה מרובת נשים שכזו היא אלפי שקלים לחודש. כמובן, אם שבלידה שלישית יולדת תאומים - תקבל קצבה עבור שני התאומים, ילד שלישי ורביעי.
חגית | 17.11.18
42.
מילא משפחות גדולות, אבל משפחות גדולות של אוכלי קיצבאות?
רק לאחרונה התבשרנו שאחוז החרדים העובדים ירד ל50%, אנשים צעירים בריאים שניתן להכשירם בקלות לעבודות איכותיות וטובות. אבל בגלל ההנהגה שלהם הם לא יצאו לעבוד, בגלל תרבות הכת שלהם, והמנהגים המפלים שלהם -לנשים לזרים לחילונים ובכלל לכל דבר שהוא לא הם, הם יושבים כל היום וקוראים את אותו ספר שוב ושוב. עכשיו זה עבד כשהם היו אחוז זניח באוכלוסיה, אבל הם גם בפול גז על הילודה, כך שהם כבר אינם אחוז זניח אלא אחוז משמעותי שנתלה על כתפי החילונים הקורסים. יאללה בוא נראה מתי הסוס הזה יקרוס. כולנו נלמד בדרך הקשה וכולנו הרווחנו את זה ביושר, החילונים שמוכרים עצמם ועבודתם בנזיד עדשים והחרדים שבטוחים שתמיד "אלוהים" יעזור להם
שמואל | 15.11.18
41.
אפשר לשנות ולטפל בבעיות גם אם יהיה לנו יותר ילדים במשפחה
כמו שערביי הרצועה טוענים שהם צריכים יותר שטח בגלל ריבוי טבעי (זהו שקר יש להם ילודה פחותה מאתנו ורבים מהם בורחים לאירופה ולירדן, אין שום מדד אמין לכמות האוכלוסייה ברצועה וביו"ש ולמוסלמים יש מצווה לשקר עבור מלחמה כמו מוחמד במלחמתו ביהודים) אנו יכולים לבטל את הסכמים ולגרש את הערבים לפחות מהשטח של המנדט הבריטי לפני הסכם החלוקה (ובכך להגדיל את השטח פי כמה יותר מהקיים). החרדיים היום יותר משכילים מהעבר(ואף יותר משרתים, אולם השינויים של הרמטכ"ל הנוכחי עם השילוב הראוי עלולים להפוך את המגמה), התקדמות איטית אך בכיוון הנכון וברגע שננסה לשנות את זה אנו עלולים להפוך את המגמה, אז נא לא להיות פיל בחנות חרסינה.
מאמין בארץ ישראל השלימה | 15.11.18
36.
פריון גבוה רק משפר את חוסנה של המדינה. להגדיל את ההטבות ולבצע שינוי בזכאות.
לדעתי צריך לעודד שיעור פריון גבוה מהקיים, להגדיל את ההטבות ובמקביל לבצע שינוי בזכאות. הצעתי היא שהמדינה תפקיד את כספי קצבת הילדים (או חלקם) בחיסכון ארוך טווח שיוענק בגיל 21 למי ששירת שירות צבאי מלא. היתרון הנוסף יתכן בכך שלחרדים ולערבים יהיה תמריץ רציני לשרת בצבא או בשירות לאומי.
ויקטור ראובן | 14.11.18
35.
להגדיל את ההטבות ולבצע שינוי בזכאות.
להגדיל את ההטבות ולעודד שיעור פריון גבוה מ 4 ילדים לאישה. פריון גבוה רק משפר את חוסנה של המדינה. מה שדרוש הוא שינוי בזכאות. הצעתי היא שהמדינה תפקיד את כספי קצבת הילדים (או חלקם) בחיסכון ארוך טווח שיוענק בגיל 21 למי ששירת שירות צבאי מלא. היתרון הנוסף יתכן בכך שלחרדים ולערבים יהיה תמריץ רציני לשרת בצבא או בשירות לאומי.
ויקטור ראובן | 14.11.18
25.
למדתי בכמה מקומות - ולפחות חצי כיתה חרדים וערבים
כן, אני יודעת על אפליה מתקנת אבל כמעט כל מי מהמגזרים הללו שלמדתי איתו - אנשים מאוד אינטיליגנטים. שימו לב כיצד לפחות הערבים השתלטו על מקצועות הרפואה והפרא רפואה והחרדים חזק בלימודי טיפולים רגשיים למיניהם (עו"ס, טיפולים באומנות) ובהוראה.
סטודנטית לתואר מתקדם | 14.11.18
24.
הפרופסור לא מבין את הדבר הפשוט ביותר: מדובר במעגל קסמים בו ככל
שהאוכלוסיה תהיה עניה בורה ודתית יותר, כך יהיו לממשלה יותר מצביעים. בדיוק זו הדינמיקה שהופכת מדינות אחדות למדינות עולם שלישי ומדינות אחרות למדינות עולם ראשון. מספיק להסתכל על טבריה, ככל שהעיר יותר נחשלת כך יש לממשלה יותר מצביעים כי הם הופכים לתלויים בקצבאות ולכן מצביעים לה יותר, לא פחות.
משה  | 14.11.18
22.
מדהים עוד הוכחה שהאדם הוא החיה היחידה...
האדם הוא החיה היחידה שככל שיש לה פחות משאבים כך היא עושה יותר ילדים. התיזה שלי היא שכל 100 שנה בקירוב בעלי הiq הנמוך מתרבים עד כדי מאסה קריטית שמולידה בדמוקרטיות עליה של מנהיגים הלאומניים. שמביאה בתורה למלחמה גדולה. שמצמצמת את כמות הבעלי הiq הנמוך. וחוזר חלילה...
אחד ההם | 14.11.18
21.
פעם אחת תקראו ותפנימו
נכון שתמיד כשאתם קוראים את הכתבות הללו אתם אומרים לעצמכם "זה סתם שטויות, ו"לא קשור אליי.." וממשיכים הלאה? אז זהו, שזה כן קשור לכולנו. השורה התחתונה בכתבה הזו אומרת שמדינת ישראל צועדת בוודאות לעבר עתיד שבו מיעוט משכיל מהאוכלוסיה ייאלץ לדאוג לרוב נחות באוכלוסיה, שלא יהיה מסוגל לכלכל את עצמו ואת ילדיו. ומה יקרה אז? הבעיה תפתור את עצמה? פתאום יהיה כסף, אוכל וקורת-גג לכולם? כנראה שאתם פתיים, כי שום-דבר מזה לא יכול לקרות. הצפי היחיד הוא שהמצב בארץ יהפוך להיות רע ואין לדעת לאילו כיוונים שלילים הוא יתפתח. אמונה זה דבר נחמד, אבל המציאות נושכת ומוכיחה שוב ושוב שאמונה בלבד אינה מספיקה כדי להתקיים.
המציאות נושכת | 14.11.18
13.
רבוי החרדים והערבים יקטין את האוכלוסייה היהודית ואת מנת המשכל הממוצעת שלה.
גדול שעור החרדים והערבים באוכלוסיה הישראלית מאים על חלונים בישראל שמא יהיו למעוט תרבותי בה (מול כל שומרי המסורת לדרגותיהם ולעמיהם), לכן חלונים רבים ירגישו שנח להם יותר בין ליברלים בחו"ל מאשר בישראל וישתדלו לרדת מהארץ. רבוי אוכלוסייה גורם צפיפות. ישראל היא כמעט המדינה הצפופה ביותר בעולם. הצפיפות מכלה את השטחים היפים של הארץ, הם שנותנים לתושביה איכות חיים, היא מבזבזת את זמנם של הנוסעים ומיקרת את הקרקע ואת הדיור. הפחתת איכות החיים ויוקר הדיור דוחפים לירידה לחו"ל. לא כל אחד יכול לרדת לחו"ל, רק היותר מוכשרים יכולים לעשות זאת ולהתפרנס שם, לפיכך הרבוי הטבעי של החרדים והערבים מוסיף לאוכלוסית ישראל תערובת של יותר מוכשרים ופחות מוכשרים ואילו הירידה מהארץ, בעקבות רבוי האוכלוסיה, גורעת מהאוכלוסייה רק את אלה שהם יותר מוכשרים. התוצאה של תהליך זה, כעבור זמן רב, מומחשת בגוף חמום של דוד: לידו זורמים מי הדוד המעורבים בחמרים שמומסים בהם, רק מים נטולי חמרים ממשיכים לזרום הלאה ואילו החמרים המומסים אינם יכולים להמשיך לזרום והם נשארים דבוקים לגוף החמום עד שהוא נראה כאבן ויוצא מכלל שמוש. כך נשרוד מלחמות?!
שרידות סרדינית | 14.11.18
5.
פרופסור של שטויות
מי נתן לך מנדט לנסות ולפגוע אפילו בתאוריה במס..המון מדינות סובלות מעתיד קודר מאחר ומנין הזקנים יהיה גדול על מעגל הצעירים שעובדים ..ולכן מיבאים.כל מיני פליטים שיגדילו להם את מאגר העובדים....עדיף שהמדינה היתה מקטינה את השכר של המנגנון הרחב של המוסדות הלימודים ותממן עזרה וקידום לימודים ומקצועית בכדי שיוכלו להישתלב ...מדינה חייבת לחשוב עשרות שניים קדימה ולא לחפש כותרות....ואני באה ממשפה של 12 אחים וילדנו קצינים תואר ראשון ושני ולא נזקקים לאף אחד אפילו לא למתנשאים כמו הפרופסור לשטויות....
ציון  | 14.11.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת