אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דפני ליף על עליית מחירי השכירות: "אנשים כאן חמדנים, יש בעיה של חוסר סולידריות חברתית"

193 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

191.
לא עושה מילואים 4 שנים גם לצו 8 שבטוח לא רחוק לא
אלך, הגנה על הבית עלק.. אז שבעלי הבתים ילכו להגן על רכושם , לי לא נראה לנכון להסתכן בשביל דירות של חזירים שחולבים אותנו- את ילידי שנות ה 80/90 כל חודש וכל שנה התאבון שלהם רק עולה ועולה , זה נהיה כבר מנהג להעלות מחיר כל חידוש חוזה , מבחינתי שיעופו פה טילים יום יום שעה שעה באלפים לי לא אכפת , לי אין אפשרות לקנות דירה גם אם אחסוך שקל לשקל וגם אם אאכל רק צפורניים
נוסע החמישי | 20.11.18
186.
לא חייבים לגור בת"א
לדפני 1. מחירי שכירות בכל המטרופולינים בעולם גבוהים. 2. AIR BNB והקפיצה בתיירות לישראל שהיא תופעה מבורכת מביאה לכך שהשוכרים מעדיפים שכירות לטווח קצר. 3. פתרון--לצעירים לא חייבים לגור בתא יש ערי לויין. 4. לחכ פוקולמן---כולנו ,כחלון הבריח את כל המשקיעים מהארץ--חוק דירה שלישית, העלאת מס רכישה ל10%.
חיגז | 19.11.18
185.
האם יהיה כסף להמשך מחיר למשתכן לאחרי דצמבר ?, בגלל הקיצוץ הרוחבי של 22 מיליארד שח .....
האם יהיה כסף להמשך מחיר למשתכן לאחרי דצמבר ?, בגלל הקיצוץ הרוחבי של 22 מיליארד שח ..... בגלל הגירעון שיא. אם מקצצים כסף מהבריאות , מהחינוך וכו' .... יהיה כסף להמשך מחיר למשתכן ?
מאיפה יהיה כסף ל | 18.11.18
184.
זה נכון אין סולידריות וכשוכרים שלא יכולים לקנות דירה זה יקוזז עם השרות הצבאי של הילדים
בכל מקרה כבר כעת אנו מחנכים את ילדינו שאסור לתרום דבר למדינה, הכול עבודה או מאמץ צריכה להיות תמורת תשלום הוגן וכמובן חשיפת השקרים ושטיפת המוח של מערכת החינוך על ידי דוגמאות, הבדיחה הכי טובה אצלנו בבית היא: ציונות חזון והגשמה
משפחה בשכירות עם ילדים | 18.11.18
183.
חדשות המאה - אנשים הם חמדנים - הכל היצע וביקוש! כחלון נכשל לחלוטין בהיצע שכירות
כחלון רצה להוריד מחירי הדירות לרכישה הבריח את "הרוכשים להשקעה" לפי כל המדדים - והוא מתפאר בזה אבל ה"רוכשים להשקעה" הם אלה שמשכירים דירות!!!!!!!! מלאי דירות ההשכרה קטן בארבעת השנים האחרונות ומכאן המחיר גדל כחלון שכח את מי שאין לו כסף לקנות אז הוא שוכר. זרק אותם לכלבים.
כחלון | 18.11.18
182.
שכר דירה
מספיק עם פייק ניוז עובדות בבקשה: למעלה משני שליש , כשבעים אחוז ממחיר דירה הם מיסים! לבעלי דירות להשכרה יש תשואה של 2 עד 3 אחוז בלבד! יוקר המיחיה זו מדיניות מכוונת מלמעלה ע״י הממשלה והעיריות! חברות להשכרה לא רוצות לבנות בארץ כי התשואה נמוכה! כלומר שכר דירה שאתם מתלוננים עליו הוא זול ביחס למחיר עלות הדירות! מסקנות: מזכירי דירות צריך לעודד! מה ההגיון לתת לחברות להשכרה הנחות ותנאים טובים כדי שיבנו להשכרה ויהנו מתשואה של 7-8 אחוז? למה לסבסד אותם זה טוב ומשכירי דירות פרטיים זה אויב? את הכעס והתלונות יש להפנות לממשלות לדורותיהן שסיפסרו באדמות של כולנו! ואל הרשויות - העיריה שמטילה ארנונה מטורפת על דירות למגורים ומתלוננת שהיא מפסידה עליהן כסף! למה ? כי כל המערכת בזבזנית ! אותו דבר המגזר הציבורי עם תנאי עבודה הרבה יותר טובים מהמגזר הפרטי! למה? כי אנחנו משלמים !
דין | 18.11.18
178.
תרבות ה-מגיע לי
למה אין מוסדיים בהשכרת דירות? כי הם לא מסכימים לעבוד בשביל 2% תשואה. זה הרווח שמסתפקים בו כל מי שאתם משמיצים. לגברת ליף מגיע לגור בצנטרום של תל-אביב במחיר זול? למה שהגברת מפונקת לא תעבור לגור בראש-העין במחיר סביר? כי אין שם תיאטרון וקולנוע מתחת לבית, וזה לא מספיק איכות חיים בשבילה.
הטייקון | 18.11.18
174.
אפשר לבנות בפארק חיריה
למי שלא יודע - ממשלת קדימה בזמנו אסרה על בנייה במתחם הענק של חיריה - פארק שרון. מדובר בשטח עצום של 8000 דונם. פי 3 מפארק הירקון. סביב השטח הענק הזה גרים די מעט אנשים ולכן אין שום בעיה להפשיר שליש מהשטח, כך שעדיין הפארק יהיה ענקי, פי 2 מפארק הירקון. על השטח המופשר אפשר להרים 3 מגה שכונות: בת"א, חולון ואזור. כל אחת 10000 יח"ד. מאחר וזו קרקע של מדינת ישראל אפשר שחלק מהן תהייה דיור בר השגה ואפילו דיור ציבורי. זה רק עניין של החלטה. שטח יש. המון שטח. 8000 דונם!
ישראלי | 18.11.18
173.
זאת בדיחה וחוצפה. היא, כחלון, פולקמן ועוד כמה אנשים הם האחראים הישירים לעליית מחירי השכירות!
ברור שכשמעיפים את את כל המשכירים בעלי הדירות מהשוק ואעל אלה שנותרו מטילים רגולציות שעולות כסף- העלויות מתגלגלות לצרכן הסופי. זה עוד כלום, הודות לחקיקה של כחלון ולמדיניות שהוא התווה לרשות המיסים- כל נושא השכרת הדירות מתחיל לעבור לידיים של מספר קטן של תאגידי ענק עם מתחמי דיור להשכרה. נחשו מה יקרה בעוד 10-20 שנים, כשהמונופול/קרטל הזה יתחיל להוות אחוז יותר משמעותי בשוק...
אבי ייסר אתכם בשוטים ואני אייסר אתכם בעקרבים | 18.11.18
172.
סולידריות?
היכן הסולידריות של דפנה ליף נעלמה בבואה ללשכת הגיוס ולא התגייסה? האם הסולידריות רק במקום בו "כואב" לך? אם יש את רצונך להתגורר בחור הישבן של העולם (תל אביב הוכרזה כבירת ההומואים והלסביות) מדוע את מבקשת ממני לממן לך זאת? הזעתי רבות עד שהגעתי לדירתי. את כספי החסכון שלי השקעתי בדירה. אז מדוע את רוצה להשתתף ברווחים שלי? מה עשית לטובת הענין מלבד לילל?
לא לפייסבוק | 18.11.18
165.
תגובה ל-157 (מני האידיוט)
לא כל דבר צריך להפוך לגזענות כלפי העדה האחרת. הטיעון שלך שכלוחם אתה לא תהיה מוכן לעשות מילואים כדי לשמור על בתים של אחרים הוא לגיטימי. ההמשך של הטיעון שלך ש״בן גוריון חילק בתים לאשכנזים״ הוא טיעון רקוב וגזעני. יש מאות אלפי מזרחים אמידים במדינה הזו, והמון קצינים בכירים, מנכ״לים, ובעלי הון מזרחים. בקיצור, אם אתה לוזר חפש לך תירוץ אחר
לוחם במיל׳ | 17.11.18
161.
אחרון חביב וגמרנו (-:
* יש הרבה קבלנים ויזמים שמחזיקים קרקעות ריקות זמן ארוך בלי לבנות עליהם, וזה מעלה את מחירי הקרקעות באופן מלאכותי - לקבוע בחוק שמי שמחזיק קרקע ולא בונה תוך זמן מסויים הקרקע עוברת לידי המדינה. לדוגמה יזם שלא יסיים בניה שנתיים אחרי שרכש את הקרקע, יאבד את זכויותיו על הקרקע. * להקים פרוייקטי בנייה ממשלתיים, שיבנו וימכרו דירות בגדלים שונים (דירות חדר אחד, דירות שני חדרים, וכן דירות שלושה וארבעה חדרים), בכל אזורי הביקוש, במחירים שיקבעו ע"י הממשלה (ולא ע"י המגזר הפרטי) ושלא יעלו על 45 משכורות של הדייר (זה צריך להיות בערך בין 200,000 ש"ח לבין 700,000 ש"ח בתלות מגודל הדירה ובמיקומה).
יוסי | 17.11.18
160.
המשך...
* מחירי השכירות גבוהים מדי - ולכן יש להטיל פיקוח על מחירי השכירות, כך שלא יעלו על רבע מההכנסה של הדייר. * יש בארץ מעל למאה אלף דירות רפאים, שהן דירות ריקות ולא מאוכלסות. מצב זה יוצר מחסור מלאכותי בהיצע הדירות וכך מייקר באופן מלאכותי את מחירי הדירות ואת דמי השכירות - ולכן יש לקבוע ארנונה גבוהה במיוחד על דירה שעומדת ריקה יותר מזמן שיקבע. לדוגמה לקבוע ארנונה של 300% על דירה שעומדת ריקה יותר מחודשיים. זה יגרום לבעלי דירות הרפאים למכור או להשכיר אותן.
יוסי | 17.11.18
159.
האם דפני ליף צודקת?
כן => המהות של יוקר הדיור, היא מדיניות מכוונת של העברת כסף ממעמד הביניים והעניים אל המאיון העליון. * מה שנדרש לעשות בנושא זה מספר צעדים - כולל גם הבאים: * מיסי הדיור (כולל מע"מ ומחיר קרקע ועוד) על מעמד הביניים והעניים גבוהים מדי, זה עשרות אחוזים ממחיר דירה - ולכן יש להפחית משמעותית את מיסי הדיור על דירות רגילות, ובמקביל להעלות משמעותית את המיסים על המאיון העליון. * אשראי זמין מדי גורם לניפוח בועת נדל"ן - וכדי למנוע זאת יש לאסור על הבנקים לתת לרוכשי דירה יחידה משכנתאות שההחזר החודשי שלהן גבוה מרבע מההכנסה החודשית של הדייר, וכן לאסור על הבנקים לתת משכנתאות שתקופת ההחזר שלהן מעל ל-15 שנה. * כדי למנוע ממשקיעי דירות להשתלט על מלאי הדירות - יש לאסור על בנקים לתת משכנתאות למשקיעי דירות, אלא אם כן המשכנתה למשקיעים תהיה בריבית גבוהה במיוחד.
יוסי | 17.11.18
157.
יש לי פתרון פשוט
לא הבנתי מה הבעיה?אני אזרח ישראלי שנפגע מעליית שכירות כי אין לי בית ומכך אין לי צורך ללכת ולהילחם במלחמה הבאה על מנת לשמור על אותו נכס.אם כל המילואימניקים יפעלו כך לא תהיה ברירה לבעלי הדירות ובשביל שהנכס לא יעבור לבעלות של ערבים הוא יסכים להוריד מחיר שלי הלוחם יהיה איזשהו אינטרס לשמור עליו בקיצור,זו תוצאה של אותה גזענות ממוסדת של בן גוריון שנתנה לאשכנזים דירות במתנה בתל אביב ופנסיות ועוד ועוד עד שהם כולם חושבים שאפשר יהיה תמיד לאנוס את המזרחים.בקרוב ייגמר אנא הצטרפו למטבק
מני | 17.11.18
154.
מחיר למשתכן מכריח את הרוכשים להחזיק בדירה ל 5 שנים בלי אפשרות למכור
זה תוקע אותם מאוד, כי עד שמקבלים את הדירה עוברות כמה שנים ואז משפחות תקועות עם הדירות האלה (למרות שנסיבות החיים, עבודה, ילדים נוספים וכו' משתנות כל הזמן). לא ברור למה. גם אין שום בעיה לחוקק שרק אחוז מסויים של הדירות בתל אביב יכול להיות למכירה לאנשים שאינם תושבי ואזרחי מדינת ישראל. רוב הניפוח של שוק הדירות בגוש דן נובע מזרים בעלי הון שרוצים לרכוש דירות בתל אביב והאיזור, והמקומיים נאלצים לשלם הון בשביל לגור קרוב לעבודה ולא לבזבז שעות על הכביש. קל מאוד לדרוש מבעלי דירות בתל אביב לשפץ את חזית הבנין (כפי למשל שקורה באמסטרדם) שבה חובה להפריש סכום שנתי לצורך כך ואז העיר לא נראית מזעזע מבחינת בניינים ישנים ועלובים ולפחות מחירי השכירות הולכים למשהו טוב, וגם פחות משתלם לאנשים להיות בעלי דירות להשכרה. כל השאר זה קשקוש. להכריח דיור בר השגה בפרוייקטים בעיר יקרה זה סתם פתח לקומבינות. מי יקבל את הדירות האלה? איך זה בכלל עוזר לשבור את מחירי הבועה? פשוט קשקוש.
די | 17.11.18
145.
במדינה הזאת כל אחד חומד את חברו אבל סיסמאות על נאמנות פטריוטיות העם שלנו יש בשפע
ישראלים הם הכי גריידים בעולם ראו את ממשלת הגנבים הנוכחית ראו איזה נבחרי ציבור עלובים קומבינטורים מייצגים את הליכוד , כל סיסמאות האחדות נאמנות לדגל והעם שלנו חוץ מסיסמאות פשיסטיות זה שקר וצביעות למה בישראל חבר חומד את חברו וכסף כסף תרדוף זאת האמת היחידה שהמדינה הזאת מייצרת
דפני לייף צודקת כרגיל | 16.11.18
139.
רעידת אדמה הפתרון.
מאחר ונהיינו מדינה של חזירים, וכל בעל נכס נהיה חזיר כולל בעל הנכס של הבית שאני גר בו. ומאחר ונהיינו חזירים, חמדנים, מחירים מטורפים, ממשלה חזירה, הכול בשם הכסף, תבוא עלינו בקרוב רעידת אדמה בסולם גבוה, ותיתן כאן מכה לכל החזירים. אין ברירה, עם ישראל החזירי, הקפיטליסטי, צריך לקבל מכה.אחרת , אלוהים ישמור
אביב | 16.11.18
138.
דפני, את בסדר, אבל את טועה
הצעירים לא חייבים לגור בתל אביב. יש עוד מקומות בארץ. ככל שכוווולם רוצים לגור בתל אביב וההיצע מוגבל ברור שהמחיר יעלה. חוק כלכלי בסיסי. את מצפה שבשוק של דרישה גוברת המחיר ישאר באותה רמה נמוכה כי זה סולידריות ? את מוכנה לתרום את שכרך מעבר לשכר הממוצע במשק בשם אותה סולידריות ? בקצרה, אם מי שידו אינה משגת יעבור לגור בערי הלווין זה יוריד את המחירים בתל אביב (פחןת ביקוש) ואז גם בערי הלווין. גם אם בהתחלה זה דווקא יעלה את המחיר בערי הלווין. (אמרנו, ביקוש גובר)
דן | 16.11.18
134.
לא הבנתי את הטפשות הזאת חובה להשכיר ל-5 שנים
אם אחד מהצדדים הוא "על הפנים", אז צריך יהיה להיתקע איתו 5 שנים? אם יתגלה שיש לדירה בעיות (עובש ,ג'וקים, סתימות במקלחת, קצר בחשמל, רעש מהרחוב או מהשכנים, וכיו"ב) אז השוכר יהיה חייב להיתקע שם 5 שנים? אם השוכר מתגלה כטיפוס פרוע שהורס דירות ומפריע לשכנים, אז המשכיר יהיה חייב לסבול אותו 5 שנים? מה זה השטות הזאת. חובבנים מנהלים לנו את המדינה? ככה גם האוצר שלנו נראה. הכל הפרחות של בלוני ניסוי וזאת על חשבון הגב של האזרחים האומללים שלנו.
אחת | 16.11.18
132.
אם אדם שמשכיר את דירתו במשך 35 %... יכול להגיע למצב , לקבל את כל עלות ההשקעה .......
אם אדם שמשכיר את דירתו במשך 35 %... יכול להגיע למצב , לקבל את כל עלות ההשקעה .... בנוסף ישאר עם דירה במחיר שוק. *במידה שקנה הכל בהון עצמי... אם לא קנה בהון עצמי את הנכס , יקח לו יותר זמן (יותר שנים לכסות את ההשקעה)
שים לב ש | 16.11.18
130.
חוצפנית נטו
כל פעם שיש חקיקה בנושא השכירות אז המחירים עולים...מה חשבת שאם כחלון ידחוך מס דירה שלישית בעלי הדירות שקנו אותם בזיעת אפם , שילמו מיסים ומשצמים מס שוטף יקבלו סטירה ויגידו אמן...אידיוטים. כמו ברגולציה ככל שיש יותר רגולציה זה עולה יותר כסף תשאלי את פחלון חבר של.
חכם אליהו | 16.11.18
129.
כל נושא השכירות - אכזריות לשמה
מיילה הם גובים שכר דירה, אם יש תקלה הם לא ממהרים לתקן, אם יש דליפה הם לא ממהרים להזמין בעל מקצוע, השוכר נאלץ לסבול את התקלות ובעל הדירה צוחק כל הדרך לבנק עם השכירות האכזרית, ככה זה בתל אביב, במדינה מתוקנת היו קצת יותר מתחשבים עם השוכרים, עם מעוטי היכולת...אבל זו מדינה לטייקונים ולביב ולכחול שלו. כל השאר לכל הרוחות
אכזריות | 16.11.18
124.
שכירות
כל הדיבורים על כך שצריך להיות סולידריים שווים את החלק האחורי בגוף האדם. כבעל דירה אני אומר דבר ברור אחד. רכשתי את הדירה מזיעת אפי. על מנת לשמור על כספי ואולי בבוא היום להוריש לילדי סכום מסויים על מנת לעזור להם בחיים אני משכיר. אז מדוע שאתחשב בך וביתר חברייך אשר מתבכיינים כל הזמן במקום לחסוך ולרכוש דירה כמוני ורבים מותי? ביאם ברצונך לגור בעיר ונדרשים שם דמי שכירות גבוהים יש לך את האפשרות לעבור לפריפריה שם משלמים פחות. אף אחד לא כולא אותך. אז במטוטה ממך עזבי אותנו המשכירים במנוחה. מצוקת הדיור לא תמצא אצלנו פתרון.
לא לפייסבוק | 15.11.18
123.
חמדנות ?
את נשמעת לי כמו אחרי גראס. מה נסגר איתך דפני ? על איזו חמדנות את מדברת ? אולי שכחת את עשרות המיליארדים שהציבור משלם עבור התספורות של הבנקים והטייקונים התמימים והלא חמדנים ? איך יש לך החוצפה לכנות אזרחים מן השורה שצברו רכוש בעמל של 40 ו-50 שנה ולכנות אותם במילה חמדנים ? בושה וכלימה על איך שאת מדברת. תעבדי קשה ותחסכי כמו הדורות הקודמים ובמקום לשבת בבתי קפה וללהג תעשי דברים מועילים יותר ואל תשרפי את כספך בבחינת "אכול ושתה כי מחר נמות"
גבי | 16.11.18
121.
נטו כחלון נטו כישלון.
הרס את שוק הנדל"ן ,גרם לעליות מחירים בגלל מחיר למסתכן ,גרם לעצירה בהתחלות בניה .סיבסד במילארדיםמזוגות צעירים כדי שיהפכו למשקיעים במחיר למסכן .מדוע הוא לא מחזיר פטור ממס שבח על יחיד שמוכר דירה פעם ב 4 שנים ?,ואז ישוחררו הרבה דירות לשוק,נטו כחלון נטו חנופה ,נטו כישלון
כחלון אידיוט  | 16.11.18
118.
בעיניים מפוקחות
בישראל 2018 המשמעות של "סולידריות חברתית" זה להעביר כסף לחרדים. אין דרך לנצח אותם בעוני. בכל פרמטר של עוני הם "ינצחו". לכן אין סולידריות כי זה חד כיווני. זו גם הסיבה שמעמד של אנשים עובדים מעדיף להצביע למועמדים שלא רוצים "סולידריות" כי זה על חשבונם. כל דיון בעיתון צריך למקם במרכז משפחה של 2 הורים עובדים ו-2 ילדים- מה טוב להם. לא בגלל שזה "מקובל" יש מקום גם למשפחות מסוגים שונים פשוט בגלל שזה הרוב המוחץ. וצריך לקבוע בחוק שאין עוני כל עוד 2 בני זוג לא עובדים.
יוסי | 16.11.18
115.
יש קצת פינוי בינוי כי: ראשי העירים לא מתלהבים ....
יש קצת פינוי בינוי כי: ראשי העירים לא מתלהבים כל כך מפינוי בינוי,מהסיבה: שהם צרכים להשקיע המון כספים בפיתוח תשתיות חדשות....בכל שכונה ושכונה (גני ילדים ,מעונים,טיפת חלב,בתי ספר יסודי ,בתי ספר חטיבת ביניים עד תיכון. קופות חולים וכו).
יש קצת... | 15.11.18
110.
למה כל הזמן מוסדיים?
רוצים לחלק מתנות למוסדיים ולדפוק משכירים זעירים. ולזה אתם קוראים שויון חברתי. סתיו שפיר ליפ ופולקמן תתביישו לכם. תחוקקו חוקים שכולם יוכלו להשתתף. תעודדו משכירים פרטיים להשכיר ל 5 שנים תייצרו ועדות משמעת להתעללות של בעלי דירות בשוכרים יש מליון דברים לעשות אבל אל תחלקו מתנות לאוליגרכים ולמוסדיים. הם גופים חזקים והשוכרים שלהם לא יעניינו אותם בכלל. סליחה אבל אין לכם מושג
אורי | 15.11.18
109.
הימין קפיטליסט חזירי. בעבר, למרות הבעיות שהיו
ולכן התקיים- כל ישראל חברים. מאז, תחילה בחסות שר האוצר נתניהו התחילו להפריט בנזיד עדשים וגם לא דאגו שהזוכים ישמרו לפחות על אותה רמת שירות לאזרחים. ועוד לא הזכרנו את שערוריית התקציב הסמוי של משרד הביטחון
היתה ראיה חברתית | 15.11.18
108.
לקרוא...
עודף חקיקה כל חקיקה והתעסקות עם נושא הדיור רק תלהיט את השוק, צריך לשוק להתנהל מאליו החוק הכלכלי הבסיסי "היד הנעלמה" הוא הרלוונטי בשוק קפיטליסטי ולא משנה אם זה דיור או חפירת קברים. - אומנם חשוב שהממשלה תתערב במקרים מסוימים, אבל התעסקות יתר בשוק הנד'לן גורמת לאסון !! סה'כ היה ויש בארץ שוק השכרת דירות חופשי שהתנהל מצויין, ותזכרו שישנם אנשים שרק שוכרים דירות ולעולם לא יקנו או לא יוכלו לקנות. - כחלון והמדיניות הנלוזה שלו מסית נגד משכירי הדירות ומחוקק חוקים שיכולים לפאר משטר קומוניסטי, ומה יצא מזה
לקרוא.... | 15.11.18
98.
חחחח לפי התגובות פה המצב רק ילך ויחמיר
כמה שנאה בין אחד לשני אלוהים. אני אגיד לכם למה מייאש בלקרוא את התגובות פה. כי עברו כבר כמה שנים טובות מאז המחאה החברתית...ומעבר לעליית מחירי השכירות ומשכורות תקועות כלום כלום כלום לא קרה. בשום מקום בשום עיר בשום מצב לא רק בתל אביב. עלו כל מיני תוכניות תפלות שלא הועילו והממשלה כמובן נשארה יותר אנמית מאי פעם כי הכלכלה זה משהו משני עד זניח ביותר אצל נתניהו. אז מדברים על היצע וביקוש אוקיי הבנתי. ועדיין זה מצב אבסורדי ששכר דירה צריך להיות 60 אחוז מהמשכורת תסכימו איתי לא? לא משנה כמה היצע או ביקוש יש זו חזירות לשמה. מה אני צריך לשלם שכר דירה מנופח כי כמה תושבי חוץ באו והעלו מחירים?? ואנחנו אלופים בישראל בלהיות חזירים ואינדיווידואלים אחד לשני לא?? אז זה מה יש ונמשיך לשנוא אחד את השני והכל יישאר תקוע ואחלה בחלה.
מה יהיה?  | 15.11.18
84.
תגובה 55, משה
אתה לא מאמין בסולידריות חברתית, נכון? אצלך הכל עניין של ביקוש והיצע, כאילו היינו אמריקה, ולא מדינה במצור המוקפת מאות מליוני אדם החפצים להשמידה. אתה בטח מאמין שאחרים צריכים להגן על הרכוש שלך, אם בינתיים לא הברחת את רובו לחו"ל, נכון ? אני לא מתכוון להגן על הרכוש שלך, וכמוני רבים. והכל בזכות אנשים שחושבים כמוך. עכשיו אתה מבין למה הרפיסות הביטחונית של ישראל, ומה מקור הבעיה...
איציק | 15.11.18
79.
השתכנעתי ונמנעתי מלהעלות לשוכר הוותיק והטוב שלי את דמי השכירות לשנתיים הבאות.
קראתי את הכתבה, השתכנעתי ונמנעתי מלהעלות לשוכר הוותיק והטוב שלי את דמי השכירות לשנתיים הבאות. לפעמים צריך מזל כדי לקרוא בזמן הנכון את הכתבה הנכונה, ולעשות את המעשה הנכון גם עבורי וגם עבורו.
יובל מגבעתיים | 15.11.18
78.
דפני ליף, כל מילה בסלע. היא מצביעה בדיוק על התחלואה החמורה ביותר בחברה הישראלית
אין כאן שום סולידריות. אדם לאדם זאב. כל אלה שראינו בצוק איתן שסייעו לחיילים, הכול-חארטה. יש כאן שילוב קטלני של אזרחים שמרוכזים בתחת של עצמם בלבד עם חמדנות, חזירות וגניבה - של כל הישראלים, ללא יוצא מן הכלל, לא רק טייקונים ופוליטיקאים. תמיד ישראלים אהבו כסף, אבל לדעתי החל משנות ה-90 חל שינוי משמעותי לרעה.
יוסי | 15.11.18
74.
אין בושה!
לא מספיק שלוקחים מבעלי הדירות לפחות עשרה אחוז. עוד באים בתלונות על המחיר שלא משקף תשואה נורמלית בשום פרמטר!!!! ואת מחיר הדירות יצרה המדינה ששמה רף מאוד גבוהה למכרזים של המינהל, על הקרקע. קבלנים בשביל לזכות היו צריכים לתת מחיר גבוהה לקרקע ומשם נגזר המחיר לאזרחים. ומשם משקיע או בעל נכס גוזר מחיר לשכירות ושוב זה לא משקף בכלל השקעה טובה בשום פרמטר. ומחירי השכירות עוד יעלו היות ומשקיעים הדירו רגליהם מהשקעות של דירות בארץ. ודירות להשכרה יהפכו למצרך נדיר. ששוב יעלה אותם....
אליהו | 15.11.18
69.
בוקר טוב
המדינה רוצה להרויח היא לא רוצה לשקם צעירים על כל דירה היא רוצה כמה שיותר,כל השאר זה סיפורי סבתא,הכל פה זה ביזנס,במדינת ישראל דירה זה לא חובה,העשירים קונים דירות והעניים משלמים שכירות ומתרחקים מחלום הדירה זה הכל. זה הפילוג אם לכולם יהיה דירה לא יהיה שוק שכירות זול אז מעלים מחירי דיור שלהרבה אנשים מהציבור לא תהיה אפשרות לקנות דירה. זה הרצון של המדינה הם לא רוצים שלכולם יהיו דירות כי הם מרויחים מהשכירויות מיליארדים והם רוצים מחירים גבוהים. הון ושלטון זה הולך ביחד במיוחד בישראל. אפשר לבנות דירות ב200,000 שקל שלא עשויים מבטון בבנייה קלה אבל אף אחד לא רוצה בישראל לבנות זול הם רוצים עסקאות יקרות
שחר | 15.11.18
68.
לא. זאת לא חמדנות וגם לא היעדר ״סולידריות״.
צר לי, אבל דפני ליף מדברת מתוך בורות עמוקה בכלכלה. הרי אם היתה לה דירה להשכרה, היא בוודאי לא היתה משכירה אותה מתחת למחיר השוק, רק מתוך ״סולידריות״. הבעיה בשוק הנדל״ן נובעת מריבית נמוכה מדי במשק, אשר אילצה הרבה מאוד חוסכים לחפש מסלול השקעה אלטרנטיבי לפק״מ המסורתי שהיה נהוג בבנק. עקב כך הם פנו להשקיע בנדל״ן, מה שדחף את המחירים כלפי מעלה, וכאשר מחיר הדירה כה גבוה, חייבים לגבות שכירות גבוהה בהתאם כדי להצדיק את ההשקעה. בקיצור - האשם אינו בעם, כי אם בבנק ישראל! הם הינדסו את המצב הבלתי האפשרי הזה, והם אלה שצריכים לשאת באחריות.
אורן | 15.11.18
66.
כשלא משחררים קרקעות או משנים מיתאר אז אין מספיק דירות
הפתרון הוא לא בתיכנון ממשלתי (קומוניזם) או בסולידריות כלכלית (סוציאליזם) כי שניהם הוכחו כבר עשרות פעמים כלא עובדים. קומוניזם וסוציאליזם הם בניגוד לטבע האדם. בהצלחה למי שרוצה לשנות את טבע האדם. הפתרון הוא לשחרר קרקעות, להוריד את התערבות המדינה בתכנון הבניה ולתת לשוק החופשי לעבוד. הבעיה היא ששוק חופשי = פחות שחיתות בעיריות ובמשרדי הממשלה אז אין סיכוי שזה יקרה וכאן שורש הבעיה.
הגלשנית | 15.11.18
63.
שכירות זולה !!!!!
הבלוף של כחלון הוא במיסוי . לפני שאת מרים בנין של 40 יחידות אתה צריך להיפרד מ כ 5 מליון שח למסים . הייטל השבחה מס זה הולך לעייריות . מס שבח . תשלום לחברת המים . תשלום לחברת החשמל . אגרות ביוב. אגרת פיתוח . ועוד לא עשתה בור אחד ליסודות הביניין אייך ההיה דיור בר השגה אייך. גונבים אותנו כאשר אנחנו ישנים וערים
שאולי | 15.11.18
62.
עודף חקיקה
כל חקיקה והתעסקות עם נושא הדיור רק תלהיט את השוק, צריך לשוק להתנהל מאליו החוק הכלכלי הבסיסי "היד הנעלמה" הוא הרלוונטי בשוק קפיטליסטי ולא משנה אם זה דיור או חפירת קברים. - אומנם חשוב שהממשלה תתערב במקרים מסוימים, אבל התעסקות יתר בשוק הנד'לן גורמת לאסון !! סה'כ היה ויש בארץ שוק השכרת דירות חופשי שהתנהל מצויין, ותזכרו שישנם אנשים שרק שוכרים דירות ולעולם לא יקנו או לא יוכלו לקנות. - כחלון והמדיניות הנלוזה שלו מסית נגד משכירי הדירות ומחוקק חוקים שיכולים לפאר משטר קומוניסטי, ומה יצא מזה ? משכירי דירות מכרו את דירותיהם ואותה "מסה קריטית" של שוכרים נשארה כמו שהייתה ודירות אין. - גברת ליף זורקת אמירות סוציאליסטיות עם טעם קומוניסטי שעבר זמנו. רבותיי תעזבו את שוק הדיור ותתעסקו בבניה והוזלת מחירי מגרשים של המינהל. - כל ההתעסקות הזו גרמה נזק בל יתואר לשוכרי הדירות, ואין טעם להאשים את בעלי ההון הם לא אשמים.!!!
חשוב לקרוא....... | 15.11.18
59.
אוסף בטלנים שרק רוצה שיממנו אותו
כן אז סתיו שפיר שיחקה אותה, היא חיה עכשיו על חשבוננו, מרוויחה פיצוץ ושכירות או דירה זו כבר לא בעיה שלה. מכירי השכירות עולים כי הם משקפים באופן חלקי ביותר את התשואה על הנכס. אנשים כמו שר האוצר וגם חלק מהדוברים חושבים שאדם שהשקיע את הונו ומספק שירות של דירה להשכרה הוא אוייב העם מצד אחד כי הוא קנה דירה, וחמדן מצד שני כי הוא לא משכיר אותה במחיר מגוחך. מחירי השכירות בישראל נמוכים, אין אפשרות שכולם יגורו בתל אביב כמו שלא כול האמריקאים גרים במנהטן. מי שרוצה לגור במרכז זה יקר
רמי | 15.11.18
58.
מחירי השכירות
מחיר השכירות במרכז נותנים תשואה להון בין 2.5 אחוז עד 4 אחוז ו4 אחוז זה נדיר הממוצע מקבל 3 אחוז אז איך זה חמדנות 4 אחוז את מקבלת מאיגרת חוב של הבנק קצת פחות מאירות ממשלתיות כמו גילון ודומיהם וזה גם השקעה מאוד סולידית אז כמו שלא הבנתי את כחלון לא מהין אותך
דר לכלכלה | 15.11.18
55.
בקיצור הישראלים עצמם הם הבעיה
וזה לא פלא. מי שחותך בכבישים, עוקף בתור בסופר ובקופת חולים, חוסם חניות לשכנים ואינו יודע "התחשבות באחר" מהי, יהיה גם המשכיר הגרידי שמעלה מחירים מהיום למחר וקובע חוזים דרקוניים, וגם השוכר שמשאיר דירה חרבה אחריו, כי מה אכפת לו - זה לא רכוש שלו. עשו את האנלוגיה גם למערכת החינוך (תקיפת מורים, חינוך ברמה נמוכה), למערכת הבריאות (תקיפת רופאים, חיסכון על גב החולים) ולכל מערכת שהיא. לפעמים פשוט מפתיע אותי שאנחנו איכשהו ממשיכים להתקיים כמדינה.
החיים עצמם | 15.11.18
54.
דמי השכירות נגזרים מערך הנכס וביקוש והיצע ,
דמי השכירות נגזרים מערך הנכס וביקוש והיצע , שמחרי הדירות עולים ואין היצע =>> מחירי השכירות יעלו. הפתרון הוא לא חוקים ומגבלות למינהם, אלה הגדלת הצע \ כמות הדירות בשוק לכולם !! כולל ל משקיעים שאחר משכירים את הדירות בשוק החופשי, כולל לחברות שיקימו מקבצי דירות להשכרה ארוכת טווח, כולל דירות משפרי דיור וגם דירות ברת השגה, רק הצע מגוון יפתור את הבעיה.
חכם בלילה | 15.11.18
51.
צודקת 100%! הפתרון הוא קומוניזם!
דפני, אם יום אחד תלכי לעבוד, אני מניח שתבקשי מהמעסיק כמה שפחות כסף. אם יום אחד תהייה לך דירה להשכרה - אני מניח שתשכירי אותה לנותן ההצעה הנמוכה ביותר. את חיה בסרט. גלי לנו אולי מי מממן אותך ואת המחאה הילדותית שלך שרק עשתה נזק לכולם?
אחד העם | 15.11.18
50.
מה לא ברור?
ברור שבעלי הדירות המשכירים את הדירות הם משקיעי נדל"ן. ככל שיש פחות בעלי דירות, הביקוש לדירות להשכרה עולה, וההיצע יורד. לכן המחירים עולים!! ככל שתגרשו את המשקיעים מענף הנדל"ן יהיו פחות דירות להשכרה, ומחירי השכירות יעלו. זה בדיוק מה שעשה שר האוצר שלנו.
פשלון | 15.11.18
47.
חבורה של מעופפים: הם באמת חושבים ש"הוט מגורים" תהיה יותר הוגנת, מסתם אזרח
מי אלה המוסדיים ו"החברות" שאבירי המחאה רוצים כלכך לראות בראש הפרמידה של שוק השכירות? כלל, תשובה,, הוט, קבוצת פארטנר, כאלה .. ולכל מי שלא הגיע מהמאדים לפני שעתיים, יש על בטוח התנסות ברמת השירות.ועוד יותר מה קורה כשיש מחלוקת, עם מי מדברים? זהו שאין עם מי, טופס מהעורך דין הענק, ואתם במטחנה של ההוצאה לפועל, ואין עם מי לדבר, מנסיון! חוץ מזה, בישראל התשואה היא 3% בקושי, כבר כ5 שנים שהמוסדיים יכולים לעשות השכרה, והמדינה, מספקת להם בונבונים שיהפכו את התשואה ל9%, עט עם בכלל עלו על העגלה, וההסבר פשוט, הם נזקקים לכ15% תשואה, רק כדי להחזיק את פירמידת השליטה. אז מי שמפנטז שבהוט ז יהיה זול יותר או חביב יותר, חי בסרט!
חכו למכתב מהעורך דין | 15.11.18
43.
תל אביב זה לא עיר לצעירים. יש פריפריה. בכל מדינה יש ערים
עשירות וערים למעמד הביניים ומטה. זה שכולם רוצים לגור בתל אביב זה דבר אחד, זה שלא כל אחד צריך זה כבר עניין אחר. אנשים מנסים להשיג סטטוס גבוה גם כשאין להם את האמצעים. לא כל אחד יכול להיות רופא או מהנדס, ולא כל אחד יכול לגור במרכז של המרכז. לרצות לגור במקום רק בשביל הסטטוס שלו זו גם חמדנות.
_ | 15.11.18
36.
האנושות עוד לא שם
הקפיטליזם נחשב היום כמשהו מובן מאליו אבל בראי ההיסטוריה ייזכר כתקופה של בערות וזה מה שאנשים לא מבינים. שנים ניסו לצאת מעבדות בחוסר הצלחה ובסוף היה ניסיון שהצליח. האם הפסיקו לנסות בגלל כל אותם ניסיונות כושלים? לא. המשיכו עד שהצליחו. לא אמרו "בעבר לא הצלחנו אז סימן שאי אפשר".
האנושות עוד לא שם | 15.11.18
35.
מרקסיסטים קומוניסטים משוגעים
פיקוח לא עובד. מה עובד? לבנות. לא כמו כחלון בפיקוח ממשלתי ורולטה, אלא פשוט לשחרר קרקעות לבניה. חוקים שאתם יכולים אולי להעביר? קודם כל להקטין את יכולת ההתנגדות של דיירים לגבי בניה באיזורם, כי דיירים שמתנגדים זה א.ב. של העלאת מחירי הדיור. דבר שני לצמצם את מס השבח שגונבת המדינה והרשות המקומית על כל בניה או הפשרה. בעלי הדירות חמדנים? המדינה והרשות המקומים שותים את דמם, אז זה מתגלגל לדיירים.
קובי השפוי | 15.11.18
34.
המשקיעים הוצאו מהשוק לכן שכר הדירה עולה
משקיע לא גר ביותר מדירה אחת - כשאדם קונה דירה שניה או יותר, הוא משכיר אותה. כשהרבה משקיעים משכירים דירות יש עודף הצע והמחיר לא עולה (או עולה פחות מעליית מחירי הדירות). החוקים נגד המשקיעים, אכן עצרו את עליית מחירי הדירות, אך נוצר מחסור בשוק ההשכרה ומחירי הדירות להשכרה עולים. בנוסף - בעבר משקיעים (יזמים) גם היו מגדילים את היצע הדירות - בהרבה מקרים המשקיע קונה בית קטן על מגרש ובונה במקומו בית גדול עם מספר דירות - בכך מגדיל את היצע הדירות בשוק. לא עוד. דירות אלה חסרות בשוק - המשקיעים בחוץ אך הציבור לא נהנה אלא מפסיד !!
שוכרי | 15.11.18
31.
דפנה, הבעיה העיקרית היא דוקא את. חובבנית שלא דרשה תחבורה ציבורית
תחבורה ציבורית כמו 10 קווי הרכבת הקלה והמטרו שבתכנון אבל בבצוע מקרטע (ורצוי גם בשבתות) היא נשמת הצדק החברתי. ועם הגב הציבורי יכלת להשיג אותה. דוגמאות * יחסוך לרבים את הצורך ברכב פרטי. * יקצר מרחקים וגם ילדה מפונקת כפר שמריהו תסכים לגור בגבעתיים ותרגיש כמעט כמו בשדרות רוטשילד. וזה יוזיל חד את עלויות הדיור. כי לוד תהיה רמת גן. * יוריד רכבים וימנע תאונות דרכים. פגיעות בנפש ועלות גבוהה. * יהפוך את הפריפריה למרכז כי כאשדודי יגיע לתל אביב הוא יהיה כמו דג במים. בקיצור, כמה חבל שבראש המחאה לא עמד מישהו עם משכל גבוה משלך. ותפסיקי להתבכיין כי היזקתי כי אנרגיה מחאה הן חד פעמיות. ואת בזבזת אותם.
גידי | 15.11.18
30.
חוסר הבנה בסיסית בכלכלה
זו כמובן חוסר הבנה בסיסית בכלכלה. אין שום קשר לחמדנות של בעלי הדירות , כשיש נהירה של אנשים לתוך תל אביב , הביקוש לדירות גדל והולך והביקוש לדירות גדול יותר מהיצע הדירות, המחיר עולה לא רק בגלל בעלי הדירות שמבקשים , אלא גם כי השוכרים מוכנים לשלם יותר. נניח שיש שניים שרוצים דירה שעלות שכירתה 4,000 ש"ח לחודש, שניהם רוצים את הדירה , גם אם בעל הבית לא יגיד דבר, אחד משניהם יציע להעלות את המחיר בשביל לקבל את הדירה, מה שנקרא, כלכלה בסיסית, שום קשר לחמדנות.
אסף  | 15.11.18
28.
יש לי הצעה דומה לדפני ליף
ותרי קצת על המשכורת שלך, או הסכימי ל 20% ביטוח לאומי במקום 5%. סולידריות. כל אחד הוא סולידרי עד שזה מגיע לכיס שלו. בעלי הדירות הם לא טייקונים. הם רכשו אותם בעבודה קשה או ירשו מהסבתא. חלקם משתמש בזה כפנסיה וכתעודת ביטוח לעתיד, ומחירי השכירות משקפים בדיוק!!! את שיווי המשקל בין הביקוש להיצע.
אלון | 15.11.18
23.
לדפני ליף יש כוונות טובות וגם יכולת ביצוע לא רעה, אבל היא לא מבינה כלום בכלכלה
לייחס עליית מחירים לחוסר סולידריות זה בערך כמו לכעוס על ענן שהוא מוריד גשם. אנשים שקונים נכס בהמון כסף ולוקחים על עצמם המון סיכון (בעיקר לנוכך החקיקה הפופוליסטית בתחום רכישת הבעלות על נדל"ן) מצפים גם לקבל שכירות גבוהה עבורו. אפשר עם המון רגולציה להוציא להם את החשק לקנות או להחזיק דיור להשכרה, אבל אז לא יהיה כסף בשוק שיקדם עוד התחלות בנייה והשוכרים ימצאו עצמם עם שכירת גבוה יותר ב 150%. ואפשר פשוט להפשיר קרקעות, לאשר תוכניות ולתת לשוק לעשות את שלו.
אורי | 15.11.18
20.
ראשי העירים לא מתלהבים כל כך מפינוי בינוי,מהסיבה:
ראשי העירים לא מתלהבים כל כך מפינוי בינוי,מהסיבה: שהם צרכים להשקיע המון כספים בפיתוח תשתיות חדשות....בכל שכונה ושכונה (גני ילדים ,מעונים,טיפת חלב,בתי ספר יסודי ,בתי ספר חטיבת ביניים עד תיכון. קופות חולים וכו).
יש קצת פינוי בינוי כי | 15.11.18
12.
יודעים מה תמיד צף...?
כששומעים את ליף מתבטאת ברור למה המחאה של 2011 נשמעה לחלקים רחבים בציבור כמו אכלו לי שתו לי. במקום התמודדות רצינית וקצת מושכלת עם בעיות שמתמודדים איתן המוחים יום יום ועדיין לא זכו לתשובה, למרות שהבעיות האלה יורדות עד העצם של שיטת הממשל בישראל שלא לדבר על הנורמות של שוק הנדל"ן, המוצרים או ההון - אנחנו בקושי מקבלים משיכת כתפיים מהסתומה הזאת, שלדבריה הסיבה להכל היא שאנחנו חמדנים אינטרסנטים והיא המגדלור המאיר. אז אם דפני יותר חמדנית מאסף טוכמאייכר זה אומר שהיא אשמה יותר במשבר הדיור? אם דפני לא סולידרית כלפינו (וזה כי אנחנו לא סולידריים...) אז בגללה סטודנטים מסבלטים ספסלי רחוב? בעיני עצמה היא אולי חשובה מספיק אבל בפועל לא, האשמה לא מתחלקת בשווה בין כולנו, היא בעיקר נופלת על אנשים שלא היה לה שכל או אומץ להוקיע - לא משנה איך הם מזוהים או אפילו אם הם תורמים לה. שבע שנים אחרי הדאווין המיותר שהיא רמבם ושות' עשו על הציבור, היא עדיין לא יכולה לקחת אחריות, מטילה את האחריות על העם שהלך איתה דרך ארוכה מכפי שהגיע לה אפילו לרגע.
פופוליסט | 15.11.18
11.
דפני קלעת בול: אין סולידיריות חברתית בישראל! הציניות חוגגת ואדם לאדם זאב
זה לגיטימי ואף מומלץ לתכמן ככל שכישרונך / ערמומיותך / שפלותך בידך משגת. אנשים דורסים בכבישים ובורחים. איפה הנשמה? אז דפני, כלכלית את מסודרת כך שאת יכולה להקדיש את עצמך לעשיה ציבורית - תחזרי למאבק ותני את ה 100% שלך. זקוקים לאנשים כמוך!!
הנסיך הקטן | 15.11.18
10.
נגמרו הימים שצועקים לא טוב
דפני, את בסהכ סמל, ושם זה נגמר. נגמרו הימים שאפשר לצעוק לא טוב ושזה יזיז למישהו. רוצה לשנות? תעשי, אל תצעקי. ויש הרבה מה לעשות עם זה אני מסכים. אבל סתם לצעוק? גם אם תמלאי את כל תל אביב, חיפה ובאר שבע באוהלים- לא יקרה כלום. תקימי מיזם שמייצר פתרון.
יניב | 15.11.18
1.
אמירה מזוויעה עם ניחוח אנטישמי ובורות. בשוק החופשי קובעים רק ההיצע והביקוש את המחירים.
אמירה מזוויעה עם ניחוח אנטישמי ובורות. בשוק החופשי קובעים רק ההיצע והביקוש את המחירים. המדינה מצידה לא בונה, לא משחררת אדמות, ובירוקרטית... זה נכון לישראל ונכון לכל העולם. האנשים בישראל גברת עלה הם מאוד סולידרים בטח ביחס לעולם המערבי.
זקן ציון | 15.11.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת