אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם הבנקים יכולים לעמוד בירידה של 20% במחירי הדיור

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מי כן שולט במחירי הדירות
רק הממשלה יכולה לשלוט, והפעולות אותן ביצעה בשנים האחרונות הם שהעלו את מחירי הדירות 1. מכרזים על קרקעות - אם בשכונה מסוימת מחיר דונם היה X ובשטח שהוצא למכרז הרי תמיד יהיה X+דלתא, באותו הרגע מחירי הדירות בשכונה עלו באותה דלתא. לו היו מוכרים את הקרקע על בסיס מכרז מי ימכור במחיר נמוך יותר, זו דרך להורדת מחיר 2. האם לממשלה יש עניין אמיתי בירידת מחירים? הרי המיסים משולמים באחוזים, ואת מדד הדיור הוציאו ממדד מחירים לצרכן, ולכן גם אם מחירי הדירות יעלו לא יינתן לציבור פיצוי במדד בקיצור לממשלה לא כדאי לתת למחירי הדיור לרדת, אבל אכן יש לה רצון לעצור את העליה, כל נהג יודע שיש מרחק עצירה וככל שהמהירות גבוהה יותר ( קצב עליית מחירי הדיור ) כך מרחק העצירה גדל
אבי | 22.11.18
10.
תראו לי מקום אחד בו מחירי הדירות והבתים ירדו ב-20%?
אין. מה שכן יש אלו עליות מתונות יותר ומתונות פחות. אך בכל העולם יש חוסר של בתים מול דרישה (הכוונה מקומות בהם האוכלוסיה רוצה לגור לאו דוקא יוקרה). שר האוצר שלכם עובד על כולם בעיניים. דירה למשתכן?! אין. זה רק על הנייר ו/או אייכות של מלונת כלבים מאיקאה. בפועל הדבר היחידי שהצליח הוא להוריד התחלות בניה שייגרום קרוב לקפיצת מחירים גבוהה. יתרה מכך מחירי השכירות עלו. אז בין אם הבנקים בנויים או שלא ירידה חדה במחירי דיור לא תהיה בזמן הקרוב. אחרון לא רק הבנקים יסבלו מירידה חדה במחירי הדיור אלא גם ובעיקר בעלי הדירות והבתים שיצטרכו לקחת הלוואות לא נוחות מהבנקים. הריבית בישראל תתחיל בקרוב לעלות כי אין ברירה בכל המדינות במערב לאט לאט מעלים ריבית מאפס לכיוון 3-5% שנתית. זה אומר שהריבית במשכנתאות תעלנה גם כן. דבר ששוב יעשה קשה את לקיחת המשכנתא.
ישראלי שפוי | 20.11.18
7.
לבנקים יש תוכנית גיבוי
כשבועות נדלן קורסות המחירים נופלים ב-30 עד 60 אחוז. זאת תהיה יוהרה ואוולת לחשוב שרק אצלנו בישראל זה יהיה אחרת. הבנקים כמובן ערוכים גם לתרחיש כזה - מיד שיתחוור גודל האסון הם ישלחו שליחים לביבי על מנת שזה יתן להם חבילת חילוץ (שחלק נכבד ממנה תלך לבונוסים ודיוודנדים). אחרי שישרפו אותה הם יחלקו מצנחי זהב לכל ההנהלה הבכירה שתעזוב את האניה הטובעת, יחלקו עוד סכומי עתק לרואי חשבון ועורכי דין מקורבים שידאגו לסגור פינות ולבסוף יתנו למדינה להלאים את הבנק ביחד עם כל החובות ואלפי דירות חצי גמורות. מי שיעז להרים קול צעקה ישר יתויג כסמולן בוגדני וקומוניסט שלא מבין כלום בכלכלה.
אזרח | 19.11.18
5.
ספרו את זה לאמריקאים
אוהד דנוס הזה גאון " זה לא יקרה , כי אף אחד לא רוצה " "בהחלט לא צפויים לראות ירידת מחירים של 20% והבנקים מצידם יכולים גם למנוע ירידות מחירים נמוכות יותר, יש לבנקים שלל כלים כדי למנוע קריסת מחירים או אפילו למנוע בכלל ירידת מחירים", מציין אוהד דנוס, יו״ר לשכת השמאים בדימוס. כי האמריקאים רצו .... או האירים .... או הספרדים .... וכולי וכולי ..... אבל פה זה שמש העמים .... עם סגולה ... פה זה לא יקרה כי " לא רוצים" ... הבחור מחונן . הקריסה שהולכת להיות בשוק הזה תהיה יותר גדולה פי 10 ממשבר הבנקים בשנות ה - 80 . חכו ותראו .
עידו  | 19.11.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת