אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דירה בפריזר

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
הבעיה - אין שוכרים, השוק מת וצפוי לצלול לעומק כמו הבורסה
הטענה כאילו ישכירו עד שהשוק יחזור לעלות מגוכחת למי ישכירו בדיוק? נגיד שמישהו שכר דירה יד 2, יצא ממנה ועבר לדירה כזו מי ישכיר את הדירה יד 2? יש עודף היצע עצום של מאות אלפי דירות (תמ"א 38, מחיר למשתכן, מלאי קבלנים לא מכור, דירות בבניה, יד2, וכמובן כל שנה חוזרות לשוק 15000 דירות של קשישים שנפטרו + 5000 משקיעים בורחים). יש פרוייקטים שלמים בנתניה וראש העין שאין למי להשכיר או למכור. אני מתעלם מהפריפריה ששם יש כזה עודף שאפילו אין קונים למחיר למשתכן. כל הארץ מנופים בטרוף. כשהבורסה יורדת לאנשים יש פחות כסף, תחושת העושר נפגעת, הם מפחדים, ולא מוכנים להמר יותר על כלום כולל על נדלן. הנדלן יקרוס כמו הבורסה. אבל סיפורים של יזמים וקבלנים לא חסר, ראיתם פעם יזם או קבלן שאומר שמחירים ירדו או שמצבו גרוע? גם אם ירדו 20% הם יגידו שעוד רגע הביקושים הכבושים חוזרים ושהמחירים יעלו מעל 20%. הם יגידו כל לוקש ויטו כל מציאות, אלו אנשים חסרי מוסר לחלוטין, רק תאוות בצע.
סמי | 27.12.18
24.
הבעיה תיפטר, אם יהיה חוק שאסור להחזיק דירות למטרות השקעה
דירה זה משהו אלמנטרי והרעיון שלכל משפחה תהיה דירה אחת, ואסור להחזיק יותר מדירה אחת, ויש למכור את כל הדירות העודפות תוך 5 שנים. מי שרוצה להשקיע בנדלן שיקנה שטחים מסחרים או אדמות, אבל לא דירות מגורים. זהו הבעיה נפטרה, עכשיו צריך מישהו אמיץ שיבצע את השינוי הזה
ב.ס. | 29.11.18
14.
"היזמים, מצדם, מזהירים שהתחייבות לאופק של עשר שנים תהפוך את המסלול ללא אטרקטיבי."
לא אטרקטיבי למי? ליזמים או לשוכרים? מספר שורת לפני זה הבנו שהאלטרנטיבה היא מכירה ב"הפסד" או החזקת הדירה (כלומר, מכירה בתוך שנה- שנה וחצי). לי זה נשמע כמו פתרון. אם כבר לא שווה להם להחזיק בדירה, שימכרו ב"הפסד" אחרי עשר שנים של מאות אחוזי רווח. אין שום סיבה שניתן להם לעשות מניפולציות בשוק בגלל שבנו יותר מההיצע הנוח להם, ואז הם יפחיתו את ההיצע בצורה מלאכותית בגלל שדירות, בניגוד לירקות, לא מתקלקלות. בואו נגרום לדירות להתקלקל, החזקת דירה עד אשר תעבור גאות צריכה להיות לא משתלמת, וצריך להיות פיקוח חזק מאוד על תקשורת למטרות קרטל בין קבלנים, כך שלא יוכלו לתכנן כמה דירות יבנו באופן ארצי או אזורי. שיתחרו אחד בשני במקום בצרכן לשם שינוי.
שם חם ויפת | 28.11.18
13.
צריך יותר הצע
לדעתי צריך יותר הצע של דירות.הממשלה צריכה להציע יותר קרקעות זמינות למכירה. הכלכלה עובדת.ברגע שיהיה יותר הצע של קרקעות מחירי הדירות ושכר הדירה ירדו. עד להגדלת ההצע יש לעודד את היזמים לבנות להשכרה. הצעת חבר הכנסת רועי פולקמן תפגע ביזמים קטנים .לא ברור מדוע הוא מדבר רק על פרויקטים של 30 דירות.מדוע יזם של 10 דירות שמוכן להשכיר 10 דירות לעשר שנים לא יקבל אותן הטבות.
יעקב נתן | 28.11.18
8.
5 שנים זה בדיחה
חשוב לזכור שמדובר באזורים לא מפותחים כך שזה מעולה ליזם ופחות לשוכר . השוכר גר בבניין שהוא אתר בנייה ,ושנגמר הפיתוח הקבלן מוציא אותו ומוכר את הדירה במחיר מופקע (אם הוא בכלל מצליח למכור, היום דירת 4 חדרים מעל 2 מליון לא זזה מהלוח). זה רע , זה רק מראה כמה השוק אכזרי לזוגות הצעירים בישראל ,המדינה פשוט מפקירה אותם לידיים של קבלנים או יזמים תאבי בצע.
פולקמן צודק | 28.11.18
7.
חחחח "צעד מאוד חכם"
במקום למכור אותם היום בהנחה קצת יותר משמעותית כשמחיריהן עדיין גבוהים ובועתיים,לנסות ואני מדגיש,לנסות להשכירן היום ולמכור אותן עוד כמה שנים כשהריבית כנראה תהיה הרבה יותר גבוה מהיום כאשר אנחנו יודעים מה ריבית גבוה עושה למחירי נכסים! "פשוט החלטה גאונית של היזמים"
אסי | 28.11.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת