אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

במקום מלגות לסטודנטים: משרד החינוך יעביר מיליונים לגופים אורתודוקסיים

200 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

199.
נגד בנט והחלטותיו
בכתבה זו מציגים לנו את הדרך בה לאט לאט נוצרת האפליה בין החילונים לדתיים או שנוכל לומר אפליה על רקע דתי הגורמת לאי שיוויון זכויות והזדמנויות . זכותו של כל אדם בין אם הוא דתי או חילוני לקבל את אותו היחס והעדיפות מתוך הממשלה ואילו הממשלה צריכה להשקיע את אותם התקציבים ואת אותו היחס והטיפול בכל האזרחים כאחד. ניתן לראות ששר החינוך בכבודו ובעצמו גורע תקציבים ממלגות של תלמידים וסטודנטים חילוניים על מנת להעניקם למוסדות דתיים או ארגונים תומכים ומעודדים זהות יהודית . בהתנהגות זאת אשר מעביר השר מיליוני שקלים למוסדות וארגונים דתיים גורם למספר דברים.
גילי.ג | 28.11.18
198.
שנים אני שואל את עצמי למה לא-דתיים ובפרט לא-מתנחלים מצביעים למפלגות שמייצגות רק דתיים ומתנחלים
וזה לא רק הבית היהודי שאולי 8 מנדטים באמת מייצגים את הציבור הדתי בארץ (ואפילו 10 מנדטים בהנחה ש- 10% מהיהודים יצביעו להם), אבל בפועל הם הרי מייצגים רק את המתנחלים וזה לכל היותר 3 מנדטים, אלא אפילו הליכוד. הרי הליכוד עבר השתלטות עוינת על ידי הימין הקיצוני והמתנחלים. הם לא באמת מייצגים את המצביעים שלהם שאינם דתיים ואפילו דתיים-מתנחלים.
משתומם | 27.11.18
193.
השקר המשוקץ
עשיתי שני תארים בישראל אחד בהנדסה בטכניון והשני באוניברסיטה הפתוחה. התעניינתי לגבי מלגות לישראלים בוגרי מסלול קרבי בצה"ל שמשלמים מיסים. אז ככה , רק ערבים ואתיופים מקבלים מלגות, ומעונות, ומתקבלים לחוגים ללא נתוני קבלה. בנט,אנא קח את כל התקציבים של המלגות, הם ממילא נגנבים בדרך
מלגות=מדע בדיוני | 26.11.18
192.
ורק עכשיו היה קיצוץ רוחבי לכל משרדי הממשלה.
מדוע לא להעביר לשם את הכסף ולהשלים מה שנגרע? מוסיפה את תגובתה של דליה (85) השנה הודיע משרד החינוך שהוא קיצץ במחצית את השתתפותו ברישום קבוצות הרובוטיקה הישראליות בארגון העולמי FIRST. אני כהורה צריכה לשלם 1500 ש"ח לבית הספר בשביל ה"זכות" שבני ישתתף בקבוצת הרובוטיקה שמייצגת בתחרויות בארץ ובעולם את בית הספר, העיר ומדינת ישראל. השר יודע רק לספר בתקשורת כמה חשוב לו לימודי המדעים אך בפועל כשמגיעים לתקציבים, יש לו כנראה דברים יותר חשובים להשקיע בהם.
רונה | 26.11.18
185.
די להסית נגד היהדות!!
כתבה מבישה!! 1.הוא אמר בצורה ברורה שלא יגרע שקל מהסטודנטים!! 2.תמיכה בפעילות יהודית וציונית זו חובת המדינה, לשם מה אנו מדינת ישראל להכילמאת כל התוכן של אירופה ואמריקה??? 3.חלאס להסיט נגד היהדות והציבור הדתי/חרדי וכן גם לחילונים מגיע יהדות כמובן בלי 'כפיה' או 'הדתה', אבל יצירת סערה מכל נדנוד עפעף של דתי או חרדי אינה חשש מהדתה אלא נובעת נטו משנאה תתביישו כתבה אנטישמית!! מקווה שהפעם תפרסמו את התגובה ולא תסננו כמו שעשיתם בתגובה הקודמת, בושה לדמוקרטיה!
עופר שלם אלישיב | 25.11.18
166.
העם בחר
אנשי הבית היהודי מנופפים בסיסמא ...כמו בהרבה סיסמאות ריקות מתוכן אחרות , שהעם אמר את דברו ובחר בהם כאילו יש להם 40 מנדטים , זה כמו לומר שהעם בחר לממן בחורי ישיבה , העם בחר שבחורי ישיבה לא התגייסו ...מעניין איך הם היו מתנהגים אם מרץ עם שישה מנדטים הייתה מעבירה תקציבים וחוקים כי העם בחר בהם ! אז זהו לא ! העם בפריפריה ובמקומות אחרים שתורם למדינה משרת בצבא משלם מיסים , ב הסטודנטים ובני משפחותיהם שמנסים לצאת ממעגל ההשכלה התיכונית מקצועית לא בחר שלא יתנו לו הזדמנות , לא בחר להשאר מתחת למים לא בחר שיקחו את מה שבקושי יש לו ...ויתנו למי שיש יש לו הרבה יותר , לא בזה הם בחרו , אבל מה לא עושים בשביל הבטחון .
מצפן  | 25.11.18
147.
"שר" החינוך? זה שהתגאה בכאילו השיגי המטמטיקה? זה הפרצוף האמיתי דתי קיצוני
לא שר ולא חינוך ולא כלום חוץ מקיצוניות דתית לאומית מסוכנת אלימה מפלגת בוטה וחסרת גבולות מפלגה שמורכבת מאורי(יבנה את בית המקדש) אריאל ו איילת ( נשבור את בתי המשפט) שקד ובראשם נפתלי ( נשבור את האקדמיה) בנט אכן מפלגה לתפארת קיצוניות וטימטום ישראל
אודי לא חמודי | 25.11.18
146.
להפריד את הדת מהפוליטיקה - בדחיפות!
הגיע הזמן להפרדה מוחלטת של הדת מהמדינה. שהדתיים יממנו בעצמם את צרכיהם הדתיים, ויוכלו להיעזר מעט במדינה, כמו כל גוף אחר. אני כותבת את זה כמי שהייתה פעם חלק מהציבור הזה, והיום פשוט מתביישת בחוסר הסולידריות, חלוקת התקציב הלא שוויונית, חוסר הדאגה לכלל הציבור וההקצנה שמאפיינת רבים מהציבור. עצוב ומביש. ולמרות שאני כבר לא מאמינה - זה ללא ספק מה שנקרא "חילול ה'", כלומר לגרום לכלל הציבור לשנוא את הדת. חבל כי יש גם דברים יפים ביהדות, וההתנהלות של נציגיה משניאה אותה לחלוטין על כולנו.
דתל"שית | 25.11.18
139.
לכולם ידוע שאין שיוויון בחוקת הליכוד
לבחור בליכוד היום זה לבחור בדיוק במצע של הבית היהודי .הם ירקדו אם הליכוד ינצח,וחילוני אוהד ימין צריך לבכות כי הכסף לא יפול על החינוך של הילדים שלו. אבל למען האמת, כמה מיליונים זה כלום לעומת 24,000 המיליונים שעברו שבוע שעבר בחתימה אחת .
יוסי | 25.11.18
137.
מפלגה עם אגנדה ימנית-דתית קיצונית ברורה
כמוהו אורי אריאל (כביכול שר החקלאות) שלא שומעים ממנו מילה ובשקט-בשקט מקדם אגנדה דתית לאומנית קיצונית. מה לצפות עם אנשים כמו סמוטריץ, מגל, יוגב, רפאלי ושות. 'זכותם' כמובן לקחת מהכלל ולתת למיעוט קיצונית. זכות העם לבחור אחרת בבחירות הבאות.
דודו | 25.11.18
129.
לא ברור מה הבעיה שלכם
זו דמוקרטיה. חצופים. מה הבעיה שלכם ? המדינה מורכבת ממגזרים שונים שלכולם מגיע חלק בתקציב, כולם משלמים מיסים וכולם חלק מהמדינה. היכן הבעיה בדיוק? העם בחר את נציגיו הנבחרים- בכלל זה את "הבית היהודי" בכלל זה את שר החינוך, כדי לקדם את האג'נדה הזאת בדיוק, ואני בכלל זה כי גם אני בחרתי "הבית היהודי" ואני מרוצה מאוד מפועלו של שר החינוך. מדוע דעתי "שווה פחות", כביכול, מדעתכם ההפוכה? מה הבעיה שלכם? כשנציגיכם מקדמים את האג'נדה לשמה הם נבחרו- זו מהות הדמוקרטיה, גם אם זה לא מוצא חן בעיניי. יש מקום לכולם. נקווה שיום אחד תבינו שהחיים מתוקים יותר כשאתה מפסיק להיות חמוץ על כל דבר. שבוע טוב
אני מרוצה מאוד | 25.11.18
117.
למה לא כותרת ראשית בעיתונים ?מדוע רק כלכליסט מפרסם זאת בעמוד ראשי?
כל עורכי העיתונים והכתבים במדינה ...נשלטים בצורה כזו או אחרת ע"י הדיקטטור , העורכים הראשיים נסחטים ו.או מקבלים שוחד ....ולכן כל מעללי ההפקרות של ביבי וממשלתו ושאר הקואליציה נעלמים מהציבור !!! ממש כמו בדיקטטורה חשוכה..עוד מעט גם יעלמו אנשים שיצאו נגד המשטר הימני
לכיסם הפרטי ומשכורות של מקורבים בבית היהודי  | 25.11.18
111.
לכל אלו שחושבים שזה "טוב", שתלמיד ישיבה הוא כמו סטודנט ושהאנשי הגרעינים התורניים "מלאכים".
-תלמיד ישיבה אינו סטודנט, לא כי לימודי פילוסופיה חשובים יותר אלא כי הלימוד אינו רק תאוריה, המטרה היא תואר, הלימודים תחומים בזמן, הסטודנט משלם עליהם, לרוב הוא ממן את עצמן במהלך הלימודים ובסיום הוא הולך לעבוד. -התקצוב שוויוני לחלוטין. הבעיה שהחרדים לא רוצים תקציב מסודר, שקוף ותחת מעקב הם רוצים כסף חופשי בו הם ישתמשו כראות עיניהם וללא שום מעקב. כשישיבה יהיו תחת פיקוח ותנאים של אוניברסיטה תהיה אוניברסיטה דתית, ברמת גן אולי, אפשר ליד כביש 4 ליד פתח תקוה/קריית אונו עם 25,000 סטודנטים שלומדים יהדות ומתמטיקה, מחשבים ותלמוד. בטוח אפשר לעשות משהו כזה! -לגבי הגרעינים התורניים. אנשים שמתיישבים בלב שכונה חילונית להפיץ יהדות "בנועם" הם מיסיונרים לכל דבר. הנוצרים עושים זאת כבר מאות שנים, מקימים מיסיון בלב אזור של "כופרים" וב"נועם" מביאים אותם לדת. גם הם נחמדים ועוזרים למקומיים יותר מאנשי ה"גרעין התורני". אגב, מעניין איך החרדים יקבלו "גרעין חילוני" בלב בני ברק או מאה שערים.
אמיר | 25.11.18
106.
הפקרות , גניבה של כספי הציבור- איפה מוסדות האכיפה והפיקוח ?
שוחד פוליטי ! גניבת כספי המיסים של כלל הציבור - 90% מתקציב המדינה הולך לשוחד פוליטי !רק 10% ממלא את ייעודו ומגיע לכלל הציבור ! התמורה של ביבי לבנט שלא פירק הממשלה שבוע הבא ..לא מאחרת להגיע !וזו רק ההתחלה...שנה שלמה עכשיו יש לבית היהודי להסיט התקציבים למטרות פוליטיות ולכיסם הפרטי של מקורבים למפלגתו
שוחד פוליטי חמור  | 25.11.18
86.
הוא צודק
למה לחרדים בישיבות מגיע לקבל מיליארדים? הוא רוצה גם לחברים שלו לפחות עשרות מיליונים - מה הם פחות טובים מהחרדים? ובעצם - אם יהיו יותר סטודנטים שלומדים מדעים, סוציולגיה, מדעי החברה, ייתכן שיהיו פחות ששיאמינו שאלוהים ברא את העולם בשישה ימים, או שפחות יאמינו שאם אתה נוגע באישה תישרף בגיהינום, או פחות אנשים שיאמינו שמותר לגזול אדמה של מישהו כי לפני 2000 שנה היתה כאן ישות יהודית שנשלטה על יד רומאים, ובעצם לא ידעו שלפני שהיו פה יהודים היו פה עמים אחרים שעל הכפרים שלהם נבנו כפרים יהודיים, ועל הכפרים שלהם אח"כ נבנו כפרים ערביים ואח"כ על הכפרים שלהם נבנו כפרים יהודיים עוד פעם. ואם ילמדו באאוניברסיטאות אולי יבינו שבעצם הדרך הנכונה להבטיח קיום של רוב יהודי בארץ הזו שסבא שלי היה בין חלוצי מישביה ב 1909 - היא על ידי הפרדה מהערבים ולא על ידי הכפפתם של יהודים לחוקי השריעה הדתית שלנו ושל הערבים לחוקי מדינה שלא מכירה בהם כאזרחים.
גבי | 25.11.18
85.
העיקר שמשרד החינוך קיצץ השנה את תמיכתו בקבוצות הרובוטיקה של התיכונים בארץ
השנה הודיע משרד החינוך שהוא קיצץ במחצית את השתתפותו ברישום קבוצות הרובוטיקה הישראליות בארגון העולמי FIRST. אני כהורה צריכה לשלם 1500 ש"ח לבית הספר בשביל ה"זכות" שבני ישתתף בקבוצת הרובוטיקה שמייצגת בתחרויות בארץ ובעולם את בית הספר, העיר ומדינת ישראל. השר יודע רק לספר בתקשורת כמה חשוב לו לימודי המדעים אך בפועל כשמגיעים לתקציבים, יש לו כנראה דברים יותר חשובים להשקיע בהם.
דליה | 25.11.18
79.
בנט = שקר כלשהו
חינוך = בנט הורס ולא בונה מקסימום יהפוך אותנו לחרדים כדי שנקבל סיפסוד ביטחון = עולה על העץ שאפילו ליברמן לא הצליח כשטיפס עליו ... עד מתי ספינים פוליטיים תקציב סטודנטים אם הסטודנטים ישימו כיפה יקבלו משהו אולי שאריות אחרי שהחרדים יוכלו את כל מה שנותר עוד טוב במדינה
יניב | 25.11.18
63.
יש לכם קרוב משפחה סטודנט?
דעו לכם שהבית היהודי לוקחת את כספי המיסים שלכם ובמקום לסייע לבן המשפחה שלכם היא בוחרת לתעדף בחורי ישיבה ומתנחלים. עכשיו מה אתם הולכים לעשות? להמשיך לטקבק או להתחיל לפעול כדי לעודד מצביעים להצביע עבור סיעות חילוניות? ליכוד, מחנה ציוני, יש עתיד, כולנו, מרצ, ליברמן. אם תשבו בבית ותסתפקו בלטקבק אז בנט ימשיך לקחת את הכסף שלכם ולהעביר אותו לסקטור הדתי. בבחירות הקרובות אסור לוותר על ההצבעה. הדתיים כן מגיעים להצביע. הבעיה שאנחנו החילונים מפונקים ומשתמטים מלהצביע. הפעם כן תגיעו ותסייעו להוריד את הבית היהודי לגודל האמיתי שלה שזה המפד"ל של פעם. 4-5 מנדטים.
סטודנט עצבני | 25.11.18
62.
טוב, עכשיו גם בך אני לא אבחר
בבחירות האלה אני לא אבחר בנט ביגלל - אורי אריאל ובנט (שניכם התיחסתם כל כך ברצינות למישרדים שלכם שאני לא רוצה לחשוב על לתת לכם משהו), בליכוד אני לא אבחר תודות לאורן חזן וביבי (ביבי לא ראש ממשלה רע אבל אני מרגיש שהכל מיתפרק ושהשילטון עלה לו לראש - אני מרגיש שאם הוא לא יעוף לא תיהיה כאן דמוקרטיה), ליברמן? - התרגיל האחרון היה מביש. כחלון - הצליח להעלות את מחירי השכירות ולהקטין את התחלות הבניה. לפיד - יהיר ונראה כמו אסון, גבאי - מיפלגה מושחטת ללא עקרונות, מרץ - דווקא עושים עבודה טובה רק בכיוון ההפוך. נגמרו לי המיפלגות. פעם ראשונה שאין לי אף אחד שאני סומך עליו או מאמין לו. גם אם הקול שלי יעלם באלה אני לא בוחר
דני | 25.11.18
58.
סטודנטים נכים חד הוריות חוק הפונדקאות המגעיל וכד'
הסטודנטים שצריכים לעבוד במשרה מלאה במיוחד אלה שבאו ממשפ' חד הוריות או משפ' שאין להוריהם חסכון לימודים כי נאבקו על כל שקל לצרכי אוכל ומחיה, הנכים שאין להם כסף לתרופות שעולות הון ואינם נוטלים אותם ואז בעצם מקצרים או הופכים את חייהם לבלתי נסבלים, נשים וגברים שנאבקים להיות הורים כל זה ימשיך כך כי צריך להזרים את כל הכסף ל"גרעין התורני" אז בעצם למה אנחנו כאן? בואו נעוף מכאן למדינות שכן תומכות, נפסיק להיות בובות הוודו של המנוולים האלה, הפטריוטיזם הורג אותנו תרתי משמע אז למה?
רונאל | 25.11.18
55.
אני נדהם משנאת האחים הזו, פשוט כתבה מבישה!!!
1.בזיון שסטודנט שלומד באוניברסיטה מדעי הרוח על הנצרות/איסלאם/בודהה נחשב "סטודנט" עם כל הזכויות של מילגות וכו' , וסטודנט שלומד יהדות-מורשת ישראל בישיבה לא נחשב כלום לענין מילגות וכו' ואתם עוד מתלוננים על איפה ואיפה??? 2.המחשבה כאילו תמיכה במוסדות ציוניים המפיחים רוח של ציונות ויהדות היא "הדתה" וכאילו זו כפיה דתית- רק מרחיקה את החילונים ממורשת ישראל, וכי להם לא מגיע להעמיק ביהדות ולהכיר את מורשת עם ישראל?! 3.כתוב בפירוש שהסטודנטים לא יפגעו!! -פשוט כתבה אנטישמית!!!
עופר שלם אלישיב | 25.11.18
49.
שווה להיות דתי- אני חוזר בתשובה
הטבות במיסים, כבישים ללא פקקים, לא מקבלים ספרדים ליישוב, תקציבים עודפים בחינוך, וג'ובים במשרות ציבוריות, מערכת רווחה נפרדת שמספקת תמיכה טובה יותר, וילות ובריכות בזול והילדים מקבלים שירות צבאי לייט. באמת למה להיות יהודי חילוני, עבד שאת מליוני השקלים שהוא מרוויח מעבירים לישיבות ולדת- עדיף כבר להיות דתי,לגור בשטחים ולגרבץ באיזה פייק ישיבה.
הכי כיף בשטחים  | 25.11.18
33.
ושוב "מתבלבלים" בין חרדים לדתיים
הוא נבחר על ידי הגרעינים התורניין והוא דואג להם! זה מה שפוליטיקאי צריך לעשות ערב בחירות. יותר נכון, לעשות על הקדנציה. לדאוג למדינה ולצ׳פר את הבוחרים שלו. אחרת למה שיתמכו בו שוב? כל סטודנט שלא יקבל מילגה עקב ההקצאות שמוזכרות בכתבה שיגיש תלונה. האם רק אנחנו קראנו בסוף הכתבה יש הקצאה של מליונים לכפרי סטודנטים? אנחנו גרים באשלים-כפר סטודנטים מעולה וחוסכים המון כסף, אף מילגה לא שוות ערך לשכר הדירה שנחסך מאיתנו
סטודנטים | 25.11.18
16.
בנט חותר תחת אושיות המדינה כדי לרצות קומץ דתיים לאומניים וגורר את כולנו לתהום
מתחת לראדאר משנה מדינת ישראל את פניה . עקב לד אגודל משתנים כאן סדרי בראשית בכל שטחי החיים: בצבא, במשטרה, בבתי המשפט, בפרקליטות בכל משרדי הממשלה . הכיוון הוא אחד: הפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה קיצונית ולאומנית .
עמיר | 25.11.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת