אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מה יהיה שם אלבום הבכורה שלך?" – כיצד לענות על שאלות מתחכמות בראיון עבודה

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
כ"כ שנות ה-80 - לא רלוונטי
הדבר היחיד שהשאלות הנ"ל מצליחות לעשות הוא לגרום למראיין להרגיש חכם יותר. ואז מי שהתקבל מעביר את ה-"טכס" למועמדים החדשים - תופעה אנטרופולוגית לא יותר. גוגל חקרה את עצמה ומצאה שיש אפס קורלציה בין השאלות הנ"ל והתפקוד של האנשים אח"כ בעבודה (חפשו ראיונות עם מנהל משאבי האנוש של גוגל).
אישאחד | 27.11.18
19.
תשובות מתחכמות כמו שאתם מציעים לא ישיגו דבר
השאלות נועדו לראות את דרך המחשבה, לא להשוויץ ביכולות שלך. צריך לחשוב על כיוון שיוביל לפיתרון ולפתח אותו, זה הכל. אפילו אם לא הגעת לתשובה בסוף, דרך המחשבה היא כל מה שחשוב. למעשה, בדרך כלל יקטעו אותך באמצע הפיתוח ויעברו כבר לשאלה הבאה.
רועי | 27.11.18
17.
"ראיון עבודה 2018" קריטי להבין ש..
ראיון הוא אוויר. כלום. טרטור. מלכודת סדיסטית, אפילו ,במידה מסוימת, הונאה. הראיון בא לספק "עבודה" לגורמים חסרי מעש בארגון. אל תשתפו פעולה! אל תגיעו! אם מישו מהארגון לא מושך אתכם פנימה - זה חבל על הזמן. רק קשרים חברים. קשרים קשרים קשרים. בהצלחה!
קושקוש | 27.11.18
12.
דוגמאות יפות לסיאוב ואבטלה סמויה במחלקות כ"א מנופחות בחברות גדולות
במקום קטן שבו באמת צריך למצוא אנשים מוכשרים מהר כי כל אדם קובע לא יבזבזו זמן ראיון יקר על שטויות כאלו. במקום גדול ויוקרתי שבו הרגישות לאיוש תפקיד בודד מועטה וכמות הדורשים רבה, אם חשוב למישהו לזמן מליארד מועמדים כדי להצדיק בסוף את איוש התפקיד ע"י החבר של האחיין של השכן של בן הדוד של סמנכ"ל שיווק. ישלפו שאלות דמיקולו שמאפשרות סינון דמיקולו. "התקבלת כי נמקת הכי יפה מדוע באטמן ינצח את סופרמן!".
שאלות מתחכמות? שאלות מטומטמות! | 26.11.18
9.
מתעניין
לגבי החלונות בלונדון - יש פה שאלה של מיקבול כ"א, שכר, גישה למקום והערכה כללית של כמות החלונות בלונדון (גובה בניין ממוצע וכו') אז זו באמת שטות אבל סופרמן לצערו של ספיידרמן מנצח כמעט בכל מצב - למרות שפיטר הוא כימאי-פיסיקאי מבריק ולסופרמן יש את הקריפטונייט שפוגע בו, אין לספיידי הרבה סיכוי כי סופרמן הוא דמות על בעייתית - הוא גם חזק בצורה בלתי נתפסת אבל גם גאון-על ולכן כל התחכמות של ספיידי תענה בהתחכמות גבוהה יותר של סופרמן (ועזבו את זה שבאטמן ניצח אותו, זה סתם פולקלור).
סתם אחד | 26.11.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת