אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מכון סיני טוען: יצרנו תינוקות משודרגים גנטית, חסינים לאיידס

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל-4: טסת פעם במטוס? כי הטבע לא התכוון שנעשה את זה.
האתיקה, לטוב ולרע, מעכבת את התפתחות המדע. לפעמים דרוש פורץ דרך שיעבוד במחשכים ויעשה דברים לא חוקיים כדי לגלות תרופות ושיטות חדשות. אני בעד ניסויים בתאי גזע עובריים ואפילו על עוברים למען קידום המין האנושי, אם הביציות מופרות במעבדה ולא ברחם. האינטרס ההישרדותי חייב לגבור, במקרה הזה, על מכשולים "סינטתיים" כמו דת והפחד האנושי מה"לא מוכר".
הומניסט | 27.11.18
4.
עכשיו צריך לחכות 18 שנה כדי לעשות ניסוי מעשי לטענה
אם ברצינות, אני חושב שהחלטה צריכה להיות בידי הורים לאחר שמתארים להם את הסיכון שבעוד כמה דורות של צאצים שלהם עלולות להתגלות בעיות גנטיות והם חותמים על מסמכים. הרי אף פעם כנראה לא תהיה אצל אנושות ידע מושלם בתחום כלשהו. אבל זה לא אומר שלא צריך לחקור ולנסות דברים חדשים. ככה התפתחה רפואה. ברור שבהתחלה עלולים להיות טעויות כמו עם כל טכנולוגיה ושפני ניסיונות החלוצים עלולים לשלם את המחיר. אבל כל עוד הם מודעים לזה ומסכימים - אני לא רואה בעיה. בטווח ארוך אני מאמין זה יקדם את האנושות. אני אישית לא ארצה לעצב גנטית תינוק שלי בשלב זה (PRE ALPHA VERSION), אבל בעוד 20-40 שניה כשנראה מבוגרים שגדלו מתינוקות שהונדסו גנטית - אני בהחלט בעד שיפור גנטי של ילדים שלי (חיסון מוגבר למחלות, יכולות פיזיות ומנטליות מוגברות, יכולות הישרדות משופרות וכו'). לך תדע, אולי כל הסרטים של XMEN יהפכו למציאות בעוד 100 שנה. אני מתלבט אם אני רוצה שתינוק שלי יהיה סופרמן, תור או סופה.. בעצם לא משנה, אזמין כבר את כל השולשה ;)
מהנדס גנטי | 27.11.18
3.
יצירת "מפלצות", מעשי אדם.
אולי מחוסנים מאיידס, אך מצד שני יכולות להיווצר "מפלצות" בעתיד, כתוצאה מהניסוי. יתכן ויתפתחו מחלות חדשות לא ידועות עד כה, כתוצאה מניסויים גנטיים חסרי אחריות. כל התערבות של האדם בטבע מהווה סכנה לאנושות. יש לתת לטבע לעשות את שלו, הטבע יודע בדיוק מה צריך ומה נחוץ.
גבי | 27.11.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת