אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לטובת הקשישים העניים: לבטל את קצבת הזקנה האחידה

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ראשון לציון
הפתרון לחייב מס את קצבת הזקנה לפי מדרגת המס הגבוהה שאליה מגיע כל גמלאי. בכך נוצרת חלוקה צודקת בין כל מקבלי הקיצבה. גמלאי שמגיע למדרגת מס גבוהה חלק מהקיצבה יחזור לטמיון ( אוצר המדינה) מכאן ניתן להבין שהחלשים לא ישלמו מס והקיצבה תישאר אצלם בשלמותה.
מאיר | 08.05.20
9.
2040
זה ברור שחוקים כאלו יעברו. - מי שיש לו דירה בבעלותו לא יקבל קצבת זיקנה - מי שיש לו פנסיה לא יקבל קיצבת זיקנה - וכו' לפוליטיקאים לא תהיה ברירה לרוב האוכלוסיה אין כלום. דמוקרטיה זה שילטון הרוב וככה העם ירצה. הפתרון: נדל"ן (ברור שזה ימוסה אבל עדיין עדיף) נדל"ן בחו"ל תוכנית חיסכון בחו"ל
יוסי | 17.12.18
5.
ביטוח לאומי
למגיב 1 : ביטוח לאומי אינו תכנית חיסכון אישית פרטית. זהו מוסד של ערבות הדדית שנועד להבטיח קיום לכל פרט בחברה. העשירים עליהם הינך מדבר אינם זקוקים לדמי ביטוח לאומי לצורך מחיה. הממון מצוי בכיסם ואפשרי שעדיין זורם לכיסם כפירות של השקעות ,כפנסיה ועוד. ולכן לצפות מביטוח לאומי שיהיה מעין בנק חיסכון או חברת ביטוח בטעות יסודו.
חוויאר | 02.12.18
4.
גם רצחת וגם ירשת?
מה קרה? כלכליסט פתאום למאמרים דמגוגיים להעלאת ה-RATING? הרי קיצבת הזיקנה משולמת עפ"י חוק מחיסכון שכל אזרח בישראל צבר והפקיד בידי הביטוח הלאומי. זו לא מתנה או הטבה. ה כאילו לכתוב שחברות הביטוח והפנסיה הפרטיות חייבות להקטין את הקיצבה בשל החיסכון שחסכו ולתת את ההפרש לעניי. פתאום כלכליסט נהיה לי קומוניסט! תתביישו לכם!
שחלון | 02.12.18
3.
לא לקבל קצבאות וכן לשלם פוליסות? (2)
להזכיר שמנגד יש בישראל מגזר שמוכן לחיות בעוני, ובלבד שילמד "תורה" ככל הניתן. ושאצל חלק לא מבוטל מאותו מגזר, אם תתן להם עוד 100 ש"ח לחודש, הם יעבדו שעתיים פחות וילמדו שעתיים יותר? אלו ערכיהם, ראוי לכבדם, ולתת להם לחיות כרצונם. אבל ברגע שאתה מחליט לממן עניים, בלי מבחן מיצוי כושר השתכרות, אתה בעצם מכריח את העשיר בעל הערכים האחרים לשלם על הערכים של העני, וזה כבר לא הוגן!
האזרח הלא מצוי | 02.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת