אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חיפה של קליש רותם משנה כיוון: העירייה מתנגדת להרחבת הנמל ופועלת לפיתוח שדה התעופה

69 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

67.
כל הכבוד לקליש - פחות זיהום, יותר איכות חיים
חיפה לא צריכה להיות החצר האחורית של המדינה עם תעשיה מזהמת ומחסני סחורות של נמלים. שדה תעופה בינלאומי הוא בכיוון הנכון - במקום טילטולים של שעות לנתב"ג ברכבות מקרטעות הגיע הזמן שיהיה שדה תעופה במרחק של דקות מהבית. ולתגובה 37 - רצוי להבין מהו ההבדל בין מסלול המראה לבין טרמינל. טרמינל הוא המקום בו מוסרים ומקבלים מזוודות ושותים קפה לפני הטיסה. הטרמינל צריך להיות נגיש לקהל, רצוי צמוד לתחנת רכבת, וכך מתכננת קליש. מסלול ההמראות יישאר היכן שהוא נמצא היום. הטסים יגיעו מהטרמינל למסלול בנסיעה פנימית בתוך שדה התעופה כמו בכל שדות התעופה בעולם.
חיפאי  | 12.12.18
43.
נמל תעופה בחיפה
אני חיפאי כבר 27 שנים, ואני חושב שצריך להרחיב את נמל התעופה בחיפה ולהאריך את מסלול התעופה/נחיתה לכיוון הים. הרי בלאו הכי הגישה וההמראה יהיו מעל הים כך, שמי שיפגע מזה זה רק תושבים שגרים ממש בצמוד לטכני - ואין הרבה כאלה. תחשבו איך זה יוכל לקדם את העיר שלנו ולחזק אותה? מקומות עבודה, חסך של שעתיים נסיעה לנתבג, הימנעות משינוי פני עמק יזרעאל - חיפה צריכה לצעוד קדימה.
אריאל | 06.12.18
41.
האם קלוש מבינה מה שהיא מדברת ? התושבים יתנגדו בכל תוקף
חס וחלילה לקרב שדה תעופה ליד תחנת רכבת לב המפרץ שזה ממש קרוב לחיפה, מטוסים מעל ראשינו ? השתגעתם? ידענו שהיא הזויה, למה לא להגגיל את הנמל שגם ככה התפתח יפה , יש לנו נמל בין לאומי אז להתמיד בפיתוחו שגם אוניות תיירות מפוארות יגיעו, וגם נושאות מטוסים יגיעו, למה לותר על דבר טוב שיש ברשותינו ולקפוץ לרעיון כזה גרוע.
חיפאית ותיקה | 05.12.18
35.
כל בר היגיון מבין שחייב שדה תעופה בינ"ל בחיפה
במקום להרוס שטחים ירוקים ופתוחים בעמק יזרעאל (רמת דוד/מגידו וכו') ולתקוע שדה תעופה בחור לא קשור... לנצל ולהרחיב את שדה התעופה הקיים. הוא כבר במרחב אורבני, אפשר להאריך את מסלול בים (וחוסכים שטחים) יש כבר חיבור תחבורתי וזה גם מאוד הגיוני שבעיר כמו חיפה שהיא המטרופולין של הצפון יהיה שדה תעופה.
חי | 05.12.18
5.
לא ברור מה הולך לעלות בגורל חוות המיכלים.
האם הולכים להפוך את חוות המיכלים לפארק ולמגורים ולשפר את פני העיר בכלל וקריית חיים בפרט, או שהולכים לשמר את המצב הקיים בו קריית חיים מערבית תמשיך לסבול מזיהום האוויר ותחלואת הסרטן הגבוהה בארץ ע"י הפיכת המתחם למרכז לוגיסטי תעשייתי מזוהם? תושבי קריית חיים נמצאים בערפל וכתוצאה מכך כל נושא ההתחדשות העירונית במקום תקוע ולא יתקדם עד שאי הוודאות והערפל יוסרו. אף יזם לא יתקרב למקום עד שחוות המיכלים לא תפורק ושיהיה ברור שיוקמו שם מבני מגורים, מסחר ופארקים מוריקים שיפרידו בין הזוהמו לתושבי קריית חיים.
וועד קריית חיים | 05.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת