אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

באנו חושך לגרש: אגדת הלפיד המעופף שהציל את בריטניה

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
חייבים להכניס את סיפור אסד? מה עשה לכם? שמר על הסכם שביתת האש,
ותראו את החברה שלכם? תקרו און ליין. חברה של תועבה וזוהמה והומואים ולסביות, חברה אלימה שמלאה באנסים וגנבים ונוכלים מכל הסוגים, יצא הריח שלכם בכל העולם, והעולם מתחיל להבין שלא הכל נוצץ ויפה, זו מדינה של כיבוש ודיכוי ולא רוצים שום מדינה ערבית חזקה בצד, אפילו אם שמרה על הסכמים...ואתם חושבים שהאמריקאיים יגנו עליכם לעולם?
ערבי | 05.01.19
16.
אני מקווה שבתעופה אתה מדייק יותר מאשר בהיסטוריה
הלופטוופה היה אמור להפציץ את מפעלי הנשק בבריטניה בלבד, אבל טייס גרמני אחד התבלבל והטיל את הפצצות שלו על לונדון. צ׳רצ׳יל קרא למפקד חיל האוויר הבריטי ושאל אותו אם הם יכולים להפציץ את ברלין כתגובה. מצאו מתנדבים למשימה שהיית למעשה התאבדות, וברלין הופצצה. בעיקבות זאת הגרמנים מיקדו את ההפצצות שלהם על אוכלוסיה אזרחית. עכשיו תעשיית הנשק היתה מחוץ לאיום ההפצצות והתאוששה. ההמשך הוא היסטוריה.
י.ג. | 19.12.18
15.
מזעזע איך האנשים פה שמחים וששים להרוג אזרחים, נשים, ילדים
לא ראוי, לא מוסרי, סתם רצח לשמו. מגעיל שזה לאן שהטרור הערבי הביא את הישראלים, לפשיטת רגל מוסרית מוחלטת. לא הרג אזרחים מנצח מלחמה, אלא השמדת היכולת הצבאית. ראו מלחמת ששת הימים. ראו הבסת גרמניה במלחמת העולם השנייה: לא הרס ערי גרמניה הביא את הניצחון, אלא הריסת והבסת הצבא הגרמני בשערי ברלין. הרג אזרחים נכשל במלחמת ויאטנאם, במלחמת העולם השניה, בבלקן, ברוסיה, בכל מקום כמעט. מביש שזה המקום שאליו היהודים הישראלים הולכים.
רונן | 11.12.18
14.
כותרת מטעה עבור הרייטינג
הקברניט מדבר על :הלפיד שהציל את בריטניה" כשבעצם המטוס-פרוז'קטור לא היה הכי מוצלח ויצא משירות ברגע שהמכם המוטס השתכלל קצת. היו אמצעים חשובים בהרבה ממנו בקרב על בריטניה, למשל מרכז השליטה הקרקעי שניהל את הקרב האווירי, שהיווה אז חידוש גדול.
עיתונאי חובב | 09.12.18
12.
טעות גסה של הקברניט בתיאור האסטרטגיה הגרמנית
האסטרטגיה הגרמנית לא הייתה "השמדת כל התשתית התעשייתית" של בריטניה. להפך – הם תכננו השתלטות מהירה על בריטניה כדי לנצל את משאביה, כפי שעשו בכל ארצות אירופה האחרות. האסטרטגיה הגרמנית הייתה אחרת לגמרי - לנטרל את חיל האוויר הבריטי, כדי שהוא לא יוכל לסכל את פלישתם הימית לאי הבריטי. משום כך התמקדו הגרמנים בתקיפת שדות תעופה ומפעלי מטוסים. חשוב מאוד להבין כי לא תיתכן פלישה ימית ללא נטרול חיל האוויר של הצד המגן! הגרמנים החלו בהפצצה הכבדה על לונדון בשלב מאוחר יותר, בגלל שחשבו בטעות שחיל האוויר הבריטי כבר על סף קריסה. הם קיוו לגרור את "שארית" מטוסי הקרב הבריטים להגנת לונדון ולחסלם שם. כמו כן הפצצת לונדון באה ממניעים לא רציונליים של הנאצים. בפועל, חיל האוויר הבריטי היה עדיין חזק, וגרם למטוסים הגרמנים שהפציצו את לונדון אבדות בלתי נסבלות. כמו כן הפצצת לונדון אפשרה לחיל האוויר הבריטי להתאושש מההתקפות הגרמניות על שדות התעופה שלו. כלומר, הפצצת לונדון הייתה *סטייה* מהאסטרטגיה הגרמנית, ויש אומרים שסטייה זו היא הביאה לכישלון הגרמנים בקרב על בריטניה.
המקשיב בשיעורי היסטוריה | 09.12.18
9.
תגובה ל 3, 6 ו 7
שטויות. יותר אזרחים יפנים נשרפו לאורך המלחמה מפצצות נפלאם ששרפו את טוקיו מאשר מפצצות האטום. החיילים היפנים המשיכו להילחם עד הכדור האחרון גם אחרי שנשרפה טוקיו על תושביה. אם האסטרטגיה שלכם היא לנצח מלחמה על ידי הרג של נשים וילדים במקום הרג של חיילים ותשתיות צבאיות - טוב שאתם לא מנהלים שום מערכה. היפנים נכנעו כשהבינו שארצות הברית יכולה בתוך שבוע להחריב את דבר שמעליו מתנוסס דגל יפן. לא בגלל מספר האזרחים שנהרגו. מלחמות רבות נוצחו כמעט בלי פגיעה באזרחים. מלחמת ששת הימים, מלחמת פוקלאנד, מלחמת המפרץ הראשונה, וכו'.... ומלחמות רבות שהתאפיינו על ידי הרג שיטתי של אזרחים לא הסתיימו שנים על גבי שנים (ראו מלחמות הבלקן) ורק כשארצות הברית הפציצה את צבא סרביה וחיסלה את יכולת הלחימה שלו בתוך כמה שבועות הסתיימה המלחמה. רוב המלחמות מוכרעות על ידי הרס היכולות והתשתיות הצבאיות והכלכליות של מדינה - או חיסול מנהיגיה. לא על ידי רצח שיטתי ומפגר של אזרחים. אפילו מלחמת העולם השניה לא הסתיימה כאשר מיליוני אזרחים נרצחו, היא הסתיימה כאשר בעלות הברית החריבו את התשתיות הצבאיות והכלכליות של גרמניה.
חן אסולין | 08.12.18
7.
ברור שכותב הכתבה אינו מבין באסטרטגיה. צא וקרא את "תורת המלחמה"
אתה מנצח בקרב\מערכה\מלחמה רק אם אתה שובר את רוח הלחימה של האוייב. ועד היום אף אחד לא המציא פטנט אחר חוץ מהרג משמעותי של אוכלוסיית האוייב כי זה הדבר היחיד שמכניע עם. ניתן לראות שבכל מקום בעולם שבה מנסים תורת לחימה "הומניסטית" העימות נמשך ונמשך ולא מגיע לידי הכרעה. גם אצלנו. נ.ב. תסתכל מה 6 כתב כי הוא הזכיר שתי דוגמאות שממחישות את מה שפון קלאוזוביץ' הבין לפני כ - 200 שנה
פון קלאוזוביץ' | 08.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת