אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ארנה ברי: "הייתי אשה מוכה"

97 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

92.
ארנה ברי לנשיאות ישראל
ארנה ברי היא סמל. סמל לאישה מעצימה, חכמה, שהחייתה את הפריפריה, ששילמה תמיד מחיר כבד עבור הקידמה והעשייה שלה, שהקדימה את זמנה. אני עוקבת אחריה זמן רב בפליאה והערכה. אין מה להתעמק בפרטים הקטנים, התמונה הגדולה היא המשמעותית כאן. אני מציעה את ארנה כנשיאה הראשונה של ישראל, אחרי רובי היקר. הרבה בריאות, גאים בך!
מאיה | 16.12.18
90.
לא קיבלתי הרושם שהיא אישה מוכה
נדמה שלא הופנתה כלפיה אלימות. אולי היא חוותה בתחושתה שלושה מקרים אגרסיביים. אבל אין זה אומר שהם באמת היו אלימים או אגרסיביים כלפיה. לא שוכנעתי שהיא אישה מוכה. נשמע שהיא סתם מנצלת הזדמנות להכפיש את הגרוש שלה. מצער שכך היא מתנהגת. וחבל שלא הביאו את תגובתו.
הילה | 16.12.18
86.
שואבת אנרגיה
1. תוכן פרסומי - הופעה לבת שלה. 2. אישה עמידה גזלה נתח שלא מסל התרופות וזה בא על חשבון חלשים שלא זכו לחריגים. 3. עשו חופשה בחול ו"ביקשתי להאריך את החופשה ביומיים־שלושה" האם והבת רצו להישאר בכח בחול- ורק אז קרה הפיצוץ. במה האבא עבד? האם יכל להרשות עוד יומיים חופשה? הוא חייב להיות מרצה כל הזמן אחרת הוא לא מכיל? אלוהימיות בגרוש .
צפוי ובזוי | 15.12.18
85.
את בדיוק מאלו שמראות שנשים צריכות לשתוק על התעללות....
אישה בעמדת כוח צריכה לנצל זאת כדי לקדם את מעמד האישה. מעמד ולא את הביריונות של חברותיך מ-METOO# או פמניסטיות. אך לא. ניזכרת כמו כולן אחרי שנים שמישהו הרים יד עליך כאשר זה איננו רלוונטי יותר כיון שהביריון ימשיך בחייו ואת תישארי עם הסיפור (שאולי מצוץ מהאצבע, מי יודע?) ע"ג גיליון אלקטרוני שיעלם כעבור יום יומיים. אז קיבלת את 15 השניות שלך. הידד. אך פיספסת את המטרה. המטרה היא להתלונן סמוך ככל האפשר למועד ההטרדה/מכות למשטרה על מנת למצות את הדין עם העבריין. כמו חברותייך ל-METOO# את מביאה סיפור שאבד עליו הקלח. עכשיו מה את מצפה שיקרה? חמלה כלפיך? השתתפות בצערך? יש דברים יותר מטרידים שקוראים כיום בארץ ובעולם ממדענית, מנהלת בחברת הייטק שניזכרת על מה שקרה לפני 40 שנה .
ישראלי בקנדה | 15.12.18
81.
דווקא החד צדדיות הצליחה לחשוף פן מורכב ובעייתי
הוודקה לקטינה ...ולא כאירוע חד פעמי וזאת מאביה שנתפס בעיניה כדמות מייטיבה . נראה שילדותה של אורנה מעניינת לא פחות מהסיפור החד צדדי שמובא כאן . באופן פרדוקסלי דווקא הגרסה המגמתית והחד צדדית נתנה דרור לחשיפת היבטים מורכבים יותר באורנה ברי. הגם שהישגיה הטכנולוגיים לצד תרומתה הכלכלית אכן ראויים לכל שבח. אשר לבחירות שגברים חילוניים בישראל צריכים לבצע היום , נראה שהתמונה מעניינת לא פחות .
שיפוט מוסרי לקוי לצד תחושת עליונות | 15.12.18
79.
כתבה בעייתיית מבחינה עיתונאית ומוסרית
א. מדוע לא ניתנה במה או אפשרות תגובה לבעלה לשעבר, לכל עימות יש שני צדדים. ב. המאבק על תרופת הסרטן, מדוע לא נשאלה על מדוע אישה שהרוויחה יפה כל חייה צריכה לתעדוף התרופה שלה על חשבון תרופות אחרות שציבור נזקק יותר נדרש להן ג. מדוע בגוף הציון על גליה מאור לא מציינים שהיא הייתה המפקחת על הבנקים בזמן קריסתם, דירקטורית בטבע בזמן קריסתה ויורית בנק לאומי בזמן שהם נקטו באסטרטגיות לא חוקיות ? ד. לא נשאלה אף שאלה מאתגרת בהתייחס לעברה בתחום עיסוקה ויש הרבה על מה לשאול.... כתבה שבאה לשרת נרטיב פמינסטי ומטעה
עודד | 15.12.18
77.
מעלה בי תהיות: האם למדנו למה נולדנו לפני מותנו
עצם הנוכחות של החרב המנופפת.... מעניין כיצד המדע מתיישב עם נושאים כמו דיכאון, התעללות, אובדנות.... ידוע למשל שיש מעט אקראי בבחירת בני בנות זוג.. אשה שנישאת לגבר שמזכיר את אביה (בדיעבד ולא חיצונית בהכרח)... ולהפך, גבר שמתחתן עם "אמא"...מעניין מה מכיל התת מודע שהוא בעצם אולי המצפן המוביל בחיינו.
נוגע ללב | 15.12.18
73.
מהתגובות עולה תמונה מאוזנת יותר לגבי ברי
על פניו נראה שבתוך הכתבה החד צדדית יש לא מעט רמזים למורכבות הסיטואציה גם בנתנהלותה של ברי . נקווה שילדיה הקימו בתים עם מערכות יחסים מאוזנות יותר . כסנגורית לגליה מאור הצליחה ברי להאיר היבטים לגבי אישיותה וכושר השיפוט שלה עצמה . רפואה שלמה .
נראה כמו הקצנה לצורך סגירת חשבונות אישית | 15.12.18
72.
גליה מאור
עושה רושם שארנה ברי היא אישה מרשימה ורצינית שסיפורה ראוי שישמע. גליה מאור לעומת זאת זה סיפור אחר. אנשים נוטים לשכוח זאת אבל גליה מאור היתה המפקחת על הבנקים בתקופת הוויסות של 1983. כפרס על הפיקוח הנפלא ועל משבר המניות קיבלה את בנק לאומי. הביקורת נגדה איננה בגלל שהיא אישה אלה בגלל שהיא incompetent. והשד יודע איך הגיעה לאן שהגיעה.
אחד שזוכר | 15.12.18
69.
שובניזם נשי טיפוסי. רודפים את גליה מאור כי היא אשה
לא רודפים את גליה מאור, ואפילו שהיא אשה (כן, גם לפעמים נשים עושות עבודה גרועה) היא מעלה בתפקידה פער אחר פעם וגרמה לנזקים קשים ובלתי הפעכים בארגונים בהם כיהנה, כדוגמת בנק לאומי שעד היום הדי השחיתות תחתיה מהדהדים במוסדות הכספים בארץ, ותחילת קריסתה של חברת תבע כשגליה מאור כדירקטורית בחברה נתנה יד לכל ההחלטות הגרועות שהביאו את טבע למצבה היום. אזנא להרגיע בסנגוריה החד צדדית על נשים מנהלות, רק בשל העובדה שהם נשים, כי זה שובניזם נשי וממש לא פמיניזם.
שכל | 15.12.18
68.
אני הייתי ילד מוכה ואח"כ עשיתי טעות והתחתנתי עם מרוקאית שהכתה אותי באכזריות
דקרה אותי בכוח עם עפרון, חבטה בי בראשי עם טלפון, הייתה מעירה אותי עם סמרטוט רצפה רטוב כי חשבה שאני צריך לקום. האלימות קיימת בשתי הצדדים במידה שווה. נשים פשוט פיזית חלשות יותר ולכן מפסידות. אין צורך להתחתן. תקחו כלב או חתול תהנו באותה מידה אם כי תחושו קצת פחות משמעות לחייכם. נחשו מה,אין שום לחייכם.
בולי | 15.12.18
67.
ל-33, כן, זה בעיקר בשכבות הנמוכות, לעומת זה נשים מכות יש בכל השכבות
מספיק להעמיד פנים, אנקדוטה פה ושם לא מראה כלום, רוב הגברים המכים הם משכבה סוציו אקונומית מסוימת, פשוט לפמיניסטיות לא נח להגיד את זה כדי שיוכלו להאשים את כל המין הגברי. נשים לעומת זאת מרשות לעצמן הכל וזה בכל השכבות הסוציו אקונומיות. יש הרבה יותר נשים מכות, פשוט גברים סופגים את זה כמו את שאר ההתעללות הנפשית שנשים כיום מעוללות לגברים שלהם.
מתבכיינות שמחזירים להם | 15.12.18
59.
מכירה את אורנה
אישה מקסימה ומדהימה מאחלת לה בריאות ואריכות ימים ושתוכל להמשיך ולתרום לכלכלת המדינה עם הידע הרב שברשותה. והביקורת שלך דניאלה איננה במקומה. בעבר נשים לא נהגו להתלונן על אלימות של גברים התעללויות ומעשה אונס. זה לא היה מקובל חברתית. ולהודות בכך היתה בושה. ואל תשליכי מההתקדמות של החברה בארץ ובעולם, על מה שהיה נהוג לפני שלושים וארבעים שנה . כי לא נכון להסיק מתקופה אחת על אחרת. התנאים שונים והמחשבה האנושית נמצאת במקום אחר. ושוב בריאות שלמה לאורנה, אריכות ימים והמשך פעילות ענפה..
לדניאלה 56 | 14.12.18
54.
לכל מריבה יש לפחות שתי גרסאות
כל כתבה כזו שמאשימה את הבעל הייתה אמורה להביא גם את גירסתו. למה הוא ביקש לצאת מהבית והיא חסמה את דרכו? זו לא אלימות שלה? למה הוא עזב לבסוף את הבית? לרוב נשים מוכות הן אלו שרוצות לעזוב. ליבי איתך על מתקפת הסרטן ואני מאחל לך בריאות שלמה.
פיקאר | 14.12.18
48.
אלימות לעולם נגמרת
גם אימי עליה השלום סבלה מאלימות פיזית, מילולית הרבה מאוד שנים, עד שכבר לא יכלה לו והחזירה את נשמתה לבורא. אילולא זה היה קורה בתקופה הזו, הוא מזמן היה בכלא. העניין הוא שלא רק היא סבלה מנחת זרועו גם אנחנו כילדים נורא פחדנו ממנו. הוא היה אלים ותוקפן. לא היה כיף לגדול במשפחה שכזו. למזלנו אימי החזיקה אותנו וחינכה אותנו על הצד הטוב ביותר. אילולא היא כבר מזמן היינו עבריינים. אבל בזכותה אנחנו, תודה לאל אזרחים טובים והגונים. מה שכן היא נורא פחדה להתלונן שמא הוא יהרוג אותה. ותמיד הוא איים עליה, מסכנה שלי.
אסתי | 14.12.18
45.
ארנה ברי
מודה לך על האומץ לחשוף בפומבי את עברך הקשה.. מקווה שדבריך ואומץ רוחך יביא בעקבותיו צונאצי של נשים החושפות את אשר עבר עליהן. צונאמי כמו תנועת. גם אני בנושא אונס והטרדה מינית. בשם אלפי נשים מוכות שעבדתי עמן ואהבתי ונאבקתי למען זכויותיהן, זר תודות וחיבוק חם ואיחולים להחלמה מהירה.
רות רזניק | 14.12.18
43.
לחייב להתקין כפתורי מצוקה בכל חדר בכל הבתים
גם ילדים שהוכו או היו עדים לאלימות בין הוריהם סוחבים טראומה לכל חייהם, ושלא בהכרח יכולה להיות מובנת על ידי מי שלא היה שם. כפתור מצוקה בכל חדר יכול להציל חיים הן ברמה המיידית והן לטווח הארוך. עצם קיומם יגרום למחולל/ת האלימות לחשוב פעמיים לפני הרמת היד.
ילד מוכה בן 50 | 14.12.18
41.
שאפו על האומץ אבל כאישה צעירה ממך בהרבה זה 2LITTLE 2 LATE
לא זכור לי שהגברת ברי התבטאה לטובת זכויות נשים , לא זכור לי כלום. בשעה שאין נשים בהיי טק וקידומן איננו אפשרי הגברת ברי נזכרת עכשיו לספר לנו סיםורי מכות כי "הילדים מרשים" עם כל הכבוד ויש לי , את לא טרחת לשוחח על ענייני קידום נשים ופמיניזם כי את וכל הדור שלך מכרתן לנו סיפורי סבתא "שכל מי שרוצה משיגה ושסיםורי הטרדות זה כולה צביטה בתחת" ובסיפא נזכרת בגליה מאור? מה היא קשורה לעניין?< בכל כהונתה הארוכה לא שמעתי ממנה מילה ולו חצי מילה על היותה אישה ועכשיו את מעלה אותה? אני שמחה שהדור שלכן מפנה את הבמה עשיתן לנו נזק בל יתואר שתקתן על אלימות, שתקתן על הטרדות ןשתקתן על הדרת נשם "כי מי שוצרה מגיעה" שלון ולא להתראות, דואר עלוב שרק כשהכל כמעט נגמר נזכרת ב"גליה סובלת רק כי היא אישה" או דיי הבמה, אתן נשים שובניסיטיות ולא קידמתן נשים ! בייביייי
דניאלה | 14.12.18
38.
יש ויש
קצת חוצפה שנשים בעלות משרות גבוהות פתאום מוצאות טריגר להגיד שהן מסכנות .נשים שהן מוכות הופכות להיות מופנמות .קשות אמון . וכו לא מתאים ממש לא מתאים .או שהכל כדי להתפרסם עוד או מתוך שעמום. צריך למצוא נשים שבאמת צריך לשמוע את קולם ולעזור להן .לא צריך צביעות של פמניזם
שי | 14.12.18
33.
אורנה את אשה שמהווה דוגמה לנשים אחרות
אורנה את אשה שמהווה דוגמה לנשים אחרות, מאוד מצער שבאותו שנים שהיית אשת קריירה לא היתה לך בבית תמיכה ולילדים ביטחון ומשפחה אוהבת. נאלצת להתמודד בכל החזיתות של חייך ועדיין בלטת בתרומה שלך להייטק הישראלי! מורידה בפנייך את הכובע על האומץ הנחישות ובהצלחה לשמור על הילדים . מאחלת לך הרבה בריאות ושתזכי להיות עם הנכדים שלך
אשת קריירה | 14.12.18
29.
האמירה שלה שרוב תלונות הנשים מוצדקות, רומזת
שברירת המחדל צריכה להיות אימוץ גירסת האישה. למרות שהטיעון הראשוני אולי נכון, כל מקרה חייב להבדק לגופו, ללא קשר לסטטיסטיקה כזו או אחרת. מה שכתבה על גליה מאור פשוט מביש ומקלקל את כל מה שניסתה לבנות בכתבה. חוץ מזה כל הכבוד לה וגם אם דחפו אותה ״רק״ 3 פעמים ב-30 שנה היא אישה מוכה.
הייטק | 14.12.18
22.
אלימות
ראשית כל הכבוד לה על שיצאה עם האמת לאור..את גליה מאור מתקיפים לא כיון שהיא אשה אלא בגלל ההתנהלות המקצועית שלה לאורך השנים מאז שנות השמונים כאשר היתה המפקחת על הבנקים לפני המפולת .טוב יעשו גם נשים אחרות מפורסמות שמופיעות בתקשורת בטלויזיה בכלל שעברו בעברם נשים מוכות..השכנים שמעו אותן צורות אבל ל ערי אז לא היה נהוג להתלונן..אינני יכולה לסלוח לעצמי א אחרי עשרות שנים שהתעלמתי
אני | 14.12.18
21.
גליה מאור
לגברת ברי סיפורך מעורר השראה עד שהגעתי להגנה שלך על חברתך גליה מאור! לא סתם תוקפים את האשה הזו ובודאי לא בגלל שהיא אשה! בכל תחנה שהיא עברה, היא הרויחה מליונים רבים, השאירה אדמה חרוכה ובעזרת קשרים עברה הלאה! אז אנא ממך - חברות זה דבר יפה , אבל נא לנסות להיות אובייקטיבית !!!!!! גליה מאור היתה צריכה להחזיר הרבה הרבה יותר מהמליונים שקיבלה כבונוסים שלא היו מגיעים לה מה שהחזירה זו טיפה בים וגם עכשיו היא ממשיכה הלאה ל"מגדל השן שלה" תרתי משמע
יעל | 14.12.18
20.
גבר מוכה
עם תינוק על הידיים וגב אליה מכות רצח חטפתי. לא הפסיקה עד שהרגע. סימנים כחולים. עכשיו אפילו עם התינוק על הידיים ביד אחת יכלתי לשים אותה על האדמה... אבל אלימות זה לא עניין של כח פיסי. אין לי את זה. לא מסוגל להרים יד על אישה גם אם זה להחזיר או הגנה עצמית. גם פה כמובן שאני הייתי אשם. ללכת למשטרה? הצחקתם אותי. מה הן יעשו בדיוק? אבל מה אתה אמור לעשות? להחזיר? המחאות שלכם אדיוטיות ועלובות. אשתי לשעבר ובעלה של הגברת לא פועלים כארגון שהמדינה מטפחת. תתרחקו מאנשים רעים ואלימים. לא משנה איך הם משתינים...
נתי | 14.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת