אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"בעתיד העשירים יחיו במושבות שפליטי האקלים לא יוכלו להיכנס אליהן"

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

46.
אבולוציה וסטגנציה
חיזוי העתיד אינו אפשרי(לפחות כרגע זה מבוסס על העבר ולכן כל שינוי לא צפוי ישאר לא צפוי ואינו ניתן לחיזוי) אפשרות נוספת היא שהאנושות סיימה שלב בהתפתחות וכעת עוברת לשלב שבו הטכנולוגיה רק מעכבת את ההתפתחות האנושית בגלל שאם יש פתרון חיצוני אנחנו מוותרים על התפתחות עצמית(מי זוכר מספרי טלפון היום?) לכן דווקא אלה שנאחזים בטכנולוגיה ישארו מאחור ולא יפתחו יכולות להישרדות עצמאית. אפשרות, לא יותר. ומה העשירים יוכלו לעשות בתוך בועות אקולוגיות ללא אנשים שהם יכולים לנצל? מי ידאג לדלק? מחצבים? אוכל? ממש הנאה צרופה לחיות בבונקר כשהכל מורעל מסביב.
F22 | 17.12.18
36.
הצעת ייעול וביקורת על ההרצאה
שלום רב - שמי צביקה גרינברג - בורצוני להעיר 2 הערות - 1. מטוסי סילון פרטיים ויאכטות פרטיות - אלה פולטים כמויות גדולות של גזים לאטמוספירה יחסית לכל אדם שמשתמש בהם. והיה מקום למחות נגד התופעה ולדרוש את הורדתה הדרסטית. 2. אוכלוסייה אקסקלוסיבית - היה צריך לציין שבמצב כזה בגלל העדר הגיוון תעלה התחלואה והפגיעה הגנטית ולכן מומלץ לאוכלוסייה אקסקלוסיבית זו לשמור על גיוון ולא להסתגר - כי היא בדרך להשמדת האנושות - מבחוץ בגלל ררעב ומבפנים בגלל גנטיקה.
צביקה גרינברג | 14.12.18
32.
אדם הזוי
ראשית, כיצד זה שפרופסור לסוציולוגיה מתיימר לדעת דבר וחצי דבר לגבי מדעי האקלים? הוא ראה את סרט התעודה של אל גור וזה הפך אותו למומחה בנושא? כיצד הוא מעלה על דעתו ש״חוות בוטים רוסיות״ יכולות להניע מיליוני אנשים לפעולה, אם אין להם סיבות אמיתיות להתמרמר בגינן? האם הוא עצמו אינו שליח (במודע או שלא במודע) של ארגונים פוליטיים כגון האיחוד האירופי, אשר מנסים לבצע דה-לגיטימציה של המחאה העממית בצרפת?
אורן | 14.12.18
17.
המחאה תודלקה חזק עי מוסקבה הארורה
עוד מבצע של דיסאינפורמציה מביתו שחל פוטין שמתדלק ומנסה להבעיר את המערב. הכל ידוע יש ראיות למכביר ובינתים לא מגיבים. כשמוסקבה תהער ועשרות אלפים ימותו ברחובות יפול גם השטן הרוסי הנוכחי. קחפזו ספר על דיסאינפורמציה ותבינו איך זה עובד ברוסיה כבר 100 שנה
שביט | 14.12.18
7.
בעתיד פרופסור למדעי החברה לא יכתוב על הנוגע לטכנולוגיה
הבעיה האחרונה של התחממות כדור הארץ היא טכנולוגיות מיזוג אויר. אגב, הבעיה הגדולה היא עלית פני הים בקירבת ערים מאוכלוסות. וקורא כבר עכשיו להשקיע בחומות מחומרים ננו טכנולוגים וקוואנט טכנולוגים. לא נעים לחשוב על עלית פני הים במספר מטרים בתל אביב.
גידי | 14.12.18
5.
דמיון פרוע
אפשר גם לשער אחרת, מהפרופ' רבינוביץ'. יתכן ושינוי האקלים, זו תופעה חולפת. בעוד מס' שנים הגלובוס יגיע לאיזון והאקלים יתיצב. לטבע יש כוחות משלו, לייצב את האקלים. לאחר תקופה רעה, באה תקופה טובה, וההיפך. להיות אופטימי זו תכונה חיובית, לאין ערוך. הפגנות ומהפכות, תמיד היו וימשיכו להיות. אי אפשר לקבוע ולחזות את העתיד, ע"י מקרה קיצון אחד. הדבר לא מעיד על הכלל.
גבי | 14.12.18
4.
כבר כיום העשירים חיים בכמוסות הון שלטון
פוטין כמו נתניהו כמו טראמפ כמו כל שאר הטייקונים/אוליגרכים בעלי הבנקים, התקשורת, חברות המזון ושאר האשכולות והפירמידות, מקבלים רוח גבית מהפוליטיקאים שמכרו את ציבור הבוחרים בנזיד עדשים. חוקי ״נאמנות״ והטבות למשרתים בצבא ובמשטרה יהיו בעתיד הבסיס לדיכוי 95% מהאוכלוסיה.
אחד העם | 14.12.18
2.
מעניין למה לא הזכירו את התחום של הפרופסור אותו "ראינו פה"
מתוך הויקידפדיה: דני רבינוביץ (נולד ב-1954) הוא פרופסור חבר בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב, ופרופסור בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה חברתית באוניברסיטת מרכז אירופה בהונגריה. מחקריו עוסקים בנושאים של איכות הסביבה, התחממות גלובלית, זהות לאומית וגלובליזציה וזוכה פרס פראט לשנת 2011. " נשאיר לך הקורא להבין....
אייל, | 14.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת