אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מפרויקט סודי לכוכב טלוויזיה: F117, חמקן כושל או מטוס גאוני?

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
בס"ד:תגובה חדשה על תגובות שלא פורסמו
מאחר ולא פורסמו תגובותי בנוגע לחמקן f117 ולסמוראי וביינתיים יצאה כתבה חדשה "פוליטית" בעיקרה על מחירת החמקן f35 לארצות שכנות. הרי תגובתי לגבי הסמוראי,גבור ככל שיהיה הוא לא שינה את מאזן ההפלות ביחס של 19:1 לטובת האמריקאים ולטובת טייסי הp38. לגבי מחירת החמקן f35 לארצות שכנות,אני מצדד במגיב שכתב שיש בחוקה האמריקנית סוג של ווטו ישראלי בנושא זה ומה הפתרון? שדרוג חמקני f117 ומחירתם לארצות המקיימות "שלום חם" עם מדינת ישראלככלל דרוש יתרון כמותי ואיכותי של חמקנים לטובת ישראל ללא פשרות בעזרת השם
M | 03.09.20
34.
יש מטוסים חמקנים רק שהם נראים פחות חיזריים מה F117
הגודל הפיזי של המטוס, לחתימת המכ"מ שלו. ככל שהיחס גבוה יותר המטוס חמקן יותר. אם משווים F35 ל F16 או F22 ל F15, החדשים חמקנים יותר ללא עוררין. עדיין יש צורך בציפוי בחומרים סופגי קרינת מכ"מ, תהליך יקר וקצר - חיים, אחד הגורמים לעלויות התפעול הגבוהות של המטוסים הללו. (ושוב - ה F22 לא מיוצר יותר בגלל החלטת ממשלת ארה"ב לא למכור אותו לצבאות זרים, ולא להפך)
חמקנות סה"כ מונח שיווקי ליחס בין | 03.12.19
33.
יש לכם טעות.. החמקן הראשון נוצר ברוסיה בשנות ה 30 המוקדמות..זה היה מטוס דו כנפי
קטן עם שלדת עץ עטוף בחומר שקוף דומה לצולליויד שיובא מצרפת..היה לו מנוע כוכבי 5 צילינדר בחרטום וכמובן היה לו מדחף מעץ וזאת לא בדיחה, זאת אמת היסטורית..המטוס טס והיה מאד לא קל לראותו כי למעשה היה שקוף, לבד מהטייס והמנוע.. הבעיה היתה שחומר הנ"ל היתה נטייה להצהיב בגלל הלחות ואור השמש ודי מהר המטוס חדל להיות שקוף והפרויקט נסגר..לרוסים אף היה מפציץ כנף מעופפת 4 מנועי לפחות 10 שנים לפני האחים הורטון.. לא נעים ? .. לא נורא ! .. איך אומרים ברוסים? "היסטוריה יש היסטוריה", אז בבקשה נא לדייק.. תודה.
י========================== | 04.09.19
30.
סיפור פיתוח המטוס מרתק
זה המטוס הראשון שכל פאנל הכי קטן שלו דרש חישובים טריגונומטריים מסובכים בתכנון, בזמן שמחשבים עוד היו איטיים מדי לביצועם והיה יעיל יותר להביא עשרות אנשים שיפתרו משוואות ביד עם סרגל חישוב! חוץ מזה, אווירודינמית הוא מתנהג מוזר מדי לטייס אנושי, ולכן הוא אחד הראשונים שלהם מערכת ניהול טיסה ממוחשבת מלאה לתיווך פעולות הטייס. בלי המחשב טייס פשוט לא מסוגל לשלוט במטוס! כל זה היה צריך לעבור פיתוח בתקציב נמוך יחסית, במהירות שיא, תחת סודיות כבדה ודרישות משתנות של מערכת צבאית טמפרמנטלית. בסופו של עניין מדובר בפתרון לבעיה ספציפית שאמור היה להיות בלתי אפשרי לתקופה, אבל במאמצים עילאיים וגאונות הפך למציאות.
היסטוריון | 27.12.18
20.
הופל על ידי הסרבים
למטוס היתה תכונה שהיכן שהוא טס, הקליטה הסלולרית באותו תא שטח היתה נפגעת קשות. הסרבים עלו על זה אחרי שהם הבינו שכל פעם שיש הפצצות אז כמה דקות קודם לכן הרשתות הסלולריות שלהן היו נופלות ... אחרי כן פשוט חיכו לו ולנפילה הבאה של הרשת הסלולרית ואז הוא הופל
גרביים צהובות | 23.12.18
14.
מי שהיה אחראי להפלת ה-F117 בבלגרד היה מהנדס סרבי
הוא גילה שהמטוס היה ״שקוף״ לראדאר רגיל, אבל ניתן היה לראות את ההחזרות ממנו של הקרינה מאלפי אנטנות הטלפון הסלולרי שהיו מפוזרות בבלגראד. הפלה זאת שינתה לחלוטין את הקונספט של מטוסים חמקנים, שלא השתמשו יותר במשטחים מישוריים לא ״בחימוקים״ אלגנטיים וחומרים בולעי קרינה, וגם כי יכולת תמרון וחימוש לקרב אוויר-אוויר עדיין חשובים גם לחמקן.
יג. | 22.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת