אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אתם קרובים לאקזיט?" - השאלות ההזויות של מרואיינים בראיונות עבודה

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
על היום הראשון שלי בארגוס הבנתי שטעיתי
למזלי ניצלתי את זמן החפיפות בשביל להמשיך לחפש עבודה ואחרי חודש וחצי הודעתי שאני עוזבת. בחברת השמה אפילו לא שאלו אותי למה.. חבריי המהנדסים, במיוחד הצעירים שבכם, אם אתם רואים משהו לא תקין או מוזר באווירה של החברה, כמו דיבור לא יפה בין אנשים, מירמור, עקיצות וכדומה, תדעו לכם שגם ההנהלה רואה את זה ולא מוצאת בזה בעיה. תעזבו מייד!
ענת | 23.12.18
33.
אף אחת מהשאלות פה לא הזויה
הזויות נשות המשאבי אנוש שמנסות לפרסם את עצמן בכתבות כאלה על חשבון הסטארטאפים המסכנים שמעסיקים אותן. כשאני מתראיין אצלכם, יש לי עוד כמה הצעות עבודה, והסיבה היחידה שאין לי עוד שלושים הצעות זה כי אין לי כח להתראיין בעוד שלושים ואחד מקומות. אז כדאי שתעשי מאמץ להסביר למה עדיף לי לבוא דוקא אליכם. זו העבודה שלך.
נו באמת | 23.12.18
32.
אני חושב שכל השאלות לגיטימיות, כולל הבידה
זה מה שמעניין את האנשים וטוב שישאלו. זה גם לא ממש משנה האופן, עובדים בתפקידים טכניים לא חייבים לדעת להתנסח כדי לעשות עבודה טובה. הם נבחנים למשרות שדורשות מיומנויות הנדסיות וטכניות ולא מיומנויות אנוש. ולשאול איך מתקדמים, מה מצב החברה ואם כיף זה לגיטימי בכל נוסח וכן צריכים להיות מוכנים לקבל חוסר בגרות ובשלות מסוים מאנשים בתחילת דרכם המקצועית, אם יציבו להם דוגמא טובה הם ילמדו.
יונתן | 23.12.18
26.
מי שבאמת תותח בד"כ שואל ת'שאלות האלה. זה כמו כוכב רוק עם רשימת דרישות.
ותכלס - הרויחו את זה ביושר. אפשר לחשוב ששאלות חודרניות מתנשאות ודוחות של מראיינים זה בסדר. סתכלו קודם על עצמכם והשאלות ההזויות שלכם בתור מראיינים לפני שאתם מרשים לעצמכם להתלונן. ואני חולה על כאלה כמו השחר אלנבוגן הזאת שאומרת שמי ששואל על אקזיט "מעיד על אינטרס כלכלי נטו. השאלה לא מעידה על מישהו שמעניין אותו המוצר, הביזנס או האנשים בחברה". א. מי ישמע היא תלך לחברה שתציע לה 20% פחות בשכר כי שם יעניין אותה המוצר והאנשים. פחחח. ב. שימו לב איזה מילה השמטתי. ה'ביזנס'. סליחה, הביזנס זה לא פרמטר כלכלי נטו? חברה לא רוצה בראש ובראשונה להרויח? אם לחברה מותר, למה למועמד אסור?
מיקי | 22.12.18
25.
לא הכל פה הזוי, מראיינים שואלים שאלות הרבה יותר הזויות
כמה אתם קרובים לאקזיט / מה מצב הכלכלי של החברה יכול להיות חשוב למישהו שרוצה מקום יציב דווקא לטווח ארוך. שוב מראה את הניתוק של נשות הכ"א, ומחדד את השאלות הלא רלוונטיות שהן שואלות מועמדים, וגם את הקלות שבה הן מסיקות מסקנות מוטעות לגבי מועמדים, ורואים את זה כל הזמן. המון מועמדים מתאימים וטובים נפלו למורת רוחם של המגייסים בגלל נשות כ"א..
שש | 22.12.18
20.
ולכן אף אחד לא סובל אותכן, והמקצוע שלכן בזוי
לשאול אם קרובים לאקזיט זו שאלה מאוד רלוונטית! אם החברה תיסגר בקרוב ואני עובדת חדשה, אני לא רק לא ארוויח מה אקזיט, אני גם אצטרך לחפש שוב עבודה! כנל לגבי השאלה באיזה שלב החברה נמצאת. מכיוון שהשעות שעובדים בהן ארוכות מאוד- אתן באות ב9 והולכות ב5, העובדים האמיתיים עובדים מסביב לשעון בהתאם לפרוייקטים וצרכי החברה- אז השאלה האם יש מסעדות באיזור גם היא רלוונטית. זה שוק תחרותי ואין מספיק עובדים איכותיים, אין לכם מושג מה העבודה כוללת או אפילו איך כותבים שורת קוד. מי שטוב- ידרוש הרבה כסף!!
עובדת  | 22.12.18
18.
תעשו הפוך - הצד של העובדים בשאלות ההזויות של כ"א
למה נשארת כל החיים באותו מקום עבודה ועזבת אחרי 45 שנה? למה אתה עובד מהבית? אם אתה עובד מול חו"ל - למה לא עברת לחו"ל? עבדת במספר מקומות עבודה - אתה חושב שאתה יציב? למה אתה גר בירושלים ולא בתל אביב? למה את עדיין רווקה, למה אין לך תואר? למה יש לך תואר בגיאוגרפיה ולא במדעי המחשב? למה למדת באוניברסיטה ולא במכללה? למה אתה רוצה לעבוד ? למה את רוצה לעבוד רק במשרה חלקית? למה אתה לא רוצה לעבוד במשרה מלאה? אי אפשר לשים את הילדים לגדול עם מטפלת ולעבוד במשרד במשרה מלאה שעות נוספות, למה את נכה? ועוד...
עבד בממלכת נתניהו | 22.12.18
16.
השאלות של המועמדים לא הזויות בכלל, המראיינות הזויות
עדיין באילוז שמועמדים צריכים להתחנף למעסיק כדי שישתין עליהם. האלללו. העולם השתנה, אנשים לא חושבים על לעשות עליכם רושם אלא על עצמם וזה ילך ויחמיר. אנשים רוצים שתהיה להם גמישות, תנאים נוחים, כולל אוכל, בידה ומחשב וכמובן בראש ובראשונה - כסף!!!! אף אחד לא בא אליכן בשביל שום דבר מעבר לזה. תפנימו. אנחנו עובדים בשביל כסף ולא בשביל העיניים היפות של אף אחד. נראה לי שיותר מכל, הכתבה הזו מעידה על הניתוק של ה-HR מהשטח. תכלס, מי שלא טוב לא, גם לוקח את הרגליים ועוזב. היום במילא צריך להחליף עבודה כל שנתיים בשביל הרזומה. נגמרו הימים שרעדנו מפחד מהקריזות של המעסיק, היום הם צריכים לרעוד שאנחנו נעזוב בגלל שטויות שלהם.
מילכה | 22.12.18
15.
יש להן השגות לגבי השאלות
בו! הו! כי השאלות שלהן מאוד הגיוניות תמיד הא? פתאום כשיש היפוך תפקידים זה לא בסדר לשאול אם מקבלים לפטופ הא? אני 20 שנה בהייטק, היו חברות שנתנו לפטופ ונייח הביתה והיו כאלו שלא נתנתו כלום! מקובל לשאול וגם בתשובה שהיא ענתה היא אמרה "רוב החברות נותנות". רוב, זה לא כולם! ואם היא "לא אוהבת" את השאלה הזו אז שתלך לחפש!!! כי כמה כדורי פינג פונג אפשר להכניס לאוטובוס זו שאלה סבבה הא? פשוט חבורת נשים שמנותקות ממה שעובר על עובדים!
א | 22.12.18
11.
נשות כ"א מנותקות לחלוטין מהשטח
מבחינת רוב ראשי הצוותים מחלקת כוח אדום היא מחלקה בירוקרטית שלא צריכה להיות מעורבת בקבלת ההחלטות לגבי מי לקבל ומי לא, אלא רק בלוגיסטיקה של ההעסקה של עובד חדש והזימון שלו לראיונות. זה גם מה שקורה בפועל רוב הזמן, אבל מידי פעם איזה אשת כוח אדם מחליטה שהיא שמה את הרגל שלה ולא מוכנה לקבל מועמד X סתם באקראי וראשי הצוותים כועסים עליה. בגדול, אף אחד לא מתייחס ברצינות לראיון כוח אדם, ובוודאי שגם לא המנהלים הטכניים בתוך החברה שמגייסים לצוותים שלהם.
דוד | 22.12.18
6.
אינטיליגנציה רגשית
השאלות שהובאו בסיום - הן כמובן מצוינות. למעשה מרבית הנושאים שהועלו קשורים לחוסר בגרות של מועמדים. בניגוד למיתוס שנוצר - אמנם ישנו ביקוש ואפילו מחסור במקצוענים, במיוחד טכנולוגיים, אבל החברות לא מתפשרות בתהליכים, ומי שמתנהג באופן מוזר, לא מכובד או יהיר - נפסל מהר מאוד, לא משנה כמה הוא מוכשר או מנוסה בדברים מבוקשים
שי Hunted | 22.12.18
4.
לגברת שחף אלנבוגן
לגביי ״"מקבלים לפטופ כשמתחילים לעבוד? כי שלי לא ממש טוב" מועמד לתפקיד התחלתי בחברה שאל אם כאשר יתחיל לעבוד יקבל מחשב נייד מכיוון שהמחשב שלו לא כל כך טוב. "היום לא נראה לי שיש מישהו שלא יודע שמקבלים מחשב כשמתחילים לעבוד, במיוחד בהייטק", אומרת אלנבוגן. המסר שעובר משאלת תם שכזו היא של מועמד שלא מכיר את התעשייה בה הוא פועל מספיק טוב ״ - קודם כל הוא הולך למשרה של junior אז ברור שאין לו ניסיון (אולי זה עבודה ראשונה שלו בכלל) והוא לא יודע באמת איך זה עובד, דבר שני זה ממש לא נכון - השאלה היא ממש טובה. למגייסת ה-״יודעת הכל״ יש מלא חברות שלא נותנות לפטופ (למפתח זה אומר אוטומתי ש אי אפשר לעבוד מהבית - לא תמיד אבל, רוב הזמן זה ככה) וכן מפתח נורמאלי רוצה לדעת איך ועם איזה כלים הוא הולך לעבוד. כשזה מקצוע שלך ואתה עובד עם סביבות פיתוח ״כבדות״ ושונות ולא רק אופיס ומייל כמו מגייסות זה כן חשוב. קיצור מי שמהתעשייה יש פה מלא שתויות בכתבה הזאת וכרגיל למגייסות אין מוסג מה זה לעבוד בתור מפתח או איש בדיקות תוכנה
נתן | 22.12.18
3.
השאלה הראשונה ממש הגיונית, הסיכוי לאקזיט ושווי החברה הם חלק מתנאי השכר.
אנשים מחוץ להייטק נוטים לחשוב שהעובדים עושים אקזיטים ומתעשרים אבל למען האמת לרוב מדובר בבונוס סביר שאנשים מקבלים על עבודה של שנים (כדי לקבל את הכסף עליך לעבוד לפחות 4 שנים בחברה) וברוב המקרים אין אקזיט בכלל והחברה נסגרת. כאשר אתה מקבל הצעת שכר מסטארטאפ שדורש עבודה בלילות וסופי שבוע מותר לך לשאול כמה כסף ייצא לך מזה. אולי לא בראיון ראשון אבל בטח ובטח בהצעת שכר.
הייטקיסט | 22.12.18
2.
כמות גדושה של צביעות, סוכר ומשקפיים וורודות
הרבה זמן לא נתקלתי בכמות כזו של צביעות. לידיעת המכובדות המרואיינות: לא סתם מדובר על "שוק" עבודה. זה אכן שוק, ולא משנה תתארו את תהליך הגיוס כסטרילי ואידיאליסטי, ואת צרכי החברה כתכתיב האל. בסופו של דבר כל תהליך של גיוס נגוע בפוליטיקה ואינטרסים זרים, ושלא נדבר על זה שבעת הפיטורים אתם לא לוקחים בחשבון את האנשים שמצדיקים את המשכורת שלכם. להעלב מהצורה שבה אדם מנסה להבין מתי להגיע לעבודה? תעשו לי טובה, העלבון הוא על זה שלא מתייחסים לפוליטיקלי קורקט שלכן ברצינות.
ששון | 22.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת