אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מהנדס עיריית ת"א הפורש: "צריך לזרוק לפח את חוק התכנון"

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
אותו רעיון צריך ליישם גם בביטוח לאומי ובמערכת הברי
המצב כיום הוא שמנהל מחלקה בבית חולים ממשלתי כותב חוות דעת רפואית על אדם שהפך להיות נכה, אבל אותו נכה צריך לעבור שבעה מדורי גיהנום בועדות רפואיות של ביטוח לאומי, שתפקידם להפחית את חומרת המצב כדי להקטין, או לבטל בכלל את זכאותו של הנכה לתגמולים או הטבות. הם עושים זאת בצורה בוטה, תוך התעלמות מחוות הדעת של הרופא, שהוא קולגה, אבל הוא לא זה שמכיסו משולמים התגמולים. זה שת''פ פסול בין משרד הבריאות לבין הביטוח הלאומי, על-חשבון החולים והסובלים.
שלמה תמיר | 27.12.18
22.
חרטא. יש לי הרגשה שזה לא בא ממקום נקי ותמים
עוד רעיון קפיטליסטי טהור בשליחות הנדלניסטים תאבי הבצע. אם תורידו את הרגולציה יבוא צמצום הנתינה של היזמים בתכניות יפרוץ כדי להרוויח עוד שקל. הרי שלא הייתה רגולציה בתחום קבוצות הרכישה, השוק תיקן את עצמו? חרטא. יש לי הרגשה שזה לא בא ממקום נקי ותמים
יחזקאל  | 26.12.18
18.
תביעות
מהנדס עיר 7 שנים!! אין לו כל אחריות למצב? יאשים את המחוקק? הרי היה יכול להנחות את עובדיו לצמצם דרישות קיצוניות, להקשיב לאדריכלים ולא להתעסק בזוטות. אך דלתו היתה פתוחה בעיקר ליזמים ואדריכלים מקושרים, כשכל שאר היזמים סבלו וסובלים מסירבול המערכת ואנשיה. סתם התחסדות של אדם כוחני.
אלון | 25.12.18
17.
ל-14 - ברור שאינך עוסק בתחום
1. חלק מהגדרת התפקיד היא אדריכל, מתכנן ערים או מהנדס אזרחי. כולנו נכנסים תחת מטריית רשם האדריכלים והמהנדסים. 2. צודק לגבי התנגדויות - וחבל שגבולי בורח מזה. אם כבר היה נכון לעבור למתכונת של שיתוף ציבור ולא לחכות שהציבור יידע על העניינים רק אחרי שכבר תכננו את הצ'ופצ'יק של הברז בדירה 22.
מהתחום | 25.12.18
10.
תבע ניפחית.
רעיון מצויין גם עבור היזם/קבלן ואדריכל ולא פחות חשוב בהיבט העירוני, הציבורי, חלל הרחוב וכד'. ובלי הקלות בשטח. הכל יהיה פשוט וברור יותר. כל הרפורמה שעשו בשנים האחרונות כולל תיקון 101 לחוק, רישוי זמין ומערכות ממוחשבות לא רק שלא הועילו. הם הפכו את המערכת למפלצת ביורוקרטית אדירה . כל זמני הרישוי התארכו, לחץ גדול על ועדות ערר, עבודה ממוחשבת שלא רק שלא פותרת ,גם מאריכה את הזמן. לקבל תיק מידע לוקח לעיתים רבע שנה.אתם מבינים? רבע שנה !!! אף פעם לא היה מצב כזה. (ובשורה תחתונה, מחכים שנסים יביא את התיק עם עותק הנייר של הבקשה שעליו עובדים)
יעל | 25.12.18
8.
להמציא את הגלגל...
יש בעולם הרבה דוגמאות לרישוי פשוט ויעיל שמהן ניתן לעשות כמעט COPY PACED. הבעיה היא שמהנדסי ערים לא רוצים לשמוט את הכח מידיהם. לפני כ 25 שנים היה הליך חוקי של רישוי עצמי. הגשנו בקשה להיתר לעיריית רשל"צ עם תצהיר שהכל על פי חוק ובהתאם לתב"ע וציפינו לקבל היתר תוך 30 ימים. מהנדס העיר זימן אותי לפגישה והבהיר לי שהתיק יבדק במיקרוסקופ ואי התאמה ולו הקטנה ביותר תגרור תביעה פלילית ואבדן רישיון. "הבנתי את הרמז" עניתי לו, משכתי את התיק והגשנו אותו במסלול הרגיל. בקליפת אגוז זה כל הסיפור של הקלות בהליך הרישוי. כל נסיון לרפורמה, רישוי ממוחשב וכד' רק סיבך וסירבל. להערכתי בכוונת מכוון. ראשית חכמה צריך לבדוק מי מרוויח מכך ואז תתברר האמת ואפשר יהיה לפעול . תב"ע נפחית הינה בסיס טוב כמו ביטול ההבחנה בין שטח עיקרי ושטחי שרות. שאלה למהנדס העיר היוצא - למה חיכית 7 שנים ? עכשיו אתה ג'עבר ? כשאינך יכול יותר להינות מהשררה שהמצב המסובך המתמשך הקנה לך ? אל דאגה, גם מחליפך ימתין עד לסיום כהונתו . ואין חדש תחת השמש אלא אם יחתוף מכת שמש ויקח ברצינות את ההצעות לרפורמה.
רז משה | 25.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת