אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כחלון בישל דייסה

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
כחלון השאיר את המסתננים ולכן מחירי הדיור בשמיים
אם היה מוציא את המסתננים אלפי דירות היו מתפנות באיזורי ביקוש במרכזי הערים ומשרות שהיו מתפנות היו מחייבות או עליית שכר והעסקת ישראלים או מיכון שהיה נותן פרנסה לטכנאים, יצרנים ויבואנים של אותם מוצרים והיה מעלה את הפיריון במשק. מעבר לכך, שר הפנים באמצעות ועדת התכנון הארצית היה יכול לאשר אחוזי בניה מוגברים למגורים במרכזי הערים ולחייב את העיריות למשל ת"א לבנות דירות קטנות למשפחות. כך מחירי הקרקע והנדל"ן היו יורדים. המדינה מרוויחה ממיסים והעיריות מעסקים ולכן אין מי שיראה את התמונה הגדולה ויפעל לטובת הכלל. ביבי עסוק מדי.
אפשר הרבה יותר | 26.12.18
33.
שלושה שרי אוצר
שלושה שרי אוצר היו לנו בעשור האחרון:שטייניץ, לפיד וכחלון. קצב העלייה הגבוה ביותר של השכר הממוצע- אצל כחלון שיעור האבטלה הנמוך ביותר- אצל כחלון השינוי הנמוך ביותר במחירי הדירות - אצל כחלון הגירעון השנתי המווצע הנמוך ביותר- אצל כחלון יחס חוב תוצר הנמוך ביותר- אצל כחלון מדד ג'יני הנמוך ביותר- אצל כחלון אלו העובדות הכלכליות האמיתיות אדון פילוט
אבנר | 25.12.18
32.
כחלון היה שר אוצר פופוליסט - כל מה שעשה היה לטווח קצר וכותרות
בכל הבעיות כחלון העדיף את הפיתרונות (עם אפשר לקרוא לזה כך) הפופוליסטיים שעושים לו כותרות יפות בעיתונים ושיחמיאו לקהל הבוחרים שלו ולמעמד הביניים אף אחד מהם לא היה באמת פתרון, או בעל ראיה רחוקת טווח. מחיר למשתכן היה הסחת דעת - קחו כרטיס הגרלה, תרגישו שזכיתם, עד שתבנה הדירה במציאות יעברו 5 שנים מינימום ובינתיים הוא מקבל קרדיטים ושקט מהציבור. ההצעה ל-90% משכנתא הייתה אסון שהיה מכניס המוינ אנשים לצרות צרורות, עם עליית הריבית עכשיו. במונופולים הוא לא טיפל, להפך, נתן לחברת החשמל, לשוטרים ועובדי הנמלים מתנות יםםות (כי יש להם וועדים חזקים שייביאו בוחרים)
דנה | 25.12.18
27.
שקרים וכזבים בנוגע לשיעור האבטלה
תפסיקו את השקר של אבטלה נמוכה כי שיעור האבטלה האמיתי הוא פי 4 או אפילו 5. יש הרבה מאוד מובטלים שסיימו את תקופת זכאותם לדמי אבטלה ויש הרבה מאוד שעובדים במשרות חלקיות או מזדמנות שלא לדבר על עובדי קבלן או חברות כח אדם וישראלים שירדו לחו"ל כי לא מצאו עבודה במדינת ישראל.
אזרח | 25.12.18
23.
כמו צפרדע
איך מבשלים צפרדע? מחממים לאט לאט את המים כדי שהצפרדע לא תקפוץ מהסיר! בדיוק ככה הולכים לעשות עם הריבית , ורגע לפני שמעלים את הטמפרטורה ומעלים ריבית מי רץ לבחירות? ביבי את כחלון בועת נדל״ן בע״מ. כולם יודעים שהבועה הוזנה מכסף זול בריבית נמוכה ובועת משכנתאות הר החובות של משקי הבית. ומה קורה שאי אפשר לספק לציבור הלוואות זולות והריבית חייבת לעלות? הולכים לבחירות מהר מהר כי התחילו לחמם את המים ולפני שהצפרדע תבין ותקפוץ!
מבשלים אותנו | 25.12.18
22.
לכלכלן מ-18, דאג מאיפה, מי משלם את כול החגיגות האלו?
לחלק כסף על חשבון הגרעון זה לא נראה לדאוג לאזרחים זה נקרא לנהל מדיניות חסרת אחריות ומסיכנת שתעלה לנו ביוקר. כבר בשוק התקשורת "בזכות" הדאגה שלו המחירים ירדו וגם ההשקעה והאיכות של התשתיות, אז תמורת הורדת מחירים אנחנו מתדרדרים להיות מדינה עם תשתית של רפובליקת בננות וכך בכול דבר, תפקיד המדינה הוא לא לסבסד ולשפוך כסף בלי תוחלת, תפקיד המדינה לייצר תשתיות להשקעה ופיתוח המשק והכלכלה.
רמי | 25.12.18
19.
כחלון ניכשל ובגדול ראב"ד השחצן הפיל אותו
כמו כן הוא חייב לשני טייקונים את תפקידו ועובד עבורם , במפלגתו יש יותר חכי"ם מהליכוד מהליכוד עצמו .מה עושה שם מייקל אוון או גלנט ,הם ליכוד נטו ולא חברתיים . הפולקמן שלו סתם בועה מנופחת . לכן בבחירות הוא מתרסק ויהפוך לעבר . כדי לשרוד יחבור למפלגות אחרות .
ישראלי | 25.12.18
18.
חברתי לכן אצביע לו + בונוס שאינו מושחת...
הרי אם היו מוצאים משהו מעברו היו כבר שולפים מזמן, אותם מאות האינטרסנטים שקיבלו חבטה כבדה בכנף ובפרונט בעיקר בשוק הדיור... לא בחירה מושלמת אבל לצערי אין שום מועמד אחר שיכול לביבי ברמה הפוליטית חוץ מכחלון. יש הרבה מועמדים עם כוונות טובות אבל בפוליטיקה הישראלית זה לא מספיק [ראו ערך יאיר לפיד].
נוש | 25.12.18
5.
למספר 4- מתי בדיוק כחלון פגע בבעלי ההון?
כל מה שכחלון עשה במהלך כהונתו זה להפנות עודפים תקציביים לסבסוד קהל הבוחרים שלו (מחיר למשתכן, שהוא שם יפה לסבסוד קרקעות במרכז ובנייה בפריפריה), קניית שקט תעשייתי מקבוצות הלחץ במשק תמורת עשרות מיליארדי שקלים, התנגדות גורפת להעלאות מיסים גם כשיש בהן היגיון (לדוגמה העלאת המס על טבק לגלגול) והמשך הכניעה לחרדים שמהווה פגיעה אדירה במשק הישראלי בטווח הארוך. אף אחת מהבעיות המבניות במשק הישראלי לא זכתה לפתרון ארוך טווח בתקופת כחלון. אפילו הבטחת הבחירות העיקרית שלו, הורדת מחירי הנדל"ן- לא קויימה. כחלון מוריש לשר האוצר שבא אחריו משק עם צמיחה אפסית (פחות מ-1% לנפש, פחות מרוב המדינות המפותחות), גירעון ממשלתי תופח, שוק נדל"ן שעלול להיות על סף עליית מחירים נוספת והמון התחייבויות שנדחו כדי לדחות העלאות מסים לאחרי הבחירות.
מישהו | 25.12.18
4.
בעלי ההון שמפחדים מפגיעה ברווחיהם מממנים כתבות
נגד שר האוצר שמעז לדאוג לטובת אלו שאין להם קירבה למוקדי הכוח.הציבור המטומטם קורא את כתבות האנטי כחלון בשקיקה ומשתכנע להצביע למפלגות אחרות,בשלב הבא הציבור נאנס שוב ושוב על ידי בעלי ההון,וזאת עד לבחירות שאחריהן ...
יוני | 24.12.18
3.
שליפות מהמותן .
זה מה שבעצם עשה כחלון במשך כ-4 שנים . חשב כחלון שכשם שהצלחתי להוריד את מחירי הסולוחר כך אצליח להוריד את מחירי הדיור . אך דיור זה לא סמרטפון . בתחיחת כהונתו של כחלון לפני כ- 4 שנים דירת 4 חדרים בבאר שבע עלתה כ- 800 אלף שקל , היום עולה כמעט כפול . והוא בתקשורת מתגאה . אחד הצעדים האומללים שעשה זה שהבריח את המשקיעים וגרם להאטה בבניה של דירות . מי יכול היום לקנות דירה ? בערים הגדולות ? כל המדיניות הכלכלית של כחלון הקלוקלת מתחילה לתת את אותותיה והנתונים ברבעון האחרון כפי שהוצגו בכתבה היו מאוד גרועים.
מני.. | 24.12.18
2.
כחלון כשל כשר אוצר
ככה זה כששר אוצר הוא קודם פוליטיקאי שדואג רק לעצמו. קחלון מתעלל במשק כרצונו ואין עליו פיקוח. במקום לדאוג לנכים, וניצולי שואה שיוכלו להיזדקן בכבוד, ובמקום סיוע לזוגות צעירים ברכישת דירה ראשונה בניקוי מע''מ, ובמקום הנחות מס לעניים , מעדיף קחלון לתת הנחות מס במאות מיליוני ש''ח למקורבים, וקבלת טובות הנאה מקובי מימון, רמי לוי, ובוריס ציקוושוילי האם זה בסדר? הנזק הישיר והעקיף שכחלון גורם לכלכלת המדינה הוא למעלה מ 30 מלייארד ש"ח !!! הכרזתו על הקבלנים שהם מלח הארץ, כאויבי הציבור והקפאת שוק הנדל"ן, גירוש משקיעים מהארץ ומחו"ל, ועצירה כמעט מוחלטת של תעשייה סביב ענף הבנייה שמפרנסת מאות אלפי משפחות, היא בכייה לדורות. אין ארוחות חינם. נוכח טיפשות כחלון אנו אזרחי ישראל נשלם בזיעת אפינו את הנזק שגרם לטובת צרכיו הפוליטיים. האם אובדן הכנסות לקופת האוצר זה לא נקרא שוחד בחירות וקניית קולות??? דרוש מיידית וועדת חקירה בנושא. אם יואשם לכלא!!! ואת ביבי נתניהו חוקרים על סיגרים.
דוד | 24.12.18
1.
זה הזמן להוריד את מס רכישה
הדרך הטובה ביותר להחזיר את תנופת הבניה היא להוריד את מס רכישה למתחת ל 5%. זה צריך לכלול בעיקר משקיעים ותושבי חוץ. מעבר לכך צריך להקל על תושבי חוץ להעביר כסף לישראל. מגוון צעדים אלו יחיו את ענף הבניה והצמיחה תחזור למשק. זה הזמן לעדות זאת כאשר הממשלה בתקופת בחירות.
דיור  | 24.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת