אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כחלון הימר בענק על הדיור - והביא תוצאות חלקיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
התערבות היא התערבות
די להתערבות בשוק הדיור. רק בגלל שהמדינה בעלת הקרקעות ויכולה לקבוע רגולציות המחירים עולים. שיפשירו קרקעות במחיר הגיוני ויקלו ברגולציות. אז קבלנים ויזמים טובים כמו פרי נדלן יעשו את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, במחיר זול יותר ואיכותי יותר (השפעות החלטות הממשלה יגיעו לכל רכיבי הבנייה).
דודו | 27.12.18
19.
כחלון בגדול עבד יפה
נכון, המחירים יורדים רק בקצב של 2% לשנה וזה לא מספיק, אבל בתנאים שהיו לו (ריבית אפס ובג"ץ שלא אפשר את חוק דירה שלישית) הוא עשה הרבה מאד. מה שחשוב יותר שהוא הכשיר את הקרקע לקראת ירידה רצינית יותר בשנתיים הבאות: ריבית עולה+מחנק אשראי של הקבלנים+כמות דירות אדירה שמשתחררת לשוק (התחלות הדירה המאסיביות של 2016-7)
דוד | 26.12.18
18.
טוב היה לו היה מתייעץ עם אנשי "השוק" ולא פועל בו כבחנות של חרסינה
בגדול הוא גרם לעצירה מוחלטת בבניה , וחוסר כדאיות מצד קבלנים לבנות.זהו תהליך לא טבעי שאת התוצאות ההרסניות בדמות עליית מחירים פראית נראה בעתיד. מחיר למשתכן - כישלון חרוץ ואנחנו רואים שרוב "הזוכים בו" מוותרים על המתנה. לו היה מבין שלא ניתן להלחם בכוחות השוק בצורה שבה נהג היה יוצא נשכר. וכבר אמרתי פעם-סלולר זה לא נדל"ן
אחד העם | 26.12.18
17.
היזמים והקבלנים מתים שכחלון יתחלף - ההמתנה שלהם בתקווה שהוא יתרסק בבחירות
לצערי עם ישראל אוהב כוכבים פוליטיים יפים,המדברים ורק מדברים (לפיד,ביבי וגנץ) מבלי שיודע באמת מה עשו ומה מתכוונים לעשות. לא הרווחתי כלום ממהלכי כחלון,אך זה השר היחיד בישראל שעובד למען הציבור,והציבור במקום לעודד אנשים כאלו להגיע בוחר שאותם ככוכבים לרגע מתוך אמונה שהם המשיח (הדתי או החילוני).
בעל דירה אחת ויחידה (לא מהמחיר למשתכן) | 26.12.18
10.
הזוי
תגידו לי כל המתלהבים מפחלון מישהו מכם הוא אחד מאותם מגרילי פור מסכנים שמתמודדים על דירה מוזלת (שמחירה יעלה עם גלגלי הבירוקרטיה עד שתגיע לעלות בלתי מוזלת בעליל?)??? באיזה עוד מקום בעולם נשמע דבר כזה שאדם מגיע לשלב בחיים שהוא נדרש לדירת מגורים ומציעים לו "ערב בינגו" ובמידה והוא זוכה הוא ממתין כ-5 שנים (במקרה הטוב!!!) ופורש בדרך??? פשוט רחמים על הדור הצעיר שמובל כצאן לטבח להגרלות מחיר למסתכן.
עוד יותר הזוי | 26.12.18
3.
כחלון עשה נכון עם מחיר למשתכן
מאחר והקרקעות בישראל הם של המדינה כלומר של אזרחי מדינת ישראל, לדעתי כל קרקע של מנהל מקרקעי ישראל צריכה להימכר במתכונת של מחיר למשתכן ו/או מחיר מטרה. אין שום סיבה שעשרות יזמים ירוויחו על תיווך קרקעות שלנו, במקום 50,000 משפחות בשנה שרוכשות דירות חדשות בישראל.
טל | 26.12.18
2.
שנתיים בהגרלות ועוד שנה מחכים להיתר
אח"כ היזם יעשה הכל כדי להרוויח עוד. מה שאומר שיחסוך בכל בורג. מה אכפת לו, לקוחות שבויים. המדינה לא נותנת גב לזוכים מול היזם אחרי ששמה אותנו לקוחות שבויים שלו. אנחנו שוקלים לבטל. כחלון יכול היה להביא סינים שיקימו כאן עיר חדשה בזמן הזה במקום התכנית המעפנה הזאת.
מצביע כולנו לשעבר | 26.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת