אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרויקט כיכר המדינה יוצא לדרך: היזמים קיבלו היתר חפירה

145 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

145.
כיכר העשירים
ללא ספק יש מחסור בדיור, אך האם זה אומר שיש לבנות בכל שטח פנוי? וכיכר המדינה שגם ככה מאוכלס בסביבתו על ידי אזרחים בעלי הכנסה גבוהה, לא כדאי לאפשר החדרת אלמנטים שיאחדו את כלל תושבי העיר? נוצר כאן מגמה של הפרדה על רקע סוציו אקונומי. הצפון לעשירים והדרום לעניים. שלא לדבר על הנזק הסביבתי שהבניינים המכוערים האלה יסבו. אנחנו לא שנגחאי או ניו יורק. אנחנו תל אביב! ואנחנו לאט לאט מאבדים את האופי של העיר הזאת בהחדרת מודרניזם ובטון מכוער
יאיר | 10.11.20
134.
מי שלא הבין
הקרקע בכיכר היא בבעלות פרטית . יש לה זכויות בנייה כמו לכל אחד אחר בתוספת תוכנית כחלון עכשיו. במקום להתפרס על כל הכיכר אישרו להם לגובה. בעלי הקרקע מעוניין למקסם רווחים כמו שכל אחד היה עושה אם הקרקע הייתה שלו. חבל שכך. רק נובורישים שיעשו רילוקיישן ממגדלי יו יגיעו לשם..פחות אופניים חשמליות יותר ג'יפ של פורש.. ישנה לגמרי את צביון השכונה.
קרן | 01.01.19
133.
מדינה מפגרת ! איך אישרו את זה ?!
אין בעייה עם ליבנות מיגדלים בעיר. אבל למה להשאיר מלא נמוכים של 3-4 קומות ואז מיפלצות באמצע המקום שהיה ירוק ונעים להיסתובב. מי ירצה לגור שם עכשו ? בלי חנייה מלא פקקים פשוט מגעיל! בימקום להגדיל ולהוסיף עוד קומות לביניינים חדשים ולשפץ אותם ולהשאיר שטחים ירוקים הכול נהרס.
משה | 31.12.18
130.
הבעיה בפרויקט זה ״מבנה הציבור״ פיל ענק שמחביאים מהציבור....
מבנה בגודל כמה פעמים קניון עזריאלי. הוא לא מופיע בהדמיות ואף אחד לא מזכיר אותו. כך מרדימה עירית תל אביב את כולם עד שיגלו מתחת לבית שלהם מפלת בטון אמתנית במקום הגינה הציבורית שגם כך נעלמת בין שלושת הבנינים הגדולים......
צדיק | 31.12.18
119.
תל אביבים, רציתם חולדאי קיבלתם מפלצות בטון
מה שעצוב הוא שהאיש הזחוח והחצוף הזה נבחר לקדנציה חמישית. הדברים הטובים והמעניינים שיש בתל אביב הם בכלל לא בזכותו אלא בזכות האוכלוסיה. איך חולדאי קידם את המסעדות, התרבות או הספורט בתל אביב? זה בכלל לא בזכותו. הוא בעיקר קידם פרויקטים של נדל"ן שמחקו כל זכר למה שהיה יפה בתל אביב. עכשיו גם כיכר המדינה הופכת לאזור מגורים לעשירים. אל תתפלאו אם בעוד 5-10 שנים כל תל אביב תהיה רצף צפוף ומגעיל של בתים בגבהים שונים וסגנונות שונים והזויים ללא כל הגיון וללא שום כיכר או שטח ציבורי.
אזרח | 31.12.18
115.
פעם תל אביב היתה עיר יפה
כיום מפלצות הנדל"ן מכערות ומעלימות את יופיה. אל תתפלאו את גם בצמתים יוקמו בניינים. סביר להניח שכל כיכר המדינה תופקע לדיירי המגדלים ושם הכיכר באופן אירוני "ככר המדינה" יאבד את צביונו ורק ניתן יהיה להשקיף מרחוק ולהיזכר בימים היפים ההם כשאפשר עוד היה לתפוס שמש על ספסל עם ציוץ ציפורים ברקע
חי | 31.12.18
114.
מזעזע!!!!!!!! תקימו פארק, לא מגדלים!!!!!!!!!
מה נסגר עם המדינה הזאת? כל שטח פתוח וירוק הופכים לגוש בטון מכוער. היה ראוי אם העירייה היתה קונה את השטח ומפתחת אותו לתועלת הציבור. יכלו להקים שם פארק נחמד עם אגם קטן. פינה ירוקה בלב העיר. ובמקום זה בחרו להציב 3 גושי בטון ועוד באמצע כיכר, הזוי!
אלעד | 30.12.18
106.
בכיה לדורות! לוקחים כיכר שהיה אפשר לעשות אותה מדהימה והופכים אותה לכלום. עוד מגדלים מכוערים
לבעלי הון ועבריינים,עוד פקקי תנועה בילתי נסבלים העיקר שבעלי המגרשים שהם גם בעלי הון ירוויחו עוד קצת!!! את שדה דב נתתם להם, מה עוד??? מדינה רקובה, מושחתת ומתועבת. אולי תחסלו גם את גני יהושוע ותבנו שם גם .תהרסו את הכבישים ותבנו במקומם בניינים ,פשוט לא יאומן.
k | 30.12.18
91.
הכיכר המדהימה תיעלם על ידי מרצדסים נובורישים ועבריינים
למה העירייה לא מפצה את הדיירים ומשפרת את הכיכר לטובת התושבים כפי שנעשה בדולפינריום ? הרי גם ככה העיר תשתדרג בתוספת דירות ע"י תמא 38/2 לפחות להשאיר את הירוק המדהים הזה בככר המדינה. מגדלי יו ומנהטן פולשים לכיכר המדינה ויחד איתם כל האוכלוסיה שעדיף היתה נשארת בגבעת ניסים אלוני. הכיכר תהפוך לתצוגת כל הרכב היוקרתיים שיעמדו בפקקים שיווצרו..
תושבת האיזור | 30.12.18
47.
כל מי שהצביע חולדאי יקבל 3 ויברטורים ענקיים שיסבירו לו מה הוא מקבל בתמורה
לפני כמה שנים הסתובבתי בסנטרל פארק, הייתי בשוק, מי צריך כל כך הרבה שטח לפארק? אפשר בכיף היה לנגוס קצת בקצוות ואף אחד לא היה שם לב, אבל לא, אצל האמריקאים עיקרון זה עקרון והסנטרל פארק ישאר ירוק על אף הפוטנציאל הנדל״ני הפסיכי שם
huck | 30.12.18
42.
כצפוי, תגובות מתלהמות שמתעלמות מהמציאות.
קודם כל, העובדה היא שבתל אביב יש הרבה מאוד שטחים ירוקים, הרבה יותר מרוב הערים (כולל ערים פרווריות) כשגולת הכותרת היא, כמובן, פארק הירקון. רוב תושבי העיר, אגב, מרוצים ממצב השטחים הירוקים בעיר. לגבי ככר המדינה. אני מסכים שבמצבה כיום זה איזור מקסים שחבל לאבד אותו אבל, כפי שמצויין כאן, מדובר על שטח שברובו פרטי ושממוקם באחד האיזורים היקרים במדינה כך שיש שתי אפשרויות, לאשר בנייה לגובה, עם שטח ציבורי לשימוש כלל התושבים, בנייה נמוכה וצפופה או לרכוש במילארדים את השטח מהבעלים שלו בכדי שישאר כפי שהוא כיום (מה שיהפוך לגינה הציבורית הכי יקרה בישראל, אם לא בעולם) - אם מי שהוא תושב תל אביב מוכן לממן זאת הוא מוזמן לאסוף כסף ולממן זאת. לאלו שמזכירים מקומות אחרים בעולם. ערים גדולות באירופה הן בעלות שטח גדול יותר והבניה שם נמוכה אך צפופה. הבניינים שם דבוקים זה לזה ובבתים יש בד"כ כיוון אוויר אחד. בניו יורק, שהוזכרה, יש את הסנטרל פארק אך לתל אביב יש את פארק הירקון (שהוא מעט גדול יותר) בעוד ששאר העיר היא אין סוף מגדלים, שכפי הנראה אתם חושבים שזה דבר נוראי.
אמיר | 30.12.18
41.
ברור שאין קבלן!!
מי הקבלן שמוכן לשים את כספו על קרן הצבי המפותלת ובעיות הבניה העצומות ומי הקונסטרוקטור שמוכן לקחת על עצמו את הסיכון בתכנון מבנה פרובלמטי ומי הדיירים האמיצים שמוכנים להיתעופף ברוח במרפסת בגובה 150 מטר.. בניינים שמקנים תחושת אי נוחות וחוסר יציבות.. שיהיה בהצלחה לכולם
אזרח | 30.12.18
20.
מסכן מי שגר שם
גם לשלם 7,500 על שני חדרים, גם לספוג בשנים הקרובות רעש ולכלוך וחוסר חניה (נוסף על החוסר שכבר קיים גם ככה). בשנים האחרונות נהיה ממש סיוט לגור בעיר. כל רחוב שאתה מוצא בו דירה, בשלב כזה או אחר עושים לך תמ"א בבניין הצמוד (במקרה הטוב), או חופרים לך בור ומרימים בו בניין חדש (במקרה הרע). כל בנייה כזאת מסתכמת ברעש ולכלוך במשך חודשים ואפילו שנים, שלא לדבר על זה פקקים וצמצום משמעותי באופציות החניה באזור שבו בונים.
ברק | 30.12.18
10.
אין ברירה
תל אביב עיר מבוקשת וכיכר המדינה זה איזור נחשק. אי אפשר להשאיר שם חול, חייבים לבנות לגובה. עם סיום הבנייה תעבור שם גם הרכבת הקלה, כך שאסון תחבורתי לא צפוי. 500 דירות במרכז תל אביב זה מצרך נדיר ואי אפשר לוותר. מי שרוצה ירוק, שיילך 500 מטר דרומה על רחוב וייצמן ויגיע לפארק הירקון.
בבר | 30.12.18
6.
חיסלו את הנקודה ה"ירוקה" האחרונה במרכז תל אביב
ערים מתקדמות כמו לונדון מנסות ליצור רצף ירוק. שיהיה אפשר ללכת מקצה אחד לקצה השני של העיר דרך שבילים ירוקים בלבד. במנהטן הבינו זאת כבר לפני מאה שנים, וסנטרל פארק הוא הלב של העיר ונמצא בדיוק במרכזה. בתל אביב לעומת זאת. כבר אין נקודות שיש בהן אדמה חשופה. הכל בטון ואספלט. כיכר המדינה היא הנקודה האחרונה, עכשיו גם היא הולכת. צריך לשנות חשיבה. לעשות שביל ירוק רצוף מפארק אריאל שרון עד לפארק הירקון. ע"י קירוי איילון או נמיר.
יוסי | 30.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת