אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הביצה, התרנגולת והאווירון: האם הרוסים מעתיקים מטוסים מארה"ב?

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
בס"ד העתקת הלביא:את הגוף ולא את הנשמה
אין לי מספיק ידע על ההעתקות מה שברור לי הוא שהj10 הועתק 1:1 במידותיו למטוס הלביא אמנם המידות החיצוניות זהות אבל הנתונים כמו מהירות טיסה,מהירות נסיקה,סייג רום אפילו לא דומים הלביא כמטוס "משלים מלמטה" כפי שיועד,הוא "מטוס על" וצודקים הטוענים שנפל בגלל פחד חברות התעופה בארה"ב.אני כן מקווה שפחד זה שגרם נזק לישראל,לפחות יהיה עקבי ויגרום לחברות התעופה האמריקאיות לפחד מאפשרות העתקת ה f35 ע"י מחירתו לארצות רבותיתרון איכותי בחיל האוויר חייב להימשך גם בהגדרת הקווים האדומים של מדינת ישראל לארה"ב
M | 20.08.20
45.
הכתב טועה ומטעה בכוונה ! כי הוא אכול תעמולה רוסית ...
במציאות ... הרוסים לא פיתחו כמעט כלום ! 90 % מההמצאות הרוסיות . אפילו וודקה וקלאשניקוב זה לא רוסי במקור ! הם גנבו הכל מהאירופאים והאמריקאים ! הם גנבו מצרפתים ואיטלקים כמעט כל עיצוב אפשרי ! הרוסים הם השקרנים הכי גדולים בהיסטוריה האנושית !
הכתב טועה ומטעה !!!! | 20.01.19
43.
ברור שהעתקנו אבל לתימרון מטוסי הקרב שלנו אין מתחרים
בסופו של יום עשינו עבודה אוירונאוטית טובה מזו של נאס"א והמערב. מיג 15 טוב מהסייבר. 21 טוב מהפאנטום. 25 ללא מתחרים. סוחוי 27\30\35 הוא מלך מלכי השחקים. נכון שאנחנו נחותים באויוניקה ונכון שלא הצלחנו בחמקנות אבל המכונות המופלאות שיצרנו משרתות וישרתו חילות אוויר רבים בעולם
אביקו צאגי | 09.01.19
38.
ל 32: סמנטיקה היא חסרת ערך אם אין לך מה לומר לעניין
ומסך ברזל או וילון ברזל זה לא משנה שאחרי המהפכה הקומוניסטית המדינה כולה הפכה לכלא מסוגר בו הטרור שולט והיא יצאה למאבק כנגד המדינה שדגלה בחופש הפרט ותחרות חופשית. לבסוף התוצאה היא אותה אחת- המוחות נדדו לאמריקה ולא לברית המועצות וזה מה שהוביל להרבה יותר מקוריות ובהמשך לניצחון במלחמה הקרה.
גיל | 06.01.19
35.
הרוסים חכמים אבל לא יצירתיים כמו האמריקאיים
התרבות הסובייטית לא עודדה חשיבה מחוץ לקופסה אלא יישור קו ומה ששבר את הרוסים סופית היה פער הטכנו' שהתגלה במלחמת לבנון הראשונה. כלי הנשק האמריקאיים היה בסדר גודל יותר מתוחכם מכל מה שהיה להם באותו הזמן. הם הבינו ששיירות טנקים אמריקאיות ידהרו למוסקבה במקרה של מלחמה קונבנציונלית, כי הנ"מ, מטוסים ושאר האמל"ח יושמדו בימים הראשונים. גם למעתיקנים סדרתיים כמו הרוסים יש גבול.
יובל | 05.01.19
31.
ל 21: המושג הוא "מסך הברזל" ולא "וילון ברזל", והשם הזה הומצא בסוף
מאה ה 19 ע"י אנגלי. גם המלכה אליזבט, השתמשה במושג הזה. מסך הברזל, זה לא מצד הרוסים, אלא דווקא להפך, מהצד השני - ממערב אירופה, כי השלטונות חששו שהעובד הפשוט ירים את הראש ויתחיל להקשיב לקומוניסטים, ויתחילו עם הפגנות ושיט דומה. תבדוק היסטוריה, לא מה שכתוב בעיתונים.
ארק | 05.01.19
28.
אני לא מבין מה הבעיה עם לגנוב
כשהאמריקאים או הבריטים משתלטים בכוח על טריטוריה ו-"קונים" במחיר אפסי את כל מה שיש שם, זה בסדר, אבל כשהסינים או הרוסים משתמשים ביתרונות המעטים שיש להם לגנוב ידע בסייבר, זה כבר לא בסדר. הכל בעולם זה גניבה, ולא רק בעולם האנושי. כשאריה אוכל אנטילופה הוא גונב לה את הגוף. כשלהקת כלבים מגרשת את האריה ולוקחת את הגופה שהוא הרג, הם גונבים ממנו. כך העולם עבד מאז ומעולם. אם לאמריקאים יש GDP פי חמישה מאשר לרוסים - זה לא מושתת על גניבות? הם לא חכמים או חרוצים פי חמישה מהרוסים. הם פשוט הרסו לרוסים את הכלכלה והמדינה בכוונה גמורה בשנות התשעים ועדיין נהנים מהפירות.
בני | 05.01.19
26.
העתקות
כמי שעוסק עשרות שנים בפיתוח ותכנון מכאני, יודע ומכיר שלהעתיק מוצר (Reverse Engineering) צריך ידע, ניסיון,טכנולוגיה ובייצים גדולות, ורוסים יש את זה. בזמנו הם היו מעתיקים הכל, וכמובן טענו שהם המציאו זאת. בשלב מסוים הייתה בדיחה, שאת כל הממציאים הרוסים, המציא הממציא פופוב.
יוסי לוין | 05.01.19
21.
קל מאוד להעתיק ולהדביק כשאתה דיקטטורה רצחנית
בסופו של דבר לאמריקה לא היה וילון ברזל או שלשלאות על אזרחיה להסתרת הפרוייקטים הללו, על כן מידע על האבטיפוס של מטוסים רבים דלף לרוסים למעט הפרוייקטים הסופר סודיים בבסיסים המרוחקים של נוואדה שם פותחו החמקנים כמו הציפור השחורה SR-71 והמפציץ החמקן B-2 והF-117 להם לא היה מענה כי לא ידעו ממה להעתיק עד קריסת הסובייטים ב89. גם הטענה שהסוחוי-27 הוא ניצחון הנדסי כי הוא יכול להתאים למגוון משימות פשוט חסר שחר בהתחשב בכך שהוא אינו אופטימלי לאף משימה והוא למעשה לא יותר מפשרה לעומת הדגמים האמריקאים שהיו מצטיינים לתחומם.
גיל | 05.01.19
20.
הדרך שלך לעשות כבוד לרוסים פשוט מלאה בחורים וחצאי אמיתות
יש יותר מידי מקרים של גניבה ודליפת מידע שזלגה מהמערב לידי הסובייטים מכדי לטעון ל"צירופי מקרים עקב דרישות דומות". למערב לא היה דרך להביט מבעד לוילון הברזל ולא הפוך, הסובייטים לא רק העתיקו 'כי כולם עושים' אלא ממש כמידיניות כלכלית שמזכירה את הפעילות הסינית המרתיחה היום. זה שהיו מקרים של צירופי מקרים כמו הסייבר לא מבטל מקרי גניבה פרופר כמו סודות האטום ועיצוב של הקונקורד שתכניות שלהם אכן נגנבו על ידי בוגדים ומרגלים. גם המקרה ה"הפוך" של האף-15 אל מול המיג-25 מתברר כחסר בסיס בהתחשב על כך שתכנית האף-15 בוססה עוד בשנת 65 על תכניות הF-X, תכנית שעצמה בוססה מלקחי הTFX שממנה פותח הF-111, וכל זה בתחילת שנות ה60 כשהמיג-25 נחשף למערב רק ב67. האף-15 פשוט שודרג והותאם לענות על האיום הפוטנציאלי(כי בפועל המיג-25 היה נמר מקרטון) כך שהשאיר את הרוסים לאכול אבק עד שנות ה90.
גיל | 05.01.19
16.
מה שהפיל את ברה״מ בסופו של דבר זו הגישה הזו שכל אחד עשוי להיות בוגד
כל מהנדס / בעל תפקיד אחר בברה״מ היה תחת זכוכית מגדלת באופן תמידי, הרשויות היו מעודדות את האנשים לדווח זה על זה כי אולי מישהו בוגד, מה שבסופו של דבר הוביל לכך שכל מי שהיה מעט יצירתי יותר, בעל כשרון או אפילו חושב באופן טיפה שונה, היה מסומן בתור בוגד, ועובר הטרדות על ידי המשטרה החשאית במקרה הטוב, ונשלח לסיביר במקרה הרע, וזה רבותי מה שהביא אותם למצב שכל התעשיות והכלכלה שלהם מנוהלות על ידי אנשים דפקטים בלי שום כשרון ויכולת, הדבר היחיד שהיה משותף להם היא שהם היו נאמנים באופן עיוור וחושבים באופן זהה, היום המצב שם לא שונה כי מתחת לפני השטח השלטון הוא אותו שלטון והסטלין הוא אותו הסטלין רק עם קרחת, אה והם גם הפסיקו לשלוח אנשים לסיביר ועדיין מדינה רקובה והעם בחלקו הגדול עדר כבשים פאתטי
אלכס | 05.01.19
13.
כרגיל אי דיוקים....המיג 25 הושפע מהעיצוב של הA-5
והSU-27 היה אמור בראש ובראשונה להיות התשובה לאף-15, אך התגלה כמפגר מאוד מבחינה אוויונית ביחס לF-18 ואחרים בני גילו, שלא לדבר על הF-15E. הסוחוי אומנם רב משימתי אך לרוסים לקח שנים להתאים אותו למגוון משימות, עד שכבר לארה"ב היו תשובות מתקדמות בהרבה, שלא לדבר על הF-22 שכבר מ2005 באוויר והרוסים רק להאחרונה מנסים (דגש על מנסים) לסגור את הפער. ואני לא קורא לזלזל ברוסים, הם בהחלט יכולים להפתיע באזורים מסוימים, אך ככלל הם אוברייטד, ועם פה גדול. אגב המיג-15 אומנם היה טוב יותר עס נתונים יבשים, אך במלחמת קוריאה יחס הפלות היה 10:1 לטובת הסייבר.
יהו | 05.01.19
4.
ועוד משהו קטן
באחד המצעדים הצבאיים ברוסיה, בהם הוצגו כלי נשק חדשים, צפו האמריקאים וראו מטס של בי 29. הם לא נלחצו, הם ידעו שהרוסים השתמשו בשלושת המטוסים שנפלו לידיהם והשמישו אותם. כאשר הופיע הבי 29 הרביעי הם שמטו את הלסת, הם הבינו שהרוסים הצליחו לבנות מפציץ תאום.
דורנגו | 04.01.19
3.
טעות בסיסית!
כותב הקברניט: "ה-B29 המפציץ הכי מתקדם בעולם. היה לו טווח ביניבשתי". ל B29 בהחלט לא היה טווח בין יבשתי! הטווח של מטוסי מלחמת העולם השנייה היה מוגבל מאוד ביחס למה שאנו מכירים כיום. בגלל זה ההפצצות הרציניות על יפאן באמצעות מטוסי B29 החלו רק לקראת סוף המלחמה, כשהאמריקאנים כבשו איים הקרובים יחסית ליפאן. מאותה סיבה טועה הקברניט באומרו "שהרעים" (כוונתו לגרמניה וליפאן) הפסידו במלחמה כי לא פיתחו מפציץ אסטרטגי. מפציצים אסטרטגיים לא היו עוזרים הרבה ליפאנים ולגרמנים, כי לא היו יכולים להגיע איתם לארה"ב שם התבצע רוב הייצור התעשייתי של בעלות הברית המערביות.
נועם  | 04.01.19
1.
אין כבוד למדע הרוסי
הם יכולים לבנות מוזאון לולדימיר חבקין,במגדל סוחארב,המשוחזר.יש לרוסים במה להיות גאים.חבל שהבוז לתרבות הקדם סוביטית כל כך מושרש.ולמרות שהסובייטים הקפיצו את המדע והתרבות ברוסיה.מי שברח משם גם תרם לשאר העולם(סיקוסקי או אפילו הודקה באמריקה)
\£€/=\.../ | 04.01.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת