אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יובל דיסקין: "המערכת הפוליטית שלנו הזויה - המפלגות קמות סביב משיחים כמו לפיד, גנץ וכחלון"

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
יש מפלגה עם ערכים ואידיאולוגיה ומצע באורך של ספר (!) - "זהות"
"זהות" הוקמה לפני 3 שנים, ומאז היא נערכת לקראת הבחירות לכנסת ה-21. שילוב של רעיונות חדשניים ואידיאולוגיה מבוררת המציבה את רעיון החירות במרכז, מציבים את מפלגת 'זהות' כמבשרת פוליטיקה חדשה ותקווה למדינה שלנו.
רפאל | 31.12.18
23.
האידיאולוגיה של דיסקין?
תן לי לנחש: להיכנע? לברוח לים ולהתחיל לשחות לאמריקה? אה, השיחדש: "פרידה מהפלסטינים". כן, אנחנו באמצע מלחמה, בוא ניסוג, סליחה "ניפרד" ואחרי זה הכל יהיה בסדר. הערבים, סליחה הפלסטינים, יפסיקו לירות עלינו, כי הרי נסוגנו, וזה כל מה שהם רצו, נכון? לא הייתה לחימה לפני 1967, הכל היה שלום ואהבה. ומה לגבי הערבים עם ת.ז כחולה, שמכנים עצמם פלסטינים. גם מהם דיסקין רוצה להיפרד? או שהוא קודם מחכה שהם יעשו "אינתיפאדה" ?
אלכס | 31.12.18
14.
סייג לחכמה
כל זמן שגנרליסימו (ולא משנה אם קוראים לו גנץ או דיסקין או מופז) שומר את דיעותיו לעצמו, אפשר לקוות שהגנרלים שלנו לא *** לגמרי, שיש גם אנשים איכותיים בצמרת הביטחונית. שחלקם מסוגלים להיגיון מינימלי או לפחות לדקלם איזה טיעון משכנע שמישהו הכין בשבילם. אבל ברגע שהם מתחילים לדבר, האמת הלא נעימה תמיד מתגלה. התקשורת תמיד מלטפת כמובן אבל זה לא עוזר.
מילא הפוליטיקה | 31.12.18
10.
ממש יש דמוקרטיה בליכוד..
ואיזו ערכים נפלאים יש בליכוד, הערכים והדמוקרטיה שישנה בממשלת השלטון כל כך נעלים ונפלאים,עד שהם הנחילו את הערכים שלהם גם לכל המדינה.בגלל זה רואים כל יום כותרת גדולה מקודמתה על שחיתות חדשה שהתגלתה במדינה. נו אז ראש השב"כ אמר.ש.....אז? מי אמר שכל אלו שהוא הזכיר פחות טובים מהליכוד,בכל מקרה נראה לי שהם יהיו פחות גרועים מהליכוד. מצד שני הוא אומר שהוא אולי יקים מפלגה חדשה,הלו כמה מפלגות צריך במדינה? אם הוא רוצה שינוי אז: במדינה נורמלית עושים 3 מפלגות,ימין,שמאל,מרכז,+ובגלל שיש לנו כת במדינה שצריכה יצוג,אז תהיה מפלגת כת חרדים.כאשר ראש ממשלה יכהן רק 2 קדנציות וילך הביתה.
מר בטחון וכלכלה | 31.12.18
5.
רעיונות ואידיאולוגיה
אני הייתי עוזב אידיאולוגיות. מסתפק ברעיונות טובים, ישימים שיובילו לשיפור, ויהוו דרך לפתרון. צריך לאפיין את הבעיות במדינה ולהציע פתרונות. האנשים שהזכרת לא משיחים. יש להם כוונה טובה. וגם הרבה אגו. וחוסר יכולת לוותר ולהתפשר. ואני חושש שגם להם אין ממש פתרונות. אל תקים מפלגה חדשה. יש מספיק. תצטרף לאחת קיימת. ותבחר רק נושא אחד לטפל בו ולקדם אותו. בהצלחה.
חיים | 31.12.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת