אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מחירי הדירות יעלו, הקבלנים לא רוצים לבנות והממתינים לא רוצים להמשיך לחכות"

214 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

214.
קניית דירה
עשיתי חוזה רכישה של דירה והשמאי כבר 5 יום ועדיין לא התקשר לקבוע פגישה כדי להעריך את הנכס ...ובבנק צריך לקבוע תור מראש כי עמוס....לפי ההרגשה הזו אני מבין שיש הרבה תנועה בעניין. אם המחירים ימשיכו לרדת ואז יהיה גל של רכישות של מי שאין לו בעיקר כי מי שיש לו ברוב הסיכויים לא בא לו לשלם מס רכישה ניראה שהמחירים יתנדנדו במשך חצי שנה שנה בגלל הבחירות ואז יהיה כיוון יותר ברור
שי | 07.09.19
213.
הבעיה מרכזית
לענף הבנייה יש הרבה בעיות: מחירי הקרקע, בירוקרטיה, רישויי הבנייה. כבר התחילו לטפל, אבל עדיין יש הרבה מה לעשות. עדיין יש כאן קושי לבנות בקצב סביר". המדינה שמה מקלות בגלגלים של כל זוג צעיר - מחירי הקרקע הם יותר מחצי ממחירי המגורים. ככה זה שאתה רוצה לרכוש חלקת אדמה שנתן האלוהים.
עידו | 02.07.19
201.
נטו כישלון
כאשר הכול בלוף זה פשוט מתפוצץ . נטו כישלון קיבל "ארגז כלים" מלא, המקיף ביותר שקיבל שר בישראל, קיבל הר של שקלים לשרף ובסה"כ המחירים עלו ויותר חמור לא בונים, חוץ מ"כת הקריסה" אף אחד לא ציפה לירידות מחירים מהירות וחזקות, אבל ה"תוכנית" או יותר נכון הפאניקה של שר האוצר ייצרה מצב שאין אופק, אין סיכוי לשיפור.
רמי | 06.01.19
199.
זה דיי ברור שהמחירים הולכים לעלות - התוכנית של המחיר למשתכן היא פיתרון גרוע מאד
הדרך היחידה היא להוציא קרקעות מוזלות למכרזים ולהפחית משמעותית את מחירי הקרקע , רכיב הקרקע מייקר את הבתים והדירות. דרך נוספת שהיא יכולה להיות מעולה היא באמת מע"מ 0 , להגדיר שנכס ראשון הוא פטור ממע"מ ואז באופן אוטומטי אדם קונה דירה ב 17% פחות , שזה יותר משמעותי ממחיר למשתכן וגם מקבלים דירה באופן דיי מיידי וגם דירה איכותית
חמי | 06.01.19
196.
הכי מצחיק שכל כך הרבה אנשים מבלבלים את המוח על בועות וירידות מחירים
בפועל בשטח, פה ושם ירידות, אם בכלל. או שיש קבוצה של 10 משועממים שכל היום רק מפציצים תגובות או שאנשים פה מעופפים לגמרי. האוכלוסיה פה גדלה בקצב, כמות הדירות תרד כי הקבלנים הבינו מה קורה. ולא, לפני שכל אותם קרציות יחפרו שאני בתחום, לא ממש לא. אבל אני לא חי בבועה אחרת ולא קולט מה קורה.
אבי | 06.01.19
193.
אולי המחירים יעלו,אבל כשרואים איך הקבלנים מזיעים..
חישוב פשוט מראה שהיום עלות דירה היא 400 חודשי שכירות, כלומר דירה שמושכרת ב3000 נמכרת ב1.2 מליון. לפני 5 שנים, כשהמחירים רתחו והריבית נשקה לאחוז (באדיבות פישר שקבר חצי דור במשכנתא) , המכפילים היו בין 250 ל300. כיום מספיק שאחד מהתרחישים הבאים יקרה כדי שנחזור למחירים הלא נמוכים של אז: ריבית אחוז אחד או האטה מסוימת במשק או הידרדרות בטחונית בצפון. לא מאחל תרחיש 3 לאף אחד ,אבל 1 ו2 כבר פה חשוב גם להזכיר את ביבי, ארכיטקט העלאת יוקר הדיור שהכשיל את לפיד ודאג למנוע שוק חופשי מבחינת חסמי בניה ושחרור קרקע
עוז | 06.01.19
192.
לא ייבנו מה ייעשו יעבדו בקופיקס או נהגי אוטובוס
גרפו רווחי עתק, הרסו דור שלם עם מחירי בועה הציבור התפכח , עכשיו הם תקועים עם 53,000 דירות , אין משקיעים בלי משפרי דיור, אין תושבי חוץ, כל הביקושים עברו למחיר למשתכן, פחות 30% במחיר , החגיגה נגמרה ואיתה ירידת מחירים חדה .
קבלנים בלחץ  | 06.01.19
184.
התקווה הפסיכולוגית של כאלה הרוצים לקנות
שאם אף אחד לא יקנה המחירים ירדו היתה עובדת אם הקבלנים היו בונים. אבל בפועל הקבלנים בונים הרבה הרבה פחות ואוכלוסיה הולכת וגדלה. תבינו לבד. זה יכול להצליח אם כל כל כל כל הרוצים לקנות לא יקנו במשך 5 שנים ואז הקבלנים יתייעלו כדי שיוכלו למכור בפחות ועדיין להרוויח. אבל תחשבו על הנשים שרוצות כבר לעשות ילדים בבית משלהן ותבינו לאן הרוחות באמת הולכות לנשוב. כמובן שאם היתה לנו ממשלות חכמות אז כבר היו פותרים את הבעיה מזמן בכל מיני צורות.
אורן | 06.01.19
181.
תכלס פאנל ממש מאוזן...
איפה דיון מקצועי בעניין הריבית העולה, חוב האשראי המנופח, הדירות הריקות, מעמד הביניים הקורס, בועות אחרות, מאוד דומות במאפיינים, שהתפוצצו כמו כלום... אגב, מחקרים מראים שכאשר האינטרסנטים יושבים בפאנלים, מחירים הדירות צפויים לרדת. הכוח בידיים של משפחות צעירות כמו גם יחידים ויחידות שמנסים לקנות פה בית או אפילו לשכור לטווח ארוך ולא מצליחים אחרי שעשו צבא, שמשלמים מיסים ורק בגלל שהמחירים מנופחים סתם! לא יכול להיות שהמחירים יעלו לנצח, זה פשוט לא הגיוני כלכלית והוכח במקומות אחרים. התיקון בוא יבוא!!!
ארז | 06.01.19
179.
הדבר היחיד שהגיוני לעשות
במרכז ובתל אביב המחירים צריכים להיות מחירי שוק, אין מקום לשום התערבות. האינטרס של המדינה זה להפוך מקומות שהם לא תל אביב ליותר אטרקטיביים. רק שם הגיוני להשקיע תקציבים - תחבורה, חינוך וכו. ככה השוק יאזן את עצמו - מי שמליונר שיקנה בתל אביב או בגבעתיים. אחרים יקנו רחוק יותר וייסעו בתחבורה ציבורית נורמלית ויקבלו את כל השירותים באזור המגורים שלהם. המדינה תקבל מיסים מהדיור היקר במרכז ותממן עם זה שיפור תשתיות ושרותים בפריפריה.
לוגיקה | 06.01.19
159.
ממליץ לקנות עכשיו דירה מיד שניה בהזדמנות
טובה במרכז הארץ. יש מקומות כמו ראשון לציון שספגו ירידה של כמעט 10%, המחירים שם לדעתי לא ירדו יותר. שלמו משכנתא ושלא יפחידו אתכם- השכירויות גם עולות כי הוציאו הרבה משקיעים מהשוק עדיף נכס ביד לאורך שנים מאשר להקשיב לטוקבקיסטים הומלסים סהרוריים . גם אני הקשבתי להם והפסקתי חצי מליון שקל בהמתנה כמה שנים... לא עוד
חיים | 05.01.19
157.
מתי כבר תבינו . יוקר הדיור זה רק בגלל הממשלה
א המדינה שולטת בהיצע הקרקעות והיא זו שקובעת את המחיר בשוק. ב היתרים ניתנים בהתאם לעולם שלישי. ג יותר מחצי ממחיר דירה הוא מס.אז תפסיקו לחפש את הגרוש מתחת לפנס תאירו על כל שרשרת העלויות לבניית דירה ותבינו סוף סוף למה דירה בארץ שווה כמו ארמון בכל העולם.
משה | 05.01.19
155.
טרולי נדלן מחפשים פראיירים אחרונים לפני המפולת
מי שרכש דירה במחיר בועה, שלא יבוא בטענות . שיש ירידת מחירים , הפסד מאות אלפי שקלים. ירידות ערך , המשכנתא גדלה וההחזר התנפח. מי שלא יעמוד בהחזר , יישאר עם חובות עתק בבנק, או במקרה גרוע ייאבדו את הדירה . לבנק או להוצאה לפועל.
מפחיד פיפי  | 05.01.19
154.
דיייי
כבר. העיתונים מכורים בכסף או סתם בחינם למתווכים, קבלנים ושאר אינטרסנטים. בא לי לבכות שאני קורא את הכתבות המגמתיות האלה שלא קשורות למציאות. מקווה שאין הרבה תמימים שנופלים בפח. סתם דוגמא - כבר שלוש שנים יש כתבות שהנה מחיר למשתכן מתבטל וכו וכו. פשוט לא ייאמן השטויות שמנבים למכור לזוגות צעירים תמימים חסרי חוש פיננסי בסיסי
תווכן | 05.01.19
153.
מציאותית -לאנשים כבר נגמר הכסף
חשבון פשוט: יוקר המחיה מאמיר, המשכורות לא זזות כבר עשור = זוגות עם ילדים נשחקים, בקושי מתפרנסים ונוטלים הלוואות כדי לקנות במכולת. חלום הדירה (למגורים או להשקעה) הולך ומתרחק. אתם יושבים במגדל השן בוועידות שלכם אבל לא תחמקו מאדי המציאות שכבר מחלחלים לשיח. על מה אתם מדברים? המשק בדרך לקריסה ולאי עמידת משקי הבית במחויבויות. תתקעו עם המחירים המדומיינים ותמשיכו לצקצק בכתבות ששקוף שהן ממומנות ומעידות על פאניקה. תתעוררו.
שימרית | 05.01.19
148.
הקבלנים חופרים לעצמם קבר ובקרוב הם ישתכנו בו.
יש לי תסריט אחר משל הקבלנים... המחירים יורדים ואנשים זורקים את הפתק של כחלון ומקבלים יותר בפחות, הקבלנים שגם הם לא אוהבים את מחיר למשתכן מבינים שכדאי להחזיר את ה"זכויות" לממשלה ו"וואלה" התוכנית האידיוטית כמו הממציא שלה נעלמים לנו מהחיים. עד כאן התסריט העדין של חזרה לשפיות. יש גם תסריט יותר קיצוני בו מזרימים אלפי פועלים סינים וחברות בניה סיניות לבנות הכל מבתים דרך כבישים ועד רכבות וכל מה שקשור בבניה... השלמה היסטרית ומסיבית של חוסרי התשתית שהקבלנים יצרו במזיד... בתסריט הזה הם יבכו.
משה | 05.01.19
134.
העיתונים מפרסמים כל מה שהקבלנים רוצים כולל שקרים ובדיות
עורך המדור אפילו לא בודק את המידע, מקבלים במייל כתבה מוכנה ועלים אותה כמו שהיא לאתר למה? בשביל כסף העיתון מקבל הרבה כסף מהקבלנים על פרסום מודעות. הוא לא רוצה להגיד להם לא. זו מזמן לא עיתונות אמיתית וחופשית, אלא עיתונות כמו בדיקטטורה. הכתבה הזו היא דוגמא מעולה לכך.
סמי | 05.01.19
133.
החיים אצל החותנת
היצע הדירות בירידה הרבה זמן. מי שיושב על הגדר או אצל החותנת לא מפסיק לחיות (תלוי בעצם מי החותנת ..). בכל מקרה ילדים נולדים והמשפחה גדלה וצריך לזז מהדירה הקטנה או מפיתרון דיור זמני שהפך לקבוע ומוציא לכל המשפחה את העצבים. בסופו של יום החיים נמשכים ומשפחות יחזרו לרכוש את היצע הדירות היחסית קטן שיש ותיגרר עליית מחירים. יבוא יום שהחותנת תיתן את החסכונות ,העיקר שתצאו לה מהבית. ולרוכשי הדירות של מחיר למשתכן - ליבי איתכם על תשלום משכנתא ושכ"ד במקביל.
יגאל | 05.01.19
132.
הם מ פ ח ד י ם
די עם הספינים והאינטרסנטים, זה כבר מגוחך. התודעה השתנתה. משחתת הנדל"ן נעצרה ומשנה כיוון. זה לוקח זמן. וכשהירידה תתחיל יהיה פה כיף גדול. כל מי שימתין על הגדר ובינהם אני וחברים לא מעטים, יקנה דירה במחיר שפוי. למי שאין סבלנות, שלא עומד בלחצים של החברים וההורים, שרוצה להשתעבד,שיהיה לו לבריאות. לא קונים במחיר בועה חפשו את המחאה האדירה הזו בפייסבוק, היא מביאה את הנתונים האמיתיים ומסננת כתבות מעוורות מהסוג הזה. שיהיה לכולנו בהצלחה
חרטא ברטא | 05.01.19
126.
אם המחירים רק עולים אז למה הקבלנים הפסיקו לבנות?
ציפיתם שהקבלנים והמתווכים יגידו את האמת? האמת היא שהמחירים יורדים. אם הקבלנים חושבים שהמחירים יעלו אז למההם הפסיקו לבנות? הם לא רוצים להיות עם מלאי גדול של דירות שאפשר למכור ביוקר? הקבלנים לא בונים כי הם יודעים שאין מחסור בדירות ושמחירי הדירות בירידה. גם כתבות פמפום בynet לא יעזרו להם
יואב | 05.01.19
123.
האינטרסנטים לירידות המחירים לא מפסיקים ליילל
חלק מכרו לפני 3 שנים, כי האמינו שכחלון ימוטט את המחירים, וקיוו להרוויח; חלק לא יוכלו לקנות דירה, גם אם המחירים יחזרו למחירי 1948. אלה ואלה שופכים את תסכולם בטוקבקים וברשתות החברתיות, ולמעשה מה שהם היו רוצים לראות זה עשרות אלפי זוגות צעירים שלקחו משכנתא בשנים האחרונות מתמוטטים כלכלית, בבחינת "תמות נפשי עם פלישתים". זה דוחה. והעיקר, כי מי שלא מסכים עם דברי העיוועים שלהם מכונה ישר "אינטרסנט".
דמעות תנין | 05.01.19
120.
כתבה אינטרנטית דוחה
כתבה שקרית שנועדה להלחיץ אנשים כדי שיקנו .. כל בן אדם שמסתובב ברחבי הארץ עם עיניים יכול לראות דירות למכירה שתקועות כבר כמה שנים.. אין שום בעיה של היצע .. יש עודף היצע .. המחירים עומדים להתפוצץ ואת זה מרגישים כל היזמים שעומדים לקרוס זה אחר זה
חחחח | 05.01.19
117.
חחחח מצחיקים , מי אוכל תבולשיט שלהם? רק הם עצמם
המחירים יורדים וימשיכו לרדת, בגלל המחיר המטורף בכל קנה מידה, הריבית שעולה, עודף היצע גם בפרפריה וגם במרכז וכניסת מתחרים לשוק הבאה עלינו לטובה. הקבלנים לא בונים חחחח - אז מה הם עושים שותים קפה ומשחקים דוקים כל היום וככה מחזיקים את כל החברות שלהם? בקיצור כדאי שיתחילו לעשות הסבה, השטיפת מח לא עובדת יותר.
אריה | 05.01.19
115.
כמה שקרים בכתבה אחת, לא להאמין, רוצים שתרוצו לקנות דירות
לא להאמין למתווכים, הם יוצרים מצג כאילו יש הסתערות על השוק, מה שלא נכון ואף שגויי,רוצים להכניס אתכם לפניקה כדי שתרוצו לקנות דירות במחירים גבוהים ולא נורמליים. המצב הוא שדירות לא נמכרות, ישנו עודף עצום, הריבית עולה, ועלות דירה מטורפת. מי שרוצה להתאבד ולהפסיד הרבה מאוד כסף שיקנה דירה.
כמה שקרים בכתבה אחת | 05.01.19
112.
כשלון מוחלט של התוכנית
יש 60000 שרוצים לקנות ולא יכולים לספק להם. גם אם יספקו זה לעוד 5 שנים. כל שנה נוספים אלפים נוספים. צריך בשנה אחת לסגור 150000 דירות, אם צריך בבניה ממשלתית, אם צריך קבלנים מחול. אחרת הכשלון של הליכוד אחרי 40 שנה בשילטון מהדהד ויביא אנשים לגור באוהלים וקרוואנים.
מוגלי הכלב | 05.01.19
111.
אנשום, אל תאמינו. יש בבנין שלי ובבניחן צמוד 5 ד'
למכירה, חלק מהן כבר קרוב לשנה. רחוב בשכונה צפונית בת"א. אנשים פשוט מבקשים מחירים לפח המחיר שהשכן שלהם מכר לפני שנתיים, ואף אחד לא רוצה לצאת פראייר. הקונים רואים את המבחר ואת אותן דירות עותרות על המדף לאורך זמן, לעיתים אצל יותר ממתווך אחד. מי שכן מכר, לאחרונה, זה מי שהוריד את המחיר בלפחות 3% מהמחירים של 2017. לעיתים גם 7%. היתר עושים "שלח-לחמך" ומחכים. יש כאן שכנה ברחוב שהוסיפה 15% למחיר של 2017% והדירה כבר שרופה בשוק מרוב שרואים אותה בלוחות. יש הרבה שחיים בסרט ולא מוכנים להיות פראיירים מבחינתם.
מתי | 05.01.19
108.
המציאות הפוכה לחלוטין. השוק קפוא, משרדי תיוןך נסגר
היתה ירידה של כ 2-3% בת"א, וכרגע אף מוכר לא רוצה לצאת פראייר, בזמן שאף קונה לא מוכן לשלם טת המחיר שהמוכרים רוצים בשוק ללא עסקאות. אף אחד לא באמת יודע מה יהיה, וסביר שהמחירים לא ירדו, אם לרדו, מעבר ל 5%. מה שכן יכול לשנות את התמונה, הוא המשך עליית הריבית. ואז דירות יוכלו לרדת ב 10-12%, אבל זה ירח זמן, אם זה מתממש. כרגע אני לא רואה שהשוק עולה. הוא תקוע. יכול םהיות שתשוב הזדחלות מעלה, אבל זה לא יקרה בקצב שזה קרה בעבר. העצה היא לחפש הזדמנויות. למשל, דירה בבניין שיש בו הליך תמ"א 38 מתקדם ומוכח.
עומר | 05.01.19
104.
ככל שאתם רואים יותר כתבות על "המחירים יעלו" אתם מבינים את
הפאניקה של כל האינטרנסטים האלה עולה. המספרים שלהם נמוכים והם מתקשים אז הם מתחילים לקנות כתבות באתרי כאילו חדשות. אחרת, אם הם היו כאלה רגועים שהמחירים יעלו, הם לא היו באים בדחיפות רבה כל כך לפאנל כדי לספר על זה, אלא פשוט יושבים בבית ומחכים שזה יקרה (הרי זה יקרה בקרוב לפי דעתם, אז מה הלחץ לצאת אל האולפן?). אתמול אחד מאנשי קבוצת חג'ג' קיבל כתבה ב"גלובס" להגיד לכולנו שהמחירים יעלו. בשביל שנאמין לו הוא לא הפסיק לרדת על כחלון. אם אין לכם כסף להחזיק את העיתון שלכם מבלי להעתיק ולהדביק דעות שקריות של בעלי אינטרסים, פשוט תסגרו. הרסתם את המדינה עם התשקורת הזאת.
מאיר | 05.01.19
98.
פשוט מדהים, שאלו חתולים שמנים על מחיר השמנת
הקריסה של כל האינטרסנטים תהיה כואבת מאד. כל אותם המנוולים שפימפמו שישראל זאת מדינה קטנה ואין שטחים לבנות. פתאום הם מפסיקים לבנות. למה? כי הם צופים התרסקות של המחירים אחרת היו בונים באטרף. אל תאמינו לגל כתבות הפייק ניוז. ההתרסקות כבר מעבר לפינה.
דנה | 05.01.19
97.
למספר 82… לא ראית שמחירי הדירות יורדים?
תוריד את אפליקציית handz ותכנס ליד 2 . חץ ירוק המחיר ירד חץ אדום עלה. 99 אחוז ירוק, אנשים לא מצליחים למכור, רשום שם ממתי הבית למכירה. תסתכל על הנתונים באתר רשות המיסים, כאן תגלה בכמה נמכרו נכסים. תבין, המחירים בירידה, זו עובדה......
אורי | 05.01.19
93.
אוי וואי, קבלנים לא רוצים לבנות? מה יעשו מעכשיו?
יותר נכון, מה הם יודעים לעשות חוץ מזה? כולם יעשו הסבה וימכרו פלאפל בשוק? זה שמנסים לפמפם את השוק שנמצא בירידה זה ברור, אבל גם יחצ"נות צריכה להיות חכמה ולא לדבר שטויות. אני קצת מבין בתחום ויודע בדיוק כמה עולה לבנות דירה מסכנה בעפולה (שאחר כך מוכרים למטומטמים או למסכנים שלא מבינים בזה במחיר בית עם שני גאראז' ובריכה בארה"ב). הרווחים החזיריים על נדל"ן הולכים להיגמר וחלק מקבלנים ומתווכים (שלא יעשו שינוי נדרש) יקרסו.
אני רק שאלה | 05.01.19
92.
ישראלים זה עם פראייר...
מחיר דירה ממוצעת בישראל כ-1.5 מיליון ₪. השכר הממוצע בישראל כ-10,000 ₪ ברוטו. מה שאומר שהיחס בין מחיר דירה לשכר הוא 150 משכורות. זה היחס הכי גבוה בעולם המערבי באירופה ובארה״ב היחס הוא כמה עשרות בודדות. אבל הישראלים יושבים בבית בשקט בזמן שהכל מתייקר: המים, החשמל, המזון והארנונה... והעיקר מצביעים למי שנותן את הכסף לטייקונים.
יוקר מחיה | 05.01.19
91.
פשוט משקר לציבור ישראל היא מדינה קטנה
שבקושי רואים אותה על המפה העולמית. אנחנו תלויים 100% בכלכלה עולמית. עלייה בריבית בארה"ב ובשאר העולם היא עובדה מוגמרת. כיום זוג צעיר שלוקח משכנתא בריבית בנק ישראל שקרובה מאוד ל-0 מחזיר בערך כפול מסכום שלקח (30 שנה שיעבוד לבנק). כמה זוג כזה יחזיר לבנק כאשר ריבית תעלה אפילו באחוז אחד מסכן? מחיר הדירה בישראל כיום מגלם את הכסף שאפשר לקבל מבנק בריבית מינימלית. Once ריבית תעלה וזאת מגמה עולמית ברורה המחירים יקרסו ויחזרו למצבם הטבעי (בדומה לכרכרה של לכלוכית שחזרה להיות דלעת). אגב, יש לי דוקטורט בכלכלה.
מי שטוען שריבית לא תעלה | 05.01.19
89.
התחזית האמיתית ולא של האינטרסנטים:
=> במשך חצי שנה נוספת הקבלנים יציעו הנחות ענק בדמות של הלוואות קבלן, שכר דירה , מטבחים ולאחר שיבינו שאין קונים יורידו מחירים. => בפריפריה ישנו היצע עצום לא מכור שהקבלנים לא יצליחו למכור. => הריבית תעלה באמצע השנה ותוסיף להכביד על השוק => מוכרי יד 2 שעל פי הסקר האחרון 30% מהם מתפשרים על המחיר (עלייה של 140% מסקר לפני שנתיים), מספר יגדל והרבה מהם יתפשרו => ישנו ״ביקוש כבוש״ של הייתרי בנייה שהמדינה משווקת אבל הקבלנים לא בונים, הם יודעים שהשוק בדרך למטה.
לאון | 05.01.19
88.
הכל רק יעלה ויעלה והמשכורות תקועות ובבחירות לא ישתנה כלום
איך אמר כבוד המלך: לא היה כלום ולא יהיה כלום ואין כלום...וכל העם הזה ימשיך להתבוסס בכלום....ויהיו בחירות ואותם אנשים ייבחרו...ואז עוד פעם יעשו חילופי תפקידים עם אותם האנשים ומישהו או מישהי אחרת יהיו שר האוצר ושוב יבואו עם תוכניות ודברים בומבסטיים...ובסוף...לא היה כלום ולא יהיה כלום והכל יישאר משעמם וחסר תוכנית...ומי שיוכל לשרוד בארץ הזו אלה רק אנשים בעלי ממון. כל השאר יישקעו חזק בעוני...כי לא היה כלום ואין כלום ואין חזון ואין אופק לשום דבר בישראל. הכל שכונה אחת גדולה של קומבינות. בהצלחה
אין בשורה | 05.01.19
87.
איך שההיסטוריה חוזרת על עצמה
מעניין לראות ממרום שנותי ועיסוקי שבכל פעם שיש אי וודאות לפני בחירות ותוכנית כלכלית לא ברורה צצים וקופצים כל מחוסרי הדיור ומבטיחים לכולם איך אוטוטו, ממש מעבר לפינה המדינה בקריסה ויהיו ירידות משמעותיות במחירי הנדל"ן. מה אני אגיד לכם? זה לא ממש קרה. לא בתל אביב ולא בכל מקום אחר בארץ. גם לא בפריפריות. תשוו מחירי דירות היום לעומת עשור ושני עשורים אחורה. הייתם שמחים מאד לקנות היום בריבית של היום ובמדד המחירים של היום את המחירים של אז. וכך אתם תחשבו גם בעוד עשור או שניים שתצטערו שלא קניתם היום ושוב אתם ללא דירה. אבל מה זה משנה בכלל אם אתם מצליחים לשכנע אחד את השני ובעיקר את עצמכם על חוסר הכדאיות בלהחזיק את הנכס החשוב הזה בידכם. אתם עושים עם זה עבודה לא רעה בכלל.
יואב | 05.01.19
83.
לאנשים אין כסף לקנות,במשבר הכלכלי הבא יתמוטטו משפחות בגלל משכנתאות מנופחות.
גם ישראל לא חסינה ממשבר כלכלי אשר בוא יבוא, גם בארצות הברית פימפמו את הדיור , גם בישראל המעצמה הכלכלית מחירי דיור לא יעלו לנצח , והנפילה תהיה כואבת מאוד , זה לא כמו בארצות הברית שמי שלא יכול לשלם משכנתא נותן את מפתחות הדירה לבנק וניפטר מהחובות,בארץ החובות ממשיכות לרדוף אותך.
אייל | 05.01.19
82.
המחירים אכן יעלו
קראתי את התגובות. כמה מגוחך שאנשים שלא מבינים דבר בוחרים להגיב כאילו הם מנהלי מדלן כבר כמה עשורים. המחירים רק יעלו. תעזבו את הכתבות, תצאו לשטח, תראו פרסומות בשלטי חוצות, תלכו תראו בתים באמת, תצאו מהבית ותבדקו. תתפלאו שהמחירים עומדים או עולים. אין דירה אחת שניתקל י בה בחצי שנה האחרונה שירדה במחיר. תבדקו בעצמכם. ובקרוב הכל יעלה... אנשים לא ימשיכו לחכות להבטחות על מרידות שכבר כמעט שנה לא מתקיימות.
אני | 05.01.19
76.
מצחיקים
בעיצומה של ירידת המחירים הם עדיין ממשיכים לנסות לפמפם התייקרות זה לא קורה אנשים לא קונים אין לאף אחד כסף לקנות במחירים האלה. דירות זה לא מניות. המחיר לא יכול לעלות ללא קשר ליכולת הציבור לשלם. וכבר נותרו אנשים בודדים בציבור שיכולים לשלם את המחירים הללו. וזה עוד לפני עליית הריבית, שתייקר את המשכנתאות באופן קטלני ותחסל את הביקוש האחרון שנשאר
לא קונים במחיר בועה | 05.01.19
69.
הם כבר לא יודעים מה להגיד בשביל לשרוד
הם כבר לא יודעים מה להגיד בשביל לשרוד זכרו האם דיבר בכלל כשהמצב שלהם היה נהדר די! נמסתם! לא מאמינים לכם, לא רוצים את הדירות המעפנות שלכם בהרבה כסף ובמחיר מופרז פי 3 מהנורמה. הסינים בדרך והזוגות הצעירים כבר לא פראיירים. אז תחנקו! אנחנו נשארים לשבת על הגדר
יושב יושב על הגדר | 05.01.19
67.
התרחקו כמו מאש מנדלן יש קריסה בכול הארץ רואה מהשטח
סאב פריים כבר כאן יותר גרוע מאמריקה יהיה פה חכו ותראו מבטיח לכם 50אחוז התרסקות יהיה ויותר יש כבר נפילה בכול הארץ מתווך נדלן מהשטח לברוח ומהר כולם שקרנים זבל מדברים מתוך פחד ופוזציה יודעים שיש התרסקות כבר וחכו הרבית תעלה חזק ובקרוב יש 50אלף דירות חדשות על המדף ואין קונה אחת כולם מוכרים ואין חי קונה אחד במשרד לברוח ומהר רוצים הכול מתרסק כבר
הכול כבר מתרסק מתווך נדלן מהשטח40אחוז ויותר  | 05.01.19
64.
שי היקר עד יוני !! מי שלא יוריד מחירים, יעלם ,כולל אתה, זה
חוק בפיסיקה עיוני , ראה לונדון ,ניו יורק ,פריס ואבו דאבי,מילאנו .....במדינה הזאת רק עכשיו מגיעים לסוף תקופת הנשיא רייגאן, עכשיו זה רק מתחיל ובהכול ,כולם שורקים בחושך מפחד ומי שלא ,על כדורים כולל האדון שי! חכו ותראו מה יהיה אחרי הבחירות! אם הפריץ ימשיך לכהן ,ניראה באיזה אלגנטיות הוא יציאה ואזלין במארז מישפחתי, ואם משהו יחליף אותו ... חחחחח
אבי | 05.01.19
62.
סיכון, סיכון, סיכון = היזם מפחד שהנדלן יירד
אחרת מה הוא בלחץ? יש ביקושים, הם יתפרצו, יש מחסור ענק, נדלן רק עולה, מה אכפת לו לבנות עוד? מקסימום יחכה שנה עם הדירות ואז ימכור במחיר כפול כי תהיה "התפרצות ביקושים"... תחשבו על זה. ותראו את הבוס שלו בהתאחדות מגלה עשר סיבות למה הנדלן דווקא הולך לרדת עלה אתמול וידאו בפייסבוק של "המחאה הגדולה"
המרואיין הסגיר את האמת | 05.01.19
58.
העדר נעצר ורואה את האש בהמשך הדרך...
וחלק ממנו אפילו מסתובב ומתחיל לחזור חזרה,והאינטרסנטים במיתקפה כוללת מנסים להתניע שוב את מנוסת העדר,יכול להיות שהם מצליחים ליגרום לאחד או שניים ליפול לפח פה ושם,אבל רוב העדר הבין שיש שריפה גדולה(ריבית) שעומדת להגיע מהכיוון שדוחפים אותם אליו ומחשב מסלול מחדש, ולחלק השני בעדר נגמר הכח לרוץ בעליה(למרות שכנראה היה ממשיך אילו היה יכול)וכנראה הגיע לקצה גבול היכולת!
אסי | 05.01.19
53.
כל הכתבה עבדתי על הפרצוף הנלחץ שלי
ועדיין איכשהו נשארתי רגוע. איזה הלחצות בכתבה... לא יבנו מחירים יעלו אנשים מנסים לסגור עסקאות לפני הבחירות באמת, כבר הלחצת השנה הכתבה הזאת. הולך לשתות תה צמחים ולהמשיך לא לקנות דירה במחיר בועה. נחמד לראות את כל האינטרסנטים ביחד באולפן מזיעים ססמאות ומלחיצים. כמו סטנדטאפ כזה
אלון | 05.01.19
50.
תפסיקו לבלבל במוח!!
כל שני וחמישי אתם יוצאים באמירות הטיפשיות האלה. ברור שאם לא בונים המחירים יעלו. צריך לבנות כפול דירות ממה שצריך וללכת על זה לבחירות. לא רק חיזבאללה וחמאס על הפרק. גם איכות החיים של האנשים במדינה חשובה. אי אפשר לעשוק חיילים משוחררים וזוגות צעירים לנצח. דייי נמאסתם!!! ואם הקבלנים לא רוצים לבנות? אין בעיה, שיעבירו את הסכויות לקבלן אחר. צריך להגביל בזמן רשיון להתחלת בניה. לא בנית? הפסדת את הזכות!!
מירו | 05.01.19
32.
הבאתם את כל אלא שמדברים מפוזיציה?
אם היו לי 100 דירות, גם אני הייתי מטפטף לציבור פחד כדי למקסם רווחים. ולענייננו. בואו ניקח זוג ממוצע היפותטי שיש לו ממוצע החזר חודשי שהוא יכול לתת. לזוג הזה יש 250 אלף הון עצמי, הוא יכול להחזיר 4000 בחודש והמשכנתא יוצאת לו 750 אלף. עכשיו תתחילו להעלות את הריבית... כל רבע אחוז נוגס לו מסכום ההלוואה, וכשהריבית תעלה קצת, הוא יוכל לקחת רק 500 אלף משכנתא על אותו החזר חודשי, מה יעשה הבנק? לא ימכור?... ימכור ימכור, השמאי יעריך את הבית 250 אלף פחות...והנה לכם ירידת המחיר..
אני | 05.01.19
25.
הם מ פ ח ד י ם
כתבה שיווקית נטו. לא מאמינים לאף מילה שלהם. המחירים הגיעו לרמות השיא ולפנינו ירידת מחירים. השאלה הנשאלת היא, כמה מהר ירדו המחירים. ירידה איטית וממושכת או מהירה וכואבת. בכל מקרה הכיוון הוא אחד. תפנימו ותפסיקו לז**ן לנו בשכל עם הכתבות הפרסומיות האלו
אחד העם, פינת רוטשילד | 05.01.19
23.
מנכ"ל הקבלנים: ההיצע בעליה, הריבית רק תוריד ביקוש
מנכ"ל הקבלנים בוידאו צולם אומר כך: "מחיר למשתכן כן פועלת באזור המרכז ובהיקף משמעותי, וגם ב 2019 זה ימשיך. רק 36% מהקבלנים עוד מאמינים בעליית מחירים... יש אלפים של היתרי בניה אצל יזמים שעדיין לא נוצלו להתחלת בניה, אבל בסוף כולם ינוצלו והתחלות הבניה יראו זינוק. הריבית שעולה בארה"ב תגיע לישראל, המשכנתאות יתייקרו ויהיה פחות ביקוש לקחת משכנתא ולקנות דירה, וזה יתן למשקיעים מסלולי השקעה שהם לא דירות עם תשואה טובה יותר. יש משקיעים שמוכרים היום וזה מספק חלק מהביקוש." הוידאו בפייסבוק של "המחאה הגדולה"
קבלן שהוקלט מספר אמת | 05.01.19
19.
אז מה מחיר כתבה מוזמנת?
והאם הקבלנים שלמו לעיתון בכסף או בשווה כסף? נו באמת, זה מצחיק. התחלות הבניה אכן נעצרו, אין עוררין על כך, אבל לציבור נגמר הכסף. ובקרוב כל מי שבאמת נגמר לו יעבור על אפו וחמתו לפריפריה וכך הענין יתאזן, כי שם באמת זול יותר. אנשים אולי לא יהיו מאושרים מהפתרונות האלו, גם אני לא, כי אני ביניהם, אבל אין ברירה
אני רק שאלה | 05.01.19
18.
נשמע שהתחזית תהיה די קודרת לישראל
עצירת בנייה משמעותה עליית האבטלה במשק וירידת השכר בזמנים של אבטלה ירידת השכר משמעותה ירידה בכוח הקנייה וירידת מחירי השכירות ירידת מחירי השכירות יובילו לבריחת כסף מהארץ והחלשות השקל שיוביל לעוד בריחת כסף מהארץ כל זה יגרום לבועת החובות הישראלית להיות קשה מנשוא בתקופה של מיתון ולירידת מחירי דירות אחרי שהאבק יעלם מהמיתון הקבלנים יחזרו בחשש לשוק שנגלה שבעצם הוא מוצף ויציעו עשרות אחוזים פחות על קרקעות ויתייצבו עם מחירי השוק החדשים זהו, מיתון פותר הכול ותודה לקבלנים :)
משקיע בחול | 05.01.19
16.
מחירי הדירות הולכים להתרסק..
יש לכם את זה ביותר שיווקי?. הגיע הזמן שתשלימו עם זה המחירים הרבה מעבר לשיא והבועה מתפוצצת.. הריביות רק יעלו, אנשים תקועים עם נכסים וכבר מורידים מחירים, קבלנים תקועים עם נכסים ולא מודים בזה. צפו ירידה של מינימום 25% . מי שקונה נכס עכשיו יצטער על זה
ארז | 05.01.19
4.
מלאי דירות
הפריפריה יהיו עודפי עצה מכיוון שרוב הרוכשים לא מתכוונים לגור אלה לעשות סיבוב. לדעתי מי שהלך לפריפריה יפסיד המון כסף ויפסיד את הסיכוי שיהיה לו פעם בית נורמלי במרכז. גם לגבי המרכז דירות של מחיר למשתכן יהיו דירות עם כוכבית למי שיש ספק שישב עם קבלנים ויבין שהדירות המוצעות הן ברמת גימור נמוכה מאדולכן בסמן היצף אלו יהיו הדירות האחרונות להימכר. ישנן פרויקטים שמחולקים לשנים דירת 4 חדרים 108 מטר ודירת 4 חדרים 82 מטר באותו פרויקט. אני לא מפרסם דבר רק מעביר את הדברים כמו שהם
יוסי | 05.01.19
3.
הקבלנים על סף פשיטת רגל
תקועים עם מספר שיא של דירות וחובות לבנקים ובאגחים - התחילו כבר במבצעים שלא נראו כמותם, כי חייבים כסף לשלם את החובות - הורדות המחירים רק יתגברו. ומי שלא יבנה ב 2019 יסגור את החברה ב 2022 כי לא יהיו לו דירות למכור. זה איום מטופש כמו ירקן שמפסיק לקנות ירקות ופירות מהחקלאים ואז נתקע בלי סחורה.
בחזרה למציאות | 05.01.19
1.
פרסומת פרסומת ועוד פרסומת
הקבלנים והשמאים והמתווכים בכוח והנדלן בפרפורים אחרונים של בועה! באי ודאות לא קונים דירה נקודה! בעליית ריבית לא קונים דירה! בשוק מנופח לא קונים דירה! עכשיו במקום לעשות בלבולי שכל תפרסמו בכל עיר את מלאי הדירות הלא מכורות שלכם? נראה אתכם אומרים בפעם הראשונה משהו אמיתי!!!
ישראל | 05.01.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת