אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביקוש גובר לדירות מרחיב את הסדקים במגדל שבנה כחלון

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
המצב בתל אביב
המחירים בתל אביב עולים. נכנסים לרשות המיסים ובודקים עסקאות לפי שכונות, לא ממוצעים בין תפוזים לאגוזים. בלב תל אביב - יש בניה מאסיבית של מגדלים עם מאות דירות ואפילו ההיצע הנקודתי והזמני הזה לא עוצר את העליה. דירות על הנייר שבנייתן עוד לא החלה נמכרו בדצמבר במבצע ״בלק פריידי״ ב45 אלף שקל למטר. לפי 4 שנים באותו מתחם המחיר היה 32 ואף פחות למטר ולפני שנה מתחת ל40. עוד דוגמא לעיוות נתונים: בעבר באותו מתחם מכרו דירות 5 חדרים של 125 מטר סביב 4 מיליון, היום מוכרים דירות 5 חדרים של 100 מטר סביב 4.5 מיליון. כביכול המחירים של 5 חדרים לא עלו משמעותית, רק שהעלימו מדירות אלה חמישית שטח. הנתונים מעוותים.
משקיעה | 15.01.19
5.
מס' החודשים למכירת דירה רק עלה ועלה... אין ביקוש
האוצר הציג גרף שזה כבר על 15 חודשים למכירת דירה... השוק מת. המוכרים מתפשרים כי מתקרבים לרף של 18 חודש למכירת דירה (אחרת הם נחשבים משקיעים ומשלמים מס גבוה). בנוסף, השיפור במכירות של קבלנים היה בגלל מבצע הנחות גדול!! זה גם צוין בסקירת האוצר. שוב- מי שהתפשר זה הקבלן...
משפרי הדיור | 15.01.19
4.
זהו ספין
נראה כי קבלנים מנסים ליצור מצג שווא של עליית ביקושים ע"י מבצעים תקופתיים. בפועל, ללא מחיר למתשכן (על חסרונותיו) רבים מהקבלנים היו נקלעים לקשיי נזילות ואף קורסים. אחרת מדוע ביקשו לשווק דירות של 125 ו-134 מ"ר בהנחה של כ200000 שח (ראה קרית ביאליק ומוצקין לדוגמא). לצערם של רבים, שוק הנדל"ן קפוא מזה תקופה ארוכה והירידות יעמיקו בשנים הבאות . בינתיים נמתין עד שהסופה תחלוף.
משקיע | 15.01.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת