אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם פרויקט תעלת הימים יציל את ים המלח?

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
להציל את ים המלח
אם יבנו תעלה , היא אמורה להזרים כמות הרבה יותר גדולה מצינור. משהו כמו ערוץ נחל איילון או הגעתון בנהריה שיזרימו מים במהירות ובעוצמה בכל ימות השנה. בתוספת שנה טובה נוספת של גשמים שיוזרמו מהכנרת לירדן ומשם לים המלח. לירדנים יש לספק מים מותפלים. כמובן גם לסגור מיידית את מפעלי ים המלח שגרמו לנזק הכי גדול לים המלח. סגירתם תוסיף למפלס כמות משמעותית ואולי תציל את המקום שכל העולם מכיר ולומד עליו.
חיים | 26.02.20
22.
ים המלח לא מעניין את המדינה
חברת מקורות תגביר את היקף השאיבה מהכנרת בהנחיית רשות המים. זאת בעקבות החורף הנוכחי בו נרשמו כמויות משקעים מעל הממוצע, שהובילו לעליית מפלס הכנרת. סמנכ"ל הנדסה במקורות, יוסי יעקבי אמר היום (שישי) כי "הגדלת השאיבה מהכינרת תביא לניצול מיטבי של המים הטבעיים ולצמצום השאיבה באקוויפרים (מי תהום)". הגדלת הספיקה תחל בימים הקרובים ותאפשר גמישות תפעולית רבה יותר בשגרה ובחירום של מערך אספקת המים הטבעיים ומים מותפלים ברחבי המדינה (רשות המים)
לוט | 31.01.20
19.
מה התרומה של מפעלי ים המלח לירידת המפלס?
לא ייתכן שמדינת ישראל נותנת יד להיעלמו ההדרגתי של ים המלח, אתר טבע ייחודי שאין שני לו. איפה כל אוהבי ארץ ישראל. האם אינם מודאגים מגסיסתו של הים שתנכי הזה? האם אינו חלק מארץ ישראל? האם מצבו של ים המלח ישתפר אם יסגרו את המפעל הכורה ממנו מוצרים כימיים?
מודאגת | 10.02.19
18.
שם הפרויקט : תעלת הימים ואילו בכתבה מדברים על צינור!!!!
יש הבדל עצום בין תעלה לצינור, כשאני מדמיין בראשי תעלה אני חושב שיש באמת תעלת מיים מים סוף ועד ים המלח עם הפסקות כשצריך אבל אפשר להשתמש בדרך במיים לצורך הקמת תחנות כח לייצור חשמל אפשר להתפיל את המיים ואז יהיה לנו מעין אגמים קטנים שאפשר לנצל למטרות תיירות ונופש ופעילות ספורטיבית ואולי תחרויות ספורט ימי עם הירדנים בקיצור עולם שלם של פריחה ואילו צינור זה סתם משהו שספק בכלל אם יתרום משהו הלוואי הלוואי שבאמת יקמו תעלה ולא סתם צינור
לא מבין את זה | 30.01.19
17.
הים התיכון הוא המקור של ים המלח
בעבר, ימת הלשון חיברה את ים תיכון לים המלח. מחזורי מילוי ואידוי רבים גרמו לשקיעת המלחים באזור לאורך מיליוני שנים. לאור זאת, די ברור שמנהרה מים תיכון לים המלח היא הפתרון המתאים ביותר. מכונות חפירה רבות כבר עובדות בארץ ויש נסיון רב איתן, סוגיות של בעלות על קרקע פשוטות הרבה יותר כשחופרים מתחת לאדמה, הצינורות התת קרקעיים יוכלו להניע טורבינות לייצור חשמל, כפי שכבר קיים בעולם, עקב ניצול פערי הגובה, המרחק קצר הרבה יותר והמים מתאימים מבחינה כימית. בקיצור, נראה ששיקולים מדיניים ומימון מהבנק העולמי היטו כאן את הכף לטובת ים סוף. נתנחם בעובדה שאת הניסוי היקר הזה לא אנחנו נממן (מקווה).
סנופקין | 30.01.19
11.
סכר דגניה
כולם (גם חלק מהמגיבים) יןדעים שהפיתרון לים המלח הוא הפסקה מוחלטת של שאיבה מהכינרת ופתיחת סכר דגניה. לא צריך לעצור את הפרויקט הירדני אלא לשנות את הייעוד שלו ל 100% התפלה. ולגבי הצינורות הם יכולים לשמש עבור מים מותפלים ליישובים צפוניים יותר מהמערבה הן ירדנים הן ישראלים והן פלשתינים
רון | 28.01.19
10.
אני לא אוהב , בלשון המעטה את "אדם טבע ודין"
הם מכרו נישמתם לשטן , מיפעלי ים המלח המציאו את קישקוש הגבס, משום שבאמת מי ים יכניסו לים המלח סולפטים שיוצרים גבס , אך הבעיה היא לא לים המלח אלא למפעל , בתהליך גיבוש האשלג גבס מהווה מטרד קשה , כיום הוא כמעט לא קיים, בעולם מזמן למדו להתמודד איתו , הוא יעלה את מחיר יצור האשלג ויוריד להם את הרווח ,שממילא חלקו הגדול זורם , בצורת דוידנד או הברחת הון נכלולית (ראו פרויקט ההרמוניזציה שניגנז לאחרונה והיה כל כולו הברחת הון, שאגב עדיין ממשיכה במלא עוזה) לעידן עופר.
אורי | 28.01.19
9.
כמה שטויות בכתבה הממומנת הזו
מה עם מיליון הקוב שצריך להגיע לירדן, מדינה שדורכים בה על דגל ישראל בכל משרדי הממשלה ומעוניינת לקחת את השטח בארם נהריים ? לא לעשות כלום עם החולירות האלה מי שאמור לעשות כאן כסף זה תשובה ולכן כל הכתבות האלו, לא מבין ים המלח גובל גם בירדן, הדרדרות המפלס משפיעה גם עליהם, אנו נמלא והם יתחילו לקצור לא מציע לעשות כלום שיעזור לחולירות האלה !!!
קובי | 28.01.19
8.
רק אם נשחזר כמה שיותר את התהליך הטבעי
הפתרון הוא הזרמת מים מותפלים לכינרת ולאחר שזאת תתמלא - פתיחת סכר דגניה והזרמה במסלול "הטבעי" מהכינרת לים המלח. כך המים סופחים מינירליים מהאדמה ולא משנים את הרכב ים המלח. העלות היא בהחלט לא כלכלית אבל זהו הפתרון היחיד
פרופ' ווטרפמפ | 28.01.19
5.
המרוויחים היחידים פה הם הירדנים
לנו לא חסר באמת מים להם כן למה לספק להם טכנולוגיה ישראלית להתפלת מים? תקימו את המתקן בארץ, תמכרו להם את המים ותספקו עבודה טובה לישראלים אסור לשכוח שאלה אותם ירדנים שדורכים על דגל ישראל בכניסה למשרדים רשמיים ודורשים לבטל הסכמי שימוש באדמות!
ישראלי אמיתי | 28.01.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת