אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנהל מחלקה פנימית בברזילי: "עוד כמה מיטות לא יעזרו, צריך רפורמה גדולה"

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
הוא אומר את האמת, אבל במובלע- אשפוזי יתר, בדיקות יתר, היסטריה של רופאי משפחה
הפחד מתביעות, תלונות, כעס של מטופלים, אפילו החשש שאזרח יבחר לעבור לקופת חולים אחרת, גורמים לרופאי קופות החולים לשלוח אנשים לבית החולים ללא כל צורך. אנשים רבים גם מאושפזים ללא צורך, בגלל כל הסיבות לעיל. אין מספיק מודעות ליכולת לבצע אישפוזי בית בעלות שולית, ובתנאים הטובים ביותר למטופל ולמערכת. אז זה לא בהכרח תוספת מיטות ותקציב לבית החולים.
עמית | 29.01.19
16.
מצוקת האשפוז בבתי החולים
שמעתי הבוקר בתכניתה של קרן נוייבך, רופא פנימאי מאיכילוב מדבר על קריסה מוחלטת של המחלקות הפנימיות. אח שעובד באחד מבתי החולים ומאושפזת נכה שבביתה מתפקדת כעצמאית, אבל בבית החולים בו היא מאושפזת, היא נמצאת במסדרון. הכסא נלקח, כי המקום צר. אין לה שידה להניח בה את בגדיה וכאשר היא זקוקה לשירותים עליה להזעיק אחות, כי את הכסא הידני לקחו והאחות לא בנמצא ואז היא באמת הפכה להיות מבן אדם נכה אבל עצמאי לבן אדם שזקוק לסיעוד, מטורף. האח שרואיין כמעט בכה על מה שקורה בבית החולים וזה כולל את כולם וזה לא בגלל השפעת, חצבת ועוד מעט שחפת שיזדקקו לחדרי בידוד ואין בנמצא. בתי החולים בארץ הגיעו לשפל המדרגה ואין מושיע. ולנו נדמה שבבטחון עסקינן, מה גם שהבטחון בסימן שאלה גדול. מדינת ישראל מדממת למוות ואין זמן!
זמירה רינגר | 29.01.19
13.
העיקר שעכשיו הולכים להקשות על רופאים שלמדו בחו"ל (כיום רוב הרופאים החדשים)
כמובן שאחד הפתרונות של הרופא הוא לעלות עוד את שכר הרופאים הותיקים "צריך לשכנע אותו, לתת הטבות, אולי משכורת יותר גבוהה, לתת מענקים.". התשובה היא שונה, צריך יותר רופאים, יותר בתי ספר לרפואה, יותר התמחויות. כדי שיהיו רופאים מומחים צריך להכשיר אותם לא לתקוע רופאים חדשים מלהצטרף. ההוצאה על בריאות עלתה אחרי המחאה החברתית אבל שום דבר לא השתנה הכסף הלך ישירות לשכר הרופאים שעלה ב 30% אבל לא נוספו רופאים בעקבות זה ולכן כולנו רצים לפרטי או מתים בתור.
מתים בתור | 29.01.19
3.
כל תקציבי המדינה מופנים לשליטה בשטחים ושיחוד החרדים.
התמימות של אזרחי ישראל מפתיעה. כל עוד יישפכו מיליארדים על "חיזוק ההתנחלויות (בנייה ו"שמירה" עם אוגדות חיילים) ושיחוד כנופיית הטפילים החרדים לא יהיה כסף לבניית בתי חולים (חסרים כיום לפחות שלושה) ולתשלום הוגן לצוותים שלהם. וכרגיל הויכוח היה "מי יחלק את ירושלים" ולא מה עושים בכספי המיסים שלנו. עם דבילי.
דיוגנס | 29.01.19
2.
יש כאן גם סיבה ומסובב
חיסרון הרופאים במערכת הציבורית קורה ברובו כי הרופאים עובדים בפרטי, לשם נאלצים החולים ללכת בגלל המצב הגרוע בציבורי. בואו לא ניתמם : הרבה מאד רופאים עושים מיליונים בפרטי בגלל העומס שנוצר בציבורי. אין היום תמריץ לרופא להשאר בציבורי הקורס כי חוץ מהכסף הגדול ישנו ביקוש אדיר לשירותי הרפואה הפרטיים. מרפאתו תהיה מפוצצת לא כי הוא כזה תותח, אלא כי ישנו עודף אדיר בחולים שלא מוצאים מזור בציבורי. באופן פרדוקסלי, שיפור התנאים בציבורי , יגרום לרופאים להשאר שם לא בגלל הכסף (שהוא לא רע בכלל), אלא כי לא יהיו להם פציינטים בפרטי כי החולים יהיו בציבורי.
עממיקו | 29.01.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת