אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מתחבורה ועד בריאות: הפקקים של חיינו מתקרבים לנקודת קיצון

72 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

61.
הבוקר היתה כתבה על ראש עיריית בת ים שעוצר את סלילת הרכבת הקלה כי התוואי בא על חשבון חניות ברחוב
הבעיה היא לא רק בשרים, הבעיה היא שכל נבחר ציבור כאן התרגל לחשוב על האינטרסים הצרים מאוד שלו למקסימום קדנציה, ולא על האינטרסים ארוכי הטווח של המדינה. כמו בכל מדינה מתוקנת, צריך כאן תוכניות ל-20 ו-30 שנה קדימה.
ג | 29.01.19
57.
חיים בענן פיח ומכלאות של משרדי בטון
כך זה במדינת עולם שלישי צפיפות גואה, זיהום אויר, שחיתות בכל מקום, שוחד, פערי הכנסות אדירים, פשע, אלימות, סמים אזרחים עניים וקומץ של עשירים ששולטים בהם ארץ ישראל היפה מתה או אולי לא היתה קיימת לעולם את הילדים והנכדים שלנו לימדנו שמה שחשוב זה הכסף כי אמא חייבת לעבוד ולהביא כסף, זה חשוב יותר מלהשקיע בהחזקת בית ומשפחה העיקר הכסף וזה גם מה שהילדים לומדים, זה שווה לי או לא, יעיל או לו סיגרים, מטוסים, גו'בים ממשלתיים למקורבים, סחיטת הקופה הציבורית זה מה שהשארתם לצאצאים שלכם, מדינה חסרת ערכים, חסרת אהבת האחר, עם פערים עצומים שנובעים מקשרים להון שלטון ויוצרים עוד יותר קיטוב בעם הזה במדינה כזאת תרצו שילדיכם יבנו את חייהם ?
הביצה | 29.01.19
56.
קשיש מעל גיל 55 שמצביע כחלון הוא אידיוט מושלם ומגיע לו שישכב במסדרון.
שר הכלכלה שלנו עף על עצמו בראיון בישראל היום ויש לו תוכנית לדאוג לקשישים בעתיד. קשישים זה כמו ניצולי שואה, הזמן לא עושה להם טוב. לא די שכחלון שדד את הביטוח הלאומי כך שאי אפשר להעלות את קצבת הזקנה הוא גם מתקצב בחוסר נוראי את בתי החולים וגורם לקריסת מערכת הבריאות. מי שישכב בכל המסדרונות, חדרי אוכל ןמחסנים בבתי החולים לא יהיו בני המשפחה של חברי הכנסת. אלו לא ידעו מצוקה מהי. מפלגת כולנו צריכה לעוף לנו מהעיניים. אלו אנשי ליכוד שמחופשים ל"חברתיים".
פינקופץ | 29.01.19
53.
כשאין שלום עם הערבים אז הכסף הולך לביטחון ולא להשקעה באזרח ובתשתיות
הימין והמתנחלים הורסים כול סיכוי לשלום עם העולם הערבי סעודיה ומצריים מוכנים לשבת אתנו סביב שולחן השלום על בסיס קווי 67 ולסיים את הסכסוך ההיסטורי בננו לכול העולם הערבי הוא והמתנחלים מוכרים לכם סיסמאות ביטחון בטענות שווא ורמייה למען הנכדים והנינים שלנו אנחנו צריכים לעשות הכול למען השלום ולהוריש להם מדינה יהודית ולא מדינה דו לאומית בעוד 25 שנים הערבים יהיו רוב במקום לחלק ולעשות גבול קיר הפרדה בננו לערבים שהערבים יחיו בדירה משלהם ואנחנו היהודים בדירה משלנו הוא והמתנחלים גורמים לכך שרוב הכסף הולך לטילים לטנקים ולצבא במקום להשקיע את הכסף במדינה שביבי והימין הסהרורי מונעים את תחילת המשא ומתן במסגרת היוזמה הערבית לשלום כולל איפה הגענו הערבים רוצים לשבת ולסיים את הסכסוך והימין מתעלם וגורר רגלים ההיסטוריה חוזרת סאדאת נשיא מצריים שלח מסרים לגולדה לפני מלחמת יום כיפור למשא ומתן לשלום אך גולדה התעלמה מהפניות ואז הגיע המחדל של יום כיפור
מושון | 29.01.19
46.
לדני 43
תשמע, אני לא אגיד עכשיו שהכל פה סופר רע אבל...זה רחוק מלהיות מושלם. אין בעצם מושלם...אבל כשאתה סתם רואה כאלה פקקים וכזה יוקר מטורף שלא מגיע למקומות כאלה בעולם זה אומר דרשני. לא הגיוני שתבחר באותם אנשים שגרמו לזה שמדינת ישראל היא מהיקרות בעולם היום. אני לא רוצה לחיות במדינה קפיטליסטית שהכל מתייקר בה והמשכורות תקועות...או מדינה שרוצה שכולם יהיו בהייטק ויעבדו מצאת החמה עד צאת הנשמה. זה מטורף מה שהולך פה וברור שעוד ארבע שנים כאלה ואבדנו. וכנראה זה מה שיקרה. איפה היו נבחרי הציבור לפני 15 שנה שהיה צריך לעשות פה רכבת תחתית? למה צריך להגיע לקיצון כדי לקבל החלטות גרועות? נת"צים לא יפתרו פה כלום הממשלה הזו מנסה לשים פלסטרים על כל בעיה פה כדי להיבחר שוב וככה לא בונים מדינה. אבל וואלה, עם לא חכם יבחר בנבחרים לא חכמים. ואין שום קשר לשמאל וימין. כלום לא קשור. עתיד המדינה על כף המאזניים לא "השמאל החמוץ" ואת זה אנשים לא רוצים להבין ולהמשיך ללכת כעיוורים אחרי הריק והכלום והאין חזון שהליכוד טיפח פה בעשר שנים או יותר.
ריק וכלום | 29.01.19
42.
מפלגת קבוצת ידיעות פותחת בקמפיין
מטרת הקמפיין - לגרום לכם להאמין שהכל רע כדי שתבחרו במי שהם רוצים (רמז רק לא נתניהו) במסגרת הקמפיין יספרו לכם רק כמה רע ונורא לכם . תזכרו היטב שכל מה שאתם קוראים ערוך כדי לגרום לכם את המחשבה הזו , ישחקו במספרים במילים וישקרו כדי להשפיע עליכם . תבדקו כל דבר שמספרים לכם , אל תאמינו לאף אחד , העיתונאים הם פוליטיקאים שאף אחד לא בחר .
דני | 29.01.19
41.
לצערי אף ראש ממשלה לא יעזור כנסו:
א. הילודה גבוהה ולכן קשה להדביקה ב. אין יכולת למערכת בירוקרטית כמו של המדינה והחברות בה יכולת ורצון לעבוד אקסטרה לצורך הקמת תשתיות. ג. חברות ממשלתיות רק חולבות את הציבור יותר והתוצאות תמיד באיחור רב (ראו רכבת לירושלים, רכבת תחתית בתל אביב נתבג 2000 ועוד). ד. במדינה של עורכי דין ככה הכל נראה ה. במכרזים כיום יש מספר בודד של חברות שהשתלטו על המדינה ומחזיקות אותה חזק ! לראייה ראו את מערכת החינוך הסכום בה הוכפל העשור האחרון ותצקיב גבוה משל הביטחון ואיפה התוצאות ? תשאלו את אירגוני המורים השונים שם נקבר הכסף לכן לא גנץ לפיד גבאי ליבני ולא נתניהו יעזרו ! אף אחד זו רכבת שהקרונות מכתיבים לה את הדרך
רמי הפסימיסט | 29.01.19
40.
מה זה פוליטיקאים?
"אנשים ללא מוסר אשר מנהיגים אנשים עם זכרון קצר". אם אנחנו, בתור הבעלים של המדינה, בתור הריבון האמיתי, לא מחייבים את נבחרינו בדין וחשבון. בוחרים בהם שוב ושוב למרות שלא עשו דבר לשפר את חיינו ולא בצעו את עבודתם. אז מדוע נלין שהכל נראה כמו פרטאצ'.
ישראלי | 29.01.19
38.
בעיה שלא תיפתר אף פעם, למה? כי זה טוב למדינה
במדינתו הקטנה שבה אין הרבה משאבי טבע וצריכה להתקיים ממשהו הפקקים זה מחלבת כסף אולי מספר אחת במדינה. הדלק שאנו צורכים - מס בלו, טיפול לרכבים במוסכים עולה לנו כסף והמוסך משלם מעמ ומס הכנסה, רישונות רכב זה עוד כסף שנכנס למדינה, ביטוחי רכב למיניהם זה עוד כסף שנכנס למדינה ממיסים ובטח יש עוד דברים שנכללים מזה שאנו נוסעים במכונית ומשתמשים בה. לכן מקור הכנסה כזה משמעותי לא כל כך אכפת למדינה איך ניתן לשפר את האזרח הקטן כי אנחנו חייבים לשלם. רק תחשבו מה היה קורה אם התחבורה הייתה טובה מאוד פה....הכסות יקטנו כי כולם ישתמשו באוטובוס או רכבות (שזה הוצאה למדינה כנראה). שלא תבינו אותי לא נכון גם אני מתעצבן בפקקים ובא לי שינוי פה ובאמת צריך פה מישהו עם ביצי שור כדי לשנות משהו
איציק | 29.01.19
37.
דרוש לא רק פוליטיקאי חזק...אלא גם עם חכם
וחוכמה....על פי תוצאות הסקרים ומה שהולך להיות...זה לא משהו שיש פה בדור הנוכחי. אנחנו רואים איך רמת האינטיליגנציה יורדת פה והכל רדוד ומלא בריאליטי ומטמטמים לאנשים את השכל עם שמאל וימין. מה שזה יוצר זה הליכה כצאן לטווח...בלי שמרגישים את זה. אנחנו המטומטמים בסוף לצערי. אנשים רואים בן אדם מדבר יפה וזה מספיק טוב להם. יוקר מחיה ופקקים ודיור יקר לא מעניין. כל עוד הנואם יודע לדבר ולפמפם מצב בטחוני קשה והאירנים על הגדר יש לו עדר של מצביעים אחריו. והגורל שלנו ייגזר הרבה בגלל הטיפשות והאדישות שלנו פה. כי ראש ממשלה לא אמור לכהן מעבר לעשר שנים זה מוגזם וגוזר עתיד אפור למדינה הזו. כי מה שלא קרה בעשר שנים...לא יקרה בעוד ארבע שנים. נמשיך לחיות ברדידות וביוקר...ועם נבחרים עם רמת אינטילגנציה נמוכה (למעט ראש הממשלה שהוא סופר אינטילינגט(ולא מתעסק בפן החברתי לצערי). כל נבחריו מסביב שלא נדע מצרות)...ומי יודע לאן זה יוביל...דרוש עם חכם ופחות מקובע.
אחד | 29.01.19
36.
בונים במרכז בלי סוף בלי תכנון, למשל רוצים להוסיף במתחם סרקין 18,000 יח"ד.
כבר כיום כביש מכבית פקק לאורף 6-7 קילומטר, הפקק התארך בחודשים האחרונים בלפחות 2 קילומטר. מה יהיה אחרי עוד 18,000 יח"ד בסרקין ו11,000 יח"ד שרוצים בלנות באלעד ועוד אלפי יחידות דיור בבניה בראש העין. זה מחדל.
מחדל | 29.01.19
35.
כולנו אשמים במצב
כמה אנשים מוכנים לוותר על נתיב בכביש לטובת נתיב תחבורה ציבורית? כמה אנשים מוכנים לוותר על חניות לאורך הרחוב לטובת שביל אופניים? כמה עובדי מדינה יהיו מוכנים לוותר על תוספת אחזקת רכב? כמה אנשים יהיו מוכנים שמרכזי הערים יסגרו לטובת תחבורה ציבורית ודו גלגלי? נערי אוצר מוכנים לוותר על חלק מהכנסות מכירת דלק ורכבים חדשים? הבעיה שרוב המוחלט של אנשים במדינה לא רואים מילימטר מעבר לקצה האף שלהם. תראו לי פוליטיקאי שפוי שרוצה לשמור על הכיסא שיסכים ללכת נגד הזרם. המצב יתחיל להשתנות כאשר נגיע לנקודת שפל ורוב האנשים יבינו שחייבים לעשות שינוי מהותי. עד אז אני מקווה שהיאוש נוח יותר ברכב החדש שקניתם בהלוואת בלון.
נו באמת | 29.01.19
33.
זה נראה כמו גיבוב של סיסמאות
אכן המצב בכבישים ובבתי החולים הם בין קשה מאוד לקטסטרופה. אבל למה בדיוק הכוונה "פתרון כולל" בשונה מפתרונות נקודתיים? דווקא שרי התחבורה (ישראל כץ) והבריאות (בפועל, ליצמן) ותיקים בתפקידם. מצד שני לקיחת "אחריות כוללת" כאשר הפתרונות אינם לטווח הקצר היא בעייתית מבחינתם, כי הביקורת הציבורת תהיה בלתי פוסקת ותמשיך לעסוק בטווח הקצר, ואף אחד לא יכול להרשות לעצמו להגיד אני רק עובד לטווח רחוק בלי גיבוי תקשורתי וציבורי, ואת הגיבוי לעולם הוא לא יקבל, ותמיד יחזרו לצלם את המסדרונות והכבישים העמוסים *היום*. גיבוי ציבורי ותקשורתי על פעילות שמכוונת לטווח בינוני ורחוק זה מה שיאפשר למקבלי החלטות לשים דגש על הטווחים האלה.
מ. | 29.01.19
31.
מושחתיהו הוא המלך לא ?
למי כאן אכפת ממערכת בריאות קורסת,(עד שהוא או משפחתו יצטרכו אשפוז ואז איזה מתמחה אומלל יקבל אגרוף לפנים) פקקים ,שחיתות ושבעצם המלך הוא עירום, גם בנושא הקלף הביטחוני . טוענים שהוא ימני ,כיצד זה בדיוק מתבטא בבטחון החיצוני והפנימי???????? הימניות היחידה שלו היא קיצונית והיא בפאן החברתי כלכלי שם דווקא נדרשת קצת שמאלניות שני מינוחים שעם ישרעהל מוציא מהקשרם ואינו מבין את משמעותם חוץ מלהתלהם אחד כלפי השני.
גיא | 29.01.19
30.
האם הנתונים של ה-OECD רלבנטיים?
שאלת כפירה - מי קבע שהנתונים של ה OECDE רלבנטיים לכל דבר: * תחבורה - ישראל קטנה יחסית לרוב המדינות, האם נכון להשוות לכל ה OECD או רק למדינות הקטנות * בריאות - ישראל צעירה יותר מרוב המדינות, כי אצלנו הרבה יותר לידות, האם ההשוואה רלבנטית? * חינוך - שוב, ישראל צעירה יותר עם יותר ילדים יחסית ... * בטחון - צריך להסביר ? בהחלט כדאי לבחון השוואות בין-לאומיות, אבל השוואה לממוצע ה OECD היא תרגיל של עצלנים, השוואה נכונה תתייחס להבדלים ותאפיין תת-קבוצה / חתך רלבנטי
הריאליסט | 29.01.19
29.
הקסם בלהיות שר וחכ בישראל רב, בסוף קדנציה אין ציון והכח נשאר בכיס
השכר בעשר שנים יותר משילש את עצמו. אין רף מינימום, אין מבחנים ןאין וועדה להתקבל. התנאים נוחים מעל כל השוואה, הכסף זורם והשררה איתנה גם לאחר הקדנציה. רק יקראו לך שקרן אבל הגוב הכי נחשק ושווה של מי שיכנס.
צבר | 29.01.19
28.
את אמא שלהם הם ימכרו בבחירות ,אחרי , חפש מי ינענע אותך
מנוולים שמוצצים את כספי הציבור ,זה מה שני היה מהמנהיגים בימים אלו ערמה של טפילים אינטרסנטים ! גילדות שמשרתות מגזר ספציפי ולא את המדינה גועל נפש שעם ישראל תקוע איתו חבל שאין מנהיגים אמיתיים בישראל .
הבוחר המתוסכל  | 29.01.19
24.
הכתבה מעלה את שאלת השאלות - ויש גם תשובה
מתוך הכתבה - "למה בעצם? מדוע מדינת ישראל, שיודעת להוביל בהרבה תחומים, מזלזלת כך באיכות החיים של אזרחיה?" ובכן למה? כי העם בוחר פעם אחר פעם אחר פעם במי שמבסס את כל מהותו הפוליטית על הפחדות, פילוג, שחיתות, הישרדות פוליטית ועוד - הכל מלבד לוודא שהשרים האמונים על איכות החיים יעשו עבודתם נאמנה. בעצם, מבחינת אותו אדם עדיף שהשרים ייכשלו בתפקידם - הרי שר שמצליח בתפקידו עלול להיות פופולרי ולאיים על מעמדו. לא נורא, בקרוב יהיו עוד כמה שנים איתו אז אם חשבתם שהגענו לקצה - אז לא - עדיין לא.
יגאל | 29.01.19
23.
בעיית הפקקים תיפטר על ידי רכבת יעילה
בניו יורק אף אחד לא מגיע לעבודה עם רכבו הפרטי כי לא ימצא חניה. הבעיה היא רכבות מהירות ויעילות בניהול של אנשים מוכשרים ולא פוליטיקאים. רק היום קראנו ששלי רכבות לירושלים בוטלו בגלל תקלות בבלמים וזה ההוכחה לניהול משק התחבורה.
אלי | 29.01.19
18.
קצת דמגוגיה
למעט הזקנה מהמסדרון שעדיין שם מ 1999, השאר באמת בטיפול תשתיות בכל הארץ תחבורה ציבורית שעובדים עליה במלא המרץ כן עושים משהו בנדון, יוקר המחיה? מדד שעולה 0.8 אחוז בשנה והרוב בגלל העלאת שכר המינימום זה לא יוקר מחיה ( אפילו מתחת ליעד של הממשלה ) מה שכן נכשלו בדיור - הבעיה סדר עדיפות לאומית ראשית הבטחון בארץ שואב שליש מהתקציב למה לא בררתם כמה זה במדינות הללו, שנית מה שיעור הילודה שם וכאן ושלישית מה צפיפות האוכלוסיה ביחס לשטח בנטרול הנגב וזו הסיבה
ליאור ש | 29.01.19
15.
כל המפלגות הקיימות כל שכן הקיימות שילכו הבייתה
אזרחיי ישראל הגיע הזמן לעשות חושבים על חיינו עתידנו ועתיד ילדינו כל הזמן הם עושים עלינו קופה וסיבוב כאילו אנו זבוב עשו כבר חושבים גם סתיו שפיר וחבריה לא עשו מה שאמרו לבטל את כל החוקים ולהעיף להקים מפלגה חברתית של האזרחים והסטודנטים הגיע הזמן שאנו נתקן את העוול שעשו לנו עד היום
שי  | 29.01.19
13.
נו באמת, "לא בהכרח המון" זמן? ניקח את קו הרכבת לירושלים לדוגמא
תוכנן אי אז בתחילת שנות ה-2000, אבל עוכב למעלה משנתיים בגלל עתירת הירוקים כנגד הגשר בנחל יתלה, ואח"כ עוכבה תכנית החשמול הארצית (ובלעדיה הרכבת לירושלים, שחייבת להיות חשמלית, לא יכולה לנסוע), בגלל יונה יהב והקופון שרצה לגזור בגלל "החומה החשמלית" בחיפה. נוסיף לכך את העירובים כל אימת שנדרשת עבודה בשבת והקטוסטרופה הבירוקרטית הישראלית תהייה מושלמת. הבה נראה את אוסף הפוליטיקאים שמסוגלים לשלוט במפלצת הבירוקרטיה מרובת הראשים הזו, ולגרום לתכניות חירום לאומיות לצאת לפועל ככאלו. מצד שני, יש בעיה חמורה של חוסר תכנון. בסוף כשבונים את ישובי החירום הללו מקבלים את מודיעין, מעלה אדומים, חריש ושלל זוועות דומות מסביב לגוש דן: ישובים פרבריים ללא מע"ר, ללא תעסוקה, עם חוסר יכולת מובנית לתחבורה ציבורית בת קיימא, ופקקים אינסופיים של כל אלו שיוצאים מהעיר בבוקר ברכב הפרטי וחוזרים אליה בערב.
המתוסכל | 29.01.19
12.
ביבי מבהיל את הציבור שלו והם מצביעים כאילו יש רק בעיה איראנית.
דווקא לגבי נושאי הביטחון, כמעט אין הבדל בין המפלגות הציוניות. חבל רק שהציבור השבוי של ביבי לא מסוגל להבחין בזה. הוא גם מתעלם מזה שאת ביבי משעממים כל שאר הנושאים שדווקא מאד חשובים למי שצריך לחיות במדינה הזו והוא לא טייקון או נבחר ציבור. ביבי הרי לא צריך לנהוג בכבישי ישראל ולא צריך להמתין בתור של חודשים לבדיקות.
הם מפחדים | 29.01.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת