אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רשות החברות הממשלתיות פותחת חזית נגד רואי החשבון

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
החלטה מצוינת. הגיע הזמן בכל החברות.
סוף למונופול של משרדי רואי חשבון. השתלטו על כל המשרות באמצעות מיקור חוץ. ברור שעובד חברה מבצע ביקורת יותר אפקטיבית עם הידע שצובר במהלך השנים. במשרדי רואי חשבון יש רק סטג'רים שכל הזמן מתחלפים ללא הרבה ניסיון.
מבקרת פנים ורואת חשבון. | 03.02.19
8.
סוף סוף החלטה אמיצה
רואי החשבון ניכסו לעצמם את הביקורת הפנימית , אף על פי שאין להם כול יתרון על אחרים בבדיקת התהליכים לתועלת הארגון. איזה יתרון יש להם בתהליכי קבלת עובדים, מיון עובדים ,בטיחות בעבודה, היבטים משפטיים, אבטחת המידע, ועוד. כלכלנים, עורכי דין, מהנדסים וכד' שווים לרואי החשבון. כולם ללא יוצא מן הכלל צריכים להשלים את הידע שלהם בלימוד אינטנסיבי ומסודר. יש להם יתרון אחד בתחום קריאת המאזנים וחסרון גדול מול כול שאר תחומי הפעילות של הארגון.
ישראל | 03.02.19
7.
הגיע הזמן (ככל שאני שונאת ביורוקרטיה)
המצב היום שכמה מושחתים משלמים לכמה מושחתים אחרים על ביקורת שהם מוטות לכיוון "הרצוי", עובד חברה יטיל את האחיות החוקית על החברה ולא על הרואה חשבון. דרך אגב - בחברות הקטנות זה הפוך - אורי החשבון עושים מה שבא להם ואינן נושאים באחריות חוקית.
יעלי | 02.02.19
6.
אפקטיביות הביקורת תלוייה בקבלתה ע"י הארגון המבוקר
אופן העסקת המבקר אינו קובע את אפקטיביות הביקורת הפנימית, אלא האופן בו הארגון המבוקר מקבל עליו. ארגון שאינו יודע, מסוגל ומסכים לקבל עליו ביקורת, עדיף שיחסוך את ההוצאה על ביקורת בכל מקרה, בלי קשר לאופן העסקת המבקר.
מבקר פנימי (אמיתי) | 01.02.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת