אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צ'ופר מאורי אריאל: הכפלת התקנים לשירות לאומי בחו"ל

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

46.
ומה בדיוק עשה שר החקלאות בענייני החקלאות?
נתן מתנה לרוסים רחפן סודי ללא רשות ובאופן העלול לפגוע בכולנו, הכניס על חשבוננו ברוב פאר והדר ספר תורה למשרד החקלאות ועכשיו מסדר ג'ובים בחו"ל לבנות של החברה' המשתמטות משרות סדיר.. ומה עם החקלאות? חקלאים בורחים לפורטוגל וספרד כדי לעסוק בה.
ענבר | 04.02.19
44.
בנות שרות לאומי בחו"ל
עוד גזרה שנכבשה ע"י הציונות הדתית. מי קבע שרק בנות דתיות יכולות לייצג היטב את ישראל? מי קבע שיש צורך להציג אורח חיים דתי? שר החקלאות שהחקלאות מעניינת אותו כמו השלג דאשתקד מרעיף משאבים על המגזר שלו ואנחנו משלמים. אם יש לו עודף תקנים שישלח אותם לבתי החולים הקורסים. גם שם אורח חיים דתי יכול לעזור בתפילה להחלמת החולים במסדרון.
מיקי | 05.02.19
30.
בזבוז כספי ציבור על מיסיונריות - חוצפה!
מה זה הבולשיט הזה, למה כספי המסים שלנו צריכים לממן שירות לאומי בחו"ל??? שילכו לצבא כמו הגברים במגזר שלהן, או שיבטלו את שירות החובה ושיהיה צבא מקצועי. נמאס כבר לבזבז את השנים הכי טובות של צעירים וצעירות חילונים בזמן שדתיות וחרדים מקבלים שירות כבקשתך. אורי אריאל, נעניש אותך בקלפי על זה.
ימני | 04.02.19
22.
אין טעם להתגייס לקרבי\תומך לחימה.
עדיף להתגייס כעתודאי\8200\מתכנת. או לגוב מוחלט שבו לא עושים כלום ולא נמצאים כמעט בבסיס, בזמן הזה ללמוד\ לעבוד. הדתיים מקבלים פטור לפי חוק מהצבא, או שירות לאומי בחול. הרבה אחרים מקבלים פטור מסיבות כאלה ואחרות, אז למה להיות פראייר.
אחד | 04.02.19
21.
בדיוק הרקע המתאים למגע עם הנוער המקומי בחו׳ל
אני ישראלי חילוני שלמד בקליפורניה והכיר שליחים ישראלים ״חילונים נאורים״ שהיה להם להציע עותק ישראלי שחוק לנוער היהודי המקומי. לצערי וזו האמת, אין להם את הנימוסים וההבנה של משפחה יהודית בגולה. נוער חילוני ״נאור״ יש בחו׳ל די והותר, הם נוטשים את היהדות בהמוניהם. מי שיש לו מה להציע אלו הבנות המחונכות, ציוניות ודתיות קלות. להן יש את התרבות, האמונה בדרך והרצון לשכנע ולהצליח. הן לא תבואנה לעשות חיים כמו השליחים הקולניים חסרי ההבנה של המשפחה היהודית בגולה.
חילוני גאה אך מפוקח | 04.02.19
13.
אכן צריך לפרגן. שלחתי את שלושת ילדי לגור בחו"ל ועכשיו אני מפרגנת
כל חברה, כולל מדינת ישראל, שמפלה בין אזרח לאזרח, במכוון, כמדיניות, לא תשרוד. אין מצב. במיוחד אצלנו, כשהחליט מי שהחליט לחסל את האליטות, ולהעיף את כל הטובים מהארץ - אז יישארו רק אלה שדומים למירי רגב, והם, מה לעשות, לא מצטיינים בסייבר, באיזה שאר רוח, או בכלל במשהו חוץ מהשתלבות במרחב. ואם נהיה כמו הערבים מסביב (כולל מוסיקה, השכלה, אליטות וכו) לא נוכל לנצח אותם. אז כל מי שמטפח בכוונה חלק מן האוכלוסיה, לפי מוצא ולא לפי כישורים, שיבושם לו כשהכל יקרוס.
בלב מלא.  | 04.02.19
12.
זה אחרי הכתבה שסיפרה על מחסור בבנות חילוניות לאותו תפקיד בדיוק
לנתי בתגובה 9 - ככה זה כשאתה נותן למפלגה סקטוריאלית שדואגת רק לעצמה לנהל דברים במדינה - הם דואגים רק לעצמם. לגבי למה בחו"ל? כי חוק הלאום קובע שצריך לחזק את הקשר עם תפוצות ישראל - עוד מתנה שלא מפסיקה לעצבן...
יסמין | 04.02.19
10.
גם אני עשיתי שירות לאומי שנה 2 בארה"ב
כמה עיוות בכתבה אחת לפרוייקט כל כך חשוב. אנחנו זכינו ליצור אווירת ציונות ואכן רבים מהקהילה עלו ארצה. אמנם הקהילה האורתודוכסית היייתה זו שמימנה את השהות. אך אנו פעלנו גם בקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות וכן הרמנו אירועים לישראלים הרבים שהיו מנותקים מהקהילה עד שהגענו. לימדנו עברית וספרות והבאנו הרבה רוח ישראליתץ לא רק דתית. אני גאה על השנה הזו היא הייתה משעמעותית מאוד ויש לה גלים ואפקט עד היום.
משרתת גאה | 04.02.19
8.
זאת אפליה. למה דווקא בנות? ולמה דווקא ממגזר דתי-לאומי? ולמה בחו"ל?
אפילו בבני עקיבא בארץ לא מחייבים את מדריכים\ות להיות דתיים. למה לייצא מתנדבות לחו"ל כשבארץ משוועים לעזרתן? יש פה אינטרס פוליטי להשפיע על העדפה אלקטורלית של העולים הפוטנציאליים. במסווה של חיזוק היהדות כביכול. ולצ'פר את בנות המגזר - ייכייפו, יילמדו שפה, ירכשו ניסיון על חשבון משלם המיסים. רק פראיירים שיישארו בארץ וידפקו אותם בשמירות ועבודות רס"ר ומטבח בצבא.
נתי | 04.02.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת