אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך התרסקה יונייטד שרונה, קבוצת הרכישה היקרה בישראל

81 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
גם מתגובת מנהל מגורים לכתבה רואים שחשבון ואומדנים זה לא הצד החזק שלהם.
תגובת מנהל מגורים: "ההצעה שהוגשה ביחס למגרש בשרונה היתה גבוהה באחוזים בודדים בלבד מההצעה השניה באותו מכרז (הצעתה של חברת גינדי)" אוקי אז ההפרש בין 1.24 מליארד ל 976 מיליון זה יותר מ 27% ולא אחוזים בודדים. אז אולי הם באמת לא ניסו לרמות, לעשוק ולשקר, אולי הם פשוט סתומים ??? הקיצר מדובר בחבורה של חלאות שגרמו נזק אדיר למאות משפחות בישראל. הלוואי ומשטרת ישראל תרים את הכפפה ותפתח בחקירה פלילית ותשלח את הגנבים לתקופות מאסר ממושכות.
אודי | 10.02.19
75.
רוכש מרוצה
ראשית אכן משרד זהבי עשה טעויות רבות ועליו לשלם על הנזקים .התביעה באה מרוכשים שרצו להאמין שהמחיר שהציעו להם זה מחיר מחייב והיום שהמציאות טופחת על פניהם הם לא יכולים לקבלה מהטעם הפשוט שאין להם את הכסף. העסקה גם להם היא מצויינת כי הם יקבלו דירה בשווי של 6 מיליון ובעלות של 5 . הבעיה אצלם היא שהם רצו לחשוב שהמחיר יהיה 3.5 וכאן הבעיה . לסיכום משרד זהבי צריך לשלם (ראו רק את עניין הביטוח כפי שמתואר בכתבה וניתן נזה להבין הרבה )
רוכש מרוצה | 09.02.19
74.
חכמים הזהרו מכניסה לקבוצות רכישה של יזמים חלקי לשון
זה לא המקרה הראשון ולא האחרון של יזמים שמטעים את המשתתפים בקבוצות הרכישה. גם אני עשיתי טעות והצטרפתי לקבוצה אחרת של יזם שבונה בתל אביב ועכשיו מפרסם בצפון. משך הבניה צפוי להיות כפול. עלויות הפניה חורגות בכ 40%
אלי | 09.02.19
70.
קבוצות רכישה
תמיכת המדינה בקבוצות רכישה זו השערוריה הגדולה ביותר בענף הנדלן בארץ.באיזו עוד מדינה בעולם 500 איש רוכשים יחד ובונים יחד פרויקט כיזמים ? ברוב הקבוצות יש בעיות מכל הסוגים ובסופו של דבר עולה יותר והאיכות נמוכה יותר. היה מזל לרוכשים שמחירי הנדלן עלו בשנים האחרונות ולכן נדמה להם שעשו עיסקה טובה. בהגדרה משלמים על הקרקע מחיר גבוה כי מה שמעניין את המארגן הוא לזכות במכרז לקחת את הכסף ולהסתלק, לכן הוא נותן מחיר גבוה ממחירי השוק .
אבי | 08.02.19
67.
אני הייתי מצרף לרשימת הנתבעים
גם את ר"מי. זוהי חברה ממשלתית שהתנהגה בעניין זה כאחרון הספסרים. לאנשיה היתה בוודאי שמאות שקבעה את ערך המגרש, והצעת הזוכים היתה גבוהה ממנה באופן מופרז ( גם על רקע הצעות אחרות שלא עלו על מיליארד ש"ח). לר"מי היתה צריכה להיות מספיק אחריות להבין שהמחיר שהוצע לא ריאלי וטומן בחובו בעיות במימוש הפרוייקט. אם רמ"י היתה חברה פרטית לא היו טענות על קבלת ההצעה הגבוהה ביותר, אבל מחברה ממשלתית צריך לצפות לשיקולים נוספים, בלי להידבק בהיתממות לחוקי המכרזים.
אלי | 07.02.19
66.
קצת פרופורציות - כתבה מוזמנת על ידי התובעים
כל מי שמבין טיפה היה צריך לצפות לעוד עלות. דירה בפרויקט נמכרה באומדן מגוחך של 3.3 מליון לקרקע הכי טובה(ויקרה!) בתל אביב. מראש היה ברור שזה לא ראלי. היום הצפי לאומדן לדירה כזאת הוא 4.65 עדיין משמעותית פחות מ 6 מליון תג מחיר לדירה בשרונה! המיקום נהדר, התכנון מדהים, היזם הוחלף בבסר(מצוינים), היתרים התקבלו והעבודה בעיצומה. סהכ למרות הקשיים צפויה להיות עיסקה טובה. ככה זה בקבוצות רכישה - אגב ברובן הרוכשים מרוויחים - יש סיכון\סיכוי.
רוכש מרוצה בפרויקט | 08.02.19
63.
שטח מקולל
מי שחמדו את הנדל״ן של רשות השידור, כשהחבורה הארורה נתניהו ארדן ולפיד מאפשרים להם לממש זאת , .. כשהם הורסים מפעל תרבותי מפואר כרשות השידור.. מפטרים מאות עובדים פוגעים בפרנסה ובקריירות.. - שלא יתפלאו השטח הזה של שרונה בליאונרדו דה וינצ׳י מקולל .. מי שיבנו שם בתים יתרסקו .. הם מקוללים כי הם ניבנים על חורבן שנעשה לאנשים אחרים.
נעמי | 08.02.19
56.
ארה"ב
לא שאני מרחם על מי שרוכשים דירות במגדלים באוויר,עשו כסף בעסקאות מפוקפקות והם רובם ככולם אנשים מפוקפקים,אך הענישה בארץ צמחונית ברובה,באמריקה עונשי מינימום לעברות כאלה 30 שנה .בישמעאל כולם מקושרים עם כולם,שופטים,פרקליטות,עוכרי דין,משטרע,ולכן הכל קומבינה אחת גדולה ואין דין ואין דיין.מקרי הנוכלות הולכים ומתרבים ואין כלל ענישה .
דון קיחוטה | 08.02.19
52.
נו בחייכם,מי שעוד מתפלא על ארץ הקומבינה הוא לבטח אוויל.
שום דבר פה איננו חדש, ומאידך שום דבר יותר לא יכול להפתיע כי בארץ הקומבינות שום דבר לא השתנה.שיטת ״הסמוך״ עדיין במרכז הבמה מצטרפת אליה שית ה״יהיה בסדר״. אין רגולציה,אין יישום חוק בפועל,נותנים לקומבינטורים לעשות ככל העולה על רוחם וכשזו המציאות אז אלו התוצאות.לצערי שום דבר לא השתנה.לא בוטח ולא סומך על אף אחד כזה המגיע לשוק עם בומבסטיות. ראינו כבר יותר מדי דברים.לפחות אני שמח שאותי הפסיקו להוליך באף.לצערי התמימים נופלים כל הזמן לידי הנוכלים ומשלמים מחיר נוראי.
חיים | 07.02.19
46.
אל תתפתו לזול ולמציאות כי אין באמת מציאות בנדל"ן
אם אתם אנשים מיושבים חפשו מחיר ריאלי וקנו דירה מוכנה לאחר בדיקה יסודית של מצבה המשפטי. לא לחפש מציאות, לא להתפתות להבטחות על תשואות מדהימות ומחירים זולים ובשום אופן לא לקנות נדל"ן על הנייר. פשוט לא. ולא משנה עד כמה הוא אטרקטיבי. נדל"ן על הנייר = נייר!!!
דוד | 07.02.19
43.
כמה מילים על הרוכשים..
ברור שמה שעשו פלד ו ונטורה חמור. הבעיה שההצעות קסמו כל כך למשקיעים שהם שכחו שגם צריך לבדוק לעומק מטעם נציגות הרוכשים ומהיום הראשון ולא לסמוך על המצגים של החברה. דבר שני ממש כמו חברת הגשמה בפרויקטים בלונדון וניו יורק כשמציעים השקעה הכל ורוד כשההשקעה נכשלת מאשימים את השוק. לו הרוכשים היו עושים בדיקות דוח אפס ועוד מטעם עצמם ומהתחלה אולי היו מונעים את הקטסרופה שיצרו מגורים לישראל.
דעה | 07.02.19
41.
בהגדרה קבוצת רכישה זו הונאה
דרך חוקית לבטל את החוק שחל על קבלן שמחויב ללקוחות. הטריק של כל קבוצות הרכישה- להציע מחיר זול של 15% מהמחיר בשוק. ואז בסוף מתגלה שהמחיר יקר ב-30% ממחיר דירה מקבילה בשוק. ולגלגל עיניים ולהגיד שהיה דוח שמאי (מטעמו) ובעצם אנחנו היזמים וזה לא קשור אליו. הרווח שלו אגב 45% מהפרויקט ואחרי שקיבל את הכסף אין לו אחריות משפטית לכלום.
אחת שנפלה בקבוצה אחרת | 07.02.19
37.
מוטי פלד ויואב זהבי רמאים
שיקרו והציגו מצגות שווא,גייסו תמימים שחשבו שמציע מחיר סביר על הקרקע,המקסימום לא נזכה במכרז.הוא ידע שהמחיר שהוא מציע הדירות יעלו כפול,אבל מה אכפת לו? העיקר שהקבוצה תרכוש את הקרקע והוא יקבל דמי ניהול? כמה יעלה? אם בכלל יבנה? לא בעיה שלו.ועורך דין זהבי שאמור להיות יועץ משפטי של חברי הקבוצה,ידענו החמישי התרגילים מת ושיתך פעולה באופן מלא כדי לקבל את העמלה שלו.פושעים שמקומם בכלא
עדי | 07.02.19
28.
גם בחול הראיתי חישוב איך להיזהר מהם
אותו הפסד קורה גם למשקיעי נדלן בחו"ל. כפי שכבר הסברתי בכתבה שלי (שפורסמה בערוץ "כתבות נוספות שעשויות.." בכלכליסט ) הדרך היחידה להרוויח שם (ואפילו טוב) היא כאשר יש למשקיע שליטה מלאה על ההשקעה של עצמו, בין אם הינו בעל ידע או אם יש לו ליווי צמוד של יועץ מקצוען. כל השאר זה פוטנציאל גדול להפסד בגלל ניגוד העיניינים. ניתן למצוא את הכתבה במדור נדלן ארה"ב באתר : hedgefund.org.il . מהמשוב שקיבלתי, הדבר העיקרי שחסר למשקיעים זה את יכולת החישוב והכתבה מסבירה על זה.
ערן - יזם בארה"ב | 07.02.19
27.
העיקר שכבר לקחו את הכסף לעצמם
אני די משוכנע שהחבר'ה לייצים האלו לא תיכננו לרמות, אלא לעשות קופה גדולה. אבל זה בדיוק העניין - אי אפשר לעשות קופה בצורה הזאת, בלי לקחת אחריות מינימלית. אז שישלמו את התחתונים וילמדו להבא. או שיחכו לחוקים המייטיבים של שקד לגבי "אנשי עסקים", ואז גם בטח לא ישאו בכל אחריות, כי הם אנשי עסקים דמיקולו
גומה | 07.02.19
24.
נועם שץ
נועם "להצעה קדמה נועם שץ עבודת הכנה ממושכת, נועם שץ והיא נתמכה בין היתר גם בנתוני נועם שץ העסקה של המכרז על המגרש הסמוך, שגם אליו מינהל מגורים גיבשה קבוצת רכישה והגישה הצעה שבועות בודדים בלבד קודם לכן, בהתבסס בין השאר על הצעת מחיר מחייבת מחברה קבלנית מוכרת. תנאי פנימי של הקבוצה היה כי לא תוגש הצעה למכרז אלא אם נמכרו זכויות ל-90% מהיחידות ששווקו (בהתאם לתב"ע שחלה נכון למועד המכרז), והוכח עובדתית כי כך אכן היה. למעשה, טענותיהם של מיעוט חברי קבוצה אלו נדונו ונדחו במספר הליכים (בחלקם כבר על הסף), על ידי לא פחות מארבעה מותבים שונים בבית המשפט המחוזי בת"א ובבית המשפט העליון".
נועם שץ | 07.02.19
19.
לא מבין רציתם להיות יזמים, זה מסוכן
לא מבין את התובעים, התביעה שלהם צריכה להיות מסולקת מיד, כול התובעים רצו להיות יזמי נדל"ן ולהרוויח זו המשמעות של קבוצת רכישה, זה שלא בדקתם, שלא עשתם חשבון פשוט זו בעיה שלכם. אי אפשר לבנות על תוספת שב"ס בחישובי הפרוייקט, זו תוספת שחייבים גם לבטל אבל זה נושא אחר. רק הקרקע נקנתה במחיר של כ 3 מיליון ש"ח לדירה ומה עם הבניה? המימון? זה לא עוקץ ואלו לא נוכלים אלו אנשים שחשבו שאם הם הקימו פרוייקט של 20 דירות אז אפשר לעלות ל 50 דירות ואח"כ ל 400 דירות וזה אותו סיפור. פרוייקט כזה גדול לא יכול להיות קבוצה רכישה
רמי | 07.02.19
16.
זאת גניבה מתוכננת היטב
מדובר בחבורת נוכלים שעקצו את רוכשי הדירות במכוון, מלכתחילה מחיר הקרקע שניתן היה גבוה בכוונה כדי לזכות במכרז אך ללא כוונת בנייה אלא כדי לגנוב את כספי המשתתפים בקבוצה, חד וחלק, אבל משטרת ישראל עסוקה במכירת קובות, אין לה זמן להתעסק עם מיליארדים שנגנבו, מבחינתם זה חוסר עניין לציבור, כאשר זה הדבר הכי חשוב שצריך להביא לידיעת הציבור
לא רשלנות | 07.02.19
15.
את מי זה מעניין ולמה צריך להתעסק בזה
חשבתם שתקנו בית ב- 40% הנחה? אז חשבתם. לקחתם סיכון בפרוייקט הזייה וניסיתם לעשות את עסקת חייכם - אחלה. הייתם משתפים את בית המשפט ברווחים שלכם אם זה היה צולח? כנראה שלא. עזבו את בית המשפט להחזיר לכם את הכסף. הטמטומת הזאת היא כולה עליכם. קבוצת רכישה או כל שטות דומה אחרת היא כמו רולטה בקזינו. נכון, יש כאלה שמרוויחים בענק ושיבושם להם. אבל האחרים, שמפסידים את התחתונים, לא אמורים לעניין אף אחד.
לואי | 07.02.19
14.
נוכלים הורסים משפחות
שילוב של גרידיות ואנשים שלא רואים אף אחד ממטר חוץ מהרווח האישי שלהם על חשבון קריסה של אחרים. פשוט נוכלים סדרתיים שמנצלים באופן מודע חורים במערכת החקיקה ונעזרים בעורכי דין מותי אינטרסים. כל זה בשילוב בעלי עניין ששולטים במספר דירות רב אשר "רכשו" את אותו נכס בהנחה של 50%.
ארנב | 07.02.19
2.
לא להתקרב לקבוצת רכישה
מנסים לחסוך תשלום מס למדינה וזו התוצאה, הרי את הרווח המסורתי של הקבלן גוזרים עורכי הדין, חברת הניהול או גורמים פרטיים אחרים. תשאירו את העבודה לבעלי מקצוע עם ניסיון. גילוי נאות: אני חבר בקבוצת רכישה 6 שנים, כאשר הובטח שתוך 3 שנים אקבל מפתח לדירה. והצפי הוא לפחות עוד שנה, שנה וחצי.
חבר בקבוצת רכישה | 07.02.19
1.
להיזהר מעורכי דין! דוגמא קלאסית
אבי גולדהמר וילדיו הועסקו 24 שנה בעיריית נהריה במהלך תקופתו של ז'קי סבג! כל שנה מיליוניום מכספי תושבי נהריה הועברו לכיסו של עורך דין אבי גולדהמר! אבי טען שההתקשרות לא קשורה לז'קי בסג המושחת אך אליבא דמבקר המדינה נמצא אחרת! קראו הכל כאן: הזהרו מהנוכל החיפאי!
הנזהר | 07.02.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת