אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מבט מבפנים: כך צדים טאלנטים בעמק הסיליקון

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
זה לא נכון
לאלה שמתלוננים על דור ה Y, הפינוקים והמסא'גים, תבינו - זו הדרך להשאיר עובדים 12+ שעות בעבודה. זה לא היה פעם, כי פעם לא עבדו 12 שעות על בסיס יומי. החברות האטרקטיביות האלה הופכות את העבודה של האדם לחיים שלו. זה מתחיל בלאפטופ, ביוקרה, בשכר, בפינוקים. יוצא שאתה עובד 7 ימים בשבוע, במשרד 12 שעות, מהבית ומה לא. בנוגע ללמה עוזבים - בגלל שכר עוזבים רק אם הוא נמוך מדי. אנשים לא נוטים לעזוב בגלל האלף האחרון. גם להגיד שעוזבים בגלל מנהל זה לא באמת נכון. יש חברות שמקדמות את האנשים הלא נכונים. זה כל הסיפור. שעובד או יותר רואה את המנהל שלו ואומר לעצמו "הבנאדם הזה פחות מקצועי ממני" זה כבר מדליק נורה. מה המסקנה? לקדם את המנהיגים האמיתיים שהעם רוצה. תאמינו לי, אם היו עושים סקר אנונימי "מי היית רוצה שיהיה ראש הצוות שלך" בכל ארגון ומקדמים אנשים לפי הסקר, הדברים היו נראים מצוין.
אלכס | 07.03.19
39.
ל 1 צודק !
עבדתי כמנהל פיתוח בחברת הייטק בפ"ת. פעם התנפל עלי המנכ"ל כאשר שמע שאני מחוזר, איך אתה לא מתבייש, אנו פה משפחה. מיותר לציין שיום אחד לא נזקקו לשירותי יותר ופוטרתי למרות המשפחתיות ;-) זוכר את זה היטב והיום אין לי סנטימנטים לאף אחד חוץ מאשר לעצמי ! אני טוב אז שישלמו היטב ואשאר כל עוד כדאי לי ;-)
יוסי | 03.03.19
38.
רוצים שהחברה שלכם תיפול כמו יאהו? לכו על טריקים של HR, רוצים שהחברה תזנק כמו גוגל? תשלמו כמו גוגל
בשורה התחתונה כדי למשוך את האנשים הטובים, יאהו בחרה בטריקים של משאבי אנוש וגוגל בחרה לשלם משכורות משמעותית מעל השוק. התוצאה חד משמעית. ותרו על אוכלי חינם מיותרים ושלמו יותר למהנדסים.
המאמלק | 03.03.19
34.
לא נעים, אבל הגברת מדברת שטויות
כאן זה תמיד מתחיל בשכר, במעמד שתקבל, ברווח העתידי ובהטבות שבראשן עומד ביטוח הבריאות. לא קשור לקהילה, לערכים וכל שאר הממבו-ג'מבו שמספרים כאן בכתבה. תכלס רק השכר מדבר ושם התפקיד. כל השאר בילבולי ביצים. לעבוד בגוגל או לינדקין לא נחשב מדהים בכלל.
מעמק הסיליקון | 03.03.19
31.
עובדים מתחלפים כי הטכנולוגיה בשלה
לפני 20-30 שנה היו פיתוחים בסיסיים יחסית, היית צריך להיות איש מקצוע אמיתי בתחום המסויים עליו עבדת. אם פספסת משהו בתכן או בביצוע המוצר נתקע ולא עבד. היום מפתחים בסביבות בשלות, עם תשתיות מוכנות. מחזורי הפיתוח התקצרו. אם משהו לא עובד, נריץ כלי דיאגנוסטיקה סטנדרטי או נבדוק ברשת מה עשו במיקרים קודמים. ההבדלים בין החברות השונות קטנו. אז אנשים ממצים מהר יותר. ובכלל, איזה ״טאלנט״ צריך בלינקדאין, למשל? זה שירות די בסיסי שכבר קיים ועובד. להתאמה לנייד אולי?
נתנייתי | 02.03.19
25.
קשקשת ברשת בלי שום קשר למציאות. כסף זה הגורם היחיד. נקודה
במשבר של 2008 מצאו את עצמם בלי בית ורעבים ללחם מאות אלפי טלנטים כאלו.... פתיחות וכנות הן שתי התכונות האחרונות שמעסיק אמריקאי רוצה לשמוע. לכל אחד יש את הדרך שלו והוא מחפש עובדים ולא כאלו שיגיעו לו מה הם חושבים (פתיחות וכנות). אין שום קשר בין מטרה לבין מציאת עבודה. ארצות הברית מוצפת במליוני מהגרים שמחפשים עבודה ומתחרים בכל תחום על כל מישרה. כך שמי שמסכים למשכורת נמוכה יותר אותו שוכרים. כל אמריקאי שיש לו "מטרה" ימצא את עצמו מובטל. הסיסמאות פה לקוחות מאיזורים מסויימים בה יש אולי אי אלו בני עשירים שיכולים להרשות לעצמם לקשקש על מטרות בחיים, כל שאר האוכלוסיה האמריקאית תקח כל עבודה בכל תחום תמורת משכורת, וילכו על זו שהיא הכי גבוה. אין שום יכולת הישרדות אחרת בשוק התעסוקה של היום.
לא קונים במכולת עם ערכים | 02.03.19
23.
למה עובד עוזב?
1. כי הוא מרגיש בובה ולא מוערך. 2. כי היה איכון לא נכון לגביו. הוא לא בעמדה הנכונה ובטח לא בהגדרת תפקיד ברורה ומתוחמת והעומס עליו רק גובר. 3. כי הפוליטיקה אוכלת את העובדים ביניהם, מי מושך יותר ולאן ואיך. מנהלים בחתך בינוני מרגישים מאוייםמים מעובד זוטר ומוכשר ואז מתחילות להיות תופעות כגון: התעמרות, התנכלות, רדיפה ובמקרה הפחות גרוע - לטנף מאחורי כל דלת סגורה של מנהל על עובד כזה או אחר. 4. חוסר שקיפות. במקום לשתף את העובדים בשינויים וחידושי - סוגרים דלתות ומי שמחוץ למידע-לא חשוב או כלול.
מהמרכז | 02.03.19
20.
14 - לא כולם אותו דבר..
כנראה שאתה לא מייצג את הרוב.התיאוריות הללו מבוססים על ניסויים פסיכולוגיים מלפני המון שנים וחלקם אף מופיעים בפילוסופיה (פירמדת הצרכים של מסלו). אין טענה שכל האנשים אותו דבר ולכולם מעל לסכום כסף מסויים זה כבר לא ישנה. הטענה היא שרוב האנשים (כנראה אתה לא מהם) יהיו חשובים דברים אחרים לפי התצפיות שערכו. לי זה גם נשמע הגיוני ואני משתייך לאותה אוכלוסיה. כמובן לא לשלם פחות בהפרש גדול מאחרים. כמו כן לא הייתי מזלזל בכל האנשים הללו, היוונים היו מאד חכמים והמציאו המון רעיונות שמשתמשים בהם היום בתקופה הקדומה
אלון | 02.03.19
18.
כל הפינוקים והערכים האלה לא מעניינים
כדאי שתבינו, החברות האלה בראש ובראשונה (ובצדק) משרתות את בעלי המניות שלהן מה שאומר שברגע שיגמר להן הכסף הן יעיפו אתכם הבייתה בלי לחשוב פעמיים. כן אם תהיו טובים הסיכוי שזה יקרה לכם נמוך יותר אבל זה יקרה. עזבו פינוקים, אוכל, ליטופים, ערכים ומטרות - אלה שטויות ועטיפות שאנשי HR המציאו. תבחרו משרה שמקדמת את הקריירה שלכם ואת השווי שלכם באופן הטוב ביותר בחברה יציבה לטווח בינוני לפחות ותחליפו עבודה פעם בכמה שנים, כך מתקדמים.
גיל | 02.03.19
17.
ל- 14
ברור שכסף חשוב, אך כאשר עובד מרוויח הרבה וסביבת העבודה ותנאים שלו גרועים (שעות עבודה, מנהל לא טוב וכו) אין משמעות לתוספת שכר, במקרה שלי נשבר לי מהמליון שעות עבודה בחודש, אני רוצה חיים אין להם יכולת לתת לי מספיק כסף כדי שאסכים לעבדות הזאת ;-) כי הרי התוספת השולית (לאחר מיסים) היא די נמוכה, מעדיף לחפש מקום בו אוכל לחיות גם. ולא יפה לזלזל בעבודה של אנשים, הם היית עושה תואר בניהול, היית מבין כמה HR זאת מחלקה קריטית בארגון, וכמה זה בעייתי אם היא לא מספיק טובה
ג'ורג' | 02.03.19
14.
לכל מי שחושב שכסף לא חשוב יש מספיק כסף
גם הHR עם כל הבולשיט שהתואר המעפן שלה ניסה לגרום לה לחשוב כך (בסה"כ רוצים עובדים שישארו יותר זמן בשביל פחות כסף, מקסום תועלת לארגון) מבינה את טבלת הצרכים של מאסלו אז שחירבה במרכז עולה מיליונים גם הייטקיסטים קודם כל חושבים על כסף
הייטקיסט צעיר | 02.03.19
11.
לכל הציניים שחושבים שהכל זה כסף ושעות עבודה -
אני מנחש שמעולם לא כתבתם קוד בחייכם, או שעשיתם את זה בלי שום עניין בתחום. חלק לא קטן ממפתחי התוכנה עושים את זה גם כפרנסה וגם כתחביב - גיקים, נו. וכשיש לך עניין אמיתי בעבודה, הכסף והשעות הם לא הדבר היחיד, אלא גם המשימות שאתה מקבל, ההתפתחות המקצועית, וכן, גם האנשים מסביבך. אנשי ההייטק הרציניים, מהסוג שחברות מתחרות עליהם, יקבלו משכורת טובה איפה שלא יהיו, במיוחד בעמק הסיליקון. האנשים האלה הם לא רובוטים, ולא רק הכסף משנה להם. אם נחמד לך בעבודה, אתה מרגיש יותר טוב ויותר מחוייב. שווה לחברות להגיע לזה.
חש | 02.03.19
10.
קשקוש מוחלט - בסוף הכסף הגדול קובע
קהילה, משמעות וכו....הכל בולשיט. אני בא לפרנס את המשפחה, ממש לא צריך את העטיפה המיותרת שמנסים ליצור מסביב. מעדיף את הזמן החופשי שלי לבלות עם המשפחה או חברים קרובים מאשר בתרבות אירגונית של החברה. רק כסף קובע, מי שמשלם יותר תלכו אליו, אל תעשו את הטעות של להישאר בארגון שמשלם לכם פחות אבל מציע משמעות ובולשיט אחר, לכו למקום שמשלם הכי טוב בשכר בסיס פלוס בונוס ומניות. והכי חשוב, אל תאמינו לאף אחד בחברה תאמינו רק בעצמכם ותדאגו לעצמכם... שהעסק יקרוס אף אחד לא ימצמץ לפני שיפטר אתכם
רוני | 02.03.19
8.
לצעירים שקוראים את זה, רק לא לשכוח - כשמתפוצצת הבועה, את כולם שולחים הביתה
לא משנה הערכים, הקהילה, החברה, התרומה שלך, הערכות העובד, כמה אתה קול היפסטר מגניב עם קיוביק מעוצב - כשנגמר הכסף, כל החברות האלה נזכרות בבת אחת במה שהן באמת - חברות פרטיות למטרות רווח - ושולחות את כולם, כן כן, גם אותך ה"מיוחד", הביתה. לא צריך להתבאס, רק לזכור, כדי להיות מוכנים ליום שבוא יבוא, הוא תמיד בא בסוף.
הייטקסיט ותיק | 02.03.19
6.
יפה... אבל
דור ה Y רק מתעצם בגלל כל הפינוקים והעטיפה היפה שאתם מספקים. בעוד כמה שנים זה יתפוצץ לכולנו בפרצוף. עזבו אותכם מפיתויים , פינות שקט, מסאגים. תנו לבוא לעבודה בתשע וללכת בחמש או שש , בלי לשרוף שעות מבוזבזות על שיחות פלאברה... אנשי כוח אדם: הרסתם את ההיי טק, כן אתם , גישה של בואו נלטף, מקלדת ארגונומית, ימי שוקולד... דיייייייי, בסוף אנחנו נשלם את המחיר, וכל עובדי כוח האדם גם ככה זה משכורת שנייה בבית ושולית, ילכו ויחפשו סקטור אחר להרוס
אבנר | 02.03.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת