אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החקלאים מאוכזבים מפסיקת העליון: "שחיקת הזכויות הקרקעיות עד איונן המוחלט"

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
הכושי עשה את שלו...
כך ייעשה למי שקבע את גבולות המדינה. בכל ארצות העולם מי שהתיישב על הקרקע מקבל זכויות בעלות - כן אפילו במדינות הקומוניסטיות. אך אצלנו מפותח החוש השישי - חוש הקנאה שהוא כנראה ייחודי לאזרחי מדינת ישראל. מדוע אני צריך לגור בקוביה שאת הקרקע עליה היא בנויה קיבלתי במתנה מהמדינה. בעוד המושבניקים והקיבוצניקים גרים בבתים עם רעפים אדומים. אך כאשר היתה תנועה מהעיר אל הכפר באמצע שנות ה - 50 - כמה עירוניים הצטרפו אליה ?
אזרחי | 07.03.19
11.
המדינה התחננה לפני מקימי הארץ להתיישב בספר כדי להגן על המדינה
עוד לפני הקמת המדינה, נשלחו מתיישבים להקים מאזחים יהודים במקומות הכי מסוכנים והכי קשים. הם הקימו קיבוצים מושבים ומושבות מאפס, הכל למען המדינה שבדרך. ואחרי עשרות שנים באים ואומרים להם : רק החכרנו לכם את הקרקעות למטרה חקלאית (=כלומר...רק עשינו לכם טובה)
עיוות היסטורי? | 07.03.19
5.
זכויות למי??
אם היה מישהו שהיה מגיע לו משהו בגין המעשים ועבודה הקשה זה הדור ההוא שרובו כבר לא בחיים ,הנכדים שרוצים בית בכפר לא עדיפים על הילדים שלי . שלא לדבר על אלה שעזבו את הקיבוצים וברגע שזה הפך למעניין התחילו לחזור . ולמרות זאת ,קיבוץ שיכול להוכיח בפועל שרכש את האדמה ,לדעתי היא שלו ומי שלא , יתכבד ויחזיר למדינה ,אין מתנות חינם ,כולם עבדו קשה כשקמה המדינה ,הקיבוצים עשו מעשה חשוב ולכן קיבלו אדמות ומים ומכסות ייצור ,זרעים בזול ומחיר טוב לתוצרת ,לעומת חקלאים פרטיים שקיבלו קדחת מהמדינה . מספיק ליילל ,הכל זה נדלן היום ,מי שרוצה לחיות בסגנון קיבוצי בבקשה לא על חשבון אחרים .נגמר .
משה | 06.03.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת