אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אג'יו: חוב של 9.5 טריליון דולר עלול להטביע את הכלכלה האמריקאית

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
החוב העמוק הינו תעודת ביטוח אדירה עבור הרפובליקאים הימין
מן הסיבה שאזרחים עניים , קשיי יום , המפחדים מן המחר-הבלתי-ידוע , אין להם כוחות-נפש להתמודד עם רעיונות חדשניים וליבראליים , והם חייבים להבטיח שמחר יהיה להם ולילדים לחם על השולחן . תקפצו לדטרויט ובולטימור ותבינו כי עתידו של טראמפ משוריין היטב .
ד״ר לכלכלה | 08.03.19
45.
הפשע בנושא הוא הפנסיות
כל האמור אמת פשוטה ,אך כל עוד זאת היית החלטה של אזרח להשקיע בעיה שלו. העוול הנורא הוא שהדברים ידועים (בוודאי למדינה) ובכל אופן היא מכריחה את האזרחים/מעסיקים להפריש כל חודש סכומי עתק לקופות השונות . תחת כותרת מפוצצת. "חיסכון פנסיוני" (וזאת עבירה פלילית אם לא) מדינת גזל ועושק
דוד | 08.03.19
43.
ביבי קורבן של השיטה הקפיטליסטית של עצמו ישראל מקום ראשון בעולם בכלכלה אבל רוששה תוך
ביבי קורבן של השיטה הקפיטליסטית של עצמו ישראל מקום ראשון בעולם בכלכלה אבל רוששה תוך כדי את התושבים שלה וגם אותו בראשון לינואר 2020 מדיחה=מרוששת גם אותו ! ביבי קורבן של המערכת המשומנת של עצמו קורבן כמו כל יתר תושבי מדינת ישראל שלא גומרים את החודש כי אין מה למרוח על הלחם.. אבל העיקר שישראל מקום ראשון בעולם הדמיוני של הGDP העולמי אינפלציה סמויה=תמ"ג = מדינה חזקה תושבים מרוששים קורבנות המערכת המשומנת שאותה ביבי חיזק מבלי לראות שמדינת ישראל מורכבת קודם כל מאנשים! כולל עצמו! כולם קורבנות המערכת החזקה שרוששה את כולם העיקר להיות מקום ראשון בתמ"ג ובחוב תוצר העולמי ותו לא!
מי-שו | 08.03.19
40.
זה לא יתפוצץ. כי מליונים בסין ימותו ברעב
השיטה הזאת לא תקרוס לעולם. כשהקומוניזם התפוצץ יצאנו מזה עם מעצמה מפורקת כמה מליונים שהגרו לגרמניה ותו לא. השיטה המוניטורית בנויה על זה שכלום לא יכול להתפוצץ. כי אם יתפוצץ כולנו נלך יחד איתו ומליונים ימותו ברעב בסין ואפריקה בעיקר. אז ה"חוב" הזה ימחק כמו ספרה וירטואלית שהבנק יכול לדחוף לחשבון שלך והנה "יש לל יותר כסף" חחח
אנה | 08.03.19
35.
לא צריך להיות כלכלן גדול בשביל להבין את הסיכון הגדול
לוקחים הלוואות על הלוואות כאילו אין מחר ומשקיעים אותן בחברות טכנולוגיה אחרות במטרה ליצור רווח שלא מהם עצמם אלא מאחרים רק מראה על גודל החזירות והחוצפה. אנשי העסקים האלה פוזלים לצדדים וכשצדים איזה דיל הניראה להם טוב הם ממנפים את העיסקה העתידית על ידי העלאת החוב של העסק בו הם נמצאים בתקווה להגדיל רווחים.כלומר העסק שלהם נמצא שם אך ורק בשביל לשים עליו עוד ועוד חובות אשר בבוא היום יתפוצצו בפנים של אותם אנשים. אותם זה לא מעניין.הם מחפשים את הרווח הקל ובעבור זה מסכנים את המשק הכלכלי. הפדרל ריזרב הוא זה שצריך לעצור אותם. מה שאני מתקשה להבין איך במצב הקיים עדיין אין התפוצצות אדירה של אותה בועה. העניין הזה פשוט לא מובן בעיקר כשהכסף איננו מגיע מעשייה ויצירה אלא מהלוואות והשקעות. בדבר אחד אני משוכנע; כשהמשבר יגיע(והוא לבטח יגיע) הנפילה תהיה הרבה יותר גדולה ממה שמתארים.
חיים | 07.03.19
31.
למה ההתנהלות העסקית הזאת התחילה ולמה היא חוזרת שוב?
הרי היה משבר ה״סאב פריים״. למה החברות התחילו לקחת שוב הלוואות כדי לקנות מכשירים פיננסיים מסוכנים אחרי כל כך מעט שנים? מאיפה מגיעה הדרישה לזה, מהמשקיעים? זה לא ברור. למה לא מוציאים מהחוק את הגופים הפיננסיים הלא מפוקחים שמוכרים הלוואות מסוכנות, או מכניסים אותם לאיזה שהוא פיקוח (שונה מהפד או הפד)?
אהובה | 07.03.19
30.
גם למשקי הבית יש חובות גדולים, אני בעסקי האשראי, ויש פה בועה לא קטנה
הפד חייב להעלות את הריבית עוד פעם אחת במאי. זה יאותת לאנשים להירגע עם החובות ולא לקנות דברים שהם לא צריכים. זה יאותת למנכ"לים להפסיק לקחת חוק ולדירקטורים לפעול למען דה-מינוף. אם אלו יהיו הצעדים שינקטו על ידי תאגידים בחצי השנה הבאה הכלכלה האמריקאית תינצל, אם לא בועת החוב תתפוצץ כבר בשנה הבאה. גם אם לא, אם רמת המינוף התאגידית בארה"ב תרד כך גם ערך המניות בוולסטריט. אני כולי נזיל בדולרים מנסה לחשוב באיזה מטבע להשקיע, כי הדולר עלול לקרוס תחת אינפלציה. אני לא ממש סגור לגבי היורו, בבריטניה אני לא מאמין ולכן שוקל להמר על הפרנק השוויצרי.
אסף לוס אנג'לס | 07.03.19
26.
הפתרון יהיה פשוט מאד- הם
יקחו עוד הלוואות והחוב יגדל פי שניים. ככה עשו תמיד וככה ימשיכו לעשות .זה הבסיס של הכלכלה האמריקאית. לפני 200 שנה שהנשיא הראשון רצה לצאת למלחמה נגד הדרום הוא לקח הלוואה ממיליונר אמריקאי!! בסך 4 מליון דולר. וככה התחיל החוב הלאומי .....תראו לאן הם הגיעו ותדמיינו לאן יגיעו.
גיא | 07.03.19
25.
ככל שאני שומעת יותר על זה - בא לי יותר להוציא את זה מהחוק
לדאוג לבעלי המניות לפני שדואגים לחברה עצמה - זה מגוחך! במקום להגיד לאנשים "תשקיעו כאן, אם זה יצליח, תרוויחו", הם אומרים "תשקיעו כאן, תרוויחו ואז תמכרו כשזה יתחיל להפסיד". זו שיטה להרוס חברות - והאנשים שעושים את ההרס - לא נשארים בסביבה כדי לעזור להרים את ההריסות. אני בעד התערבות מינימלית - אבל מה שהאנשים הללו עושים זה ממש פלילי!
יסמין | 07.03.19
24.
עם יד על הלב
אני מנסה לעשות את מה שנכון ורצוי לעסק עשר שנים ללא הצלחה מצידכם ביכולת שלי לזהות מה נכון ורצוי ויצרתי את עלי באבא ולא מאמינים בי אבסורד אם זה לא שווה מנכל בעסק לא יודע מה כן אני יודע דבר אחד אני עם האמת שלי אלך עד המוות ומעבר אצלי לא יהיו רשימות שחורות
מישהו | 07.03.19
20.
ואף מילה על החוב של ארה"ב עצמה? ושל המוסדות הפיננסיים?
כל אחד מאלה בסדר גודל של 10 טריליון נוספים (נו, +/-1...). ארה"ב יכולה להדפיס כמה כסף שהיא רוצה (כלומר ה-FED...), כדי להחזיר איזה חוב שתרצה, אבל זה יגרום לשחיקה בשווי ה-$ ולעליה באינפלציה, ואילו למוסדות הפיננסיים מותר ממילא רק 10% הון עצמי ואף פחות. כשהבועה הזו תתפוצץ, 2008 תראה כמו פיקניק....
חוני המגלגל | 07.03.19
15.
אמריקנים וואספים חגגו?אז שימכרו את האמא שלהםמצידי
מדינתינו חזקה ותעמוד בחשיפה המוגברת של בעלי העסקים לבורסה שלהם!כי ם לא ממונפים ואפילו לא חנוקים בחובות(הלוואות חוץ) יש ביטוחים שמרניים ואפילו הפנסיה של הציבור מוגנת במידה רבה אז אל תנסו להפחיד כי זה ממש לא עובד יותר! אני אישית מושקע כבר20שנה במזרח הרחוק והפנסיה שלי מבוטחת רק בחב' יפנית ועוד עשור אעשה אקזיט עם מצנח מוזהב(יספיק גם לתמוך בילדיי להשכלה גבוהה+דירה קטנה)
באמת שעל ה-ז שלי! | 07.03.19
7.
על שקרים וכלכלה
קודם תשובה למגיב 3 : האם גם פשיטות הרגל של אנרון וורלד קום וכן משבר הסאבפריים -שאירעו כולם בתקופת הרפובליקנים - גם הם באשמת הדמוקרטים. ובאופן כללי : כלכלת אמריקה כבר מזמן אינה קפיטליסטית אלא תאגידית ( קואופרטיבית ) מה זה ? ובכן זה דומה מאוד לכלכלה הפיאודליסטית ברוסיה שלפני המהפכה הבולשביקית. בנוסף אנו רואים הרבה שקרים והטעיות הן בנושא הסאב פריים הן בנושא לוקהיד מרטין וה F-35 - לדעתי אמריקה הולכת לפשיטת רגל
אבנר | 07.03.19
5.
חובות התאגידים הריאליים גבוהים מידי??!! ומה עם חובות הממשל???
האמירה הזו מוכירה שבפד יושבים אנשים הזויים שממש לא מבינים בכלכלה!! חובות הממשל האמריקאי הגיעו לשיא מטורף של כל הזמנים...בעצם מדובר בחוב של תושבי ארה"ב..שהוא הרבה יותר מסוכן לכלכלה (בטווח הארוך) מהחובות של התאגידים הריאליים.
איל | 07.03.19
1.
"אין ארוחות חינם"
חגיגת המינופים חייבת לבוא לסיומה. גיוס הון והלוואות מוטים לרווחים מידיים דרך הבורסה, ולא למטרת התפתחותה של החברה. מי שישלם את המחיר על כך, אלה העובדים המפוטרים אשר יביאו להאטה בכלכלה האמריקאית ולמיתון. כבר היינו בסרט הזה ולא פעם אחת. מצד שני, משברים כלכליים בלתי נמנעים. לא יהיה זה, יהיה משהו אחר. לאחר 10 שנות שגשוג, מגיעה התקופה למשבר כלכלי. השאלה מה יהיה היקפו וגודלו. הגיעה העת לפרוע את חובות החגיגה המתמשכת של העשור.
גבי | 07.03.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת