אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מהלך דרמטי בקבוצת דלק: מפרידה את לווייתן ואפרודיטה מדלק קידוחים

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
להרחיק את האסדה המסרטנת מהחוף
תרוויחו המון ואל תהרגו אותנו. יכולים לדמיין את ישראל בלי ים? במקרה של תקלה, החופים מהצפון עד השרון יהיו מושבתים לעשרות שנים. בשגרה שותפות לויתן קיבלה היתר לשפוך 800 אלף ליטר של מים עם מתכות כבדות ומסרטנות לים, קילומטרים ספורים ממתקני ההתפלה בחדרה. מי רוצה לאכול תפוח אדמה שהושקה ברעל? לרחוץ את ילדיו במים מורעלים? לבשל ולכבס במים הללו? זה לא נימבי, זה מאבק של כל מי שרוצה לחיות כאן ולהיות בריא
זיהום=סרטן=רצח | 18.03.19
11.
חארטה
תשובה מתארגן לא לשלם - לא הבנתם כלום , הוא כבר ביזבז את הכסף של תמר בלוויתן וכאשר החוזים יפתחו לא תהיה לו אפשרות למכור גז באגורה , רק כי תמר ימכרו במחיר שלא ישתלם לו להוציא את הגז מהאדמה , דולפינוס זה גוף שלא קיים ורק נועד להיות קיים לשם המו"מ עם החברות הישראליות , בדיקה קלה יכולה להראות כי נתג"ז הודיעו שאין בכלל מקום בצינור ...= יקבלו צינור כולם . פשוט לא מבינים שעוד תספורת בדרך והכיסוי הוא לונדון כדי שאבא של החברה שלי יהיה גם אבא של החוב שלי , כולם משחקים אותה מבינים גדולים- רובם לא מבינים כלום וחמור מכך עדר מוסדיים אשר מיישר קו עם אם כל התספורת שיהיו אי פעם. כל המבינים לגזור ולשמור את הכתוב
סתם אחד | 18.03.19
10.
4, אני חושב שאתה טועה
זה רעיון חשבונאי ממולח יפה אבל אני חושב שאין לו אחיזה במציאות. תוכל בבקשה להביא תימוכין לתזה שלך? אם אינני טועה תמלוגי ששינסקי הם פר שדה, ואי אפשר לקזז בין שדה אחד לשני. לראייה אין קשר בין עלויות פיתוח לוייתן לתמלוגי ששינסקי מתמר שאמורים להתחיל ב 2020. מה שכן אפשרי זה כמובן פחות מס חברות, אבל אז זה לא שונה מכל פירמה עיסקית שלה יש פעילות עיסקית אחת רווחית ושנייה הפסדית (עקב פיתוח). פיתוח אפרודיטה יתאפשר אך ורק אם תהיה דרך לייצא מקפריסין, כי זה משק זעיר. כרגע אין כזו.
dw | 18.03.19
9.
7, דבר ראשון צריך 2 צינורות
למי שלא יודע - בפסח מתוכננת עבודה על שדה תמר, ועם הצינור הבודד זה עלול ליצור בעיה למשק הישראלי, לכן למי שלא קשה? בבקשה להתחפף מפה בפסח. אין חשמל לכולם. אם לא קשה לכם תנתקו בבקשה גם את המקרר והמזגנים כאשר אתם טסים לחול. אי אפשר בכלל להפריז בחשיבות השקת צינור אספקה שני למשק הישראלי. זה שהמשק הישראלי הצליח לתפקד בעשור האחרון עם צינור אחד זה יותר מזל משכל. לא כדאי להתגרות במזל יותר מדי. אחרי זה, אם ישראל תחשוב שעדיף אסדה נוספת במרחק 100 ק"מ, ולא ברור שזה כדאי - אז תמיד אפשר להזמין מנובל אנרג'י עוד אסדה, שתהיה מוכנה בעוד כמה שנים. זה יעלה לישראל עוד מיליארד דולר.
dw | 18.03.19
5.
2, שמת לב לזינוק באנרג'יאן?
אנרג'יאן זה ככל הנראה נייר המעוף שעלה הכי הרבה בתקופה האחרונה ולא כ"כ ברור למה. הנייר מגלם כיום ש"ש של 5.8 מיליארד שקל, בעוד רציו נסחרת בש"ש של 3.3 מיליארד בלבד. אנרג'יאן נסחרת בלונדון כך שיתכן והשוק בלונדון אכן מפרגן במיוחד לחברות אנרגיה אבל עדיין, הייתי מעדיף שדלק"ד תהיה גם בשוק המקומי, קרי נייר דואלי. זאת מאחר והרבה ישראלים מעדיפים לסחור בת"א, כשבאסיפות משקיעים אני פוגש בעיקר משקיעים קשישים - כאלה המושקעים בפירמות הללו שנים רבות (אני הכי צעיר שם, ואני לא כזה כזה צעיר) אם אנרג'יאן יכולה להיות דואלית אז למה לא דלק"ד? יחסית לאנרג'יאן דלק"ד (ומכאן גם דלק קבוצה כמובן) ורציו נסחרות כנראה די בזול.
dw | 18.03.19
4.
עוד קומבינת מס, מהר לפני שכחלון יצא ממשרד האוצר
שימו לב לבית ספר שעושה תשובה לאזרחי ישראל מבקש מהר דחיית מס לפני שהאיש של מונפול הגז כחלון לא יעבור את אחוז החסימה . מאחד את לוויתן ואפרודיטה כך שיוכל להעמיס על הוצאות לוויתן את אפרודיטה ובעזרת פקטור שישינסקי לשדוד את הקופה הציבורית אפילו יותר .
נועם | 18.03.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת