אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עימות בין הקיבוצים למדינה על מגדל בת"א

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
הסיפור האמיתי על הקיבוצים
הקיבוצים כן רכשו את הקרקע וכן מסרו אותה למדינה בחינם, כי היו תמימים שלא לומר ... בזכות חוזה החכירה רק בקיבוצים בונים בחינם מבלי לשלם על הקרקע , אבל רק בחלקם השאר משלמים וישלמו מיליוני ש"ח למדינה . הבעיה המרכזית היא המחלקה המשפטית (מיקי דרורי (געש) ועמיר גאן) הם מתנגדים לתשלום על הקרקע מכיוון שבגעש המגרשים עולים המון , אז מיקי עשה פרסה מהתשלום, וכיום הם משכנעים בקיבוצים לחתום על מסמך שמצהיר שהקיבוץ בונה על חשבונו , הבעיה שזה לא תצהיר נכון כי זה על חשבון החברים . וככה הם מסבנים את רמ"י, ובונים בגעש בחינם. המחלקה המשפטית גם מונעת מהקיבוצים להעלות פנסיה לוותיקים ולניצולי שואה.
טריקי טרורי | 24.03.19
35.
למספר 18- העירייה מקדמת כחלק מהסכם עם משרד האוצר,
שלפיו המדינה תממן את שיקוע הקו הירוק של הרכבת הקלה בתחומי מרכז תל אביב (החל מאזור התחנה המרכזית ועד לירקון) ובתמורה עיריית תל אביב תתמוך בבנייה לגובה בכמה מתחמים בקרבת תוואי הקו, כך שהעלות הנוספת של השיקוע (בסביבות 3 מיליארד ש"ח) תתקזז עם הרווחים הישירים והעקיפים של המדינה מהפרוייקטים שיבנו בסמוך אליו. שים לב- מדובר עם מתחמים שנמצאים בבעלות המדינה/העירייה. לעניות דעתי- מדובר בפתרון מעולה, שחבל שלא יושם בקנה מידה רחב יותר גם בשאר התוואי של קווי הרכבת הקלה.
מישהו | 21.03.19
32.
למה לתושבי הערים לא מגיעות קרקעות ובתים בעיר? זאת אפלייה!
הרי אני בתור תושב עיר לא זכאי לקרקע\ מגורים בעיר בעלות סימלית כמו בן קיבוץ, ומדוע? האם אני יכול להצטרף לקיבוץ ולקבל קרקע? האם כל הקיבוצניקים עובדי אדמה? האם גם לעירוני המחזיק בקרקע חקלאית מגיע שטח\מגורים חינם? יש כאן אפלייה ברורה נגד תושבי הערים!
לא משנה | 20.03.19
29.
הקבוצים שילמו על הקרקע
למה החוצפנים מייד משמיצים את הקבוצים שחבריהם עבדו כל השנים בחקלאות עבודה מפרכת ושמרו על הגבולות. ואם הקבוץ הארצי קנה את הקרקע, אז מה אתם משמיצים? לכל המישמיצים: מה אתם מתנפלים מייד על הקבוצים? כדי שיבנו כאן מגדל של 45 קומות, כמה תעלה כל דירה? אם שטח החניון שייך לשטח של בית הקבוץ, לאף אחד אין זכות לספח את שטח החניון כדי לבנות מגדל שיעשיר באמת ג....
מרים לוז | 20.03.19
24.
המינהל הם אסופה של שקרנים נכלוליים
המינהל הוא ארגון פשע ! נתחיל בהתחלה, בכדי לעבוד שם, אתה חייב להכיר מישהו שם הכל הולך בשיטת חבר מביא חבר אין מקצועיות אין תכנון אין חשיבה קדימה המינהל גוזר קופון על כל מטר אדמה ולכן האינטרס שלו זה לצפות את הארץ בבטון הם עושים זאת ובכך הורסים מארגי חיים שלמים הורסים קהילות הורסים משפחות הכל בשם הכסף כל נושא יוקר המחייה - טמון במינהל המינהל לא צריך לשחרר עוד אדמות, הוא פשוט צריך לא לקחת 1.4 מיליון ש"ח על חצי דונם אדמה באיזור מוכה טילים הא, כן וזה לא לקנות, זה רק לחכור ל- 49 שנים. אסופה של גנבים ורשעים
המושבניק | 20.03.19
18.
כמה מלים - לקיבוצניקים ולמגוננים עליהם
הקבוצים מעולם לא קנו קרקעות, משתי סיבות: א. מעולם לא היה להם כסף, הם באו לארץ צעירים נלהבים, אידיאליסטים, עזבו את בתי הוריהם ועלו לארץ "בלי גרוש על התחת". ב. המוסדות המיישבים דאגו לכל צורכיהם. החכירו להם קרקעות במחירים מגוחכים. בחכירה, הקרקע נשארת רכושו של המחכיר. בדיוק כמו שכאשר שוכרים רכב, הרכב נשאר רכוש חברת ההשכרה ואינו הופך לרכושו של השוכר. בנוסף, בכל חוזי החכירה, צוין במפורש שחכרה לצרכים חקלאיים נפסקת ברגע שהמחכיר – כרגע המדינה עצמה – זקוקה לקרקעות הללו לצרכים של הציבור. פיצוי, מגיע רק עבור הפסקת החכירה כקרקע חקלאית. מאז משבר הקבוצים, וההתנפלות שלהם על הקרקעות הללו, הקבוצניקים פיטמו את עצמם בסיפורי מעשיות כאילו הם רכשו קרקעות ומסרו אותן לקק"ל או למינהל. לא היה, לא נברא, ואפילו לא משל היה. הם קיבלו אצמעי ייצור לתקופה, תחת תנאים מגבילים, ובחצי חינם - ובאצעות כוחם הפוליטי מינפו את עצם ישיבתם על הקרקעות - והפכו את חלקן להון עתק. גזילת רכוש הציבור בהיקף עצום - ובעזות מצח ושקרים. זה מה שהיה כאן - ומה שננשיך להתרחש בכל ההרחבות וההפקעות למיניהן.
אמיר | 20.03.19
14.
גנבים היו וגנבים נשארו. הקיבוצים אוהבים רק את עצמם
ואגב אין סכסוך מזרחי אשכנזי זה פיקציה בדיוק בשביל שהחברה בקיבוצים ישמרו על הכח שלהם אז אנחנו נמשיך להתכסח (אשכנזים- מזרחיים) בזמן שהחברה בשפיים, געש, יוטבתה.... מחזיקים את כל הנכסים במדינה הזאת
הקיבוץ נולד כדי לשמר את העושר בידיים של אנשי העלייה ה2 | 20.03.19
10.
עם כל הכבוד שאין לי לשנאת הקיבוצים שרצה כאן ...
השטח שייך לתנועת הקיבוצים ויעשו בו כבשלהם לתקופת החכירה . מה זה קשור אם זה קיבוץ ? רמי לוי ? פלוני אלמוני , או משפחת עופר ? יש חוקים במדינה השטח נקנה על ידי הקיבוצים. אף אחד לא נתן את זה במתנה. ולמגיב 2 : אין לי מה להגיד לך כי אתה לא באמת מסוגל להבין כלום.
הקיבוצים חכרו את השטח ל 45 שנים .  | 20.03.19
6.
תשובה למגיב 1 :
עוד לא שכחנו איך הקיבוצים הקומוניסטים האלה זרקו את כספם לבורסה בשנות ה 80 - באמצעות דוד בלס . הם הפסידו מיליארדים והמדינה חילצה אותם ב 7 מיליארד דולר שללא כסף זה היו סוגרים את כל הקיבוצים ושלוחים את תושביהם חזרה לגרמניה פולין וגולאגים ברוסיה . אז לפני שאתם פוצחים את המקור המסריח שלהם וטוענים לאיזה שהוא קרדיט. עצרו שניה ותחשבו כמה כמה אתם חייבים למדינה - פ ר ז י ט י ם !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אבי  | 20.03.19
3.
קיבוצניקים נאיביים. מתי תבינו - במשפט מול המדינה, אין לכם סיכוי כי
השופטים מקבלים את משכורתם מהמדינה ופוסקים בהתאם. לדוגמא, סיפור אמיתי: היה ברשותי מגרש בנוי בפ"ח. המועצה החליטה לסלול מחדש את הרחוב. אלא מה? שזאת לא פעם ראשונה שהמועצה מחליטה לעשות זאת, הפעם הראשונה היתה בשנות השמונים וכל דיירי הרחוב שילמו עבור הסלילה - שלא התבצעה. לכן התאגדנו ופנינו לבית משפט השלום תוך הצגת הקבלות על התשלום - וזכינו בתביעה. אז המועצה ערערה למחוזי בטענה ש"חלה התיישנות על התשלום". קולטים את זה? איזו ראיה חזקה יותר יש מהצגת קבלה? המחוזי - כמובן - קיבל את טענות העיריה ש"הכסף כבר שומש למטרות אחרות לגיטימיות שמהן גם תושבי הרחוב נהנים, כמו ביוב ומים ולכן עליהם לשלם שוב". עורך הדין שלנו היה בשוק. למען האמת, עד לאותו משפט הוא היה - יחסית - עורך דין ישר. המשפט הזה שבר אותו. ניסינו לפנות לבג"ץ אז בג"ץ פסק ש"העניין נדון כבר בשתי ערכאות ולכן בג"ץ לא מתערב". כל דיירי הרחוב נאלצו לקחת משכנתא שניה. אני באופן אישי, נאלצתי למכור את החלקה. לכן עצתי היא - אם כבר הולכים למשפט ואם יש לכם ריאות בשביל משפט ארוך - אז נסו לפחות לפנות ישר למחוזי כדי שאח"כ תוכלו ללכת לבג"ץ.
השופטים לא אובייקטיביים. | 20.03.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת