אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כששקד, בן גביר וסמוטריץ' ינהלו

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל-2 - בדיקה וניתוח של הראיות מראה שרק בן ארי צריך להיפסל
בבדיקה עקרונית-מוסרית, ייתכן שאפשר להגיע לתוצאות כאלה ואחרות. אבל בית המשפט בדק רק האם הושג הרף הראייתי המחמיר והגבוה, שנקבע בפסקי דין קודמים. נגד הרשימות הערביות נטען שהן שוללות את המדינה היהודית ותומכות במאבק מזוין של ארגון טרור; בדיקה הראתה שהראיות אינן תומכות בכך: כל המועמדים הבהירו היטב שהם תומכים בהגדרה העצמית של העם היהודי במדינת ישראל, ומתנגדים לאלימות ולטרור. הראיות שהובאו בבקשות הפסילה נגדם היו קטעי עיתונות ברובם, שלא מוכיחים את עילות הפסילה. גם הראיות נגד בן גביר וחלק ניכר מהראיות נגד בן ארי לא הספיקו; מה שגרם לבן ארי להיפסל הוא אמירות חוזרות ונשנות, בקטעי וידאו שהעלה בעצמו, שיש לגרש את הערבים כולם (מלבד "הנאמנים למדינה", שאותם העריך בכ-1%). ראיות בעוצמה כזו הן שגרמו לפסילה בשל הסתה לגזענות. כסיף והאחרים היו נפסלים אם היו מוכיחים (למשל) אמירות שלהם על תמיכה, באופן מפורש וחוזר ונשנה, במעשי טרור של ארגון טרור (כמו, למשל, מעשי רצח של אזרחים); אבל מה לעשות והם דווקא מתנגדים לטרור ולאלימות. עם כל הכבוד לתיאוריות ולהשערות, רק הראיות קובעות, והן לא תמכו בפסילת איש מלבד בן ארי.
א | 24.03.19
2.
משפטן או פוליטרוק משפטי ?
הכותב פשוט מביך. שני השופטים היחידים שפסק הדין שלהם הגיוני וקוהורנטי הם השופטים "השמרנים" לכאורה(במאמר מוסגר: שמרני זה מי שפוסק לפי לשון החוק,"פרוגרסיבי" או ליברל זה שופט שמשתמש בהמצאת "הפרשנות התכליתית" כדי להתעלם מחוקים ברורים,חד משמעיים,שאינם צורכים פרוש,כדי לפסוק לפי השקפת עולמם הפוליטית,דתית וחברתית),שקבעו: או שיש לפסול את שניהם,עונים על דרישות חוק הפסילה,או שיש להתיר לשניהם לנסות להיבחר והציבור ישפוט אותם. שבעת "הפרוגרסיבים" פסלו מועמד יהודי על אמירות גזעניות בעיניהם ואישרו מועמדות בל"ד וקוויזלינג יהודי,שענו לפחות על שתי דרישות של חוק הפסילה,הטייה פוליטית מבישה שלהם.
בני בנקר | 24.03.19
1.
ה"גזענות" כלפי "ערבים" – חקוי תעמולת שמאל
רבים מאד קטרגו בריש גלי על " 'הערוגה שבה צמחו' ברוך גולדשטיין ויגאל עמיר". הצבור (גם הערבי) ושומרי המוסר שנוכחו בהכללה על "הערוגה"- קבוצה חברתית-תרבותית, לא מחו והכשירוה. עכשו הבומרנג שנזרק והוכשר חוזר אל "ערבים"- לא כבני מוצא משותף אלא כצומחים ב"ערוגה" אחת.
"גזען" כמו שמאלני | 24.03.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת