אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

65 מיליון דירות להשקעה מאיימות לגרור את הכלכלה הסינית לקריסה

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

57.
בישראל לאף אחד מהכוחות המשמעותיים אין אינטרס שהמחירים יירדו
יש יותר מדי אנשים בעלי נכס יותר מדי אנשים שקנו במחירים גבוהים יותר מדי בעלי משכנתא אם המחירים ירדו, השווי של רוב הציבור ירד רוב הציבור חושב שהוא עשיר כי ערך הדירה שלו עלה. לממשלה אין אינטרס שהמחירים ירדו למרות הדיבורים. כולל כחלון וכולל ביבי. לא מתאים גם לבנקים שהמחירים ירדו. בטח לא לקבלנים. יוצא שחוץ מהמסכנים (שיחסית הם מעט ובטח פחות מאורגנים) לאף אחד אין עניין אמיתי לירידת מחירים. אם רוצים להוריד מחירים, זו לא מאמת בעיה גדולה: לצמצם את הביורוקרטיה באישורח בניה, להחמיר עונשים בחריגות בניה (ואפילו לאסור לגמרי), לחייב קבלן שזוכה בקרקע להתחיל בניה תוך פרק זמן מסויים ומועד סיום עד טופס 4. לא צריך מעמ 0 או מחיר למשתכן. אה, גם קבלנים מסין לא יזיקו...
איציק | 06.04.19
55.
”במדינות כמו צרפת, קנדה ובריטניה מוטל מיסוי על מי שיש לו שתי דירות או יותר.
”במדינות כמו צרפת, קנדה ובריטניה מוטל מיסוי על מי שיש לו שתי דירות או יותר. אם יש לך דירה נוספת, לא משנה אם היא מושכרת או לא, אתה משלם מס לפי מה שהיית יכול לקבל משכירות“,
למה בישראל אין מיסוי על עשירים? | 05.04.19
53.
כמו בסאב פריים, בגלל ירידת אחוז המשתכרים ירד. הזדקנות. חכו למכה בבורסה.
כבר ב-2011 סימנתי את 2018-2019 כהתחלת הסוף של כלכלת סין. כי כמו שב-2008 הבייבי בום הזדקנו ואחוז המשכרים ירד, ככה בשנה האחרונה בסין. וכולם רק מחכים לראות מתי הבורסה של סין תיפול בעשרות אחוזים ותפגע בכל העולם.
גידי | 05.04.19
52.
נדלניסט
לכל אלה שעדיין חושבים שיש מחסור תוציאו את השטות הזאת מהראש שלכם. זה מה שהקבלנים אומרים רק כדי להשאיר את המחירים גבוהים. לפי רשות האוכלוסין כדי לתמוך בגידול האוכלוסיה בארץ מספיק רק 25 אלף דירות. הקבלנים כבר 10 שנים בונים כפול ממה שצריך ואפשר להוסיף לזה עוד איזה 10 אלף דירות בשנה של אנשים שנפטרו. הסיבה שהמחירים פה גבוהים זה רק ביגלל הריבית הנמוכה(בדיוק כמו בכל העולם)
מחסור בכאילו | 05.04.19
45.
דירות רפאים
גם אצלנו המצב לא מזהיר . הרבה יהודים מחו"ל קונים דירות לא משכירים במהלך השנה ובאים בקיץ כלומר קנו דירה לביטחון (אחרת היה אפשר להסתפק במלון בחודשי הקיץ או באייר בי אנד בי) ובמשך כל השנה הדירה עומדת ריקה . המדינה והעיריות מפסידות הרבה כסף תשאלו את עריית ירושלים שאצלה זה מצב של שכונות רפאים ...
א | 04.04.19
28.
הסבר ל - 10
הבעיה ב 65 מליון דירות רפאים איננה שהם דירות רפאים, אלא מה יקרה אם ינסו למכור אותן. נניח שיש 110 קונים ו - 100 מוכרים -> יותר ביקוש מהיצע - > המחירים עולים. נניח שיש 110 קונים ו - 200 מוכרים (דירות הרפאים) -> יותר היצע מביקוש - > המחירים צונחים. שאר בעלי דירות הרפאים רואים שהמחירים יורדים ומנסים למכור את שלהם לפני הצניחה (זו פעולה טבעית) ואז המחירים עוד יותר יורדים. יש יותר מידי דירות ריקות וכל שנה הכמות גדלה.
יואב | 04.04.19
22.
דיור
אין בועה בארץ אם רוצים להוריד את המחירים צריך להגדיל את ההיצע לבנות כמו משוגעים, או לפבנות המון דירות של דיור מוגן, או בניית דירות לשכירות ארוכת טווח. ולא לתת סובסידיות כמו טימטום למשתכן וגם יש להוריד ביקוש, אפשר לעשות את זה ע"י פתיחת אפיקים אחרים לכסף להשקעה למשל הורדת המס על הבורסה, אבל זה לא יקרה.כי התכנון בארץ מפוצץ בירוקרטיה ולוקח יותר מדי זמן מה עוד שהנדל"ן הוא אפיק מרכזי של גביית מיסים למדינה לא יוותרו עליו כל כך מהר.
עידן | 04.04.19
18.
פיצוץ בועת הנדל"ן בישראל
מי שחושב שבועת הנדל"ן בישראל הינה לנצח נצחים , טועה. סופה של כל בועת נדל"ן להתפוצץ . אנשים יגיעו לגור ברחוב , יתאבדו בקפיצה מגגות הבנינים כמו באמריקה ב - 1929 . במחיר של זוג נעליים תוכל לקנות דירה. וגם אז לא יהיה קונה. וזה בדיוק מה שמגיע לכם. ד.מ.
ד.מ. | 04.04.19
17.
הדירות האלו צריכות להנתן במחיר חודשי סמלי לאנשים כדי לעזור להם להתקדם
כשאין לך צרות של שכר דירה אתה הרבה יותר פרודקטיבי ויכול להשקיע את הכסף שלך ולתרום לכלכלה בצורה שגם תורמת לך, ולא להרגיש שהוא נגזל ממך לטובת עלוקות שהפכו מצרך בסיסי ל"השקעה" והפכו את כולם לעבדים
999 | 04.04.19
16.
עוד פרופסור שלא מבין.....
אנשים מנתחים סיטואציה כלכלית ואזי מגיעים למסקנות שגויות לגבי העתיד. לידיעתכם, רכישת דירה על הנייר בסין זולה מאד. דירה בנויה שווה הון, יותר מפי 10. אנשים מסתערים על כל דירה למכירה על הנייר. זו ספקולציה טהורה שיתכן ותתפוצץ בקרוב ויתכן שלא, כמו דירות בישראל. בנתיים כל בעל דירה בסין הוא מליונר גדול.
המשקיע | 04.04.19
14.
העובדות נכונות אך לא המשמעות
לידיעתכם, כל בעל דירה בסין הוא מליונר, הדירות שם "שוות" הון, יותר מאשר בישראל. שכר הדירה הוא אפסי יחסית לשווי הדירות ולכן אין שום הגיון בלהשכיר אותן. טענת הפרופסור שזה מצב מסוכן ולא בריא נכונה אבל זה נכון גם לגבי דירות בתל אביב לונדון מיו יורק וכו.....מחירי נדלן התנפחו מאד ומקנים תחושת עושר לבעליהן אך במקרה של פניקה המונית הבועה תתפוצץ. הסיכוי לפניקה כזו בסין נמוך מאשר בכל מקום אחר בעולם היות ושם השלטון חזק.
הישראלי מסין | 04.04.19
12.
לאורי - תגובה מס' 10 - הכפריים צריכים לבוא לקנות את הדירות הללו? לא נראה לי
יש לסין בעיה של גידול דמוגרפיה שלילי. הם מנסים לשכנע אנשים להביא יותר ילדים לעולם עכשיו אחרי שקלטו איזו טעות הם עשו בסבב הראשון, אבל אנשים כבר התרגלו אחרת, וזה ייקח עוד 20 שנה לפני שמספיק אנשים יגיעו לבגרות ויצטרכו לקנות את הדירות הללו. הרעיון שאנשים מהכפרים יבחרו לעבור לעיר, מתוך לחץ כלכלי אני מניחה, ושיהיה להם כסף לקנות את הדירות הללו במחירים הנוכחיים - מאוד לא סביר.
יסמין | 04.04.19
9.
לא ברור למה 65 מליון דירות ריקות הוא איום על אומה של מליארד ורבע תושבים
אם לקבל את נתוני הכתבה כלשונם, בסין בה יש 1.3 מיליארד איש, יש רק כ 300 מליון דירות עירוניות, מתוכן 65 מליון ריקות. התרחיש הסביר יותר הוא אורבניזציה שתמלא את הערים בעוד עשרות מליוני איש, ותייצר רוכשים לכל הדירות הללו. לפי תרחיש זה עליה במחירי הדירות היא זו שתביא את בעליהן לממש את הנכסים. לא קריסה - מנוע לצמיחה.
אורי | 04.04.19
2.
יופי אז בסין יש חברות בניה רבות ללא צובר הזמנות
זה הזמן להביא לכאן לטובת מכרזים בבעלות ממשלתית לבניה. המדינה תכריז על פרויקט לאומי לבניית 100,000 דירות במשך 5-6 שנים, עם אופציה לעוד 20-30 אלף דירות. הדירות יבנו במספר פרויקטים גדולים של בסביבות 5,000 דירות. בשביל למנוע מצב שהדירות יפילו את השוק במכה אחת על הקבלנים יהיה לבנות על חשבונם את כל התשתיות בשכונות החדשות, ובכך יתאזנו מחירי הדירות, וכל יצאו דירות למכירה שנמוכות ב20% ממחיר השוק. הורדת המחיר המתונה תגרור ירידת מחירים דומה בשאר הפרויקטים בארץ וירדת מחירים תהיה עובדה. במידה ורמות המחירים לא ירדו לפחות בעשרים אחוז, המדינה תשתמש באופציה ותכניס לשוק עוד 20-30 אלף יחידות דיור.
אני | 04.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת