אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האמריקאים לא היו הראשונים: 5 דברים שלא ידעתם על חלליות לירח

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ל-17 הצהוב, אין קשר בין התנ"ך לידע מדעי! תפסיק להקשיב למחזירים בתשובה שקרנים.
הכתוב בבראשית לא מדבר על היות המאורות סלעים המרחפים בחלל ומקיפים את כדור הארץ. למעשה בתלמוד מדברים על כך שהקרקע שטוחה ודנים האם השמש חוזרת בלילה למזרח תוך כדי מעבר מתחתיה - וכך מחממת את המעיינות, או שהיא חוזרת למזרח מאחורי הרקיע (מעין קערה אטומה המונחת על הקרקע והשמש עוברת לפניה ביום וחוזרת מאחוריה בלילה...) ולגבי ידיעת מחזור הירח - לא סתם הוא מופיע שם ביחידות מידה התואמות את אלו ששימשו את האסטרונומים הבבלים הקדמונים... החישוב נעשה ע"י הבבלים (ידוע ומתועד) ומשם הגיע לחכמי היהדות (שאגב - בעצמם לא טענו שהידע לקוח מהתורה!)
חובב מדע | 17.04.19
18.
למה להנחית חללית על הירח
אחת הסיבות לחקור את הירח מקרוב היא האפשרות לבנות בעתיד בסיס תדלוק על הירח שיפיק דלק ויאפשר שיגור יותר קל יותר למאדים ואולי גם למקומות רחוקים יותר. מחצב יקר-ערך נוסף שקיים על הירח הוא הליום-3 שמקורו ברוח השמש, וצפוי לו שימוש בהפקת אנרגיה באמצעות היתוך גרעיני.
עומר | 16.04.19
16.
בראשית פרא א
וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים, אֶת-שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת הַגְּדֹלִים: אֶת-הַמָּאוֹר הַגָּדֹל, לְמֶמְשֶׁלֶת הַיּוֹם, וְאֶת-הַמָּאוֹר הַקָּטֹן לְמֶמְשֶׁלֶת הַלַּיְלָה, וְאֵת הַכּוֹכָבִים. יז וַיִּתֵּן אֹתָם אֱלֹהִים, בִּרְקִיעַ הַשָּׁמָיִם, לְהָאִיר, עַל-הָאָרֶץ. יח וְלִמְשֹׁל, בַּיּוֹם וּבַלַּיְלָה, וּלְהַבְדִּיל, בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ; וַיַּרְא אֱלֹהִים, כִּי-טוֹב. יט וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם רְבִיעִי. נראה לי שזה מוקדם ב 3000 שנה בערך מהערכותיו של אנכסגורס בנוסף למי שמעניין אותו ניתן לקרוא על מחזור הירח בקבלה, רשום שם את מחזור הירח ברמת דיוק של אלפיות השנייה בתקופה שלא היו כלים מדעיים המסוגלים למדוד אפילו בשניות.
דני הצהוב | 16.04.19
15.
"אמת מארץ תצמח", ישנו חשש מצד 'גורמים אפלים' כי האמת מתגלה
לכן יש את ה'חללית הישראלית'. למרות שכול אדם בר דעת, עם מינימום השקעה וזמן יכול לגלות את האמת לגבי ה'חלל' וה'נחיתות על הירח' בשנות השישים. אישית, כאדם וכיהודי מאמין, זה משעשע לראות את הניסיונות הדי נואשים, של השקרנים לנסות להמשיך בהחאיית השקר. שבת שלום וחג פסח שמח - בקרוב גאולה - תאמינו רק בה' ובמשה עבדו!
יובל שי | 16.04.19
12.
תבדקו בגוגל
לא היה כלים לעריכת וידאו?! שנה לפני ה"נחיתה" יצא הסרט אודיסאה 2001 - שעסק בצילום חלל וכוכבים רחוקים - הבמאי היה סטנלי קובריק - ובצוואתו שהשתחררה 15 שנים לאחר מותו הוא מספר כיצד הממשל ביקש ממנו לזייף את הנחיתה על הירח בעזרת החומרים המצולמים מהסרט. חפשו בגוגל. מעבר לכך יש עוד הרבה הוכחות ועדויות - אבל העיקר שיש לכותב טיעונים מוצקים
רועי | 14.04.19
8.
החללית בראשית
ישאל לא יודעת בושה היא לא מסוגלת לשלוח כדור פינג פונג לחלל אבל היא מספרת שהולכת לשלוח את בראשית 2 איך היא הולכת לשלוח אם אין לה קן שילוח עוד פעם תבקש בארצות הברית לשלח את ברשית 2 אז עוד פעם תתרסק על הירח קודם כל עלישראל לבנות כן שילוח ורק אחריכן תשלח חללית כי כידוע השילוח גם חשוב מאוד שיהיה מדוייק
elie | 13.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת