אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ההחלטה הדרמטית של בנק ישראל שכנראה פספסתם

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
תשובה ל-3
בנק מרכזי קיים בכל מדינה בעולם גם המתפתח וגם המפותח. בנק מרכזי ממונה על המדניות המוניטרית באותה מדינה וכן מיעץ לממשלה בנושאים כלכליים פיסיקליים. פרט לייצור ולבקרה על המטבע המקומי אחראי הבנק המרכזי לפקח על הבנקים. מההיסטוריה הקצרה שלנו זכור לי שבנק ישראל הלאים את בנק ישראל בריטניה לאחר שחשף שם אי סדרים ברמה שעלולה לסכן את כספי הצבור באותו בנק. כן טפל הבנק בבעית הבנק למסחר וכל המפקידים קבלו את כספם עד תום. מי שמייתר בנק מרכזי לא יודע על מה הוא מדבר.
אזרח | 12.04.19
13.
האמת
מה ציפיתם? שיישלמו לכם לא מספיק מעלים מחירים במוצריי הקניה, מעלים את המס, מעלים ריבית, מעלים את מספרי ההריגות, מעלים את אחוזי התאונות, מורידים לזקנים ולנכים קצבאות, נותנים לעזה מיליוני דולרים שאין החזר או הטבה, העלתם את ביבי שיש לו תיקים פליליים בדרך והוא זה שיקים את מדינת פלסטין בתוך ארץ ישראל, אז בנק ישראל הבין שהאזרחים שווים לתחת וגם הם מעלים אחוזים. נו מה חשבתם? בקיצור אני מחקה בשילוב ידיים למלחמה שתשמיד את ישראל. מצפים למשיח? אתם יכולים לשכוח מזה, אתם כל כך טיפשים שמאמינים לחרדים.
שוקי  | 12.04.19
7.
ל-4: יש לך הגדרה שגויה של המונח ״אינפלציה״.
״אינפלציה״ היא הגדלה של היצע הכסף, נקודה. בימינו נוהגים למדוד את האינפלציה דרך מדד המחירים לצרכן, אבל זאת טעות, משום שלפי ״אפקט קנטילון״ הכסף החדש שנוצר במשק אינו זורם לכלל הענפים באופן אחיד. הוא יכול לזרום רק לסקטור אחד של הכלכלה (במקרה של ישראל למחירי הנדל״ן, שכלל אינם כלולים במדד), ולוקח הרבה זמן עד שהוא מגיע ליתר הסקטורים ומשפיע על המדד. זה לא שאין אינפלציה, אנחנו פשוט לא מודדים אותה נכון.
אורן | 12.04.19
3.
מוסד חשוך ומיותר
לא מובן מדוע האורווה הבזבזנית והמיותרת הזו עדיין פועלת.עשרות פקידים מיותרים בתנאי שכר ופנסיות שערוריה על שבוע עבודה מקוצר?זו תרמית והונאה הכיצד איש קבע העובד 7 ימים בשבוע כולל חגים ושבתות משתכר שליש?איך יכול להיות שאנשי הקבע עדין לא הכריזו סכסוך?זה הזמן לסכסיך להשוואת תנאים לפקידי בנק ישראל.
בגדדי | 11.04.19
1.
להילחם באינפלציה גבוהה? הצחקתם אותי
בנקים מרכזיים בעולם ובראשם ה BOJ מנסים כבר שנים לגרום לאינפלציה לעלות ולא מצליחים. מצטער להגיד, אבל זה חובבני להגיד שבנק ישראל יצטרך להילחם בנתוני אינפלציה גבוהים כי לא העלנו ריבית. שמתם לב בכלל שפיספנו את יעד הריבית שלנו?
Due diligence  | 11.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת