אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ג'ק מא קרא לצעירים לעבוד 12 שעות ביום - ועורר תגובות זועמות במדיה החברתית

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

65.
כבר ניסו את זה ביפן - והתוצאות הן מוות מתשישות
996 = 72 שעות בשבוע = 300 שעות עבודה בחודש תשאלו את כל היפנים שמתו בגיל 40 מתשישות. מי שמעביד את העובדים שלו מעל ל-200 שעות בחודש הוא סוחר עבדים מחורבן. משרה זה 180 שעות ואם עובדים עוד 20 שעות - אלה שעות נוספות אל תעבדו בשביל אף אחד יותר מ-200 שעות בחודש!!!
שטויות, אסור להקשיב לו | 17.04.19
64.
קפיטליסט
סה"כ רוצה שיהיה משמרות של 12 שעות במקום של 8..אין להם בושה למיליארדרים האלה לא אכפת להם שהעובדים שלהם לא רואים את הילדים שלהם גדלים..העבדות המודרנית הורסת את העולם ויבוא יום שהחלשים והעניים יתעוררו ויהפכו את העולם הזה שיבינו שממתי שהם נולדים ואז שהם זקנים הם לא יותר מעבדים
שחר | 16.04.19
63.
בראשית המהפכה התעשייתית ניבאו שאנשים יעבדו 4-6 שעות ובשאר היום יבלו
אבל האדם ממציא את העבודה מחדש עם מקצועות שלא צריך ומוצרים שלא צריך רק תקנו ושהצמיחה תעלה. למי זה טוב? לפועלי הדחק בסין שגם סובלים מזיהום אויר חמור? לסביבה האקולוגית שקורסת ולא בטוח שנצליח לשקם אותה? לשקט הנפשי שאין לנו? או שצריך להודות שזה משרת רק מספר תאגידי ענק שהצליחו לשכנע את רובינו להיות עבדים להם מרצון..
קול צף | 16.04.19
59.
איך כולם כאן: 'החיים קצרים' 'יש הרבה להספיק כשצעירים'
בעל כורחך אתה נולד, בעל כורחך אתה חי, בעל כורחך אתה מת. מי נתן לכם את הזכות להכריח נשמות לבוא לעולם? מי נתן לכם את הזכות ללדת ילדים? קונפורמיסטים עלובים. מתי תבינו שאתם עושים להם עוול? רק מי שאנוכי מביא ילדים לעולם.
בלה בלה בלה | 15.04.19
54.
אני עובד ככה כבר 3 שנים
אין דרך אחרת להצליח - אלא אם יש לך ירושה או מהשהו בסגנון לעשות הכל מ - 0 דורש עבודה הבעיה היא לא עבודה - הבעיה היא שאנשים מחפשים תמורה מיידית תמורה מיידית הינה עבודה ללא חזון - אין עתיד, ואם אין עתיד אז אין חשק לעבוד. זה כמו לשחק במשחק שאתה לא אוהב - אין עתיד = אין חשק לשחק
אמיר | 15.04.19
47.
די מרוכז בעצמו
כשהוא עובד 12 שעות יוצא לו מזה מיליארדים. כשהוא דורש זאת מהעובדים שלו יוצא להם משכנתא על דירת חדר מסריחה בבייג'ינג. הוא כבר אמר - אני לוקח שלושה אנשים, מעביד כמו חמישה ומשלם כמו לארבעה. הוא בסך הכל פרסם את הפנטזיה שלו שבה המכונות, סליחה העובדים, יתנו מפרט טכני משופר באותו מחיר.
יובל | 15.04.19
41.
היה יכול לחיות בנחת בבריטניה של תחילת המאה ה- 19
ההשקפה שלו היא כמו של בעלי ההון בתחילת המהפכה התעשייתית. אז לא היתה לדרוש מהעובדים לעבוד שעות רבות כל יום (בעצם, היום שלהם כל עבודה ושינה) עם יום מנוחה אחד לכל היותר. גם ילדים הועסקו בתנאים אלו. מאז העולם קצת התקדם, אבל עבור ג'ק מא, ההתקדמות הזו היא פסולה. מרחם על העובדים שלו.
דורון | 15.04.19
31.
הנה:זאת הסכנה לתרבות החיים המערבית
העמים האסיתים חרוצים מאוד עם אופי של עבד צייתן.הסיני הזה שחושב שהעולם צריך עבדים כנועים הוא נמלות חרוצות לא מבין שהמערב שם דגש חזק על האיכות של החיים ורווחת האדם, המודל של היום צריך להיות מינימום שעות עבודה ומקסימום תפוקה יעילה.בשביל זה יש טכנולוגיות שמקלות עילנו את החיים ומייעלים אותם.
שחר | 15.04.19
30.
כסף כסף כסף
העיקר שלאנשים לא יהיה זמן לעצור ולחשוב. אנחנו חיים פה באותו מיינדסט.. עוד שעה פחות שעה זה לא העניין, אם אנו לא עובדים אנו עסוקים במליון דברים אחרים רק לא להיות שנייה עם עצמנו ולנסות לראות מה באמת אנחנו רוצים - לא כסף, לא מעמד, ולא שום דבר דומה לזה - אנו רוצים פיס אוף מיינד. אבל את זה מעט מידי אנשים מבינים, ואיך להשיג את זה... בכלל נשמע כמו מדע בדיוני. אנשים היום חיים כמו שמלכים חיו לפני 500 שנה וזה עדיין לא מספיק. זה עד כדי כך לא ברור שכסף לא כזה חשוב?
אלעד | 15.04.19
23.
גק מא
אדם שהמזל האיר לו פנים בעתוי הנכון ונהפך למיליארדר ולפטרונייזר ושרלטן. שלא ישלח אף אחד לעבוד 12 שעות ביום ,חיים פעם אחת, לא הכל בחיים זה כסף והון גדול אינו מביא לאושר וימי עבודה של 12 שעות בטח אינם מרשם לבריאות. לא סובל את המיליארדרים היהירים הללו, שחושבים שכל הטרנזיט הקצר שלנו בעולם הזה מסתכם אך ורק בכסף.
גיא | 15.04.19
22.
לעבוד פחות שעות ביעילות גבוהה - זה העתיד
במקום למרוח יום עבודה על המון שעות (8, 10,12, 16) לעבוד מספר מצומצם בהרבה של שעות ולהיות יעילים יותר בכל שעה ושעה. כך אפשר להגיע לאותם הישגים, בהרבה פחות זמן ואת שאר הזמן להקדיש לדברים החשובים באמת בחיים: בריאות, משפחה, חיות המחמד האהובות, תחביבים, טיולים, עזרה לזולת, פרוייקטים חברתיים למען הכלל, נקיון הסביבה, כל אחד ומה שחשוב לו. זה קשה מאוד להתייעל אבל יש התפתחות אדירה דווקא בתחום של ייעול עבודה ושל חשיבה שונה ואני מקווה שבעתיד אנשים, ויותר מכך - מעסיקים - יבינו שאין טעם במליון שעות של עבודה ובמקום זה עדיף ללמוד לנצל נכון את הזמן. בנוסף, ככל שהעובדים שמחים יותר בחייהם ובעבודתם ומרגישים יותר מטרה וסיפוק התוצאות לא מאחרות לבוא, ואני רואה את זה כל יום עם העובדת שלי. למדתי שלא משנה בכלל כמה זמן היא עובדת - העיקר שאנחנו מצליחות להגשים את המטרות יחד וזה סיפוק שקשה להסביר אותו. בקיצור - בואו נפסיק להיות עבדים וניצור עולם נורמאלי יותר.
רוני | 15.04.19
15.
אל תהיו פראיירים
בניגוד לדוגמה שאותו מנכ"ל מנסה להציג, כל מי שיש לו קצת ניסיון בתעשייה מכיר המון עובדים חרוצים שנותנים המון שעות נוספות ולא מקודמים לשום מקום. לעומת זאת יש מלא אנשים שלא מתאמצים יותר מדי אבל משקיעים המון אנרגיות בלעשות רעש מכל דבר קטן שהן כן עשו במסגרת תפקידם, ומקודמים בלי שום פרופורציה ליכולות המקצועיות שלהם. למנכ"לים יש אינטרס להציג מצג של מי שמשקיע מקודם כי זה מציג את החברה שלהם בצורה מקצועית ומעביר מסר לכל העובדים שצריך לעבוד בלי סוף, אבל במציאות זה הרבה פעמים סתם מילים ריקות.
עובד בהייטק | 15.04.19
14.
בוא נוולד ונמות במשרד
יש לי הרבה כבוד והערכה ממה שהשיג, אבל כנראה שהוא האידיוט הראשון שיגיד על ערש דוואי: "באסה שלא נתתי עוד שעתיים במשרד" יש גבול לכמה בנאדם צריך לעבוד - יש חיים שלמים בחוץ, ילדים, משפחה, שמיים, מים והרבה טבע, ששם המקום האמיתי שלנו, לא מאחורי מקלדת! גוד דמיט!
אם כבר, למה לא 696? | 15.04.19
6.
המודל של מא עובד רק בתנאים קבועים מראש.
כמובן שהשקעת העובד מיוזמתו תובילו להבנת המערכת על בוריה ורכישת כישורים נוספים, אך שיטה זו פוגעת ברווחה. תפעל רק בתנאים הבאים: 1. העובד יוכל לצבור כמות הון אדירה תמורה ל996, ועל כן את שארית חייו יוכל לבלות ברווחה מקסימלית. 2. לרשות העובד תעמוד סביבת העבודה הכי משודרגת ונעימה, כזו המפרה תרבותית ומקצועית ומשביחה את עובדי החברה מתוך אינטרס לממש פוטנציאל אדיר. כל תרחיש אחר בדמות 996 ללא סעיפים אלו לעיל הוא רצון צר של קפיטליסט ליצור רובוטים אנושיים שימקסמו את ביצועי החברה על חשבון איכות חייהם.
בשביל זה יש איגודי עובדים. | 15.04.19
2.
עובד הוא לא עבד ולא רובוט
ג'ק מא מטיף לעבדות. היום הוא דורש 12 שעות עבודה ביום. לאחר מכן ידרוש 14 שעות עבודה ביום לאחר מכן ידרוש 16שעות וכך הלאה. לדעתי אין לעבוד יותר מ - 6 שעות ביום. כל בעלי ההון חושבים רק על עצמם, לצבור עוד ועוד הון במחיר חורבן הסדר הקיים. אם ג'ק מא רוצה עבדים, שייקח רובוטים.
גבי | 15.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת