אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

על גבולות הסולידריות החברתית: עמיתי קרן פנסיה ייהנו על חשבון חבריהם?

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
כנראה שחלק מעמיתי תוכנית א' כבר סובסדו בעבר
חלק מהעמיתים ואני בתוכם כבר חווינו מצב בו נפגעו זכויותינו בקרן תוך סיבסוד עמיתים אחרים מרביתם קרוב לוודאי עמיתי תוכנית א'. כוונתי לדחית מועד הפרישה התקנוני בשנתיים, דחיה מעבר לנדרש עפ"י המצב האקטוארי של הקרן באותה עת, וזאת על מנת למנוע פגיעה בעמיתים גימלאים, המקבלים כבר גימלה מהקרן, ובכך סבסודם. רוב המוסבסדים הם עמיתים מבוגרים שכבר מקבלים פנסיה וקרוב לודאי שהם שייכים לתוכנית א'.
עמית תוכנית ב' | 30.04.19
4.
רפובליקת בננות
כל פעם פסגות מצליחה להגיע לתהומות חדשות. גם אדם מן היישוב שרואה רטרואקטיבית שיש מסלול השקעה מרוויח יותר יוכל לעבור רטרואקטיבית? חברי דור א באים ואומרים "סגרנו על תנאים שהיו טובים משלמדור ב' למעלה מ 30-40 שנים. אבל בעשור האחרון ראינו שדור ב' הרוויח יותר אז אנחנו רוצים גם את זה". ופסכות אשכרה מוכנים לשקול ברצינות לפגוע בחיסכון של רוב החוסכים כדי להטיב עם מיעוט קטנטן שגם ככה נהנה מתנאים מופלגים. זה למה רק ביטוח מנהלים יתן לחוסך שקט (אין איזונים אקטואריים ואין שותפות בכסף שלי עם אף אחד).
זולו | 22.04.19
2.
השוואת ההצמדה מתבקשת ונכונה
עמיתי תכנית ב' נהנים מהצמדה ועדכוני קצבה כמו כל העמיתים בכל קרנות הפנסיה בעוד שלעמיתי תכנית א' אין הצמדה והקצבה נשחקת מזה כעשור וחצי בהם אין תוספת יוקר במשק. מן הדין ומן הצדק לערוך שינוי ולהצמיד גם את קצבתם של עמיתי תכנית א' בדיוק כפי שקיים לעמיתי תכנית ב'.
ששי | 17.04.19
1.
חייבים להקים קול זעקה ולשלוח מכתבי התנגדות
ההשואה בין תוכנית א לתוכנית ב על בסיס סעיף אחד אינה הוגנת חבר מתוכנית א מקבל פנסיה משמעותית יוצר גדולה על אותם הפקדות יחסית לתוכנית ב נוסף לכך כשחברי תוכנית ב הצטרפו הובהר להם על ידי סוכנות סימון את ויזל כי ישנה הפרדה מוחלטת מתוכנית א וכל תוכני ת מתנהלת אקטוארית בנפרד ועל כן כשבוצעו הפחתות זכויות היה שוני בין התוכניות . אני מציע לחברי תוכנית ב לשלוח מכתב התנגדות בדחיפות אחרת הפנסיה שלהם עלולה להפגע
חבר מתוכנית ב  | 16.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת