אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חולמים לפתוח בית קפה? כמה זה יעלה לכם והאם תרוויחו

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
בתור בעל בית-קפה
אני יכול להגיד שהכתבה נחמדה אבל ממש לא משקפת את המציאות, כן יש מספרים נחמדים אבל בשביל להגיע למחזור של 250 אלף שקל צריך לעבוד, והרבה. בנוסף צריך גם מיקום מנצח שבדרך כלל לא עולה בין 500K ל-1 מליון שקל, עולה הרבה יותר באופן מצטבר. אז בתור אחד שכבר שנים בעסקי המסעדות ועובד בממוצע 300 שעות בחודש (כולל שישבת), מציע לכולם להתרחק כמו מאש, במיוחד במדינת ישראל שבה עושקים את בעלי המסעדות, ממרים את חיינו עם חוקים למען העובד (מבורך אבל לא בנוי בצורה נכונה) וגומרים אותנו עם המיסים ועוד לאחר כל זה - הלקוחות חושבים שאנחנו הגנבים. בדיחה. יש לכם 500 אלף שקל? יש המון דרכים שאפשר להשקיע את הכסף ולהניב הרבה יותר ועם הרבה פחות עבודה. בהצלחה!
יוסי | 21.04.19
9.
שטוח
קצת שטוח לדעתי המאמר. רו"ח לקח נתונים ממוצעים של לקוחות ויצר מצג כאילו בית קפה זה עסק גנרי שעולה X (מיליון בת"א או 800 אלף בפריפריה) ומכניס ומרוויח Y. בפועל אפשר להקים בית קפה בטווח מ 100,000-5,000,000 ויותר. אפשר למכור ללקוח ממוצע 35 כמו בכתבה וגם 12 במקום ביקוש אחד ו50 באחר. מה שאני מנסה להגיד זה שהטווח כל כך רחב שלהציג נתונים באופן המוצג בכתבה זה חסר ערך ואפילו מטעה. אם תפתחו בית קפה בציפיה לקבל את הנתונים המוצגים מצפה לכם הפתעה ענקית. שום מספר לא הולך להיות דומה. בהצלחה גם עם להשיג הלוואה ב400-500,000 ש"ח הבנקים לא אוהבים בתי קפה ולא מסכנים לרוב יותר מ100,000 על לקוח בלי בטחונות ברורים.
אורן | 20.04.19
7.
לא כדאי
לפתוח בית קפה להשקיע מיליון שקל בשביל שאיזה ישראלי שכיר אוכל חינם בהרגשה של גונבים אותו וישווה את בית הקפה למקומות אחרים בעולם בהם אין כשרות ,מחירי נדלן ארנונה ומיסים שפויים ועוד שלל השוואות ..השכיר הפשוט חושב שגונבים אותו ורוצה הכל בחינם .גם אני בעל עסק וגם אני משלם יקר בתחומים אחרים - המדינה הזו פשוט ריכוזית בין אם משחת שיניים ,צעצוע ,שמפו או חולצה ממותגת .המחיר שזה נמכר לחנות מהספק הוא יותר יקר ממה שהלקוח משלם בחו"ל ומפה כל הפערים .תוסיפו את עניין העלויות המטורפות בארץ הגעתם למחיר מנופח .למכור באיזה גראז או בשטח של בני דודנו שלא משלמים מיסים ולהשוות את זה זו לא חוכמה .אנחנו לא עבריינים .
רון | 20.04.19
5.
בואו ואגלה לכם איך ייגמר הסיפור שלכם אם תפתחו בית קפה
ראשית, נלך על התחזית האופטימית - 20% מכם יצליחו לשמר את העסק בשנתיים הראשונות עם שולי רווח מינימאליים, אינסוף התעסקות עם ביורוקרטיה ושעות רבות של השקעה בעסק החדש. שנית, אם נלך על התחזית הריאלית - 80% ישרדו אולי שנתיים, במקרה הטוב, ויסיימו או במחלקת טיפול משפטי של הבנק או לחילופין עם הפסדים של מאות אלפי שקלים ופריסת חבות לשנים ארוכות.
בנקאי מדופלם | 20.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת