אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מערכת המשפט על הכוונת

92 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

90.
פרקליטות מישפחת פשע
סוף סוף קם גבר אמיתי ושם לכם את האמת בפנים מאז ומתמיד מישטרה ופרקליטות הם מיתנהלים כמו מאפיה ולא אמיר אוחנה אני בן 63 עים 5 ילדים ו15 נכדים מכיר את המערכות המושחתות והכוחניות האלה מיזמן וכל מה שאתם שומעים אזרחים יקרים זה ממש לא חדש רק לא היה מי שיגיד את זהכמעט כולם במערכת הזו עבריינים במיסגרת החוק ולעולם לא יצליחו לעקור את זה זה רק הולך ומחמיר המערכת נגד האזרחים
אלי | 07.11.19
89.
אני מזכיר לכם שבג״צ שומר על כולנו... הסבר:
בג״צ ובתי המשפט המנהליים (מחוזיים) הם היחידים שיכולים לבטל החלטות בלתי סבירות בעליל של פקידי ממשל. שללו לכם את רישיון הנשק בגלל תלונת שווא של שכן או אקסית והתיק נסגר אח״כ מחוסר אשמה? רק ביהמ״ש לעניינים מנהליים יחזיר לכם את הנשק. העירייה גבתה מכם היטל פיתוח בלתי צודק בעשרות אלפי שקלים? כנ״ל. ראש הממשלה מינה לתפקיד השר לביטחון פנים עבריין שישב בכלא, לאחרונה? בג״צ יעצור את זה ובצדק. השלטון מקבל, לפעמים, החלטות לא צודקות או אינטרסנטיות. מישהו צריך לפקח עליו. בלי בג״צ נהפוך לאנרכיה. לא פחות.
גיל | 27.04.19
79.
נמאס מהטענה של התערבות במתווה הגז
בג"צ לא התערב במתווה הגז. הוא לא ביטל אותו ולא עשה שום דבר לפגוע בזכות הממשלה לנהל מו"מ על מכירת משאבי המדינה לגורמים פרטיים. פשוט ביטל סעיף אחד שמנע התערבות בהסכם לממשלות הבאות למשך 10 שנים. כפי שהמצב כרגע - ביבי בשלטון עוד 4 שנים (אם הקואליציה תחזיק מעמד כל כך הרבה זמן) - וההסכם בכל מקרה לא יבוטל, כמו שלא בוטל בקדנציה הקודמת. הסעיף שמגביל את הממשלה משינוי ההסכם גם מעבר להחלפת הממשלה - לא היה ענייני וטוב שבוטל. אם נתניהו היה מהצד השני של הסכסוך, הוא הראשון שהיה צועק בנושא. אבל נתניהו לא אוהב כשמעבירים עליו ביקורת - כל ביקורת שהיא - והוא ישר יורד לפסים אישיים. פעם הייתה לו סיבה להיות רגיש. היום - נקמנות וקטנוניות שולטות בפעולותיו - והעם איתו...
יסמין | 23.04.19
78.
כתבה נחמדה - אך ללא תוחלת.
לא חשוב מה ייכתב בנושא. הפרשנים, מלומדים ככל שיהיו, לא יכריעו את כיפוף הידיים הזה. הוא יוכרע רק על ידי פוליטיקאים, אותם אנחנו בוחרים מדי ארבע שנים [או פחות]. והאינטרסים של אלה, ללא קשר לסיבה שנתנו להם את מפתחות קבלת ההחלטות, יכתיבו את אופי ההתמודדות בין השלטון למערכת אכיפת החוק. ואם האינטרס הזה מכתיב את שינוי החוק, הם יצליחו לשנותו. ''צדק'', ''שוויון זכויות וחובות לכל אזרח'' אינן אלא סיסמאות נבובות, שנחמד להשתעשע באילוזיית קיומן של המושגים עצמם. כמו שאמר ג'ורג' אורוול - כולם שווים, אך יש השווים יותר. ואת השווי אנחנו קובעים בקלפי.
אבי - טורונטו | 23.04.19
74.
יש מעריצים בישראל המונעים ע"י שחיתות שלטונית!
מזכיר קצת את הסיפור של טביעת אנית הטיטאניק.......פרופסור יורם יובל, פסיכואנליטיקאי, פסיכיאטר וחוקר מוח כותב במאמרו המפורט ובין השאר את עיקרי הדברים הבאים: ======================= "חצי מדינה הולכת שבי אחרי אדם חסר מעצורים, לדעתי נתניהו כמו פוטין, הוא איש שמשחית בשיטתיות את המדינה שבחרה בו. נתניהו כמו פוטין, מבצר את השלטון שלו בכל מחיר, על חשבון האזרחים שאותם הוא אמור לשרת ומה שאפילו גרוע - על חשבון העתיד שלהם." "...אבל השנים הרבות של שררה וכוח עשו לנתניהו מה שהן עשו כמעט לכל אדם. נתניהו עלה במשקל והפך להיות מושחת. הכוח משחית ונדמה לי שהוא השחית גם אותו. לדעתי נתניהו של היום מרגיש לכוד ומאוים, הוא עוסק בעיקר בהישרדות , לא בורר באמצעים, ומקריב את העתיד של כולנו על מזבח ההווה הפרטי שלו."
רוצים שקיפות וצדק | 23.04.19
67.
הימין צריך לחזור על משפט אחד ברור: "בישראל התבצעה הפיכה שיפוטית".
אין צורך להתברר ולהתפזר. רק לחזור על אותו מסר עם הסברים מפורטים עבור מי שצריך. האזרחים בישראל לא ממש מסוגלים להבין את זה או להאמין שזה קרה, ועדיין קורה. כלומר ההפיכה מתמשכת. הולכת ונדחפת על גבי האידאולוגיה השמאלית/"ליברלית". האם ביבי ידאג לחסינות לעצמו? ייתכן. האם זה מושחט? כנראה שכן? האם זה סותר את העובדה שהשמאל ביצע הפיכה באמצעות בית המשפט? לא.
עד שיכנס לאנשים לראש. | 23.04.19
61.
הרס הדמוקרטיה
נמאס לשמוע כבר 70 שנה שמדינת ישראל מתאבדת ותעלם ושהדמוקרטיה הישראלית בסכנה. תפנימו שזה מזרח תיכון חדש והגיע הזמן להחזיר את המשילות לנו - לעם, ולא לכנופיה שאנחנו לא בחרנו מתנשאת, פסדו-חכמה שישמה את רצונותיה ומשנה שמאלנית קיצונית. רק אזכיר שברק היה מוכן להרוג 30-50 יהודים בשם זכויות האזרח (ציטוט מחשין).
מוחמד | 23.04.19
44.
דיקטטורה במלוא הדרה
מקווה שהציבור ייצא לרחובות וימנע את הפיכת מדינת ישראל לשלטון עריץ, פשיסטי, שבו "נבחרי העם" מעל החוק. גם כך מרבית הפוליטקאים אינם בדיוק אור לערכים, מוסר, ונקיון כפיים.... מהלך שכזה רק יעודד אותם לגנוב, לרמות ולשקר, כי הרי הם לא יועמדו לדין. זוועה התהוותה. ביבי לך הביתה! או יותר נכון... ביבי לך לכלא!!!
הדר | 23.04.19
38.
משה גורלי בוא נשב קודם על התחת ונחכה לתוצאות המשא ומתן
ולהקמת הממשלה ואז נתעסק בספקולציות. כי כל מה שאתה כעת מבזבז עליו את זמנך היקר וזמנם של הקוראים עשוי או עלול לא לקרות בכלל כי ביבי לא יצליח להרכיב ממשלה וזה כבר היתחיל אז סבלנות. כי בסוף משוויץ יוצא מיץ כמו שהילדים תמיד אמרו!!!
אמי | 23.04.19
33.
די לשופטים שממליכים אחד את השני
מספיק עם השקרים , השיטה הכי פסולה ועקומה זה ששופט בוחר שופט , מדברים על ערכים ואלו ערכים פסולים ! מדברים על צדק והמון פסיקות פסולות בעיקר עבור מי שמייצג את הימין , מספיק לזרוע שקרים ולהמשיך לטחון לנו את אותם שופטים שבוחרים את עצמם ומחזיקים את כל העם והממשלה בידיים שלהם כאילו הם מורמים מעם !
יהודיה  | 23.04.19
30.
קישקוש מקושקש
מערכת המשפט איבדה מזמן את הבלמים של עצמה. טוב שיש מי שמזכיר לה את מקומה בדמוקרטיה. את חברי הכנסת, ממנה נגזרת הממשלה- בוחר העם. הוא ורק הוא הריבון. מערכת המשפט אמורה לטפל בלקויות ולבסס משפט צדק. לצערי היא מזמן הפכה למערכת טכנוקרטית שהצדק ממנה והלאה וחמור מכך- כזו הדואגת רק לעצמה ולבכיריה (נזכיר כמה קיבל דורס בנו של חשין לעומת דורס שלושת הנשים מנתניה? רמז- 12 שנים לעומת חצי שנה עבודות שירות. נחשו מי קיבל מה). ההתנהלות הזו גרמה למיאוס שהוליד יד חזקה על מערכת המשפט. זה חלק מהאיזונים בדמוקרטיה ולכן- כותב יקר- בלי בכי ובלי נהי. רק טוב יצא מזה.
משפטן | 23.04.19
29.
תקרא את התגובות ותבין לבד
העם התעורר ומבין כבר במה מדובר. אהרון ברק היה אדם מסוכן - כמו כל אדם תאב כוח ושררה. חשב שהוא עושה טוב אבל פירק את האיזונים והבלמים של מערכת המשפט ויצר מפלצת. ולו היתה המפלצת מאוזנת פוליטית- ניחה. ..יצר מפלצת אנטי ציונית שחותרת תחת שלטון החוק. והרי זו היתה הכוונה של ברק -- הרי למה לקחת כוח מהמחוקק אלא אם אתה לא "סומך" על שיקול דעתו ? ולתת לקליקה של חברים שבוחרים את עצמם ובוחרים רק בדומה להם...קרי דיקטטורה.
שגיא | 23.04.19
28.
נחקרי השעה , יצביעו ויארגנו חסינות לעצמם ?
ביבי, דרעי, כץ. דוד ביטן , בעניין סמוטריץ יש בדיקה, אלו האנשים שיעלו להצבעה את עניין חסינות חברי הכנסת ??????????????????????????????????.. אולי באותו מן תכריזו כבר על קיסרות, תחלקו כתרים , תעלו לעצמכם משכורות, מחיקת חובות, הכל מותר לכם , העם בחר..... כמה אפשר להשתין מהמקפצה ???????????.
עודד | 23.04.19
24.
לא יכול לשכוח
את הפנייה הנוגעת ללב של תושבי גוש קטיף לבג"צ כדי לשמור על זכויות האדם שלהם הבג"צ השיב את פניהם ריקם בטענה נכלולית שזה לא מענינו אין ספק-לתושבי כפר ערבי או פלסטיני לא היו עונים כך מאז אני מתייחס מאוד בחשדנות לקשר של בג"צ עם זכויות אדם-נושא שהכותב כ"כ מתהדר בו
יגאל ג. | 23.04.19
23.
ההיסטוריה מה תגיד
מי שיהיה אם לא יעבוד לפי הצדק ורק לעזור לשליט השליט הולך והשם הרע ידבק בו לעולם ועד . אם כן מי שיהיה כדאי לחשוב מה יגידו עליו הדורות הבאים איך יזכירו אותו ישר או חנפן כדור מתגלגל ברגליים של שחקנים שאין להם בושה ולא יושר רק יד ארוכה .אהרון ברק עד היום וכבר עבר מעל רבע יובל תמיד נזכר לחוכמה וליושר .
יוסי | 23.04.19
19.
בגץ וההשמאל
תמשיכו להפחיד את העם כל פעם בנושא אחר זב כבר מעל 30 שנה פעם זה פחד מהימין מהמלחמות שרחשו בדמיונם כל השמאל העלוה ועכשיו זה מפני הרס הדמוקרטיה.שתלכו לעזאזל הזויים תבוסתנים שלא מקבלים את תוצאות הדמוקרטיה האמיתית ולא הצבועה שאתם מתהדרים בהבסיוע התקשורת החלולה ובאמצעות בית המספח העליון
שימי | 23.04.19
16.
אהרון ברק הניח בסיס (לא בכוונת זדון) לחורבן בית שלישי.
דעותיו והשקפותיו היו מתקבלות בהערצה גם אצל הציבור הרחב במדינות שלוות כמו איסלנד דנמרק וכו'. הבעיה שעשה מה שעשה כשהוא מתעלם לחלוטין מהעובדה שאנחנו מתמודדים יום יום ומתנהלים מול אוייבים שהם לא בדיוק חסידי אומות עולם ולמעשה הם לוקחים את רעיונותיו הנשגבים ומשתמשים בהם ככלי לפגוע ובסופו של דבר להשמיד. שורה תחתונה, למרות הנשגבות ברעיונותיו הרי שפגע ופוגע קשות בקיומנו וכל זה מבלי להיכנס לעניין של מי לעזאזל הריבון במדינה הזאת.
יוסי | 23.04.19
6.
על שלל חשודיה ונאשמיה עאלק
בית המשפט העליון חטף לעצמו כח שלא שייך לו לבטל חוקים ואפילו חוקי יסוד, לפסול חברי כנסת מלרוץ וכיוב' פעולות שאין שום הגיון שיעשו על ידו. האופן שבו נבחרים שופטים לעליון פגום ולראיה - במדינות מערביות אחרות, עם היסטוריה דמוקרטית ארוכה יותר משלנו - זה לא עובד ככה. כולי תקווה ששופטי עליון ייבחרו גם על ידי בחירות ציבוריות מסוג כלשהו - אולי בחירות נוספות כמו בחירות למועצות המקומיות והעיריות. בסך הכל - לא מדובר בתפקיד מקצועי גרידא, אלא תפקיד עם הבטים פוליטיים - ורק לעם יש את הזכות לבחור לעצמו את המרחב הפוליטי שבתוכו יחיה.
מגחך | 23.04.19
4.
בית המשפט העליון הביא את זה על עצמו וצריך שם לנקות
צריך לטפל בשני נושאים 1 . בית המשפט העליון שהפך להיות רשות מחוקקת בפני עצמו . 12 אנשים מפילים חוקים של ממשלה שנבחרה עי 12 מליון אנשים .זה נורמאלי? והדבר השני זה התמשכות ואריכות הטיפול בתיקים בבתי המשט השונים. בתי משפט שלא יהיו יעילים פשוט לפטר את השופטים המעכבים והלא יעילים
אריאל | 23.04.19
3.
האיום האמיתי על הדמוקרטיה היא הדיקטטורה בולשביקית של בגץ
כמה שטחית וחד צידית יכולה כתבה בכלכליסט להיות ? רק לפני הבחירות האחרונות בגץ המטופש בחר להתערב בפסילת הרשימות וקעקע את החלטות ועדות הכנסת, הדקטטור השיפוטי החשיר את כל מי שהכנסת פסלה, ופסל את כל מי שהכנסת הכשירה. בגל בכוחניות אנטי דמוקרטית אופיינית חפר לעצמו את בור קיברו
הדיקטטורה של בגץ | 23.04.19
1.
גם לך אחריות, גורלי
הסחף החל בתקופתו של פרידמן שגוייס למטרה של קעקוע מערכת המשפט. אכן, הבושה נעלמת עם הזמן והמהלך צובר אינרציה אך קו ישיר מחבר בין פרידמן ליריב לוין. מי שתמך בפרידמן ולא הבין את המניעים מאחורי מינויו או הבין והתעלם כמו כותב המאמר (שהוא אדם רציני לכל הדעות) אחראי גם כן לסחף המטורף שנוצר עתה. אחריות דומה מוטלת על הפקולטות למשפטים שמצטיינות בשתיקת הכבשים לנוכח ההרס השיטתי של המערכת והומיאו מתוכן 'הוגי דעות' כמו מני מאוטנר שבמסווה של דוקטרינות ממוחזרות בשטחיות נתנו הכשר פסבדו אינטלקטואלי למהלך.
רונלד דבורקין | 23.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת