אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלי איזונים ובלי בלמים: כך תהפוך הממשלה לדיקטטור

162 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

157.
לבצע החלטת האו"ם על חלוקת פלסטין לשני עמים
דמוקרטיה לא תעזור לנו בסיכסוך מול 6.5 מיליון ערבים מקומיים. הפרדת עמים על בסיס אזרחות היא הכי משתלמת , נבדק בעבר על-ידי : יוונים - טורקים, הונגרים - אוסטרים, פולנים - גרמנים, ליטאים - רוסים, צ'כים - סלובקים, אירים - בריטים, סרבים - קרואטים וכו' . הגיע הזמן לשחרר את ה"נכבשים" ולהשוות זכויות ערבים בחיפה ויפו לזכויות יהודים ברמאללה ועזה . אזרחות פלסטינית-ירדנית , אבו דיס ושועפאט - לערבים , אזרחות ישראלית וירושלים - ליהודים !
משאל עם | 30.04.19
151.
דיקטטורה ערבית
בבחירות האחרונות קיבלנו תיקו של שתי המפלגות הגדולות. אין ניצחון מזהיר של נתניהו,אלא ניצחון בגלל גוש שמכיל את הסחטנות הפוליטית של החרדים והמשיחיים, שיודעות שנתניהו בשביל הישרדותו האישית ימכור את העם בעד נזיד עדשים. רק מה הוא לא לקח בחשבון? שיש עם שעוד לא הראה את כוחו ברחוב. ברגע שהוא וממשלתו יעזו לנסות להעביר את החוקים הללו, המרי האזרחי יחל במלוא העוצמה ורשויות החוק יגבו אותם,כי זוהי הדמוקרטיה האמיתית,שמסרבת לתת להפוך את ישראל לעוד אחת מהדיקטטורות המזה"ת. עוד לא נאמרה המילה האחרונה.
יובי | 29.04.19
137.
טוב לדעת שהמזרחים מסתירים שנאה וקנאה יוקדת באשכנזים
ומעמידים פנים שהוא מלך. ובכן, נתניהו גונב מכם. הוא גונב מכם המזרחים: את שירותי הבריאות, החינוך והדיור. ה-'שמאלנים' שאתם מגדירים כקבוצה של דיקטטורים, חלק מבינהם באמת אוהבים אנשים. אוהבים את כולם ורוצים לעזור לכולם, גם לבני עדות המזרח. אבל אתם יורקים להם בפנים, ואני מדברת על אנשים כמו איציק שמולי וסתיו שפיר. מרוקאים, תימנים, טריפוליטאים, מצרים, עירקיים, סורים, אירנים - כולכם מנטליות ערבית. שקרנים. זו הסיבה שבחיים לא תתנו אמון בערבים. אתם יודעים עם מי יש לכם עסק כי אתם מכירים את עצמכם טוב טוב.
נתניהו מושחת, ואתם עוצמים עיניים | 28.04.19
136.
אני מכירה יהודים מונצואלה בעלי ממון שהוציאו את כספם מונצואלה לארצות הברית בזמן.
הם התחילו להוציא את כספם עם עלייתו של הוגו צאבס לשלטון. הם הריחו מה יקרה וצדקו. אלה שלא הריחו והגיבו בזמן אכלו אותה. אנחנו כאן חשים שהולך להתרחש כאן בישראל שינוי. ואני חושבת שמי שעניו בראשו צריך להתכונן ברצינות לתרחיש של הוצאת כסף מישראל החוצה. משטר דיקטטורי כאשר יתבסס יסגור את כל האופציות ואלה אשר היססו יצטערו.
עמליה | 28.04.19
122.
דיקטטורה נאורה
במשך שנים, קמה חונטה שהצליחה בשם הצדק, לחולל מהפכה דיקטטורית שאת תוצאותיה אנו חשים היום. העדפות לאויב מעל העדפות התושבים היהודים, המציאה מכבסת מילים כדי לשרת את האג'נדה שלהם, משכורות עתק שבמשך שנים נהפכו פקידים למיליונרים (רק בימים האחרונים התבשרנו, שאלמנתו של השופט חשין, רכשה דירת פנטהאוס בסכום אגדי של 48 מיליון שקל. לאהרון ברק הדיקטטור הנאור, יש 18 דירות שבוודאי לא מדובר על דירות ישנות בפריפריה אלא באיזורים יוקרתיים) והכל בשם עצמם בלי לקבל הסכמה מהעם או מנבחריה. לא ראינו כתבות מהמתחסדים שכתבו על ההשתלטות החונטה על המדינה, אבל כרוב העם רוצה שינוי ועשיית צדק, אז מעלים בכתב כמה שהמדינה בסכנת דיקטטורה. הממשלה הנבחרת תעשה בחוכמה שתבצע את השינוי לפי רצון הרוב, אחרת היא לא תבחר שוב . זהו שעת המבחן של הממשלה הבאה, אחרת אין טעם לבחור בה שוב.
זוהר | 28.04.19
118.
על מנטליות, מנהגים, היסטוריה, ודיקטטורה
ללא חוקה והגדרת ישראל כמדינה חילונית - עם ציביון יהודי - אכן אנו נהפוך לדיקטטורה בסופו של דבר . מדוע ? ובכן דמוקרטיה מוגדרת כשילטון הרוב כאשר ממעל שלטת החוקה המאפשרת לבטל חוקים אנטי דמקורטים שמעביר הרוב כנגד המיעוט.ובכלל. מה הקשר לישראל בכלל ולעם היהודי בפרט ? ובכן עוד מהתנ"ך נהגו בני ישראל לחקות את הגויים וכפי שבמצריים של הפרעונים היה מלך וכנגדו כוהן גדול גם בני ישראל רצו מלך " הב לנו מלך ככל הגויים... " כלומר עוד מימי התנ"ך המנטליות שלנו היא דיקטטורית ואין מה לעשות עם זה
אברהם  | 28.04.19
107.
כשבגץ נותן ודורש שיויון לערבים
אז שידרוש גם חובות או שהערבים פטורים מכל החובות הערים סלהם כמו מערב הפרוע יריות וגנסטרים ממלאים את הרחובות הבדואים מהדרום שולטים בתעשית הסחיטה בכך הארץ והמשטרה החסודה שלנו שהשקיעה מאות מיליונים בחקירת נתניהו לא עושה דבר למגר את התופעה של גביית דמי חסות ואת זה אני מעיד מחוויה אישית שקבלנים בכל הארץ משלמים דמי חסות אז כשבגצ נותן הכשר לזועבי וחבריה אז שלא יתפלאו על ההרגשה שהם מורמים מעם מי שמם לטובים יותר מכל אחד האם דעתם הפוליטית טןבה משלי
לג | 28.04.19
96.
ל 67 - תחזור לספסל הלימודים
ראשית: באופן מעשי אין בארץ 3 רשויות, הכנסת בעצם כפופה לממשלה ע"י משמעת קואליציונית, ובמקום לפקח על פעילות הממשלה, היא משמשת לה כחותמת גומי. לכן בפועל יש רק 2 רשויות עצמאיות: הממשלה ובית המשפט. שנית: בית המשפט מוסמך לפסול חוקים שנוגגים חוקי יסוד. לכן יש להם מעמד של חוקי יסוד, הם גוברים על חוק רגיל. אם לא יפסלו החוקים, הרי שתהייה סתירה בין שני חוקים ואז על סמך איזה חוק פוסקים? שלישית, במשטר דמוקרטי ישנם דברים בסיסיים כגון זכויות מיעוט, סכויות אדם, בחירות. אם חוק סותר אותם דינו להיפסל
דמוקרט | 28.04.19
94.
ישראל מזמן כבר לא דמוקרטיה עכשיו זה רשמי
בגלל זה אני מזמן מתכונן לעזוב את ישראל שנה הבאה אני מקבל את האזרחות הפורטוגלית שלי מבטל את הישראלית ועוזב בצער את המדינה שפעם כל כך הבאתי והיא משתנה מול עייני לרעה גזענות אונס רציחות עוני שנאת אחים שחיתויות נהיו לצערי דברים שפעם היינו מזדעזעים מהם והיום נהיו מובן מאליו עוד מעט נחגוג יום עצמיות 71 לישראל תהנו כי בקצב הזה אני בספק גדול מאוד שנחגוג פה 100
השפוי | 28.04.19
75.
ההסתה כנגד השמאל (?!) של ביבי ומלקקי ישבניו עשתה את העבודה
מסיר את הכובע בפני ביבי, הוא גאון אמיתי שהצליח לקבע במוחותיהם של לא מעט מוגבלים שיש איזושהי מפלצת שנקראת שמאל והיא מאיימת על עצם קיומנו וכפועל יוצא למרות שהעניין מדומיין לגמרי הוא שרד את הבחירות האחרונות אבל המציאות (וחשוב שהמוגבלים יפנימו) היא בלתי אפשרית ומסכנת את המשך קיומה של ישראל - רבים וטובים מעמודי התווך של מדינת ישראל הרימו ידיים ונואשו מהשחיתות מהקומבינות מהפילוג וההסתה. לא רחוק היום שהציבור הענק והנפלא הזה ידרוש שיויון מלא קר : פטור גורף מגיוס בניו והנותיו בדיוק כמו ששותפי ביבי מקבלי האתנן זוכים לו..המדינה ללא אותו חלק חשוב בעם תלך פייפן או במקרה הטוב תהפוך למדינת חסות של רוב ערבי .
א. מרק  | 28.04.19
72.
תכלס, אני לא יודע מה הימין יעשה בלי בג"צ
לימין נח להציע חוקים לא שיוויוניים שהם לא רוצים שיעברו, לחכות לפסילת בג"צ ואז לרוץ לתקשורת. ככה הרוויחו פעמיים. גם לא העבירו חוק שלא בטוח שביבי רצה וגם יש את מי להאשים. עכשיו לא יהיה בג"צ, את מי יאשימו?! אל תשכחו שהליכוד שרצה לעצור את ההחלטה של מנדלביט לפרסם את המלצתו לפני הבחירות, למי הוא עתר? כן כן, לבג"צ!
דני | 28.04.19
66.
לי איזונים ובלי בלמים
לפי מה שאני למדתי בזמנו קיימת הפרדה בין 3 הרשויות : המחוקקת , המבצעת והשופטת. הרשות השופטת היא השומרת על נהול הענינים לפי החוק . השופטים פוסקים בהתאם לחוק ואינם מורשים לפסוק נגד החוק או לבטל חוק מכל סבה שהיא. כותב המאמר - מסבותיו העלומות - מעדיף דיקטטורה של הרשות השופטת על פני הגוף המחוקק שנבחר באופן דמוקרטי ותו לא . תודה
יוסי | 28.04.19
56.
אני נפעם מכנות של המגיב 41 "הליברלי" שיודע גם לקבל דעות אחרות
ולעניין הכתבה - תגובות דומות היו גם בבחירת של 1977 כשבן אהרון הציע "להחליף את העם" כי... לא בחרו במי שהוא רצה. ומר גורלי כבר "קבע והחליט" אכן "איש נבון" שיודע מראש מה יקרה. צפיתי בסדרה "מעברות" ולמרות הסיפורים הקשים לא "ברכתי את השלטון שהיה אז" אפשר ואפילו צריך לבקר את כל מערכות השלטון כולל בית המשפט העליון. הכל "שפיט" והעם יכול לחוות דעה על כל דבר
אילן | 28.04.19
52.
בינתיים הדיקטטורה היא של שופטי בג"צ שכולם קורצו מאותו סוג של פרוגרסיביות
סתם מאכילים פה את הציבור בשקרים כל אחד שכותב מאמר אנטי ביבי ואנטי ימין מתקבל פה בברכה .... העם אמר את דברו ולמרות שפוספסו עוד 9 מנדטים של הימין של בנט , זהות , אלון חזק, הירש ועוד שכולם ימנים .... כך שהמדינה זזה שמאלה ב 80 מנדטים בערך ועדיין השמאל רוצה להשתלט על השיח
העם בחר תנו לדמוקרטיה לנצח  | 28.04.19
40.
אני בעד דמוקרטיה ישירה = רפרנדום
למה שאני אסמוך על מפלגה שבחרתי בבחירות? הרי מרגע ההצבעה - הם חופשיים לחלוטין לעשות מה שבא להם ללא שום קשר לאג'נדה שלהם לפני הבחירות. חלקם מחוקקים חוקים ממש הזוים שאני לא מסכים איתם בעליל. למרות שלא נתנו שום רמז לכך לפני בחירות. אם היה מדובר בעסקים פרטיים - היה האפשר בקלות לתבוע אותם על פרסום כוזב שלא תואם למוצר שנמכר. וזו האלטרנטיבה השניה לדמוקרטיה הישירה - תביעה ייצוגית נגד פוליטיקאי שיזם וקידם חוק שפוגע בך בניגוד להבטחות הטרום בחירות שלו להטיב עמך. כלומר שאג'נדה הטרום בחירות תהפוך לחוזה. ברור שהפוליטיקאי לאו דווקא יצליח לממש מה שהבטיח וזה בסדר. אבל לפחות שלא יזיק על ידי חוקים זדוניים שלא הופיעו בצורה מפורשת באג'נדה והוא פול גז העליהם.
אזרח | 28.04.19
35.
החוק מאפשר לממשלה לפגוע בזכויות אדם ובשלטון החוק לפי ראות עניה
השלכות - ראש ממשלה מעל החוק, והרוב יכול לשלול מהמיעוט כל זכות שלא נראית לו. הבית היהודי מפנטז על מדינה יהודית אבל לא דמוקרטית - אבל התוצאה היא שזה גם לא מדינה יהודית - אלה אם הכוונה ביהודית זה שלשרים ולראשי ממשלה מותר לגנוב ולקחת שוחד בלי דין וחשבון.
אלון  | 28.04.19
33.
למה בג"צ יותר טוב?
הכל חלק מהתעמולה של השמאל להציג את השופטים כעל אנושיים ששופטים לפי החוק נטו ולא לפי השקפותיהם הפוליטיות. הגיע הזמן להגיד את האמת. אין שום סיבה לתת יותר כוח ל6 שופטים שבחרו את עצמם מאשר ל61 ח"כ שנבחרו ע"י הציבור (שאגב החוקים שבג"צ עצמו מסתמך עליהם הועברו ע"י 32 ח"כים בלבד) ודרך אגב הגיע הזמן שישימו חיקוים של שופטים בארץ נהדרת. הם לא יותר טובים מהפוליטיקאים.
ימני מצוי | 28.04.19
32.
ככה זה כשה מנסים לנהל את המדינה דרך איזונים ובלמים במקום דרך הממשלה
אז יופי, מישהו עלה על הסטרטאפ שזה לא משנה איזה ממשלה יש כל עוד אתה שולט ב"איזונים ובלמים" אתה יכול לנטרל כל ממשלה להכפיף אותה לגחמותיך. אז זהו, שהעם בוחר את הממשלה והאיזונים והבלמים לא נועדו כדי לנטרל את הממשלה-רק לאזן. ניסו לנטרל? ואללה, צריך לתקן את זה.
גיא | 28.04.19
30.
האם יש מדינה בעולם שבה בית המשפט רשאי לבטל חקיקה בלי הסמכה מפורשת בחוק?
הדיון כאן קצת אבסורדי: בית המשפט החליט, על דעת עצמו, שיש חוקים שהם חוקים במעמד על, והם מעין-חוקה. ההחלטה הזו התקבלה בהתעלם מכך שכנס ישראל - מי שחוקקה חוק זה - כלל לא התכוונה לחוקק חוק-על שכזה וכלל לא ידעה שהיא עושה זאת, ובהתעלם מכך שחוק-על זה התקבל ברוב אקראי בכנסת. לאחר מכן בית המשפט החליט, ושוב על דעת עצמו, שהיות ויש חוקים שהוא החליט שהם חוקי על, אז אם יש חוקים אחרים שלדעת בית המשפט פוגעים בחוקי-על-לכאוריים אלה, מותר לבית המשפט לבשל חוקים אלה - כמו שקורה בארצות מתוקנות אחרות. אלא שכשבית המשפט החליט להקנות לעצמו סמכות זו, הוא התעלם מכך שבכל אותן מדינות הסמכות לביטול החוקים הוקנתה לבית המשפט החוקתי בהוראת חוק מפורשת, ואין אף מדינה בעולם שמותר לבית המשפט לבטל חוק בלי היתר מפורש בחוק. חבל שעובדות אלה לא אוזכרו במסגרת סקירה זו, שכן כשזוכרים שכזו היא המציאות, אזי כל הדיון על האיום שביציאה מהסטאטוס קוו הלכאורי נשמע ונראה אחרת.
אבי | 28.04.19
29.
בג"ץ חזק ועצמאי...כן. כל-יכול? לא, לא ולא
ואיזה איזונים ובלמים היו בדיוק על בג"ץ היום?...לפחות הכנסת, שממנה נגזרת הממשלה נבחרת אחת לארבע שנים (או פחות מזה...) על ידי הריבון, קרי העם שמשלם את המשכורות המנופחות (80,000 ל-95,000 ש"ח לחודש) לשופטינו/שונאינו...רק אלוהים יודע איך נבחרים שופטים בישראל ואיזה מערכת ביקורת יש עליהם. אנחנו, משלמי המיסים ומשלמי משכורתם של שופטינו המשובטים דורשים לדעת מי הם לעזאזל על-ידי שימוע ציבורי וחוק שישים גבול להשתוללות הרשות השופטת מול הממשלה וכנסת נבחרת או כפי שתהה חכם ממני: "מי שופט את השופטים בישראל?"
הדיקטטור ברק | 28.04.19
22.
מס' 20 - החמצת משהו: דמוקרטיה היא אכן שלטון הרוב אבל עם שמירת זכויות המיעוט(ים)
לכן צריך בית משפט חזק ועצמאי. אני מניח שאתה אדם חרדי, כלומר חלק ממיעוט (אמנם גדול) אבל שנוא. תאר לך שיום אחד, נגיד עוד 5, 10 או 20 שנה, יתהפכו עליכם ואז השלטון יתעמר בכם? אז תתגעגע לבית המשפט. זה לא עניין של שמאל או ימין בכלל, אבל אתה ודומיך כורתים את הענף שכולנו יושבים עליו
אחד | 28.04.19
20.
שלטון הרוב
הציבור באמצעות נציגיו בכנסת יכול לחוקק כל חוק שירצה. החוקה היחידה היא שבע מצוות בני נח ועשרת הדיברות ליהודים. הרוב קובע ומי שלא טוב לו, בברלין המילקי יותר זול. מי שחושש לחזרתה של גרמניה הנאצית בישראל ומי שמזהה תהליכים מוטב לו שימהר ויעזוב, לך תדע מה יקרה לו בהמשך. בדמוקרטיה הרוב קובע כי החלופה שהמיעוט קובע גרועה הרבה יותר. את הסבירות קובע הרוב ולא מיעוט עוין, את המידתיות קובע הרב ולא מיעוט עוין. מי שנלחם ברוב ומנסה לפגוע בו הרוב ידבירו.
שמי שעמים | 28.04.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת