אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קליש־רותם עצרה תוכניות לאלפי דירות בחיפה

160 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

160.
בחינת תוכניות
בשנת כהונתו האחרונה של יונה יהב הוקפאו התוכניות היזמיות בנושא תמ"א 38 לחלוטין. למעשה גם בשנים שלפני כן בנימוקים כמו ; בחינה מחודשת, גיבוש מדיניות, תוכניות הדמייה, תוכניות בטיחות וכד'. שנה זו הולכת להיות קפואה גם כן. הפחד הנוכחי מפני בינוניות הולך לקבור את העיר עוד יותר- ככלל, רק יזמים "בינוניים" מעיזים ליזום בחיפה מזה שנים העיריה יכולה להצמיח את העיר אם תתמקד במדיניות שתשיב לעיר את מקורות התעסוקה. האחיזה בכותרות של מדיניות/ זיהום/שדה תעופה בינ"ל/ הזזת בז"ן בטווח הקצר והבינוני קוברת ומקטינה
מוטי רונן | 12.05.19
156.
הבעיות העיקריות של חיפה הן: זיהום אויר, ארנונה גבוהה מאד, והגירה שלילית של אוכלוסיה חזקה
הבעיות העיקריות של חיפה הן: 1. זיהום אויר. מינהל התכנון מציע להעביר את כל המפעלים (המזהמים והנקיים) ממפרץ חיפה לאיזורים אחרים בישראל, מחוץ לחיפה ולסביבתה. האם תכנית זאת ישימה? מתי היא תבוצע בפועל? מה עושים משרדי הממשלה, בפועל, על-מנת לקדם את התכנית הזו? האם תכנית זו תוקצבה בסכומים ראויים ע"י משרד האוצר? 2. ארנונה גבוהה מאד. לא יתכן כי בחיפה תשולם הארנונה הגבוהה בישראל למגורים ולעסקים. יותר מת"א. על העיריה לדאוג, מיד, להורדת שיעורי האארנונה, הן לעסקים והן למגורים. 3. הגירה שלילית של אוכלוסיה חזקה. לחיפה מגיעים, בעיקר, לאחרונה, אוכלוסיית "נתמכי הביטוח הלאומי", הזכאית גם להנחות בארנונה, ומעסיקה רבות את לשכות הרווחה העירוניות, מצד אחד, ומצד שני, האוכלוסיה החזקה, המשלמת ארנונה, ללא הנחות, במגמת נטישת העיר. על העיריה להפסק, מיד, מגמה מדאיגה זו, על-מנת שבסוף לא ישארו בעיר רק נתמכי הביטוח הלאומי, ולא יהיה מי שישלם את הוצאות העיריה (לרבות משכורות פקידיה).
תושבת | 05.05.19
153.
תהיה בכיה לדורות .באשמה העיריה הקודמת.איכות בניה ירודה
נדל"ן זה לא רק דירה. יש הרבה דברים מעבר - זה גם תשתיות, חינוך, תרבות, שירותי רפואה, כי כל זוג צעיר רוצה להשקיע את המשכנתא שלו באזור שבו יש סביבת מגורים מודרנית אבל העיריה לא שמה דגש ושכחה את המשפט 'סוף מעשה במחשבה תחילה'. יש 'בום', מציפים בדירות בלי לחשוב קדימה, העיריה לא חושבת",תהיה פה בכייה לדורות. איכות הבנייה העתידית והתריעה כי דירות מחיר למשתכן ייצרו דירות בסטנדרט נמוך. אלו יהיו הסלאמס של העיריה הקודמת. ראש העיר הקודם ביקר ברחוב חביבה רייך בעקבות ריבוי התלונות . התשובה שלו לדירים לא הייתם צריכים לקנות ברחוב הזה דירה.
דירות בסטנדט נמוך  | 04.05.19
152.
בטון out - תכנון מחושב ומעמיק in
כל הכבוד לראשת העיר היקרה שמממשת את הבטחת הבחירות שלה בנוגע לתכנון אורבני מושכל תוך הבנת הקשרים ויחסי הגומלין בין הפרטים בעיר. לא עוד בנייה של "תתרבו" כמו אצל יונה יהב רק בשביל להגיד שהוא בונה. בגלל זה העפנו את יונה ובחרנו בקליש. ושכל מי שגר בערים אחרות ובעל דעה שישמור אותה לעצמו ויישב בעיר הלווין שלו בשקט. עיר זה לא רק שליכטה של אספלט ובנייני חדשים עם "לובי מפואר לזוגות צעירים בהנחה". במקרה היא מתכננת ערים וד"ר בהתחדשות ערי תעשייה אז לעומת ראשי ערים אחרים היא יודעת מה היא עושה. מספיק עם החמיצות תנו לה לעבוד.
ניר | 04.05.19
151.
בונים ללא תכנון וללא התחשבות בצרכי המשתכנים
יש רחובות בחיפה שהפכו ל" סלאמס" הכניסו בנינים בלי לחשוב!!!! שצריך מקומות חניה !!!!!!!!!!!!!!. שאין אפשרות לצאת מהרחוב רכבים חונים בצורה שחוסמת את המעבר ליציאה. הרסו ריאות ירוקות לצורך גושי בטון. יצרו צפיפות בלתי נסבלת !!!!!!!!!!!!!!!!!! הכניסו ב- 1000 מ"ר רבוע 10000 משפחות. מי שרוצה דוגמא חיה לתופעה ההזויה שיצפה ברחוב חביבה רייך. ויביןמי שנתן יד לבניה אסור לא לעסוק באישורי בניה . ותכנון בבניה . אין גנים ציבוריים . אין בתי ספר. אין שרותי רפואה. אין מרכזי מסחר . דחפו בנינים כדי להשיג רווח לקבלנים. וארנונה.
כל הכבוד לראשת העיר החכמה | 04.05.19
136.
תארו לכם עולם
שבו יש תוכנית מתאר ואי אפשר לקבל הקלות. אין תוספות של אחוזי בניה ואין הקלות לעליה לגובה. אףך פעם ומשום סיבה. ומצד שני כל תוכנית שעומדת בכללים מאושרת תוך יום. אני יודשע מה אתם חושבים: מה יעשו במצב זה כל המושחתים? מה יעשו כל ה"מתווכים" מה יעשו כל הספסרים? אז יש לי תשובה - שילכו לשתות את המים של הים בעזה. כל השיטה בישראל היא בסך הכל בכדי לאפשר שחיתות וגנבה נעל ידי פקידים ובעלי תפקידים
חם או יפת | 01.05.19
130.
לכו תלמדו 80% משקיעים 80% מהזמן על ניירת.
כל עוד אחד בונה 1000 רושמים שיתעקבו כולם. בגלל איך שאתם מתנהגים אני כבר לא יודע להגיד אם אני החבר הכי טוב שלכם או האוייב הכי גדול שלכם, נהיה הרבה אנשים סוציופטים חסרי תועלת ותחליט כבני אדם. חיפה זו העיר שלי. ראשת עיר יכולה לפטפט כמה שבא לה. אני בניתי את העיר? כן. העיר שלי. מי שלא מתאים שילך לבנות בעזה. שמא יקבלו אותו בברכה. יש אפשרות לבנות בדניה על הראש שלך ושל החברים שלך. ויש אפשרות להראות מה אתם שווים. בינתיים משאני רואה. חיפה זהו בית קברות לקשישים. עיר קשה. הרבה מובטלים. ועבודה שאין לה סוף
ראש העיר | 01.05.19
125.
פינוי ביזוי
חבל שעוצרים את הפרויקט הזה בחיפה ליפני שבכלל רואים את התוכניות שום דבר לא יקרה עם בתי הזיקק ואנחנו נחכה עוד המון זמן חשבתי שראשת העיר תביא שינוי רעננן אבל נפלה טעות בליבי אני מקוה ובטוח שלא תהיה לך קדנציה שניה אני בחרתי לך וכמוני יש הרבה מאוכזבים ניפגש בקלפי
שלמה | 01.05.19
123.
אני חושבת שהעיתונאים נוקמים בה
בכל העיתונים עיוותים וסילופים והכפשת שמה של קליש ללא קשר למציאות. הם לא קיבלו ממנה יחס בבחירות אז כעת מחזירים לה. לא יעזור לכם כלום, אנחנו 100% אחריה, וסוף סוף מישהי עם ביצים שמעזה לשנות את הדרך המעוותת והמושחתת ולא יעילה של שנים.
שרית | 01.05.19
119.
הממשלה צריכה להקפיא את כל ההשקעות בתחבורה באזור חיפה
יש מחסור גדול בדירות מגורים בישראל. ובחיפה צפיפות הבניה היא נמוכה ויש מקום לעוד הרבה דירות. עיריית חיפה רוצה שממשלת ישראל ומשלם המיסים הישראלי ישקיעו מיליארדים בשיקוע פסי הרכבת בעיר, פרויקט פתיחת החלק המערבי של הנמל לציבור, ופרויקטים נוספים, אבל מעכבת בניה של דירות למגורים. העיר חיפה רוצה לקחת מהמדינה, בלי לתת בחזרה. אם כך, אז הממשלה צריכה להקפיא את כל תקציבי הפיתוח לעיר, עד שגם יתנו בחזרה למדינה, ויאשרו פרויקטים גדולים למגורים.
משלם מיסים | 01.05.19
117.
הגיע הזמן
הגיע הזמן שמישהו יעשה סדר בתמאות הכעורות שמשתוללות פה לגבהים באין מפריע ומסלקות כל סימן וזכר למה שהיה הכרמל הירוק. שלא לדבר על בניה פראית וחסרת מעצורים בשטחים הירוקים המעטים שעוד נותרו לפליטה בתוך העיר..כל הכבוד לראש העיר הזאת שלא מפחדת מאף אחד ועושה בדיוק מה שצריך...
חיפאית ותיקה | 01.05.19
110.
כל הכבוד לראשת העיר
הכבוד וההערכה לראשת העיר דוק' עינת קליש שעוצרת להערכה מחודשת ועניינית. תכניות שראש העיר בזנב זמנו כראש עיר ניסה להריץ ללא חשיבה יסודית ולטווח ארוך. אלא במחטף. עינת מהלכת זקופה וללא הרכנת ראש בפני פוליטיקאים עם חשיבה חלולה. כאלה המקומיים או המקוממים בתת רמה הממשלתית.
ילדות חיפאית | 01.05.19
109.
חיפה זו עיר עם הגירה שלילית אין טעם לבנות שם בלי חשבון
עיר עם פוטנציאל אדיר שיכולה להיות יפיפיה אבל נשארת עיר עצובה ורדומה שהתושבים שלה מהגרים בהמוניהם לקריות שמתפתחות ומתקדמות ללא הפסקה בעוד חיפה נשארה תקועה בשנות השמונים. עדיף להתמקד בשיפור חזות העיר בפינוי בינוי ובעיקר בפתרון בעית זיהום האויר שהורג את העיר הזו.
איש | 01.05.19
105.
נהוג להביא את תגובת נשוא הכתבה בדמות דובר העירייה או קליש עצמה
חוסר מקצועיות במקרה הטוב ובמקרה הרע כתבה אינטרסנטית. קליש היא אדריכלית ומתכננת ערים מהטכניון במקצועה, לכן יש להבין מדוע עצרה תכניות שעל פי דעתה לא מתאימים ולכן יש לבצע בהם תיקונים שיתאימו לאיך שהיא כבעלת מקצוע חושבת שכדאי לתושב. ידוע שבארץ אין שום תכנון שמתחשב בתושב בבניה למגורים ועוד.
חיים | 01.05.19
104.
כל הכבוד לראש העיר שלא דופקת חשבון לטייקונים ולסחטנות פוליטית. הלוואי בכל עיר בארץ.
לא סתם יש חיכוכים בינה לבין חלק מבעלי העניין, בהם קבלנים מצד אחד ועובדי עיריה מהצד השני. אנשים התרגלו לחיות על גבו של הציבור החיפאי, ולעשות קופה דרך תהליכים עקומים בעיריה. לא עוד. חיפה היא קודם כל של החיפאים, וצריך לקרות מה שטוב להם. מה רוצים אינטרסנטים עסקיים? מה רוצים אינטרסנטים של הפוליטיקה המקומית? מה רוצים אינטרסנטים בממשלה? - זה ממש לא בעדיפות הראשונה. הלוואי שלקליש-רותם יהיה הכוח לעמוד כנגד כל אותם כוחות נצלניים.
מאמין בך! | 01.05.19
95.
לו הייתי יזם בארץ הייתי עוזב מזמן
מה יזמים בדיוק אמורים לעשות כאן? כל פעם שמתחלף ראש עיר המדיניות מתהפכת. עם כל הדם הרע נגד יזמים, צריך לזכור שהם אלו שבונים את המדינה. זו אותה מדינה עם קצב גידול אוכלוסייה של מושבת ארנבות.....מת על איך הישראלים אוהבים לעשות ילדים אבל לא לשלם את מחיר הילודה הזו. המחיר הוא בינוי גבוה יותר, צפוף יותר ורצוי עם פחות רכבים פרטיים. או שתתרגלו או שתמצאו מקום אחר להוליד בו או שתסבלו את התוצאה האיומה של תכנון שאינו מותאם לילודה כזו.
יוסי | 01.05.19
85.
ראש העיר רוצה פסק זמן של חצי שנה והוועדה המחוזית נעתרת לבקשה.
אני שואלת את הוועדה המחוזית מה יקרה ביום הראשון לאחר שעברה חצי שנה ? כל המכירים את העירייה והתנהלותה, גם ארכה של כמה שנים לא תספיק לה. מה יהיה על כל היזמים אשר לוו כספים מהבנק וזאת מבלי יכול לקדם את הפרויקייטים. לטעמי על מינהל התכנון להודיע ברבים שלא תינתן לעירייה אורכה נוספת מעבר לחצי שנה.
פישלזון | 01.05.19
83.
חיפה יכולה להיות עיר העתיד
הסרת המזהמים בעיר לטובת יחידות דיור תגרום להקטנה במחירי הדירות שם. חיפה אז תוכל להיות עיר משיכה למחוסרי דיור. כיום, חיפה היא עיר שינה כשהצעירים נמצאים על קו תל אביב. אפשר בקלות לשנות את המצב הזה. העיר עם הנוף המדהים לים עשויה להיות עיר העתיד לצעירים.
תל אביבי | 01.05.19
76.
לקליש יש הרבה עבודה לתקן את הנזקים של קודמיה - מקווה שתצליח
נשמע שיש לנו ראשת עיר שבאמת מנסה לעשות שינוי שיהיה לטובת העיר והאזרחים. חמדנות היזמים בחיפה עוברת כל גבול, והגיע הזמן שמישהו יבלום אותם - השתוללות התמ"א בעיר גרמה לבנייה של מבנים מכוערים, הרס של בתי באוהאוס יפהפיים, פגיעה בקו האופק של רכס הכרמל, ויצרה עומסי תנועה מטורפים. נקווה שקליש תצליח ותפעל לבנייה מתוכננת עם הוספה של מקומות חנייה לתושבים ואזורים ירוקים. יונה יהב חובב המסיבות רצה להחריג ולבנות רבי קומות על רכס הכרמל ! מי שגר בחיפה יודע איזו זוועה אדריכלית וסביבתית זו הייתה יכולה להיות. בתקופת יהב העירייה ביזבזה מיליוני ש"ח מכספי התושבים (ארנונה) על הופעות אמנים במסיבות 'צו בחוץ'. לתושבים נמאס ואלו רק חלק מהסיבות שהחיפאים החליפו את יהב בקלפי בהצלחה לראשת העיר החדשה, מקווה שלא תאכזב
חיפאית | 01.05.19
65.
צודקת ממש
בחיפה יש בעיות תחבורה, קשה לצאת מהשכונות, אין תכנון עירוני שמשלב חנויות עם בתים כך שאפשר ללכת ברגל למקומות (מלבד אולי בנווה שאנן וקרוב למרכז הכרמל). בטח היזמים מתכננים שכונות בסגנון אם המושבות. עדיף לפתח את חיפה שתהיה עיר אמיתי, לא אוסף של שכונות שינה. ולהעיף את המפעלים המזהמים.
אני | 01.05.19
49.
לא רוצה? לא צריך, אפשר בקריות
יזמים וקבלנים מוזמנים לפתח את עסקיהם במקום בקריות שליד חיפה. אפשר לקדם מיזמי תמא, פינוי בינוי ובנייה חדשה. קרית מוצקין, קרית ביאליק, קרית אתא, קרית חיים, נשר ועוד. בשנים האחרונות התחילו לבנות בקרית מוצקין במחיר למשתכן ואם רק רוצים אפשר עוד. במקביל לעצירה של חיפה את הבנייה למגורים המדינה יכולה לאסור על בניית משרדים ולאפשר אותן בקריות. כך חיפה תדרדר והקריות תשגשנה, בגלל ראשת עיר שחושבת שהיא מעל כולם.
ישראלי | 01.05.19
47.
קליש
פשוט מאד .... תוכניות ופרוייקטים לא ייתבצעו אלא אם ...... תוכניות לביצוע כולם של יהב , שום דבר לא שלה כולל ניקוי מפעלים מהמפרץ קיוסק היינה ייבטא בדיוק את הסעיף הראשון שכתבתי קליש - בכיה לדור אחד כי אנו נעקוב מדוע נעצר פרויקט אחד , ואיך אושר לאחר ...... לא תעשי בכספנו כעולה על רוחך !!!! נתת תקציב לביהס בלי לדרוש פירוט ??? יפה מאמלה וגם זה ייחקר
אליעזר | 01.05.19
45.
צודקת, חייבת להפסיק את ההפקרות
בחיפה שכונות רבות מהן יש רק מוצא אחד או שנים וכבר היום היציאה בשעות העבודה / בי"ס היא סיוט מתמשך. חייבים לפתור ראשית את בעיות התנועה והחניה ורק אחרי זה לאשר תוכניות שתגרומנה לעומס משתמשי דרך נוסף. בדק בית נוסף חיב להעשות במח' ההנדסה של העיריה שיש תחושה שמתנהלת בשחיתות.
כרמלי | 01.05.19
40.
תפקוד עיריית חיפה
תיפקודה של עיריית חיפה והעומדת בראשה לוקה בחסר גדול.מספיק להסתכל על האיזור המסחרי מול "לב המפרץ",ובעיקר על רחוב החרמש והרחובות הסמוכים לו.הכבישים במקומות אלו מלאים במהמורות וצמחיית פרא גדלה על איי ההפרדה באופן שמסתירים את שדה הראייה לנהגים שרוצים לפנות ממרכז הכביש שמאלה.פניתי מספר פעמים למוקד העירוני,אולם,שום דבר לא זז ולא נעשה.
אבי | 01.05.19
33.
כל הכבוד לך עינת קאליש
הבניה בתחילת רחוב נעמת אושרה על ידי יונה יהב ואנשיו. כביש צר וצפוף עם יציאה אחת מהרחוב. גורם לצפיפות איומה. מסכן את חיי התושבים. זמן רב בבוקר לעמידה בפקקים. ללא רמזור. סוף מעשה במחשבה תחילה. כל הכבוד לך עינת. אל תתני ליזמים לנהל אותנו תמורת כסף
אורנה | 01.05.19
32.
תכנית מתאר הורסת שכונות - אכן דורשת מחשבה מחדש
למשל ליד האוניברסיטה ושכונת הוד הכרמל רוצים להרוס רכס טבע שלם ולבנות שם עוד בתים בני מספר קומות פלוס מלון ול הרוס בכך את אופי השכונה, להמשיך להרוס טת הטבע, ולא לדאוג לשום דבר לטובת התושב (אין באיזור מתנס, אין בשכונה מגרש משחקי קט רגל - כדורסל ראוי... אין פארק להוךכים ברגל ...) והעיקר הורסים טבע ושכונות
מוקי | 01.05.19
27.
חשיבה נכונה
טוב מאוד שראש העיר מפעילה חשיבה לפני שמאשרים תכניות בניה. הבניינים החדשים שהוקמו בתחילת רחוב נעמת אושרו על ידי ראש העיר הקודם. ישנן חריגות בבניה. עומס רכבים ביציאה מהרחוב איכות חיים שפוגעת בתושבי הרחוב. לא הופעל כלל שיקול דעת. ישנה כניסה אחת לרחוב קטן וצר. זה מה שקורה כשפרנסי העיר לא חושבים על איכות חיי התושבים. עינת קאליש. כל הכבוד לך.
אורנה | 01.05.19
24.
לשמור על הכרמל!! זה נכס לאומי.בעיקר יש להגן על הכרמל מפני הדרוזים
יש למנוע בנייה בכרמל, הן בחיפה ובעיקר באזור דליה ועוספיא, שם נעשית גזילת אדמות לטובת בתים ראותניים שנבנים על ידי "אחינו הדרוזים". לא רוצה אחים כאלה שמה שמעניין אותם זה בנייה מטורפת על אדמות בתוך פארק הכרמל.
יואב | 01.05.19
2.
סוף סוף ראש עיר שמובילה ולא נגררת אחרי היזמים
אחרי שנים של חוסר חשיבה לטווח ארוך ואי-תכנון, מגיעה ראש עיר שבאמת מבינה איך לפתח את העיר. מובן שהיזמים קצת לחוצים, אבל בזכות העיכוב הקצר הזה לצורך שיפור התכנון העירוני תהיינה להם עוד הרבה יותר הזדמנויות - וגם יותר ביקוש לדירות בעיר שמתוכננת טוב יותר.
חיפאי | 01.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת