אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אפקט אמזון טרף את הקלפים והקפיץ ציפיות ופחדים

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-5 זה לא מדוייק מה שכתבת...
אמזון הם בהחלט משקולת מושכת מטה של מחירים זאת לעומת ebay. נכון לא בהכול אך בעצם תראה לי סוחר אחד שכל הסחורה שלו זולה ביחס למתחרים. שנית בארה"ב יש לו מתחרים לא קטנים כגון וולמארט, k-mart, טארגט וכולי. למתחרות יש גם חנויות פיזיות כך שהן נגישות יותר מאמזון שלו אתה צריך להמתין לחבילה. שלישית תמיד ניתן לעשות סקר שוק לגבי מוצר ולראות היכן המחיר הכי זול. בניגוד לישראל שהשוק מוגבל בנושא. אחרון יש והמחירים של חנות, אשר יש לה אתר משל עצמה, יהיה יותר זול באמזון. אבל הישראלים כמו תמיד עיניים גדולות אך לא קוראים אותיות קטנות. אמזון לא תביא כל סחורה שיש בארה"ב לישראל. לא כל המוכרים באמזון ארה"ב משתמשים בשירותי הלוגיסטיקה של אמזון. ולכן לא ברור איזו סחורה תגיע לישראל אם וכאשר אמזון תפתח מרכז לוגיסטי בישראל. רק לא לשכוח את משרד האוצר ומחלקת המכס שלה. בשניה שיהיה מרכז לוגיסטי בישראל המכס והמע"מ על הפריטים ייושם. מה שייקר את המוצרים לעומת היבוא כרגע.
ישראלי בקנדה | 02.05.19
7.
כל עוד אמזון לא מחזיקים כאן מחסן משלהם, אז אולי יהיה לזאפ
קצ קשה בחיים אבל אין כאן יתרון משמעותי, אולי בתחום שירות הלקוחות. בתחום המשלוחים, החנויות בישראל שאני רוכש מהן עובדות עם צ׳יטה. 15 שקל למשלוח קטן וקל משקל ותוך מקסימום יומיים זה בנקודת החלוקה הקרובה לבית שלי.
ליאור | 02.05.19
6.
משלוחים זולים
כבר היום אפשר להזמין מחול לארץ גם אם אין משלוח ישיר עי הספק. הבעיה היא עלות המשלוח הגבוהה שמייקרת בצורה משמעותית את כל העסקה. אם אמזון ישכילו ויתמחרו את המשלוח ב $3-$4 לכל קילו (שזה בערך המחיר בהובלה אוירית סיטונאית) אז הם שוברים את השוק והופכים את הקניה למאוד כדאית. אין סיבה שסיטונאי בארץ לא ימכור את אותו המוצר כמו סיטונאי בארצות הברית בהנחה שהמוצר מיוצר במזרח.
צפוני | 01.05.19
5.
מסכים עם 3. הרבה רעש על לא-מאומה
שוק מקוון קיים בישראל כבר הרבה שנים, כולל חנויות דומות לאמזון. יש חנויות אונליין ישראליות נהדרות לנעליים, אופניים, מוצרי חשמל, מחשבים ובעצם מה לא. מחירים טובים, משלוח מהיר, שירות טוב וכו'. אמזון לא יוכלו וגם לא ירצו להוריד את המחירים. הם ממילא לא ממש זולים בחו"ל.
אחד שלא מבין | 01.05.19
3.
לא מבין מה הביג דיל
בית עסק שקניתי ממנו דרך זאפ בוצרה ישירה ימשיך למכור לי בצורה ישירה. זה שיהיה אמזון כמעטפת לא ממש יוריד מחיר כי אותו בית עסק שימכור לי אותו מוצר דרך אמזון יצטרך לשלם עמלה לאמזון. אז המחיר הסופי באמזון לא יהיה יותר נמוך ממחיר הרגיל באתר בית העסק. "סטנדרטים קשיחים" אספקה תוך 5 ימים זה בולשיט. כבר כיום יש הרבה מזה. אם מוצר לא לטעמך או פגום - בית עסק בדרך כלל מטפל בזה ישר אפילו בלי איום לפנות לעמותות להגנת הצרכן וכו'. אספקה היא בדרך כלל תוך שבוע שבועיים, אבל זה לא כזה קריטי, אני אישית רגיל לחודשים אספקה מסין. בשורה תחתונה, ככל הנראה לא תהיה שום מהפכה ואמשיך לקנות כרגיל (לא מאמזון בגלל שהם יקרים יחסים למתחרים והמשלוח הוא לא חינם לישראל)
לקוח | 01.05.19
2.
רק שהממשלה לא תיבהל ותכנע ללחץ ותשים מכשולים
אנחנו חיים בעולם גלובלי ואי אפשר לעצור מגמות, במיוחד כאלו שבסוף מיטיבות עם הצרכן ומורידות את יוקר המחיה. הקמעונאים מפחדים ומפחידים שלא תהיה להם עבודה - אבל מהפכת האונליין יוצרת המון מקומות עבודה אחרים בתחום הלוגיסטיקה השרותים והמחשוב. למי שמיצר ורוצה למכור - מהפכת אונליין שתאפשר שרות טוב ואמין ומהיר יכולה רק להגדיל מכירות. הגיע הזמן שמדינת ישראל תתקדם.
צ | 01.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת